Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео-уроки для початківців

Класичне однотонне кольорове покриття нігтів залишається актуальним, але багато хто воліє вносити різноманітність у свій повсякденний манікюр, використовуючи різні дизайни. Одним з таких є акварельний розпис. Такий прийом виглядає дуже ефектно.

Що таке акварельний розпис на нігтях?

Акварельний розпис на нігтях — один з провідних трендів сучасної манікюрної індустрії. Ця техніка передбачає в собі використання гель-фарби, розбавленої топом, або акрилових фарб, або спеціального гель-лаку, створює ефект водянистості, що має бути присутнім в подібній техніці на нігтях.

Також ефект легкості досягається завдяки м’яким градієнтним переходів кольору. Цей вид дизайну не обмежений жодними рамками. Будь-який бажаний малюнок може бути виконаний в техніці акварельного розмальовки. Такий цікавий прийом має здатність перетворювати будь-які нігті в справжні твори мистецтва.

Плюси і мінуси покриттів з ефектом розтікання

Основним плюсом дизайну в техніці акварельного розпису є необмеженість у плані малюнків.

7883d6220f15754e57b9d0486624149a Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео уроки для початківців

Також у даного виду дизайну є безліч інших позитивних якостей, таких як:

 • Створення унікальних і найбільш підходящих колірних рішень шляхом змішування гель-лаків.
 • Легкість створення малюнка за допомогою однієї кисті.
 • Немає необхідності доповнювати малюнок ще додаткової фурнітурою для створення дизайну (але за бажанням можуть використовуватися камифубуки, фольга, стрази).
 • Малюнок з акварельним гель-лаку створюється за мінімальну кількість часу.

Крім переваг у такого прийому є і недоліки:

 • неможливість зробити повноцінне покриття і дизайн без спеціальної бази під акварельний гель-лак;
 • найчастіше таку техніку розпису застосовують на довгих нігтьових пластинах, так як малюнки на них виглядають ефектніше і виконувати їх простіше за рахунок достатньої кількості місця;
 • при неправильному зберіганні акварельних гель-лаків вони перестають давати належний ефект, з-за чого дизайн перестає виглядати так легким.

Але жоден з цих недоліків не є проблематичним.

Покрокова акварельний розпис нігтів для початківців

Акварельний розпис вважається однією з найскладніших технік дизайну на нігтях. Такою вона є тому, що кольори там нашаровуються один на одного і отримати бажаний ефект водянистості з-за цього не просто. Однак навіть початківець майстер, не має особливих художніх навичок, зможе застосовувати цей прийом у своїх роботах, використовуючи легкі ескізи, які не потребують промальовування контурів.

Лаки для покриття

Асортимент лаків для малювання у техніці «Акварель» надзвичайно різноманітний. Можуть використовуватися як спеціальні гель-лаки, так і звичайні кольорові покриття, розбавлені топом, або ж акрилові фарби.

Аква-гелі ще можуть називатися вітражними з-за того, що вони не мають насичений колір, лягає в один шар, а напівпрозорий пігмент, який дає можливість нашарувати різні відтінки один на одного і отримати новий унікальний колір і ефект акварельного розпису.

79c4ac869143c28026e7275819d0a4e0 Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео уроки для початківців

Для такої техніки дизайну потрібні не тільки спеціальні кольорові покриття, але і певна база, за якою гель-лаки з легкістю зможуть розтектися. Прикладом може служити основа Irisk Wet Gel Polish.

Такі бази випускаються в 3-х кольорах:

 • прозора;
 • біла;
 • чорна.

Але при відсутності додаткових матеріалів для створення таких прикрас в манікюрі можуть використовуватися ті, які майстра нігтьового сервісу застосовують кожен день у роботі. Це кольоровий гель-лак і топ. Для створення вітражного лаку потрібно змішати на фользі краплю топа і кольору і перемішати до однорідного стану.

А спеціальну базу для розтікання можна замінити тонким шаром топа, на ньому колір буде розтікатися не так інтенсивно, але в такому випадку для створення потрібного візерунку слід виділити його пензликом, не використовуючи колір.

Актуальними марками лаків для акварельного розпису сьогодні є:

 • Nika Nagel (серія «Lady»);
 • Lianail (серія «World of Illusions»);
 • BlueSky (відтінки лінійки «В»);
 • Irisk (серії «Watercolor» зі структурою «емалі» і «Watercolor shine» з перламутровим відливом і мікро-блискітками).

Інструменти

Для акварельного розпису потрібно не так вже багато інструментів: 2 кисті і шматочок фольги для змішування кольорів. Зробити такий дизайн можливо використовуючи тонку круглу синтетичний пензель для промальовування маленьких деталей і кисть-мазок для створення самого акварельного малюнка.

909dc95830a419ed384bdfe66073c345 Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео уроки для початківців

Для одержання градієнтних переходів використовується спеціалізована плоска кисть. Майстри зі стажем при прикрасі нігтьових пластин у цій техніці використовують лише одну кисть з середньою довжиною ворсу.

Етапи створення акварельного дизайну без підкладки кольоровий

Початкові етапи створення манікюру з акварельного розпису збігаються з створенням звичайного догляду за руками і нігтьової пластиною:

 • Створення необхідної форми і довжини.
 • Підготовка нігтьової пластини до покриття: для створення кращого зчеплення з базою ніготь проходять спеціальний бафиком і знежирюють.
 • Нанесення праймера або бондера перед базою.
 • Нанесення бази (краще використовувати камуфлирующие або вирівнюючі основи), створення ідеально рівної нігтя.
 • Сушка бази (від 30 сек. в LED-лампи, від 2 хв. до UV-лампи).
 • Нанесення спеціального покриття Wet Gel Polish для акварельного малюнка (таке покриття не просушується перед безпосередньо самим дизайном) або тонкого шару топа.
 • Створення малюнка аквагелем за непросушенному покриття для акварельного дизайну або топу. Для кращого ефекту розтікання кольорове покриття слід класти тонким шаром, також, як і в акварельному живописі не потрібно проводити пензлем з кольором по одному місцю кілька разів, так як це може зіпсувати малюнок. Для створення більш плавного переходу кольору лак можна розтягнути спеціальної пензлем градієнта. З часу розтікання займає від 15 сек.
 • Сушка в лампі кольорового покриття (за часом полімеризується стільки ж, скільки і база).
 • Покриття готового дизайну топом на вибір (якщо вибраний ескіз не вимагає надалі прикраси фурнітурою, то краще вибрати без липкого шару, в іншому випадку використовувати з липким шаром, на який будуть кріпитися стрази, камифубуки та наклейки).
 • Просушування фінального покриття.
 • a8fc0ee78fdcea0cfc1e2a785336e576 Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео уроки для початківців

  Якщо дизайн не вимагає ефекту водянистості (якщо за задумом повинні вийде тільки напівпрозорі відтінки), то після просушування бази потрібно лише зняти липкий шар і продовжувати малювати спеціальним гелем, що після всіх етапів слід просушити і покрити топом.

  Етапи акварельного дизайну з кольоровою основою

  Акварельний розпис на нігтях з кольоровою основою виконується майже ідентично техніці розпису без кольоровий підкладки. Відмінність тільки в тому, що після бази у кілька шарів наноситься кольорове покриття, а тільки потім кладеться основа, за якою гель-лак буде розтікатися.

  Які малюнки можна зробити?

  Акварельний розпис на нігтях увазі під собою неймовірне розмаїття малюнків, які можна зробити. Тематики можуть бути абсолютно різними.

  dfef6196dc689ecf82c3b5a22ffa1b68 Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео уроки для початківців

  Прості дизайни (не потребують навичок малювання) Складні дизайни (потребують художні навички)
  Хвилі Тварини
  Мармур Морські мешканці
  Шкури тварин Флористика

  Морська тематика

  Так як акварельний дизайн створює ефект водянистості і розмитості, то саме морські мотиви частіше виконуються в цій техніці. Одна з можливих малюнків у такій тематиці — рибка.

  Для створення цього малюнка бажано використання декількох різних відтінків для створення красивого градієнта. «Рибка» виконується на білій підкладці (як подтона може бути використана спеціалізована основа і звичайний кольоровий гель-лак).

  Виконується даний малюнок наступним чином:

 • Тонким пензлем вимальовуються контури рибки самим темним з обраних кольорів.
 • Потім всередину додається більш світлий відтінок того ж кольору, яким були окреслені контури.
 • Додавання залишилися обраних кольорів і створення плавних переходів між кольорами за допомогою плоскої сухої кисті.
 • Просушка в лампі (близько 30 с.).
 • Додавання залишилися маленьких деталей (очей, луски).
 • 2ad94b1d2ec59e180ee31044068f9466 Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео уроки для початківців

  Після промальовування дизайну залишається тільки покриття топом. Це не єдиний малюнок, який можна виконати в морській тематиці. До неї також будуть ставитися морські хвилі, черепашки, якоря і різні пляжні атрибути.

  Шкіра рептилій

  Малюнки в даній тематиці не так різноманітні, як морське, але тим не менш вона робиться в такій техніці дизайну не рідше, ніж теми моря. Для створення фактури шкури рептилій зазвичай використовується 2 кольори. Колірна палітра в подібній тематиці не така різноманітна, як у інших. При використанні незвичних квітів можна створити неординарний і навіть унікальний малюнок.

  Розпис в стилі шкури рептилій є одним з найпростіших, так як в ньому не потрібні ніякі художні навички. Зробити такий малюнок можна лише в 2 етапи: на кольорову підкладку за допомогою дотса або кисті напівпрозорим кольором кладуться однотонні плями (форма і діаметр залежить від того, шкура якого тваринного малюється).

  Потім їх треба просушити в лампі і всередину додати інший колір для створення об’єму.

  Крім шкур рептилій також актуальні і мотиви тваринної вовни. Самими простими прикладами є тигрова і леопардове забарвлення. Леопардове забарвлення має таку ж технологію виконання, як і шкури рептилій, тільки другий колір не кладеться всередину першого для створення об’єму, а обводить пляма нерівним і тремтячим контуром.

  98aba9e8c19bde58c3d84524e70b9504 Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео уроки для початківців

  Тигрове забарвлення є самим простим дизайном. При такому дизайні на помаранчеву кольорову основу кладуться лінії на такій відстані один від одного, щоб при растекании вони не злилися. Точно таким же чином можна зробити забарвлення зебри, використовуючи чорний і білий колір.

  Мармур

  Акварельний розпис на нігтях вважається складною технікою дизайну, але і в ній можна знайти такий малюнок, який зможе виконати навіть початківець. Один з таких візерунків – мармур. Найчастіше його виконують на білій підкладці, але колір може бути будь-яким.

  Техніка виконання дизайну:

 • На кольорову підкладку наноситься спеціальна основа Wet Gel Polish або тонкий шар топа.
 • На непросушенном покритті малюються лінії, які повинні бути нерівними, щоб створити візерунок, схожий на природний мармур.
 • За непросушенному покриттю лінії розтечуться самостійно, але за бажанням можна створити необхідний візерунок.
 • Коли бажаний візерунок отримано, покриття просушується в лампі і покривається топом з будь-яким фінішем, який також піддається сушінню.
 • За технологією виконання мармурового дизайну виконується і дизайн хвиля, що відноситься до теми морської тематики. Тільки при нанесенні на непросушенное покриття набирається не один колір, а 2 різних (у випадку з темами моря — це блакитний і білий, наносяться на будь-яку іншу кольорову підкладку).

  9ea5f3904d8b7210abe01c7431521914 Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео уроки для початківцівНа фото показано покрокове створення мармурової акварельного розпису на нігтях.

  Спочатку на кисть набирається неосновної колір, а потім, не завдаючи набраний колір на нігтьову пластину, тут же береться інший колір і нерівними широкими лініями кладеться на покриття.

  Тварини

  Малюнки тварин — не менш часто використовувана тематика в акварельного розпису. За рахунок змішування кольорів дизайн виглядає дуже об’ємно і реалістично. Для виконання техніки малює потрібні мінімальні художні навички. Етапи створення малюнка тварини точно такі ж, як і у виконанні малюнка «рибки».

 • Тонким пензлем вимальовуються контури бажаного тварини.
 • Намальовані лінії просушуються у лампі.
 • Контури наповнюються аквагелем або кольоровим гель-лаком, змішаним з топом, з допомогою дотса або короткої кисті (все залежить від площі малюнка).
 • Покриття просушується.
 • На просушений гель-лак додаються необхідні деталі.
 • Сушка в лампі.
 • Покриття топом.
 • ac296b0e62c55b196b0feba923a0ad4f Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео уроки для початківців

  За такою ж технологією виконуються і малюнки у флористичній тематики (різні квіти, листя дерев і природні мотиви).

  Вітражна акварель

  Вітражна акварель – одна з найбільш красивих дизайнів в техніці акварельного розпису. Зазвичай її виконують на довгих нігтях, так як саме на них малюнок виглядає як справжній вітраж. Але і на коротких нігтях такий дизайн також застосовують.

  Так само, як і у всіх інших тематиках, головним в зображенні є контур і саме його прорисовують після повної підготовки нігтьової пластини (форми, манікюру та покриття).

  Контур прорисовують по висушеному покриттю, так як він повинен бути чіткий.

  Після просушування ліній всередину контуру кладуться кольору акварельними гель-лаком. У даному вигляді дизайну колір повинен бути напівпрозорим, але не розтеклися, тому після промальовування ліній не потрібно нанесення основи, з якої лак буде розтікатися.

  Поради професіоналів

  Професійні майстри нігтьового сервісу вважають, що найважливіша частина роботи – це практика. Тому порада №1 – це постійна стажування в якій-небудь окремій темі, присвяченій манікюрної індустрії. Спочатку це можна робити на типсах, а потім поступово переходити на нігті клієнтів.

  e8d16a08e2cbfadd970626216bbda130 Акварельний розпис на нігтях. Фото, відео уроки для початківців

  Навчання дизайну на типсах проходить без особливих зусиль, так як тіпси можна повертати так, як буде зручніше малювати майстру. Саме тому не менш важливо ставити руку на справжніх нігтях.

  Найскладніше в акварельного розпису – промальовування контурів в непростих ескізах. І для того, щоб контури виходили виразними, потрібно навчитися тримати руку в упорі. Пальці малює повинні бути уперты в палець (або тіпси) на якій малюється лінія, а лікоть або передпліччя твердо стояти на робочому столі. Це допоможе початківцям майстрам малювати тонкі чіткі лінії.

  Крім промальовування контурів значущим моментом є правильне покриття нігтьової пластини кольором. Другий, але не менш важливий рада – це постійне підвищення кваліфікації та навчання чомусь новому. Сучасна б’юті-індустрія не стоїть на місці і тому для працівників цієї галузі важливо постійно підвищувати рівень своїх знань.

  Акварельний розпис в дизайні манікюру швидко набирає популярність. А ця техніка стає провідною тенденцією в сучасній індустрії нігтьового сервісу тому, що не вимагає ніяких додаткових вкладень і не затратна по часу. Саме тому на нігтях дівчат, що стежать за трендами, все частіше в 2019 році можна побачити таку техніку прикраси.

  Відео-уроки по створенню акварельного розпису на нігтях

  Малювання квітів на нігтях в акварельній техніці:

  Акварельні пташки за 5 хвилин:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради