Повертатися додому: забобони і погані прикмети

Одна з найбільш поширених і відомих прийме свідчить, що вийшовши за поріг домівки, небажано повертатися за забутою річчю або з іншої причини. Забудькуватість і згортання з шляху у кожного викликає роздратування. Люди вірять, що повертатися — погана прикмета. Але у цього повір’я, як і монети, існують дві сторони.

6c589a9385e15314527d2ab70ff36c39 Повертатися додому: забобони і погані прикмети

Чому повертатися — погана прикмета

Негативний характер прикмети можна пояснити, орієнтуючись на два варіанти тлумачення. Перша трактування пов’язана з поняттям порогу, який з сивої давнини уособлює кордон між двома світами. Вважається, що безгрішні душі предків оберігають вхід у житло, наділяють його мешканців силою. Вони вселяють впевненість і благословляють на новий шлях. Якщо людина зійшов з дороги, не закінчив почате і повернувся, забобони кажуть, що незримі хранителі здатні розсердитися. За прикметами в таких ситуаціях людини обов’язково чекає невдача.

В іншому контексті негативне значення пов’язане з втратою захисту Ангела-Хранителя. Повторно переступаючи поріг, ризик залишити його вдома зростає, що може обернутися нещастям.

Особливе значення надавалося часу доби:

  • ранковий повернення додому обертався невдалим завершенням розпочатих справ протягом дня;
  • обідній — обіцяв нудний вечір;
  • денний — передрікав погіршення фінансового становища;
  • вечірній — передбачав невдало проведену зустріч.

Повернення як підказка

У ряді випадків прикмета не завжди віщує нещастя, біду або невдале завершення справ. У забобони є і позитивне тлумачення. Містики запевняють, що повертатися додому не так небезпечно, як здається. В народі існує повір’я, що так незримі хранителі будинку посилають повернувся попередження. Вони намагаються утримати його під захистом рідної обителі і вберегти від небезпеки, яка може з ним трапитися в дорозі. Іноді варто придивитися до того, які знаки посилає доля.

Допомогу від будинкового

Нерідко повернутися додому після виходу людей змушує не власна забудькуватість, а невидимий мешканець. Вчинки будинкового не завжди будуються на бажання попустувати. Іноді, сховавши необхідну в дорозі річ, він прагне запобігти неприємності. Наприклад, при поверненні людина може помітити, що його одяг забруднений або на вулиці очікується дощ, і необхідно взяти парасольку, щоб не промокнути. У тих випадках, коли незримий захисник спробує застерегти від чого-небудь поганого, повернувся це обов’язково відчує, як тільки переступить поріг власного будинку.

7ce83ccfa2a16ba1ef19cba7f6f44432 Повертатися додому: забобони і погані прикмети

Шосте почуття

Не варто поспішати і відразу відмовлятися від бажання повернутися після виходу, якщо так сильно тягне це зробити. Незаплановане згортання з наміченого шляху вбереже від серйозних наслідків. Повернувшись, господар будинку може виявити, що забув вимкнути праску або перекрити газ. При перетині порога він здатний залишитися вдома, змінити свої плани і відмовитися від виконання наміченого справи, передчуваючи ймовірність невдачі.

Як позбавитися від негативу

Людина здатна самостійно захиститися від впливу поганої прикмети. Для цього рекомендується виконати будь-яка із зазначених дій:

  1. Подивитися в дзеркало перед виходом. Воно нейтралізує вплив незримих істот, які за невиконання плану могли розсердитися на одного з мешканців. Відображення повністю змінить шлях людини, поверне до початкового маршруту, направивши негативну енергію в позитивне русло.
  2. Постукати по дереву три рази, щоб залучити домовика. Це дія допоможе повернувся людині отримати благословення на майбутній шлях і зніме негатив.
  3. При повторному виході з дому взяти з собою один із талісманів для залучення удачі. Магічні амулети, виготовлені власними руками з глини, шкіри, скла, дерева або природного каменю, вбережуть від нещастя.
  4. При відсутності дзеркала і оберега досить вимовити магічну стоп-фразу «повернення — невдача», яка зніме поганий вплив прикмети і застереже від можливих бід на шляху.
  5. Прибрати негативний посил допоможе стілець. Після повернення рекомендується зробити або взяти забуте і посидіти на стільці біля порога, щоб налаштуватися на позитивний маршрут і успішне завершення справ.

1d7cb43db829b80ad02593af4bc036a9 Повертатися додому: забобони і погані прикмети

Вірити чи ні в те, що повертатися — погана прикмета, кожен вирішує самостійно. Але навіть найбільш негативний марновірство, помічене нашими предками, може вберегти людину від небезпеки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради