Томат Ем Чемпіон: опис сорту, переваги і недоліки, відгуки

Існують сорти помідорів, перевірені часом і багатьма поколіннями городників. Один з таких томатів — Ем Чемпіон з колекції «Сибірський сад». Вже кілька поколінь овочівників успішно вирощують ці томати. Стаття познайомить читачів з описом сорту, його плюсами і мінусами, а також з відгуками тих, хто вже випробував його на практиці.

tomat ehm chempion: opisanie sorta, dostoinstva i nedostatki, otzyvy76 Томат Ем Чемпіон: опис сорту, переваги і недоліки, відгуки

Опис сорту

Ем Чемпіон числиться в реєстрі з 1982 року. Вже у 80-ті роки цей сорт був популярний у дачників, однак і зараз, коли вибір посівного матеріалу значно розширився, насіння таких помідорів користуються гарним попитом. Ці штамбові томати були розроблені вченими-селекціонерами в першу чергу для відкритого грунту, проте і в умовах теплиці, а також на балконах і терасах сорт придатний для вирощування (завдяки невеликій висоті кущів) і показує високу врожайність.

Догляд нескладний: постачальник насіння радить пасинкувати кущі тільки до утворення першої плодової кисті (а всього на кущі їх зазвичай утворюється 4-5). Сорт легко переносить перепади температур і володіє стійкістю до грибкових захворювань.

Помідори виростають досить великими. Регулюючи кількість кистей і плодів можна виростити томати масою до 800 р. Врожайність однаково висока, незалежно від місця вирощування (відкритий грунт або приміщення), деяким власникам саду і городу вдавалося отримати більше 30 кг смачних томатів з 1 м2.

Плоди гарні для використання в свіжому вигляді, також їх часто застосовують для приготування соусів і паст; а ось для консервування в цілому вигляді ці томати крупноваты.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (100-110 днів) Детермінанти-нантный (60-65 см) Салатний Для відкритого ґрунту 200-400 г до 20-25 кг Томати малиново-рожевого кольору, великі, серцеподібної форми

Переваги і недоліки

До основних переваг можна віднести:

 • Загальну витривалість до несприятливих факторів (коливання температури, грибкові хвороби).
 • Високу врожайність.
 • Ем Чемпіон невимогливий до родючості грунту.
 • Хороший смак і приємний зовнішній вигляд томатів.
 • Можливість вирощування в приміщенні.
 • Недоліки:

 • Головна негативна характеристика цих томатів – дуже погані лежкість і транспортабельність, що сильно звужує перспективи комерційного використання.
 • Стебла недостатньо міцні для таких великих і важких помідорів – необхідна підв’язка.
 • Особливості агротехніки

  Оптимальна схема посадки для цих томатів 40х45-50 см, на 1 м2 виходить чотири рослини. Грядки краще формувати у напрямку північ-південь на відкритих, добре прогріваються сонцем ділянках. Насіння (які у цього сорту можна отримати самостійно) слід сіяти через 60-65 днів до посадки кущів на остаточне місце зростання.

  tomat ehm chempion: opisanie sorta, dostoinstva i nedostatki, otzyvy77 Томат Ем Чемпіон: опис сорту, переваги і недоліки, відгуки

  Увага! Якщо посіяти насіння томату на глибину менше 2 см, то вони можуть прорости з оболонкою – цей фактор здатний уповільнити подальший розвиток розсади.

  Із-за тяжкості томатів, крім підв’язки, можуть знадобитися і додаткові підпори для гілочок з китицями плодів. Оптимальний час для збору плодів – вдень в суху погоду.

  Відгуки

  За відгуками овочівників-любителів, сорт підтверджує практично всі позитивні характеристики, заявлені авторами: він дуже урожайний, стійкий до фітофторозу, володіє хорошим смаком.

  Городниця Ангеліна з р. Рибінськ зазначає, що ці томати можуть виростати з характерною перев’язкою посередині плода (зрозуміло, що на рекламні фото для пакетиків з насінням такі помідори не потрапляють).

  Ем Чемпіон заслужив свою популярність у дачників: хоча він не є повністю універсальним і має відчутний недолік (проблеми зі зберіганням), його гідності явно переважують цей недолік. Важкі смачні томати у формі серця обов’язково порадують фермера їх огородника та викличуть бажання продовжити роботу з цим сортом помідорів.

  Великоплідні сорти: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради