Прикмети на 3 вересня – Фаддеев день, Василина-льняница

Народні прикмети на 3 вересня пов’язані з днем Тадея-проповідника. Також цей день називали Василина-льняница, оскільки сьогодні починали прибирати льон. Лляний одяг була в особливій пошані, оскільки не розтягувалася і не сідала, її зручно носити і тепле, і в прохолодну пору року.

Погодні прикмети

По третьому числа вересня наші предки визначали погоду на місяць.

 • Теплий день сповіщає, що весь вересень буде сонячним.
 • Особливу увагу звертали на берези. Верхівка жовта – чекай швидкого настання холодів. Пожовклий низ гарантував, що бабине літо простоїть довше, ніж зазвичай.
 • За напрямом вітру прогнозували поступовий дводенний зростання температури. Це відбувалося, якщо вітер змінював курс з південно-заходу на північний-захід, а високий атмосферний тиск повільно падало.
 • Якщо при заході сонця небо затягується хмарами з півночі – це ознака посилення повітряних бур.
 • Вітер з півдня віщує тепло, зі сходу – суху погоду, із заходу – дощ, а північний – холоднечу.
 • Рясних опадів варто очікувати, якщо ліси рясніють горобиною. Горобина не вродила? Отже, калюж восени буде небагато.

primety na 3 sentyabrya – faddeev den, vasilisa lnyanica24 Прикмети на 3 вересня – Фаддеев день, Василина льняницаУсіяні жолудями дуби знаменували різдвяні снігопади.

Ще один важливий індикатор погоди в цей день – тварини:

 • Гризуни ховаються в сіно – прикмета швидких злив і холодів.
 • Миші крадуть зерно або злаки – зима буде супроводжуватися хуртовинами, бурями і суворими морозами.
 • Миші облюбували стислий льон – прикмета щедрих зимових снігопадів.
 • Прикметою наближення негоди є ховаються в частіше лісу фазани.
 • Вісниками теплої зими стануть линяють кури, а також безліч павутини.

Побутові прикмети

Саме 3 вересня починали засівати городи щавлем, збирали останні яблука, щоб у наступному році дерево не переставало плодоносити, а також приступали до збирання льону.

Народилася 3 вересня пророкували дар зцілювати людей від хвороб. Оберегами для іменинника були халцедон і карнеол. Враховуючи, що дата іменується Фаддєєва вдень – хлопчику, нареченному на честь апостола, обіцяли щасливе життя.

Домогосподарки за звичаєм працювали будинку, де капуста очікувала засолу і закваски, займалися іншими заготовками на зиму, ходили збирати гриби або горіхи. Жінки коротали вечір за дружньою розмовою і рукоділлям.

Третього вересня відвідували вдів і допомагали їм по господарству.

Традиції та обряди в цей день

Прикмети на 3 вересня розташовують до лікування народними засобами ударів, подряпин, ран, гематом, різних травм та інших ушкоджень.

primety na 3 sentyabrya – faddeev den, vasilisa lnyanica25 Прикмети на 3 вересня – Фаддеев день, Василина льняницаВважалося, що людині, що відправляється в шлях 3 вересня, потрібно взяти з собою стебло льону на удачу. Однак повір’я свідчить, що для благополучного результату поїздки її краще перенести на другу половину дня.

Любителям магічних ритуалів належить одягатися в льняні шати. Практикуватися рекомендувалося в шатах саме з цього матеріалу.

Що категорично не можна робити 3 вересня

Дата ознаменувалася виходом невидимою доброї сили на луки, ниви і поля. Льняница охороняла оранку, тому дітям заборонялося відлякувати її, граючи в полі.

Небажано прислухатися до напутствиям, порад і рекомендацій зі сторони, оскільки 3 вересня вони обов’язково виявляться помилковими.

Погодні прикмети на завтра (04.09.2019) Побутові прикмети на завтра (04.09.2019) Традиції та обряди на завтра (04.09.2019) Що не можна робити завтра (04.09.2019)

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради