Чому жовтіють зав’язі огірків в теплиці? Що робити?

pochemu zhelteyut zavyazi ogurcov v teplice  chto delat 59 Чому жовтіють завязі огірків в теплиці? Що робити?

Міцненькі, хрусткі огірочки навіть у регіонах, де клімат не сприяє високим врожаям, це цілком реально. Сучасні технології вирощування овочевих культур у парниках і дотримання правил догляду дозволяють зробити це без особливих зусиль. Насіння ретельно підібрані, правильно висаджені рослини розвиваються добре, але жовтіють зав’язі огірків. Цей симптом неблагополуччя може бути викликаний цілим рядом причин.

Чому жовтіють зав’язі у огірків?

 

Серед найбільш ймовірних чинників пожовтіння зав’язей на першому місці можуть стояти захворювання, що вражають огіркові батоги. Сівозміна необхідно дотримуватися не тільки при вирощуванні у відкритому грунті, але й в теплиці. Однак, якщо при ретельному огляді на рослинах не виявлені які-небудь ушкодження, плями, сліди життєдіяльності павутинного кліща або інших шкідників, причина, мабуть, в іншому. Почемуэто відбувається і які заходи боротьби?

Недостатнє запилення

Селекціонерами виведені партенокарпічні, не потребують запилення, сорти і гібриди, призначені для вирощування в парниках. На таких рослинах квітки переважно жіночого типу.

 

Якщо у вас бджолозапильні огірки, необхідно подбати про залучення комах, і висаджувати сорти-запилювачі. При недостатньому провітрювання або загущеної посадки, рослини погано ростуть і скидають неоплодотворенный колір.

pochemu zhelteyut zavyazi ogurcov v teplice  chto delat 60 Чому жовтіють завязі огірків в теплиці? Що робити?

Нестача мікроелементів

Бідний ґрунт – поганий врожай. Якийсь час грунт віддає всі свої запаси рослинам, але якщо їх не поповнювати, віддавати буде нічого. Худі стебла ростуть повільно, листочки невеликого розміру, огіркам іноді не вистачає сил навіть зацвісти, а на те, щоб зав’язь належним чином розвивалася, внутрішніх резервів і зовсім немає. Трапляється і так, зав’язі багато, але в один момент вся вона жовтіє.

Причиною можуть стати незбалансовані підживлення. Огородник надмірно захоплюється одними мікроелементами, і недооцінює інші. Чим полити огірки? Один раз у 2-3 роки досить внести в грунт комплексне добриво, і в наступному сезоні ваші огірочки порадують відмінним урожаєм.

Перепади температур

Оптимальна для розвитку огірків у фазі плодоношення температура 23-26 град. Якщо на градуснику +15 батоги погано ростуть, при +12 перестають зовсім, корінці припиняють поглинати з ґрунту вологу. Культура любить стабільність, різкі перепади згубно діють на рослини.

Сучасні гібриди розраховані на одержання великого врожаю. В пазухах листків утворюється багато зав’язі, але якщо не створено прийнятні для рослини умови, зайва зав’язь жовтіє, сохне і опадає.

pochemu zhelteyut zavyazi ogurcov v teplice  chto delat 61 Чому жовтіють завязі огірків в теплиці? Що робити?

Неправильний полив

Що потрібно знати про поливу огірків? Рослини досить вимогливі до вологи, від її нестачі жовтіють зав’язі огірків. В ідеальному випадку грунт має бути весь час зволожена, але не залита. Убогий або надмірно рясний полив згубний для рослин, все добре в міру.

Згубно впливає на теплолюбні огірки і холодна вода. Необережний полив під корінь в парнику може призвести до розвитку кореневої гнилі, а, направляючи струмінь на батоги, ви можете збити пилок з квіток. Ідеальною профілактикою захворювань, є системи крапельного поливу.

Невелика відстань між кущами

У гонитві за великим урожаєм, багато власників теплиць прагнуть висадити максимальна кількість рослин. Загущення посадок неприпустимо. Знижується освітленість, огірки конкурують за отримання харчування і води, створюються несприятливі умови для запилення.

Як не допустити пожовтіння зав’язей?

Огляд рослин в теплиці не рідше двох разів на тиждень дозволить своєчасно розпочати боротьбу з хворобами чи шкідниками. Грибкові захворювання – коренева гниль, борошниста роса можуть стати наслідком надмірного поливу, зараження грунту або висадки інфікованої розсади. Помітили, що жовтіють зав’язі огірків? Дотримуйтесь правил догляду.

Запилення

Що робити, якщо немає зав’язей, чому не ростуть огірки? Для поліпшення якості запилення у сонячну погоду відкривайте парник. Щоб приманити бджіл розставте блюдця з цукрово-дріжджовим сиропом.

Опыляйте рослини вручну. М’яким пензликом збирати пилок з чоловічої квітки, і перенесіть на жіночий. Можна поступити простіше. Зірвати чоловічий квітка, завернути назад або видалити пелюстки. Потріть жіночий квітка чоловічим. Сигналом про те, що ви все зробили правильно, стане в’янення жіночої квітки вже на наступний день. Тепер в ньому відпадає потреба. Рослина кидає сили на ріст плодів.

pochemu zhelteyut zavyazi ogurcov v teplice  chto delat 62 Чому жовтіють завязі огірків в теплиці? Що робити?

Підживлення

Для повноцінного розвитку достатньої кількості зав’язей необхідні добрива. Якщо ви садили огірки добре заправлені перегноєм лунки, достатньо буде провести кілька позакореневих підживлень розчинами гуматів. Звичайний грунт не зможе забезпечити потреби рослин. Якщо вони розвиваються повільно,за сезон необхідно провести кілька підживлень. Чим полити? Комплексними мінеральними добривами, настоєм свіжого коров’яку, витяжкою деревної золи.

Пасинкування

Видалення бічних пагонів на огіркових плітях – один з важливих факторів отримання високого врожаю, і профілактика опадання зав’язей. Початківці городники в гонитві за кількістю не поспішають обривати пасинки. Досвідчені ж застосовують у теплицях метод одного стебла. Листя, виростають на додаткових бічних пагонах, створюють додаткову тінь, що перешкоджає дозріванню плодів. Це стає причиною того, що огірки погано ростуть.

pochemu zhelteyut zavyazi ogurcov v teplice  chto delat 63 Чому жовтіють завязі огірків в теплиці? Що робити?

Відстань між рослинами

Чим небезпечне загущення посадок? Поразкою грибковими захворюваннями, появою великої кількості пустоцвіту, огірки не ростуть, жовтіє і падає зав’язь. Що робити? Дотримуватися рекомендовану для сорту схему посадки огірків в теплиці илиоткрытом грунті.

Насіння висаджують в рядок через 15 див. Відстань між рядами близько метра. Для партенокарпічних сортів припустиме зменшення ширини міжряддя до 70 см.

Висадка в лунки, такий спосіб називають квадратно-гніздовим, більше підходить для посадок у відкритому грунті, відстань між посадочними ямками не менше 50 див.

Збір врожаю

Плоди треба збирати вчасно. Перерослі огірки затримують розвиток інших зав’язей, навіть якщо висять на батоги зайві кілька годин.

Що робити, якщо немає зав’язей на огірках?

Чому жовтіють зав’язі огірків причин може бути декілька:

  • немає повноцінного запилення;
  • занадто жарко, при температурі вище 35 град. квіти сохнуть, а зав’язі немає;
  • низька якість насіння або слабка розсада.


Заходи боротьби: ретельна підготовка теплиці і вибір якісного садивного матеріалу, оптимальний режим поливу, своєчасне підживлення і дотримання правил догляду. Дотримуючи ці нехитрі рекомендації, ви будете забезпечені гарним урожаєм. Чого вам і бажаємо!

Читайте ще: Жовтіють листя на огірках – що робити?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради