Чи можна продавати фату після весілля, чому не можна надягати чужу?

Стародавня традиція покривати голову нареченої залишилася актуальною і в наші дні. Раніше для цього використовували хустку, сьогодні – фату. Однак, як вчинити з нею після весілля, знають далеко не всі. Одні зберігають її довгі роки в шафі, як пам’ять про найважливішу подію в житті, інші вважають, що фату краще продати, треті – передають у спадок.

0be161a6cba178b39da141f1eb6e3410 Чи можна продавати фату після весілля, чому не можна надягати чужу?

Що символізує фата?

Із весільною фатою пов’язано безліч забобонів.

 • В давнину її роль грав полотняний хустку, який закривав обличчя нареченої. Вважалося, що, погоджуючись вступити в шлюб, дівчина відмовляється від свого минулого життя. Говорили, що вона в цей день «вмирає» або «перероджується», з цієї причини в день весілля ніхто не повинен бачити її обличчя. Якщо ж заборона буде порушений, то молоду сім’ю наздоженуть біди і нещастя.
 • Цей елемент весільного вбрання став уособленням покірності майбутньому чоловікові. Крім того, наші предки наділяли його магічними властивостями і говорили, що він захищає молоду наречену від злих сил. Фата повинна була бути довгою і доходити до самих п’ят. Це обіцяло успіх, щастя і довге спільне життя.
 • Фата білого кольору є символом цнотливості, чистоти, непорочності. Якщо ж дівчина виходить заміж не в перший раз, то в цьому випадку підбирають інші відтінки або ж не надягають атрибут зовсім.
 • По завершенні церемонії одруження фату урочисто знімають. Даний ритуал означає, що наречена звільняється від батьківської опіки і переходить під опіку чоловіка. Іноді наречені воліють самостійно знімати аксесуар зі своєї голови, демонструючи тим самим незалежність і бажання рівноправності з чоловіком.
 • 965550ba43c48b189fe5e5f7c57a8f79 Чи можна продавати фату після весілля, чому не можна надягати чужу?

  Прикмети про фату

  Існує безліч прикмет про це елемент весільного наряду.

  • До весілля до фаті може торкатися лише мати нареченої і родички бракується по жіночій лінії.
  • Перед весіллям цей атрибут ніхто не повинен приміряти. В іншому випадку запланована процесія може піти не за планом або ж зірватися.
  • Під час церемонії одруження фата повинна закривати обличчя нареченої. Так вона захистить дівчину від заздрісних подруг, пристріту і псування.
  • Довжину фати вибирають залежно від матеріального достатку сім’ї нареченої. Раніше заміж у короткій фаті виходили тільки дівчата з бідних сімей.
  • Відкрити молодій дружині особа може тільки чоловік і обов’язково після того, як вимовить клятву. Тим самим він показує, що бере її під опіку та захист.
  • Після одруження аксесуар бажано зберігати разом з іншими весільними атрибутами, але в окремій коробочці. Фата в такому випадку буде виконувати функцію родинного оберегу. Вона концентрує в собі властивості, які допомагають зберегти взаєморозуміння в парі.
  • Приміряти або позичати цей атрибут після весілля не можна. В цілому його краще взагалі не чіпати, так як він може втратити основні властивості, що спричинить за собою сварки, негаразди і, як наслідок, сім’я розпадеться.
  • Раніше було прийнято кріпити фату біля ліжка подружжя вважалося, що цей ритуал допомагає в зачатті дитини.
  • Коли подруга бере вашу фату, то це вважається поганою прикметою. У народі кажуть, що вона з часом може забрати з сім’ї чоловіка.
  • Негативним знаком стає і втрата елемента весільного вбрання. Існує думка, що після його втрати сім’я розпадеться або хтось із членів сім’ї раптово помре.
  • Згідно з повір’ями, якщо фата при зберіганні раптом стала сірою або жовтою, то це вказує на зраду одного з подружжя.
  • Якщо в родині хтось раптом захворів, то прикмети радять накрити голову цієї людини фатою. Кажуть, що вона володіє лікувальними властивостями і здатна відганяти недуги.
  • Цей атрибут також кріплять до колиски новонародженого. Забобонні люди кажуть, що він захистить малюка від пристріту і хвороб, і той виросте здоровим і сильним. Крім того, якщо дитина вередує, його необхідно укутати фатою, і він відразу ж заспокоїться.
  • Вважається, що голову нареченої повинна прикривати саме фата. Якщо ж замінити її іншим аксесуаром, то шлюб швидко розпадеться або ж сім’я буде бездітною. А причиною тому стане відкрите обличчя нареченої: дівчина під час церемонії одруження залишиться беззахисною, вбере негативну енергетику і після спроектує її на сім’ю.
  • Якщо під час весілля, фата порветься – поганий знак. У прикметах говориться, що це вказує на недовіру з боку родичів нареченого.
  • Найбільш сприятливим днем для покупки аксесуара вважається середа.

  Мати може передати фату дочки, коли та виходить заміж, але тільки в тому випадку, якщо її власний шлюб був вдалим. Вважається, що таким способом батьки діляться сімейним щастям.

  cea99f03c3dbdfef6cddca1e29331d9c Чи можна продавати фату після весілля, чому не можна надягати чужу?

  Чи можна продавати фату після весілля?

  Фата є сімейним оберегом, а тому прикмети вкрай не радять продавати її після весілля. Однак якщо шлюб не склався і конфлікти призвели до його розірвання, то в такому випадку аксесуар автоматично втрачає здатність бути талісманом.

  Забобонні люди рекомендують після розлучення віддати фату в хімчистку, де її ретельно почистять, або випрати, потім накрохмалити і тільки після продавати.

  При цьому бажано, щоб весільний атрибут потрапив в руки до незнайомих людей. В іншому випадку установка на розлучення і неблагополуччя перейде на родичів.

  Просто віддавати фату після розлучення також не рекомендується. За невдалий шлюб ви повинні отримати плату, нехай навіть символічну. Таким чином ви звільните річ від негативної енергії, і наступна наречена зможе почати будівництво сім’ї без відлунь з минулого.

  Чому не можна надягати чужу фату?

  Фата вбирає енергетик господині. Якщо ж її приміряє хтось інший, то, згідно з прикметами, ця людина приміряє на себе долю тієї, кому належить аксесуар.

  Особливо сильною енергетикою має фата, яка була на нареченій в день вінчання.

  В повір’я також йдеться про те, що дівчина, яка одягне чужу фату, може зруйнувати її енергетику і відібрати щастя у її власниці.

  Прикмети радять кожній нареченій берегти фату, причому і до весілля, і після одруження. Тільки в цьому випадку вона зробить сім’ю міцною і подарує благополуччя.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради