Скільки часу варити каву у турці? Смачні рецепти

Справжні гурмани, професійні бариста взагалі не визнають розчинну каву. Багатьох цікавить, скільки хвилин вариться кава по-турецьки. Тривалість процесу залежить від ряду факторів і може становити від 6 до 10 хвилин. А іноді необхідно заварювати каву разів на шість, відповідно, час точно визначити ніхто не може. Як то кажуть, приготування кави – це цілий обряд зі своїми традиціями та хитрощами, про це розповідає нам gazdynja.com

2 Скільки часу варити каву у турці? Смачні рецепти

Однозначно відповісти на запитання, скільки кави заварювати туркою на плиті, досить складно. Але це приблизно 6-7 хвилин. Отже, із збільшенням обсягу тривалість приготування пропорційно змінюватиметься.

Від чого залежить відповідь на запитання, скільки приготувати мелену каву в турці? Слід враховувати низку факторів.

Основними факторами є:

 • вид турецький;
 • ступінь помелу кавових зерен;
 • додаткові компоненти.

3 Скільки часу варити каву у турці? Смачні рецепти

На замітку! У турці готують так звану турецьку чи східну каву. У домашніх умовах готують на газовій чи електричній плиті. Справжні бармени варять каву на піску. Смак божественний.

Найчастіше господині купують мідні турки. Вони набагато швидше нагріються. Керамічні турки вважаються міцнішими, проте такий посуд довго нагріватиметься.

skolko varit kofe v turke molotyj 442dc38 Скільки часу варити каву у турці? Смачні рецепти

Якщо ви використовуєте каву дрібного помелу, кава готуватиметься швидше.

Декілька рецептів кави в електричній турці

У джезві можна приготувати і одну чашку кави, і кілька – кількість порцій залежить від моделі турки. А як правильно варити каву в електричній турці? Існують десятки, а то й сотні рецептів, що відрізняються інгредієнтами. У кожній країні існує свій фірмовий рецепт, проте є й такі, що користуються популярністю у людей різних регіонів.

1. Класична кава з піною, звана також кава по-турецьки

Як приготувати:

 1. Залити в колбу воду, об’єм розраховується виходячи з кількості порцій, враховуючи, що одна порція становить 150-160 мл води.
 2. Насипати мелену каву з розрахунку 1-2 ч. л. на кожну порцію. Спочатку кава виявиться на поверхні води, але в міру насичення її частки опускаються на дно.
 3. Додати цукор до смаку, але не більше 3 ч. л. на порцію.
 4. Нагрів продовжують доти, доки не почне підніматися піна. Оптимальним є нагрівання води до 95°С.

Отримати ароматну каву з піною можна, якщо вчасно припинити нагрівання, оскільки під час кипіння пінка руйнується. Достатньо кілька разів зварити каву в електричній турці з постійною кількістю інгредієнтів, щоб безпомилково розпізнавати момент, коли нагрівання потрібно припинити. Потім, не чекаючи охолодження, каву можна розлити по заздалегідь прогрітим чашкам тонким струмком, намагаючись не зруйнувати піну.

2. Французька кава

Хочете збагатити каву особливим ароматом і тонким смаком? Додайте коньяк і отримайте каву по-французьки. Звичайно, кількість коньяку – суто символічна, близько 30 мл.

Як приготувати:

 1. Залити в колбу воду, одну порцію потрібно 180 мл.
 2. Додати 2 ч. л. меленої кави.
 3. Через 4-5 секунд після додавання кави надати 1 ч. л. цукру та коньяк.
 4. Дочекатися перших ознак закипання та відключити турку.

Замість коньяку в каву можна додавати ром, бренді, лікер – вибір залежить від уподобань користувача.

3. Кава з корицею

Прохолодним увечері під настрій, для отримання ефекту, що бадьорить, або різноманітності смакових вражень спробуйте каву з корицею! До речі, вважається, що приготовлений за цим рецептом напій пригнічує бажання з’їсти порцію солодощів та нормалізує травлення.

Як приготувати:

 1. Засипати у джезву 2 ч. л. кави та ½ ч. л. кориці, злегка прогріти протягом півхвилини.
 2. Для 1 порції кави налити в джезву 180 мл води.
 3. Всипати цукор до смаку.
 4. Варити каву в електротурці, не доводячи до кипіння, після вимкнення дати настоятися протягом декількох хвилин.

Для отримання більш різноманітних смакових відчуттів можна додавати напій на етапі приготування молоко або вершки (будь-якої жирності), лимонну або апельсинову цедру, мускатний горіх, кардамон, імбир та ін.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради