Насіння томатів – які краще купити для теплиць і відкритого грунту

semena tomatov – kakie luchshe kupit dlya teplic i otkrytogo grunta83 Насіння томатів – які краще купити для теплиць і відкритого грунту

Напередодні нового городнього сезону багато хто вже зараз замислюються про купівлю насіння. Та й вже час, адже перші посадки помідорів на розсаду починаються в лютому. У магазинах, що продають насіння овочів, очі просто розбігаються від величезного розмаїття насіння. Хочеться купити і те, і інше, упаковки красиві, привабливі… Проте розміри ділянки і теплиць не дозволяють нам скуповувати все підряд. Тому, вибираючи насіння томатів, важливо зупинитися на тому, що нам, дійсно, потрібно і підходить.

Які бувають помідори

Як і в разі вибору насіння огірків, перш за все подумайте, з якою метою будете вирощувати помідори. Перш, ніж купувати насіння, будинки подивіться каталоги і визначтеся, де будуть зростати ваші помідори. Помідори по своєму призначенню бувають

 • салатні – мають солодкі, м’ясисті, соковиті, смачні плоди;
 • засолювальні сорти та гібриди, що відрізняються невеликим розміром, щільною м’якоттю, міцною шкіркою;
 • для зберігання придатні пізньостиглі сорти з тривалим періодом плодоношення;
 • універсальні підходять для консервування та вживання у свіжому вигляді.

semena tomatov – kakie luchshe kupit dlya teplic i otkrytogo grunta84 Насіння томатів – які краще купити для теплиць і відкритого грунту

Місце для посадки

Обов’язково подумайте, де будуть зростати ваші помідори: в теплиці або на грядці. І вибирайте насіння щодо цього критерію. Зазвичай ця інформація вказується на зворотному боці упаковки. Якщо ж такої інформації немає, тоді орієнтуйтеся на вказаний тип росту.

 • Супердетерминантный – невисока рослина, дає ранній урожай у теплиці і на грядках;
 • Індетермінантний – високоросла рослина вирощують в теплиці і у відкритому грунті;
 • Детермінантний – низькорослий сорт вирощується в теплицях, під плівковими укриттями, на грядках.
 • Особливості томатів, вирощуваних у відкритому грунті

  Для вирощування у відкритому грунті, на грядці або під плівковим укриттям підійдуть низькорослі (штамбові) сорти. Вони не доставляють багато клопоту, оскільки не потребують підв’язування та пасинкування. У висоту виростають не більше 1 метра. Досить їх підв’язати до опори, інакше сильний вітер, злива під час грози, град смомает пагони.

  Як правило, у північних регіонах такі помідори більше призначені для салатного вживання. Причому, тоді краще вибирати скоростиглі та ранньостиглі сорти. Адже у них вегетаційний період короткий. Зате під сонечком виростають самі смачні і солодкі плоди.

  Особливості томатів, що вирощуються в теплицях

  Головна особливість томатів, вирощуваних в теплиці, їх необмежений ріст. Тому для теплиць вибирайте индетерминатные гібриди і сорти. Майте на увазі, у них перші кисті в кращому випадку з’являються після 9-го, або після 11-13 листочка. Щоб вчасно насолодитися гарним врожаєм, такі помідори необхідно сіяти на початку – в середині лютого. Такий ранній посів на розсаду необхідний, щоб до початку вегетаційного періоду томати встигли наростити висоту.

  semena tomatov – kakie luchshe kupit dlya teplic i otkrytogo grunta85 Насіння томатів – які краще купити для теплиць і відкритого грунту

  Стійкість до хвороб

  Крім цільового призначення при виборі насіння віддавайте перевагу сортам, які мають підвищену стійкість до розповсюджених хвороб томатів, наприклад, до фітофторозу. Намагайтеся купувати районовані сорти, оскільки вони краще пристосовані до місцевих кліматичних умов.

  Схожість насіння

  Розраховуючи кількість насіння, обов’язково враховуйте їх схожість. У томатів вона становить 65-80%, тобто з 10 висіяного насіння зійде 6-8 насіння. Тому сіяти насіння треба на 20-35% більше, ніж потрібно. Дивіться, скільки в упаковці міститься насіння, щоб при посіві вподобаного сорти вистачило насіння. Кількість насіння завжди вказують з іншого боку упаковки.

  Терміни дозрівання

  Бажаючи отримати ранній урожай, вибирайте більш скоростиглі сорти. Якщо є час почекати, купуйте сорти з більш тривалим вегетаційним періодом.

  Однак майте на увазі, скоростиглі томати мають короткий період плодоношення. До того ж самі плоди рідко досягають великих розмірів, а врожайність з куща порівняно невисока. Це така плата за скоростиглість.

  Можливість догляду за томатами

  Як ви знаєте, багато томати потребують своєчасного пасинкуванні, а високорослі необхідно підв’язувати і формувати кущ. Якщо у вас відсутній вільний час, купуйте низькорослі томати, не потребують пасинкування і підв’язування пагонів.

  Переваги і недоліки сортів і гібридів

  На чию користь віддати свій вибір сортів або гібридів? Однозначної відповіді не існує. У тих і інших є достоїнства і недоліки. Все залежить від ваших уподобань.

  • Перевага сортів полягають у низькій ціні насіння та можливості в подальшому отримати власні насіння. Мінус – їх характеристики мають різноманітністю тільки в межах одного сорту. Крім того, у сортів врожайність і стійкість до хвороб значно нижче, ніж у гібридів.
  • Перевага гібридів – висока врожайність, висока стійкість до хвороб і атак шкідників. Недолік – порівняно висока вартість і неможливість отримати насіння від улюбленого виду помідор.


  Дорогі читачі, ось і всі критерії, які важливо враховувати. Купуючи насіння томатів, враховуйте ці поради, тоді ви обов’язково виростите хороший урожай помідорів.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради