Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

Всім привіт! На вулиці весна, цвітуть плодові дерева і розпускаються листя. У повітрі витають чудові аромати. Саме час проводити на свіжому повітрі як можна більше часу. Абсолютно не хочеться заходити додому. Та й навіщо, коли на городі так багато роботи.

Сьогодні хочу присвятити статтю темі підживлення. Ми вже удобрювали картоплю при посадці в лунку. А тепер хочеться отримати великий врожай полуниці. Тому її необхідно спочатку обробити, що я вже зробив і підгодувати.

Ну хто не любить цю ягоду! Особливо дітки чекають не дочекаються її. Тільки побачать зелені кущики з квітами, так і починають ходити повз. Перевіряють – чи дозріла вже полуниця. Взагалі назв у цих плодів кілька: полуниця або вікторія. Кожен кличе її по різному. Тільки скажу, що у останньої кущі і плоди великих розмірів.

169f795236722a41369a504ad33f3f7a Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

Сама по собі ця смакота не вибаглива. Вона легко переносить зиму під снігом. Для неї не потрібно робити ніяких спеціальних укриттів. Тільки за нею необхідно доглядати. Видаляти вчасно вусики і старі листя. Потім приходить черга підживлення. Як і всі рослини, вікторія у цьому також потребує.

Яке краще всього вибрати добриво і коли правильно проводити цю процедуру, я вам розповім нижче. Тому залишайтеся зі мною, будемо разом розбиратися в цьому!

Чим підживити полуницю навесні для гарного врожаю

Крім прополки, поливу і розпушування, необхідно полуницю підгодовувати. Це є невід’ємною частиною догляду за кущами. Кількість ягід, їх розмір, смак і соковитість безпосередньо залежать від того, удобрюєте ви чи ні культуру навесні. Не достатньо взяти будь-яку речовину. Необхідно підібрати саме те. яке принесе тільки користь, а не шкоду!

Вікторію ділять на два типу:

 • Одноразового плодоношення – урожай збирається влітку, після чого кущі відпочивають до наступного року;
 • Багаторазового плодоношення – починаючи з пізньої весни рослини дають перші плоди. Кущі знову і знову набирають суцвіття до пізньої осені. Урожай можна збирати до снігів.

d03fff18292efc086d3c4c8c762948d8 Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

Не важливий тип вашої полуниці, так як схема підгодівлі підходить будь-якому:

1. У перший рік кущі досить того, що ви додали в лунку при посадці.

2. У другий і четвертий рік рослини потребують мінеральних та органічних речовинах.

3. У третій і п’ятий достатньо лише мінеральних.

4. Після сходження снігу беріться за роботу. Спочатку зрізують всі старі листя, відростки. На цьому етапі найкраще підгодовувати азотовмісними речовинами. Так як це дасть нам активний розвиток нових листків. Ідеальним в цей момент буде аміачна селітра. У відрі води розлучається столова ложка порошку. Полив здійснюється строго в грунт під кущ. На один корінь доводиться близько 500 мл.

498db924da75e24eaea6ffcfee8e0b5d Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

Якщо зловживати добривами, то користі від цього не буде, а тільки принесете шкоди рослинам. При надлишку поживних речовин стебла будуть товстими і міцними, а плоди стають дрібними і несмачними.

Відмінною альтернативою селітрі може стати курячий послід. 1 кілограм речовини наполягають у відрі води протягом 5 днів. Витрата розчину – 500 мл на кущ.

Не варто відмовлятися і від коров’яку, суміші перегною, сульфату амонію, сечовини і нітрофоска.

Мінеральні добрива для вікторії

Найбільш прості в застосуванні мінеральні добрива. Вони підходять не тільки для полуниці, але і для багатьох інших культур. Такі досить прості в застосуванні, так як зазвичай на упаковках вже написано, скільки речовини використовувати. Зазвичай вони або розчиняються у воді або всипати в грунт.

Навесні зазвичай удобрюють селітрою, карбамідом з азотних добрив, суперфосфатом з фосфорних елементів, сульфатом калію, сірчанокислим калієм, калимагнезией з калійних та інших речовин, крім хлорних.

e0231cbd4e5767090df46310a7007d07 Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

Ще також можна використовувати змішані добрива. Підійдуть такі, як нітроамофоски або спеціальні комплексні добрива для цієї культури: «Кристаллон», «Сад і город» від фірми Фертика, «Здоровань» від Фаско (з гуматами) та інші.

Також підійде звичайна зола. Це універсальна підгодівля для всіх городніх культур. Це самий звичайний попіл від спалювання рослинних відходів з саду та городу. Ви отримаєте відмінний урожай, якщо будете використовувати її з розрахунку 500 гр. на 1 кв. метр.

Народні засоби для підживлення полуниці

Коли ви вибираєте підгодівлю для полуниці, необхідно враховувати те, що вона повинна бути безпечною. Але в той же час вона повинна бути здатна збільшити врожай і поліпшити якість і смак плодів. Тому більшість намагаються використовувати народні засоби, які майже завжди є під рукою.

1. Підгодівля полуниці гноєм. Перевагами такого добрива є високі поживні властивості і ефективність. Також низька ціна і загальнодоступність. Зазвичай навесні вікторію підгодовують гноєм в рідкій формі. 1 літр рідкого коров’ячого або кінського гною додають до 10 літрів води і поливають посадки в розрахунку на один кущик літр розчину. Пташиний послід розводять у пропорції 1 : 20, тобто на ті ж 10 літрів води беруть вже склянку (200 мл) рідкого добрива.

472f491de7165ca2a2380fbe70962767 Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

2. Підгодівля полуниці трав’яним настоєм. Одним з кращих добрив вважається настій з бур’янів. Але кращому рослиною для підгодівлі вважається кропива. Ефект від такої суміші буде наступний:

 • Збільшення кількості та якості ягід;
 • Зростає мікробіологічна активність у ґрунті. Тому вноситься в неї органіка швидко розкладається;
 • Чисельність шкідників значно скорочується.

Приготувати настій з трав дуже просто. Для цього будь-яку велику ємність (відмінно підходить бочка чи бак об’ємом 20 літрів) набивають будь бур’янистою травою без насіння і заливають водою. Туди ж можна додати золу, компост. Потім закривають кришкою від неприємного запаху і залишають бродити вміст протягом 7 – 10 днів.

Іноді час від часу необхідно настій помішувати будь палицею. Потім його розводять водою в пропорції 1 : 10 і поливають вікторію під корінь 1 літр на кущ.

05bebb1a4575ae0db6ba2c318a1459b0 Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

3. Підгодівля полуниці кисломолочними продуктами. Садова полуниця віддає перевагу злегка кислий грунт, тому вона сприятливо відгукується на підживлення кефіром, подкисшем молоком або сироваткою. Позакореневе і кореневі підгодівлі кисломолочкой дозволяють:

 • наситити грунт сірої, кальцієм, калієм, фосфором і багатьма іншими мікроелементами;
 • забезпечити прискорений розвиток рослин;
 • підвищити кількість ягід на кущі, а також збільшити період плодоношення;
 • зробити полуницю більш стійкою до атак попелиці, кліщів та інших шкідливих комах.

Мінусом цього способу є те, що кісломолочка досить дорогий продукт. Також не бажано застосовувати її ранньою весною. Так як за низьких температур бактерії швидко гинуть у прохолодній землі.

Щоб приготувати розчин, необхідно будь-який кисломолочний продукт розвести водою в пропорції 1 : 2. Цим добривом необхідно обприскувати ягідні насадження. Але також можна їм поливати кущики, відступивши від розеток не менше 7 – 10 сантиметрів.

4. Підгодівля полуниці йодом. Ця речовина є відмінною профілактикою полуничних хвороб. Саме тому його додає до кореневих та позакореневе підживлення. Для розчину використовують 5 – 10 крапель йоду на 10 літрів води. Садовим розпилювачем обробляють кущі перед самим цвітінням. Повторюють процедуру два рази з проміжком 10 – 12 днів.

e8d9883db4b973fb71275c03d46f9a0d Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

5. Підгодівля полуниці золою. Вона насичує рослини калієм, фосфором, магнієм, бором і так далі. У такого добрива багато переваг:

 • Після підгодівлі полуниця активніше зростає;
 • Грунт стає більш пухким і повітропроникним;
 • Врожайність і період плодоношення збільшуються;
 • Ягоди виходять ароматними і солодкими.
 • Як тільки сніг розтане і земля підсохне, після обробки рослин необхідно золу підсипати під кожен кущик. Тільки попередньо її просійте. Вам знадобиться 100 – 150 гр. на 14 погонний метр.

  В період цвітіння для попередження хвороб також можна опудривать рослини золою з розрахунку 1 столова ложка на кущ.

  На основі золи готують і рідку підгодівлю. Для цього склянку речовини розмішують в літрі гарячої води і вливають в 9 літрів води звичайної температури. Сумішшю зрошують садову суницю з розрахунку 1-1,5 літра на квадратний метр грядки.

  e74e7dbe18d98cca246ddb75a560a455 Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

  6. Підгодівля полуниці компостом. Мабуть це саме доступне безкоштовне добриво. Воно не тільки насичує вікторію корисними речовинами, але і підлікує грунт. Посадки мульчируются садовим компостом шаром від 3 – 5 сантиметрів, відступивши невелику відстань від рослин. Це робиться для того, щоб точка росту не була засипана. На 1 квадратний метр посадок вам необхідно 3 – 5 кг компосту або перегною.

  7. Підгодівля борною кислотою. Таким способом можна поливати під корінь або обприскувати листя. Обидва варіанти будуть прийнятні. Саме головне не переборщити дозування. В іншому випадку можна спалити коріння або листочки самої рослини. Також, якщо додати бору занадто багато це може позначиться на людині. Тобто він накопичиться в ягодах і з-за цього можна отримати негативні наслідки.

  Підгодовують полуницю навесні до цвітіння. Під час цвітіння це робити не можна, так як може пошкодити бджолам. На 10 літрів води береться 1 – 2 г борної кислоти і 1 гр. марганцівки. Все добре перемішується і застосовується для поливу грядки.

  Після такого харчування зав’язі збільшуються, ягоди стають м’ясистими, листя не сохнуть і залишаються зеленими, а найголовніше плоди стають смачніше і соковитіше.

  Які добрива вносити навесні під час цвітіння

  Цвітіння – це час, коли рослина полуниці витрачає багато сил на формування ягід. Саме в цей час рослина гостро потребує калій, бору, цинку і магние. Для підтримки можна використовувати готові склади мінеральних добрив для полуниці. які можна придбати в будь-якому садовому магазині. Ці препарати розводять строго по інструкції. Вони абсолютно безпечні.

  Гумі (рідкий), що містить в собі органіку дощових черв’яків, всі необхідні поживні елементи для рослин і при цьому не є «хімією». В Гумі міститься азот, фосфор і калій, воно ідеально підійде для рослин, які готуються цвісти. Тому що це добриво дуже м’яке і виключає передозування поживних речовин або опік кореневої системи. Воно відмінно насичує полуницю і дасть хороший старт при одноразовому використанні перед початком цвітіння. Робочий містить 2 ч. л на 10 л води.

  e768c7c13eb7e06940f365cfe8139207 Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

  Байкал м 1, речовина, яка не містить харчування для рослини, але містить харчування для корисних бактерій в ґрунті, що значно покращує її характеристики і родючість. Ось цим засобом можна полити полуницю на початку цвітіння, щоб забезпечити їй захист від патогенної мікрофлори і поліпшити ґрунт. Робочий містить 10 мл препарату на 10 л води.

  Але можна придбати і окремі речовини такі, як:

  • сірчанокислий калій (25 гр. на 1 кв. м.);
  • суперфосфат (близько 40 гр. на 1 кв. м.);
  • монофосфат калію ( 1 ст. л. на 1 л води);
  • калійна селітра (1 ч. л. на 10 л).

  Хлорвмісні калійні добрива краще не використовувати зовсім.

  Весняна підгодівля вікторії дріжджами

  Дріжджі відносяться до групи одноклітинних грибів. Але в процесі еволюції сильно змінився їх склад і середовище проживання. Для нормальної життєдіяльності дріжджів необхідний напіврідкий або рідкий субстрат. Дріжджі бувають декількох видів: пекарські, пивні, пресовані, винні, швидкорозчинні і сухі. Але для приготування розчину для підгодівлі вікторії та інших рослин, краще використовувати пекарські.

  56c2cc8ee0c841a3bbab0636cb9d8980 Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

  У добрива на основі дріжджів ціле море плюсів:

  • воно насичує ґрунт на грядці такими цінними поживними елементами, як азот, цинк, йод, залізо, фосфор і так далі;
  • сприяє продовженню плодоношення;
  • стимулює посилений ріст кущів;
  • допомагає полуниці легше перенести пересадку;
  • робить коріння рослин міцними і потужними;
  • підсилює природну імунну захист рослин проти різного роду хвороб і шкідників.

  Рослина, підгодована дріжджовим розчином, отримує всі необхідні речовини: вітаміни, мікро – та макроелементи (мідь, йод, кальцій, фосфор, калій, цинк і залізо). Від чого рослини добре розвиваються і плодоносять.

  Для приготування розчину розведіть 1-2 столові ложки цукрового піску і 1 кілограм сирих дріжджів в 5-6 літрах води, ретельно розмішайте і додатково розбавте густий розчин 20 частинами води (або, наприклад, влийте в 150-літрову бочку з теплою водою).

  b774f8f420feb0b6cba7a00df2332b91 Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

  Якщо ж у вашому розпорядженні виявилися сухі дріжджі, то тут вам знадобиться стандартна 10-грамова пачка з пекарським засобом і 2-3 столові ложки цукрового піску на 10 літрів води. Раджу спочатку розчинити дріжджі в склянці теплої водички, а вже потім перелити рідину в відро води. Удобрення на дріжджах необхідно дати постояти протягом 2-3 годин, щоб вони почали працювати. Потім під кожну рослину вносять по 500 мл живильного розчину.

  Добрива для полуниці при пересадці ранньою весною

  Вікторія дуже любить різні підгодівлі. Її коріння настільки потужні, що відмінно вбирають всі ці корисності. Якщо систематично вносити добрива, то можна підвищити врожайність і розмір плодів. При цьому їх смак, соковитість і запах зовсім не постраждають, а тільки покращаться. Тому при пересадці і посадці рослин необхідно обов’язково їх удобрювати.

  Як це зробити найкраще? Спочатку викопайте грунт в тому місці, де будуть сидіти ваші кущики. Змішайте його разом з гноєм або компостом, а також з мінеральними речовинами. На 1 кв. м. ділянки необхідно 10 гр. хлористого калію і 30 гр. суперфосфату. Такий склад укладаємо на піщану поверхню і висаджуємо розсаду полуниці.

  Потрібно дотримуватися пропорцій при змішуванні: 2 склянки деревної золи, 1 відро гною або компосту, 1 відро ґрунту.

  5658e7c3f2e1707f1bd634619afd20bf Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

  Після того, як рослина прижилася, необхідно активізувати його зростання за допомогою спеціальних речовин. Їх легко можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. Це може бути аміачна селітра з аммофоска (1 : 2). Цю суміш розводять у воді і поливають під корінь (15 гр на 1 кв. м.). Замінити можна цирконом, який виводить нітрати. Завдяки їм у майбутньому полуницю не будуть мучити шкідники і різні захворювання.

  Комплексне добриво для полуниці

  Полуниці для відмінного плодоношення потрібні добрива. Вони можуть бути як мінеральними, так і органічними. У ці комплекси входять різні елементи, які підвищують зростання кількості плодів. Але якщо з ними перестаратися, то можна погіршити смак ягід.

  І все-таки, що краще всього вибрати? Наприклад мінеральні (Амофос, Азофоска, Фертика, Плантафол та ін.) більш доступні, в застосуванні їх потрібно зовсім небагато і завдяки їм підвищується врожайність. Полуниця виростає великої, тільки це не означає, що смакові якості її стануть краще. Але такими можна удобрювати тільки навесні до дозрівання плодів.

  2d74d4dd15f66be98e831635be4f2760 Підгодівля для полуниці (вікторії) навесні для великого врожаю

  Вибравши органіку (Гумі, Флор Гумат, Сахалінський гумат, Гумат+7, Телуру, Экорост та ін.), ви не значно збільшите кількість врожаю. Але ягоди стануть більш великими і смачними. А також застосовуючи ці добрива, ви можете не дотримуватися пропорцій, так як такі речовини абсолютно нешкідливі.

  Найкраще буде, якщо ви будете використовувати обидва варіанти. Так ви не тільки збільшите врожайність, але і поліпшить його якість!

  Тепер розібравшись з тим, як і чим найкраще пригощати нашу полуницю, можна сміливо приступати до цій корисній справі. Так влітку ми зможемо поласувати великими і смачними ягодами. А я з вами прощаюся, до зустрічі!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради