Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Покровителькою 2021 року за східним календарем є Бик. Незважаючи на те, що її можна умовно назвати домашнім тваринам, вона не приймає тиші і спокою. Щоб догодити господиню року радимо заздалегідь продумати сценарій зустрічі Нового року. Впевнені, у ньому обов’язково знайдеться місце сценці.

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki178 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Підготовчий етап

Успіх заходу багато в чому залежить від грамотної підготовки до нього. Перед зустріччю Нового року з цікавими сценками та конкурсами, що необхідно вирішити кілька важливих завдань.

 1. Декорувати приміщення. Встановіть ялинку, розвісьте гірлянди та/або повітряні кулі. При бажанні можна прикрасити стіни новорічної стенгазетой з жартівливим змістом.
 2. Запастися необхідним реквізитом. В залежності від обраного сценарію урочистості це можуть бути: ватмани, фломастери, каструлі, таблички з завданнями, гральні кубики, м’ячики і т. п. (орієнтуйтеся за сценарієм сценки). Не забудьте про костюми/масках для героїв постановки.
 3. Купити подарунки гостям. Як правило, у новорічних сценках активну участь беруть запрошені на торжество. Їх участь бажано заохотити презентами, при цьому немає потреби купувати щось дороге. Так, відповідними варіантами подарунків малюкам можуть стати солодощі, фрукти, канцелярські товари, розмальовки тощо, для людей постарше підійдуть пляшка хорошого алкоголю, коробка цукерок, іграшки на ялинку і т. п.
 4. Підготувати плейліст. Складаючи сценарій сценки на Новий рік 2021, подумайте про музичному супроводі. Включіть в нього зимові хіти і пісні з тематичних фільмів і мультфільмів.

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki179 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Цікавий новорічний сценарій казки для дітей

Новорічні сценарії для дітей за мотивами відомих казок стануть найкращим подарунком для дітлахів. Весела і цікава постановка за мотивами відомої дитячої казки А. С. Пушкіна неодмінно сподобається хлопчикам і дівчаткам на новорічній ялинці.

Сценка «Новорічне Лукомор’я». Дійові особи: Снігуронька, Кіт, Баба Яга, Лісовик, Дід Мороз.

У залі включається музична заставка про новий рік і входить Кіт.

Кіт: Здрастуйте, друзі, ось і прийшов до вас з казки я! Скоро в нашому чарівному Лукомор’я настане Новий рік! Вже й дуб зелений мій покрився білим снігом. Але я, як і завжди, ходжу, та пісні свої співаю. Піду наліво — пісню заспіваю, направо — казку розповім. Тут, як звичайно, Лісовик поблизу блукає, так Русалка на гілках тихесенько сидить. А он, я бачу, і ступа з Бабою Ягою…

Виходить у зал Баба Яга і Лісовик під музику.

Баба Яга: Ну, Дідько, як справи? Як життя твоє, готовий до Нового ти році?
Лісовик: Привіт, стара! У мене все, як у лісовиків, як зазвичай — добре! Як справи в лісі, які новини?
Баба Яга: А ти подумай, що нового у нас могло статися під Новий рік!? Є варіанти?
Лісовик: Знову чаклун заморський до нас завітав? На землю нашу оголосив полювання?
Баба Яга: Не вгадав, волохатий!
Лісовик: Може наш ліс вирубують прокляті ескімоси?
Баба Яга: І знову мимо!
Лісовик: Бабуся, не томи! Що сталося в нашому лісі, кажи!
Баба Яга: Новий рік до нас іде і веселощі нас всіх чекає! Готовий ти до веселощів, Лісовик?
Лісовик: А те, до веселощів і свята готуватися не треба. Я завжди готовий наш ліс на вуха поставити!
Баба Яга: Та я, Лісовик, я так і знала! Ось тому я часу дарма не втрачала, а діда Мороза розшукала і подарунки його до рук прибрала! Тепер от не знаю куди їх сховати!
Лісовик: Ну, давай їх мені, я заховаю в надійне місце!
Баба Яга: Та в тебе їх відразу знайдуть! Ми разом із подарунками з тобою сховаємося прямо в книжку, там нас точно не знайдуть! Там будуть і казки і скриню з подарунками.

Баба Яга і Лісовик йдуть. Кіт повертається на сцену.

Кіт: Ах вони, окаянні, чого задумали! Ви чули це, друзі?! Але вони не на тих напали, ми в образу наше Лукомор’я не дамо!

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki180 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

До зали входить Снігуронька і Дід Мороз.

Снігуронька: Друзі, зустрічайте, Новий рік вже на порозі! Ось і ми з Дідусем Морозом до вас надійшли вчасно. Ось і мішок з подарунками до вас привезли!
Кіт: Постій, Снігуронька, який мішок з подарунками? Хіба їх у вас зла Баба Яга не вкрала?
Снігуронька: Ця лиходійка прилітала на своїй мітлі і мішок взяла у нас, але тільки в тому мішку дрова одні були та папір для новорічного багаття! Хай тепер радіє! А справжній мішок з подарунками у Діда Мороза в надійному місці захований був!

Входить Дід Мороз, включається музика і всі персонажі і гості разом водять веселий хоровод.

Дитячі новорічні ігри про веселих мишок

Новий рік — улюблене дитяче свято, а тому підготуватися до його зустрічі треба з усією старанністю і ретельністю. Новорічні ігри для молодших школярів створять прикольну атмосферу, яка запам’ятається хлопцям надовго.

Весела і забавна гра «Кішки-мишки». Ведучими гри будуть Дід Мороз і Снігуронька. У центрі ігрового залу головні новорічні персонажі розставляють стільці по колу. Сидіння в стільців повинні бути спрямовані всередину кола. Із залу вибирається декілька хлопців, учасників. Одна половина хлопців буде пахвами, друга — кішками. Мишки сідають на стільці. Кішки стають позаду спинок стільців. Кішок має бути на одну більше, відповідно не всім кішкам вистачить присутніх у колі мишок. Одна кішка буде стояти за стільцем, який порожній. Суть гри полягає в тому, щоб кішка, яка стоїть за порожнім стільцем переманила до себе мишку. Але от біда — ніхто з кішок не бажає розлучатися зі своєю мишкою. Коли якась миша спробує встати зі стільця і побігти на порожній стілець, кішка позаду буде всіляко її утримувати. У цій прикольною грі хлопці захочуть побувати і в ролі кішок, і в ролі мишок. Дід Мороз і Снігуронька дозволять хлопцям пограти у всіх ролях, які є в цій грі.

Ще одна кумедна гра про господиню наступаючого року — миша: «Що любить мишка?»

Ведучий пропонує хлопцям відповіді на питання «Що любить мишка?», а хлопці повинні підтвердження кричати «Так», а якщо не згодні — «Ні». З гри поступово виходять гравці, які помилково дадуть неправильну відповідь. Перемагає у вікторині останній залишився в грі учасник. Йому або їй ведучий вручає приз — маленького м’якого мишеняти.

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki181 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Кілька сценаріїв

Оскільки 2020 рік – рік Щура, головними персонажами сценки на Новий рік, окрім Діда Мороза і Снігуроньки, має стати цей гризун. Якщо немає бажання розігрувати на святі один із запропонованих нижче сценаріїв, не забороняється зробити постановку будь-якого твору, де з’являється щур. Приміром, Лускунчик, Крокодил Гена і його друзі. Але, треба визнати, що казок і мультфільмів з участю щурів не так багато, навіть якщо порівнювати зі згадуванням в книгах про мишей, які вважаються їх найближчими родичами.

Для дітей

Дійові особи:

 • Дід Мороз (Д. М.);
 • Снігуронька (З);
 • Кіт Леопольд (К. К.);
 • Шапокляк (Ш);
 • Миші;
 • Щур (К);
 • Порося (П);
 • Ведуча (В).

Під музичний супровід гості збираються в залі. З’являється ведуча.

В: «Шире круг! Ширше коло!

Здрастуй, наш веселий друг!

Хвойна одяг, смольная ніжка!

День чудовий настає – настає Новий рік!

Свято сміху і витівок,

Свято щастя для дітей».

Дітвора водить хоровод навколо ялинки, а в цей момент вбігає Шапокляк.

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki182 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Ш: «Ай, почекайте! Ой, допоможіть! Допоможіть же мені, в кінці-то кінців!»

В: «Ой, хто це в гості завітав? Хто ти, гостя дорога?»

Ш: «Що? Невже мене не впізнали? Мене саму мадам Шапокляк?!»

В: «Друзі, як вона сказала? Шмакляк? Кляк-кляк? Я не розчула!» (Все в хорі кажуть)

Ш: «А-а-ай! Я повторюю, терміново допоможіть мені! Я вимагаю!»

В: «Що ж сталося у тебе, мадам?»

Ш: «У мене загубилася Лариска. Ми з нею завжди були разом, і любили співати… (вона починає співати «Хто людям допомагає…») І тут, у переддень свята вона зникла».

В: «Все з тобою ясно. Від хороших людей друзі не тікають. Згодні? А тут ще й перед самим Новим роком, коли Дід Мороз дарує подарунки тільки хорошим дітям. Ось вона і втекла від тебе.

Ш: «І що ж мені тепер робити? Де її шукати?»

В: «Так все просто! Подивися, скільки гостей на свято прийшло. Давайте, Лариси, виходьте-но сюди. (Виходять Лариси) Ну і? Де твоя?»

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki183 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Ш: «Що ти таке говориш?! Моя Лариска з хвостом, з вусами, з сірими вухами!»

В: «З хвостом і вусами? Нічого не розумію! Що їй треба? Кого вона шукає? (Учасники заходу відповідають: «Щура!»)

Ш: Так! Так! І ще раз – так! Вгадали! Будь ласка, знайдіть мою крысочку Ларисочку! А я обіцяю бути хорошою, бути пригожої! До того ж без неї не настане Новий рік!»

В: «Це ще чому?»

Ш: «Тому що 2020 рік за Східним календарем – рік Щура!»

В: «Ясно! Тільки от я сама щурів боюся. Але, можливо, друзі нам підкажуть, хто не боїться мишей і допоможе нам знайти твою Щура. Хто б це міг бути? Хто допоможе нам зловити твою Лариску?» (Відповіді дітей).

Під пісню з мультфільму «Кіт Леопольд» виїжджає на велосипеді Леопольд.

Л: «Здрастуйте, дорогі хлопці! Який чудовий свято! Як приємно на вас дивитися! Які ви дружні! Ах, які ви гарні! Веселі! Признавайтесь, ви мене впізнали? Так-так, я кіт Леопольд. І я дуже радий, що ви запросили мене на своє свято!»

В: «Леопольд, здрастуй, дружок! Допоможи нам, будь ласка!»

Л: «Завжди мур-будь ласка! Що сталося?»

Ш: «Пропала моя щур, і ти зобов’язаний її знайти!»

Л: «Та що ж це таке! Я йшов на свято, щоб пограти з діточками, повеселитися, зустріти Новий рік та Діда Мороза, адже я весь рік себе добре вів і робив тільки добрі справи. А тут накази, та ще в такому тоні! Я відмовляюся!»

В: «Що ж робити… Допомагайте! Леопольдушка, нам дуже потрібно знайти щура, інакше Новий рік не настане. Допоможи, будь ласка! А ми за це для тебе заспіваємо і станцюємо».

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki184 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Л: «Гаразд! Тільки, цур, я замовляю пісню. Давайте, ми зараз створимо диво – спочатку відновлюємо наш чарівний ліс. Хто буде лісом, підніміть руки. Молодці! А хто живе у лісі? Правильно, звірі, птахи! Хто буде ведмедями? Як вони гарчать? А хто у нас буде кабанчиками? Ну а тепер сови полетіли. Як вони кричать? А тепер зображуємо ліс. Три, чотири! Молодці, а тепер з піснею про новорічний ліс, та навколо ялинки!»

Грає пісня «У новорічному лісі», діти водять хоровод. Після цього під пісню Crazy Frog на самокатах виїжджають миші, роблять коло навколо ялинки, а після починають танцювати і залучають школярів.

Миші: «Ух, як ми вчасно приїхали! Скільки тут на гостей! Як тут весело!»

Л: «Дивись, Шапокляк. Ось тобі і мишки-щурики. Вибирай собі Лариску».

Ш: «Ні! Це якісь ро-о-кери! А моя Лариска-щурик доглянута, мною вихована, красуня і взагалі розумниця! Як я!»

За музику миші починають гру «Передай бурульку» (подоба гарячої картоплі), зі словами «Ось твоя Лариска!», «Лови!», «Тепер вона тут!» і т. д. до тих пір, поки бурулька не потрапить в руки Шапокляк.

Ш: «У-У! Це бурулька, а не моя Лариска… Я так не граю!»

М: «Да ладно тобі! Не засмучуйся! Ми просто трохи пожартували. Мабуть, сама-то тут кожному капость зробила? Зате як у нас весело! А щоб ти не сумувала, ми тобі подаруємо пісню!»

Учні танцюють і співають навколо ялинки пісню «Сніг, сніг», виконують руху.

В: «Як чудово ви танцюєте і співаєте! Але все-таки когось на нашому святі не вистачає. Кого?»

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki185 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Дітвора відповідає: «Діда Мороза!»

В: «Точно. Давайте з вами пограємо і його покличемо! Я кажу фразу, а ви відповідайте хором «Так!» чи «Ні!»

Дід Мороз відомий всім?

І приходить він до всіх?

Дід Мороз – старий добрий?

Носить капелюх і калоші?

Скоро він прийде?

І подарунки принесе?

Дід Мороз боїться холоднечі?

Зі Снігуронькою він дружить?

Що ж дано відповіді на питання,

Знаєте ви про Діда Мороза.

А тепер давайте разом покличемо Діда Мороза!»

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki186 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Всі звуть. І в цей момент ведуча виявляє під ялинкою Щура.

В: «А це хто?» (Витягує нового героя за хвіст, у нього в руках мішок цукерок)

К: «Ай-ай-ай-ай. А я вже тут!»

В: «Дід Мороз?!»

К: «Так, а що не схожа – ж – ж? Ну, схуд-ла-л-л? Зараз виправимо становище! Подарунки зі мною! Хоу-хоу-хоу! У мене їх цілий мішок, а якщо пограєте зі мною, то і вам дістанеться! Розділіться на команди. Я навчу вас грати у свою улюблену гру. Обожнюю тягати цукерки! Ось так! (показує як без допомоги рук взяти цукерку) Вперед! Хто швидше! Переможених немає, кожному дісталося по цукерці!»

Ш: (Ніжно) «стривайте, Стривайте! Той же хвостик, ті ж вушка, чорний носик і хитренький око! Щурик моя люба! (Строго) Лариска! Де тебе носило? Всі гидоти нанівець!»

К: «Шапа, не кричи! В Інтернет-клуб заходила! На сайті зависала!»

Звучить пісня «Російський Дід Мороз». Діти починають підспівувати. До зали входять Дід Мороз і Снігуронька і заводять хоровод.

Д. М.: «Здрастуйте, хлопці!

Пам’ятаю, рівно рік тому,

Бачив я цих хлопців.

Рік промчав, немов годину,

Я і не помітив.

І ось знову серед вас,

Дорогі діти!

Не забув вас Дід Мороз,

Пісню зимову приніс.

В коло швидше стаєте,

Дружно за руки беріться,

Будемо пісні співати

Нашу ялинку прославляти».

З: «Дідусь, дивись, а ялинка-то спить і не горить вогнями!»

Д. М. «Не переживай, онучка. Ось ми зараз заспіваємо, і ялинка прокинеться і засяє вогнями!»

Грає пісня про ялинці, а діти і герої сценки водять хоровод.

Фоновий голос (імітує ялинку): «Ах, як довго я спала.

Вам спасибі, дітвора!

Розбудили мене,нарядили ви мене!

Вам бажаю в це свято щастя, радості, добра!»

Ш: «Яка ялинка! (Легким рухом руки краде іграшку з ялинки і ховає в сумку) Дід Мороз, а подивись, які всі у нас сьогодні красиві, ошатні».

Д. М.: «так, Так, я бачу. Молодці! Я бачу, що і іграшку ти вкрала. Навіщо?»

Ш: «На пам’ять, а що, не можна? Я теж хочу подарунок!»

З: «А давай-ка, дідусь, проведемо презентацію костюмчиків. Ти тільки подаруночки готуй!»

Герої виводять по черзі учнів у маскарадних костюмах, Дід Мороз і Снігуронька роздають подарунки.

М: «А ми вважаємо, що в таких гарних костюмах треба обов’язково потанцювати».

К: «Точно! Потанцюємо!»

Під музику герої демонструють руху, а учасники заходу їх повторюють.

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki187 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

П: «Хрю-хрюша я! Мало не спізнилася! Хрю, яке щастя що встигла! Адже мені треба річну передати естафету. Де? Де ця криса?! Ну ось, тримай (передає їй ключ від наступного року). Не бійся, сміливіше відкривай двері нового року! Тепер твоя черга стежити за тим, щоб рік був вдалим для всіх!»

Л: «З новим роком вітаємо!

І, звичайно ж, бажаємо!»

М: «Бути красивими, добрими, милими!»

Ш: «І галасливими, і забіякуватими!»

Разом: «І обов’язково щасливими!»

Д. М.: «Дуже дружно ми грали,

Співали пісні, танцювали!

І за це вам друзі,

Подарую подарунки я!»

З: «Настає розставання,

Але ми маємо на увазі:

Розставання – до побачення

У новому, наступного року!»

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki188 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Д. М.: «Шкода, друзі,

Прощатися треба.

Всім додому вже пора.

Шлях щасливий вам, хлопці!

До побачення, діти!»

Педагоги ведуть вихованців під музику за презентами.

Для дорослих

Урізноманітнити корпоратив можна невеликими мініатюрами. Як правило, костюми, довгі промови і тривала підготовка зайві. Ми пропонуємо розіграти такі смішні сценки на Новий рік 2020.

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki189 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Колеги

Діючі особи – пара офісних працівників (1 і 2).

Закадровий голос: «Звичайний російський офіс. Ранок. 11 січня».

1: «Привіт! Як Новий рік зустрів?»

2: «О, свято вдалося. Це було нереально круто. Я ТАК зустрів Новий рік, що мені потім зателефонували з програми «Сам собі режисер» і сказали, що ТАКОГО вони ніколи не бачили».

1: «Це ще що, от я так зустрів Новий рік, що тепер бачу себе на YouTube частіше, ніж в дзеркалі».

2: «А під моїми фотками «ВКонтакте», взагалі влаштували чат».

1: «у мене в новорічну ніч на столі спала сусідка-пенсіонерка, яка в три години ночі приходила і просила не галасувати».

2: «А мій сусід тепер, побачивши мене, зі страхом в очах говорить: «Карета чекає вас біля входу, Герцог!».

1: «Я 1 січня прокинувся і почав їсти салат … не піднімаючи голови».

2: «А ми оселедець знайшли під шубою дружини».

1: «Так мені досі міліції телефонують і запитують, коли буде наступна вечірка».

2: «Да уж … Ну а насправді як Новий рік відзначив?»

1: «Та ми з дружиною ходили до тещі. Нудьга».

2: «Така ж фігня…»

scenarii na novyjj 2020 god: dlya detejj, vzroslykh, smeshnye, skazki190 Сценарії на Новий 2021 рік: для дітей, дорослих, смішні, казки

Сучасні новорічні казки для дітей

У Новий рік діти вірять в чаклунство і дуже люблять читати популярні дитячі казки. Поряд з класичними творами дитячої літератури, на яких виросло не одне покоління наших громадян, сьогодні на книжкових полицях можна зустріти велику кількість сучасних авторів, які пишуть веселі розповіді і казки про Новий рік для юних читачів.

 • Мій дорогий сніговик (Вестерлунд Кейт і Тарле Єва). Казка про те, що в Новий рік збуваються найпотаємніші мрії та фантазії. Сюжет казки розгортається навколо двох дівчаток, які зліпили сніговика і маленьку кішечку поруч з ним. А згодом, по чарівному збігом обставин, ця кішечка стала живою. Казка написана для дітей 3-5 років.
 • Зимова книжка (Ротраут Бернер). Казка для дітей про те, які події трапляються з жителями невеликого містечка взимку. В книзі дуже багато яскравих і барвистих ілюстрацій, які сподобаються дітям самого маленького віку.
 • Пригоди новорічних іграшок (Олена Ракітіна). Чудеса обов’язково трапляються в нашому світі, особливо в новорічні дні. Про це розповідають автори цієї унікальної дитячої книги. Казка про те, що навіть новорічні іграшки можуть в один прекрасний момент ожити і повідати багато цікавого.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!