Чому не можна витирати стіл папером, серветкою – прикмети і забобони

Стіл завжди символізував затишок і володів містичною силою. З цим предметом пов’язано безліч забобонів і прикмет. Його не радять витирати серветкою або папером, для цього існують певні підстави.

90c7a6a6902917ecacea515eaf9aae94 Чому не можна витирати стіл папером, серветкою – прикмети і забобони

Прикмети і забобони

З давніх-давен було заведено, що за обіднім столом збираються всі члени родини і гості, тому предмет меблів має завжди містити в чистоті. Протираючи і змахуючи зі столу папером крихти можна було накликати біду.

Належало користуватися для наведення порядку тільки ганчірочкою з тканини, адже папір коштував занадто дорого і використовувалася тільки для створення книг і газет.

 • Якщо гості або члени сім’ї випадково проливають чай або інші напої, то господиня відразу прагне витерти предмет меблів рушником або ганчіркою. Існує прикмета, чому не можна витирати стіл паперовою серветкою, адже її шурхіт виробляє негативну енергетику, починаються скандали в оселі і з’ясування відносин.
 • Їжа, яка була присутня на столі, з давніх часів вважалася подарунком Всевишнього. Якщо страви рясніли різноманіттям, то вищі сили допомагали родині. Саме тому члени родини намагалися шанобливо ставилися до їжі. Чистоту треба було наводити м’яким рушником, яке не видає шурхоту, адже такий звук може спровокувати скандал, це і є відповіддю на питання, чому не можна витирати стіл серветкою. Груба папір вважалася зневажливим ставленням, адже їй можна було подряпати стільницю.
 • Прикмета чому не можна витирати стіл папером також може призвести сімейство до розорення при її недотриманні. В давнину на папері постійно створювалися священні писання, тому церква не схвалювала використання аркушів не за призначенням. Витирати папером категорично заборонялося, адже світлі сили переставали допомагати членам сім’ї.
 • Також існує повір’я, що якщо витерти паперовою серветкою, то гроші стануть стрімко витікати крізь пальці. Якщо господиня воліє змахувати крихти і сміття рукою або папером, то в родині просто немає нічого, чим можна прибрати, а це символізує злидні.
 • Народні повір’я

  Крім повір’я про папір, якої не можна витирати стіл, є в народі і інші забобони, пов’язані з цим предметом меблів.

  • За обіднім столом ніколи не можна лаятися або стукати по ньому столовими приладами, адже цей предмет вважається подарунком Всевишнього. Потрібно обов’язково шанобливо ставитися до їжі, яка на ньому присутній.
  • Якщо крихти змахувати рукою на підлогу, то кошти з родини будуть йти самі по собі.
  • Порожній посуд на столі символізує злидні. Якщо на ньому завжди є смачна їжа, то це показує добробут господарів житла. Ну а якщо є порожній посуд або страви, то і в кишенях і членів сім’ї грошей не водиться.

  Важливо! Якщо ставити на стіл порожні пляшки або тарілки, то можна накликати на себе злидні.

  • Коли людина збирається в дальню дорогу, потрібно обов’язково трохи потриматися за край столу. Предмет меблів дасть йому силу і родову захист, вбереже від неприємностей і зверне на людину увагу Господа.
  • Якщо стіл розхитався, то це дуже недобре. Найстарший член родини незабаром може серйозно захворіти і навіть померти. Бажано як можна швидше позбутися такого предмету меблів, викинути і придбати новий.
  • Ні в якому разі не можна класти різні предмети, які до їжі не мають відношення. Ключам, сумках або іншим речам можна знайти інше місце.
  • Якщо залишити з вечора бруд і крихти, то в сімействі обов’язково хтось захворіє або з ним трапиться нещастя. При прибиранні господиня проводить ритуал, який усуває всі захворювання, неприємності і проблеми в житті сім’ї.

  Прикмети старовини бажано неухильно дотримуватися, проте це залишається особистою справою кожного. Якщо людина свято вірить у те, що обов’язково станеться щось погане, якщо прибирати зі столу за допомогою паперу, то це і станеться. Ну а якщо господиня не бачить в серветках нічого страшного, то в сім’ї буде панувати мир та любов.

  pinit fg en rect red 28 Чому не можна витирати стіл папером, серветкою – прикмети і забобони

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради