Здвоєний змішувач для кухні: зручно мити посуд під краном з двома изливами

Не так давно з’явилися крани для кухні з двома изливами, але за цей час вони встигли сподобатися користувачам своїми достоїнствами, тому користуються великою популярністю.

У порівнянні з традиційними виробами подвійний кран відрізняється широкою функціональністю. Однак при виборі треба бути уважним, адже змішувач — це не просто сантехнічний елемент.

c2f19bd7ec848a6ef1fb1e9ca87d1bee Здвоєний змішувач для кухні: зручно мити посуд під краном з двома изливами

Що таке кран з двома изливами

Сантехнічне обладнання для кухні постійно модернізується, з’являються інноваційні моделі, і користувачеві стає складніше вибрати потрібну. Тому розглянемо переваги і недоліки, принцип роботи та інші особливості здвоєного змішувача для кухні.

Принцип дії

Особливість такого виду сантехніки — в тому, що з одного крана ллється вода, що використовується в технічних потреб, а з іншого — придатна для приготування їжі. Тобто можна мити посуд і додатково задіяти кран для подачі питної води — саме подвійну подачу рідини і забезпечують змішувачі з двома соплами.

Випускаються моделі бувають жорсткого і м’якого типу. Перші поширюються з фільтруючим обладнанням в комплектації. Їх структура передбачає пару сопел, що дає можливість об’єднати водопровідну та питну воду. Що стосується м’яких змішувачів, які ще називають гнучкими, вони обладнані висувним краном, що дозволяє з легкістю набрати воду в ємності великих розмірів.

М’які моделі сантехніки більше актуальні для професійних кухонь, так як з їх допомогою дуже зручно промивати крихкий салат або ягоди.

Переваги

Багато хто не розуміють, навіщо лити воду через 2 крана, коли цілком достатньо одного. Але такі змішувачі затребувані у тих користувачів, які бажають класифікувати воду на питну і «технічну».

Цей вид змішувача характеризується наступними перевагами.

 1. Вода не змішується . Кожен тип рідини надходить через окремий кран.
 2. Легкість експлуатації. Переплутати крани неможливо. А ось, наприклад, якщо підключається фільтр до одного виливу з двома кранами, то знадобиться приловчитися, щоб зрозуміти, яка йде вода в даний момент.
 3. Комбіноване управління. На сучасному ринку сантехніки зустрічаються моделі з електронно-механічними схемами. Управління в цьому випадку здійснюється за допомогою важеля або автомата — як захоче господар.

Таким чином, здвоєний кран — це не проста дизайнерська примха, а практичне рішення для тих, хто хоче підвищити зручність кухні.

fe326e5fb551e64201c5d0e916c7cf6b Здвоєний змішувач для кухні: зручно мити посуд під краном з двома изливами

Недоліки

У описуваних моделей практично немає негативних якостей.

Однак деякі моменти все ж варто виділити, що дозволить зробити правильний виважений вибір:

 1. Невеликий асортимент. Звичайно, вибір стандартних змішувачів набагато багатшими. В основному, виробники пропонують наступні кольори: золотистий, сріблястий і анодований алюміній. Для більш дорогих моделей в якості прикраси використовуються вставки з кольорової емалі або кераміки.
 2. Складний монтаж. Знову ж, традиційна модель встановлюється простіше. Але при бажанні можна обійтися без допомоги фахівців.
 3. Висока вартість. У цьому випадку необхідно визначитися, наскільки затребуваним буде такий кран в експлуатації.

Зауважимо, що мінусів не так багато, та й критичними їх не назвеш.

abb221a9eadba101d2759435f0444889 Здвоєний змішувач для кухні: зручно мити посуд під краном з двома изливами

Критерії вибору

В сантехнічному магазин, у багатьох користувачів розбігаються очі — асортимент настільки великий, що незрозуміло, яка модель краща, а якась — гірша. Для правильного вибору потрібно розуміти, які основні якості повинні бути у змішувача з подвійним виливом.

Отже, при виборі слід відштовхуватися від наступних характеристик.

 1. Пропускна здатність. Цей параметр впливає на кількість води, яку може пропустити через себе змішувач протягом хвилини. Для описуваного пристрою оптимальне значення варіюється від 6 до 8 літрів.
 2. Матеріал корпусу. Впливає як на візуальні, так і на експлуатаційні властивості приладу. Найбільш популярний і досить якісний матеріал — нержавіюча сталь. Більш зносостійкі моделі — з латуні, але вони характеризуються високою вартістю. Зараз випускається також сантехніка з кераміки — красивого, але досить крихкого матеріалу.
 3. Матеріал запірного клапана. Дана деталь в ході експлуатації відчуває великі навантаження, тому важливо, щоб вона була міцною. Для сантехніки зі старою схемою запірного механізму використовуються гумові або пластикові клапани. Такі моделі доступні, але клапани швидко псуються і потребують заміни. Зараз найбільше поширення одержують вироби, обладнані картриджами і дисками. Матеріал виконання — кераміка або алюміній. Такий запірний механізм — більш якісний і довговічний.
 4. Довжина і висота изливов. Для вибору цього параметра потрібно відштовхуватися від типу встановленої раковини. Довжина може варіюватися від 3 до 43 див. Високий вилив, наприклад, не підійде для дрібної чаші раковини вода просто буде розбризкуватися. Якщо чаша глибока, краще всього вибирати довгі изливы, що полегшить експлуатацію.
 5. Рухливість. Обидва виливу кріпляться до одній штанзі, і вони можуть бути жорстко зафіксовані або змінювати своє положення відносно один одного. Більш зручним є другий варіант, але в той же час він збільшує кінцеву вартість сантехніки. Рухливі изливы зручні, якщо раковина має 2 чаші.
 6. Спосіб управління. На даний момент випускаються моделі двухвентильного, одинважільного і сенсорного типу. Оптимальний варіант для змішувача з двома изливами — комбіноване управління.

Важливо розуміти, що висока ціна на обладнання — не гарант якості.

Слід ознайомитися з рекомендаціями фахівців з цього питання.

 1. За покупкою краще йти в спеціалізований магазин. Так, якщо змішувач вийде з ладу, завжди можна звернутися за ремонтом по гарантійного талону.
 2. Виріб високої якості буде важким, що пояснюється міцністю матеріалів.
 3. Перед покупкою крана слід знати розміри раковини.
 4. Не завжди продається повна комплектація. Є ймовірність, що додатково знадобляться з’єднувальні шланги або інші компоненти. Покупки краще робити в тому ж магазині, де був куплений змішувач.

В цілому інструкція по вибору якісного обладнання досить проста.

604401af7f9f65db016324755b89e622 Здвоєний змішувач для кухні: зручно мити посуд під краном з двома изливами

Огляд популярних моделей

Зараз існує чимало компаній, що випускають різну сантехніку, в тому числі і змішувачі. Продукція кожного бренду відрізняється своїми особливостями. Ознайомимося з найбільш популярними виробниками.

Grohe

Ця німецька компанія постійно вдосконалює та розробляє унікальні інноваційні технології. Випускаються змішувачі виготовляються з нержавіючої сталі і мають хромовану поверхню. Це робить пристрій стійким до корозії і хімічних впливів.

Розглянемо особливості популярної моделі Grohe Eurodisc:

 1. Це стильний і функціональний виріб, що має класичне хромоване покриття. Завдяки технології StarLight, хромованої поверхні не страшні подряпини і бруд.
 2. Обладнання оснащене вбудованим виливом для питної води.
 3. Для кожного виду рідини покладається окремий водостік, що робить експлуатацію ще безпечніше.
 4. Ще одна інновація — картридж SilkMove, що відповідає за плавний хід важеля змішувача в ході його експлуатації.

Поряд з цим зазначимо систему QuickFix, з допомогою якої монтаж стане швидше і зручніше. Модель встановлюється на один отвір.

527aaeaaa77cc99c597a222caf290ce1 Здвоєний змішувач для кухні: зручно мити посуд під краном з двома изливами

Кайзер

Німецький бренд зараз займає лідируючі позиції в області виробництва сантехніки. Вироби виготовляються з якісної латуні із хромонікелевим покриттям. Конструкція моделей включає в себе високоякісні картриджі та кран-букси, які навіть при частому користуванні здатні прослужити не менше 5 років.

Фірма Kaiser постійно розширює асортимент. Так, для тих користувачів, які цінують витончені вироби, випускаються моделі з покриттям під бронзу, мідь і золото.

Популярна модель з двома изливами — Decor, що випускається в різних кольорах, від матового чорного до білого глянцю. Завдяки захисному тришарового покриття сантехніці не страшні механічні дії. Додатково конструкція включає 2 аератора, завдання яких зводиться до пом’якшення води та економії води.

3dd7fcfc7c5010b912d3e77cb63959fc Здвоєний змішувач для кухні: зручно мити посуд під краном з двома изливами

Омойкири

Omoikiri — торгова марка з Японії, яка виробляє різні кухонні аксесуари. Ключова особливість бренду — неповторний дизайн. Перевага комбінованих змішувачів в тому, що вони дозволяють економити вільний простір на кухні, адже не доведеться встановлювати окремий кран під фільтр.

Розглянемо особливості відомої моделі 2-в-1 Omoikiri Nagano.

 1. Технологія Pure Life . Саме вона дозволяє підключити до системи фільтр для водоочищення. Для подачі фільтрованої води є окрема трубка.
 2. Матеріал . Виготовляється змішувач з якісної латуні. В її складі немає свинцю, так що вода буде залишатися чистою і корисною.
 3. Наявність аератора . Його завдання — регулювання витрати води. Для виготовлення використовують спеціальний полімерний матеріал, стійкий до корозії і утворенню вапняного нальоту.
 4. Надійна транспортування . Обладнання, що поставляється вкладають в коробку з поролоном.
 5. Комплектація . Користувач отримує всі необхідні кріплення, з’єднувальні шланги та докладну інструкцію.

Найчастіше змішувачі від цієї компанії купуються в парі з мийками, що дозволяє досягти унікального дизайну кухонного приміщення.

bbc276cd683337ed4de82fc746ce045d Здвоєний змішувач для кухні: зручно мити посуд під краном з двома изливами

Заміна старого крана на новий

Змішувачі, обладнані здвоєним виливом, мають деякі особливості в плані монтажу, тому вони повинні відповідати певним вимогам.

Процедура заміни:

 1. Спочатку потрібно перекрити гарячу та холодну воду за допомогою вентилів, розташованих на стояках.
 2. Відкривається кран старого змішувача, щоб з нього вийшла залишилася рідина.
 3. До подаючої труби приєднані шланги, їх слід відкрутити за допомогою гайкового або розвідного ключа.
 4. Під мийкою знаходиться фіксуючий гвинт, який теж потрібно зняти. Для цього підходить хрестоподібна викрутка.
 5. Далі демонтують пластину, шланги і сам кран. Крайні гайки через отвір повинні виводитися по черзі.
 6. Місце посадки слід якісно очистити від забруднень, з чим допоможе наждачний папір.
 7. Нові крани найчастіше вже комплектуються шлангами. Їх під’єднують.
 8. На мийці залишається отвір, куди потрібно встановити прокладку. Вона також повинна бути під кріпильної шайбою.
 9. Всю конструкцію фіксують спеціальним гвинтом, який затягують тільки після вирівнювання змішувача.
 10. Шланги під’єднують до подаючим трубах. Тут слід відштовхуватися від маркування.
 11. Останній етап — відновлення подачі води.

Ця інструкція дозволяє встановити сантехнічне обладнання своїми руками. Але якщо навичок недостатньо, краще звернутися за допомогою до фахівців.

В ході робіт можуть виникнути різні труднощі, тому потрібно слідувати порадам професіоналів:

 1. Нижню гайку, яка тримає всю конструкцію, потрібно ретельно затягнути.
 2. Після того, як виріб буде закріплено, перевіряється, наскільки добре рухається вилив в сторони.
 3. Якщо фіксатор надійно загорнутий, але прилад люфтить у вертикальній площині, є ймовірність, що він бракований.
 4. Збираючи нижнє кріплення, в першу чергу на пристрій потрібно надіти спеціальну прокладку.
 5. Якщо є необхідність, гільза підводки може бути укріплена додатковими гумовими ущільнювачами.
 6. Для зручності фіксування змішувача рекомендується зняти мийку.
 7. Перш ніж пускати рідина в крани, слід викрутити аератор. Через хвилину його вставляють назад.
 8. Протягом півгодини з’єднання перевіряється на текти і при необхідності підтягують.
 9. Важливо не перетягнути нижню гайку. Якщо перестаратися, можна зіпсувати мийку або деформувати тримає пластину.

f40ad9c13c924729bffda0a4070ef5cf Здвоєний змішувач для кухні: зручно мити посуд під краном з двома изливами

Догляд за змішувачем

Змішувачі досить примхливі, тому вони потребують постійного догляду. Це робиться не лише з тією метою, щоб сантехніка красиво виглядала, але і для подовження експлуатаційного терміну. Якщо нехтувати цим питанням, то утворилися наліт і іржа швидко виведуть пристрій з робочого стану.

Якщо змішувач забруднений різними розводами і плямами, то для їх видалення можна скористатися:

 • мильним розчином;
 • оцтом;
 • лимонним соком;
 • горілкою.

Прямо на кран чистячий засіб лити не треба, оптимальний варіант — використовувати губку. Після промивання вироби залишки рідини змиваються теплою водою. Профілактика відіграє велику роль, тому зневажати їй не коштує, та й вона займає від сили 5 хвилин в день.

У квартирах, де проточна вода досить жорстка, на змішувачах часто утворюється наліт. Тут також потрібно очищення, адже через нальоту пристрій може працювати не так, як належить.

В цій ситуації допоможуть спеціальні чистячі засоби. Перед початком очищення слід ознайомитися з інструкцією. Адже, наприклад, для хромованого крана не можна використовувати засоби з фосфором у складі.

Щоб виріб якісно функціонувало, регулярно чистити його недостатньо. Для подовження експлуатаційного терміну слід вчасно проводити заміну прокладок і чистити аератор. Заходи ці нескладні, і з ними під силу впоратися навіть новачкові.

25fab62105d36ae9128c46de5e25f8c2 Здвоєний змішувач для кухні: зручно мити посуд під краном з двома изливами

Відео

У цьому відеоролику представлений огляд сантехнічного обладнання з краном для питної води.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради