Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижки

Рване (градуированное) каре вважається універсальною стрижкою, яка підходить практично для будь-якого типу обличчя і волосся. Каре в цьому виконанні не вимагає особливої укладання, а недбале розташування локонів тільки покращує вигляд зачіски. Найбільш популярною стрижка (особливо у молоді) на волосся середньої довжини.

Особливості стрижки каре рване

При класичному виконанні карі, волосся зістригають трохи вище рівня плечей по чіткої прямої лінії. При виконанні рваного каре поверх класичної стрижки проводиться состригание кінчиків волосся по типу каскада.

cfe61f42e3427b1b7bae26cbe8a0dff2 Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижки

У процесі створення градуйованого каре спеціаліст відтягує пасма під різним кутом і виробляє зріз волосся вертикально. Це дозволяє додати зачісці легкість і обсяг одночасно.

В результаті стрижка рване каре має такі плюси:

 • візуально збільшується обсяг негустих волосся;
 • стрижка дозволяє розрідить дуже густе волосся і додати їм легкість;
 • різноманітність укладок, завдяки яким можна скорегувати овал обличчя (приховати незграбність або зайву округлість);
 • легкість укладання, яку не потрібно підправляти протягом доби;
 • у процесі стрижки можна усунути всі посічені кінчики, так як стрижка відрізняється шаруватість;
 • рване каре поєднується з волоссям будь-якої довжини;
 • стрижку можна виконувати як з чубчиком, так і без;
 • шаруватість можна створювати на різному рівні, як від верхівки, так і у кінчиків волосся.

Деякі недоліки і мінуси:

 • для збереження виду зачіски рекомендована часта коригування;
 • складність виконання стрижки. В домашніх умовах його виконати вкрай складно, потрібно відвідування перукарського салону;
 • не підходить для сильно кучерявого волосся.

6912a580f73e89ec2bfd71ae04ea32a4 Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижки

Важливо, проводити стрижку слід тільки у професіонала, він правильно підбере кут зрізу пасм і порекомендує потрібну укладання за формою обличчя і структурі волосся.

Кому йде стрижка

Рване каре на середні волосся вважається універсальною стрижкою, яка підходить будь-якого типу обличчя, будь густоті волосся і віком. Але слід враховувати наступні моменти:

Тип особи/густота і форма волосся/ вік Характеристика Примітки

Тип особи

Овальний Підходить стрижка градуйованого каре в будь-якому виконанні. Обмеження в укладанні відсутні.
Круглий Рекомендована середня довжина волосся при виконанні рваного каре з подовженням. Або на довге волосся. При бажанні оформляється коса чілка. Пряма чубчик під забороною. Волосся бажано укладати з завивкою пасм всередину. Це приховає округлість/незграбність особи.
Квадратний Підходить стрижка на довге волосся без чубчика. Або асиметричну форму.
Прямокутний Рекомендовано рване каре на довге волосся із чубчиком або без. Стрижку можна укладати в будь-якому виконанні.
Трикутний з основою трикутника у лоба. Підходить коротка довжина волосся з косою чубчиком. Рекомендовано укладати волосся з завивкою всередину, для додання потрібного обсягу нижньої частини обличчя
Грушоподібний Рекомендована стрижка на середні і довгі волосся з косою чубчиком. Завивка волосся всередину приховає широкий підборіддя.
Ромбоподібний Бажано виконувати рване каре на середні і довгі волосся з прямою чубчиком. Вид укладання підбирається за бажанням, обмежень немає.
Витягнутий овал Підходить стрижка середньої довжини з чубком. Рекомендована укладання волосся з завивкою усередину для додання відсутньої округлості.

Структура і густота волосся

Рідкі і тонкі волосся Рекомендована стрижка на середні чи короткі волосся із чубчиком. Укладання підбирається за типом особи.
Густе волосся Підходить рване каре на довге волосся з косою чубчиком.
Товстий волосся Рекомендовано рване каре на довге волосся. Укладання проводити складно, так як волосся швидко випрямляються. Підходить легке підкручування кінчиків волосся.
Прямі волосся Підходить будь-яка довжина волосся. Підбирається по овалу обличчя. Форма укладання підбирається індивідуально.
Кучеряве волосся Стрижку рекомендовано виконувати на довге волосся без чубчика. Часто укладання проводити не потрібно.
Сильно кучеряве волосся Цей вид стрижки небажаний. При бажанні виконання стрижки рване каре потрібно регулярне випрямлення волосся.

Вік

До 25 років Можна вибирати будь-яку довжину волосся в залежності від овалу обличчя, як з чубчиком, так і без. Укладання проводиться за типом особи і структурі волосся.
25-45 років Більше підходить рване каре на середні і короткі волосся, з асиметрією і без. Наявність чубчика підбирається за бажанням.
Після 45 років Рекомендована коротка довжина волосся із чубчиком.

Додатково поліпшити вид стрижки і додати об’єм можна шляхом мелірування пасом.

Різновиди рваного каре на середні волосся

Рване каре на середні волосся може бути виконано в кількох варіантах.

З чубком

Рване каре поєднується з чубчиком, в будь-якому виконанні (пряма, коса, рвана). При виборі виду чубчика рекомендовано, попередньо визначити тип особи. Важливо, щоб зачіска гармонійно доповнювала стрижку.

d3a6e07150fff82a597dc471d978b382 Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижки

При виборі прямий або косий чубчик рекомендовано проводити філіровку кінчиків, так як зовсім рівна чолка не поєднується з рваними кінцями волосся самої стрижки.

Без чубчика

При виборі оформлення рваного каре без чубчика (також підбирається по овалу особи) можна змінювати вид стрижки за допомогою проділу. Його можна робити косим або зигзагоподібним. Важливо, прямий проділ з даним видом стрижки не бажаний.

На прямих волоссі

Власницям прямого волосся можна підбирати рване каре в будь-якому виконанні каскадне, з асиметрією, на подовження). При виборі форми стрижки основну роль густота і товщина волосини. Тонкий волосся надає пишність при оформленні зачіски на середню довжину.

Для усунення масивності у густих волосся, рване каре рекомендовано проводити з проріджуванням волосся (проводиться філірувальними ножицями).

fef5c800cc777c7559d8fd117bf3b345 Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижки

Важливо, для збереження обсягу і легкості зачіски потрібне коригування стрижки раз в 1-1,5 місяця.

На кучерявих волоссі

При виборі стрижки на кучеряве волосся потрібно враховувати форму кучериків. Якщо волосся в’ється дрібним колечком, то від цього виду зачіски рекомендовано відмовитися, так як стрижка буде виглядати недоглянутий. При хвилястих волоссі більше підходить оформлення рваного каре на довге волосся без чубчика, причому укладання в більшості випадків не потрібно.

Схеми та інструкції з стрижки каре рваного

Рване каре виконується на підготовлені чисті волосся. Потрібно заздалегідь визначитися з вибором оформлення каре (каскадна форма, боб каре або на подовження) і довжиною пасм.

02e210f5ad3d6fd14134ce826a57f3f4 Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижки

Найкраще стрижка виглядає при оформленні на середні волосся.

Класична

Порядок виконання класичної стрижки рване каре:

 • Потрібно вимити волосся і підсушити їх так, щоб вони залишалися вологими. Ретельно розчесати волосся по всій довжині.
 • Волосся потрібно розділити затискачами на 3 частини (скроневу, верхівкову і потиличну).
 • Прибрати затискач з волосся на потилиці і розділити їх на 3 частини. Також закріпити зажимами.
 • bffd47f477235d3e488213245f665503 Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижкиПрибрати затискач із середньої частини волосся на потилиці. Виділити контрольну пасмо і визначити необхідну довжину. Важливо враховувати, що вологе волосся приблизно на 1 см довше, ніж у сухому стані.
 • При стрижці контрольної пасма волосся натягувати не потрібно.
 • Орієнтуючись на контрольну пасмо, зістригати волосся на потиличній частині методом пасмо на пасмо.
 • Далі орієнтуючись на довжину бічної пасма потиличної, оформляється стрижка на скроневих зонах, також методом пасмо на пасмо.
 • У завершенні основи стрижки, орієнтуючись на контрольну пасмо потиличної частини, проводиться стрижка макушечной зони аналогічним методом.
 • Визначається форма чубчика і виробляється її стрижка (чубчика може і не бути).
 • Волосся ретельно розчісують у всіх напрямках для виявлення не зістрижених кінців.
 • Для оформлення филировки, з метою надання зачіски «рваного» образу можна скористатися небезпечною бритвою (в домашніх умовах не рекомендується), філірувальними ножицями (рекомендований варіант) або звичайними, але з коротким робочим полотном.
 • З допомогою обраного інструменту проводиться філіровка кінчиків волосся і чубчика на відстані не більше 3 див.
 • При густому волоссі рекомендовано проріджувати локони біля основи (філірувальними ножицями) у рідких волосся дана процедура не проводиться.
 • Для додання пишності зачіски, наступні пасма потрібно стригти на 0,5-1 см коротше.
 • На завершення проводиться укладання стрижки по типу особи.

  Подовжена

  Порядок виконання стрижки видовжене рване каре:

 • Чисті і розчесані волосся потрібно розділити на зони (макушечная, скроневі і потилична). Закріпити зажимами.
 • Стрижка починається з потиличної зони, яку додатково потрібно розділити на 3 частини.
 • Виділити із середньої частини потиличної зони контрольну пасмо. Зробити зріз по вибраній довжині.
 • Дaa013e65f1ece4740c82386c7e9907f8 Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижкиалеї середню частину підстригати з орієнтиром на контрольну методом пасмо за пасмом. Кожна наступна пасмо стрижеться на 0,5 см коротше або під кутом в 45 градусів.
 • Орієнтуючись на центральну потиличну зону, підстригаються бічні потиличні частини. Для досягнення подовження на обличчя дані пасма потрібно відтягувати до центральної контрольної пасма потиличної.
 • Аналогічно стрижуться скроневі зони. Методом пасмо за пасмом на укорочення/або під кутом і на відтягування до центральної контрольної пасма потиличної.
 • Верхівкову зону підстригають, орієнтуючись на скроневу і потиличну зону (по верхніх пасом під кутом в 90 градусів.
 • При виборі чубчика проводиться її стрижка. Для подовженого каре її зазвичай не роблять.
 • Волосся підсушують і виробляють філіровку кінчиків волосся і чубчика на довжину не більше 1,5 см.
 • Проводиться укладання. Дана форма стрижки більше підходить на густі прямі волосся.

  Каскад

  Рване каре на середні волосся можна об’єднати зі стрижкою каскад. Початок каскаду визначається індивідуально (від маківки або від середини довжини волосся). Дана стрижка додає об’єм навіть тонким волоссю.

  Етапи виконання:

 • Чисті і розчесані вологі волосся поділяють на зони (макушечная, скронева і потилична). Закріпити зажимами.
 • Розділити потиличну зону на 3 частини.
 • Виділити з центральної частини потиличної зони контрольну пасмо. Стригти без відтяжки.
 • 6b09d8315e36347304e47c90a55077bf Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижкиОрієнтуючись на контрольну пасмо, методом пасмо на пасмо, без відтяжки підстригається вся потилична зона.
 • Для скроневої зони контрольної пасмом є найближча потилична пасмо. Метод стрижки аналогічний (без відтяжки, пасмо на пасмо).
 • Макушечная зона підстригається з орієнтиром на потиличну і скроневу зони, без відтягування методом пасмо на пасмо.
 • Волосся ретельно розчісують на визначення не зістрижених кінців.
 • Далі волосся потрібно зволожити і розділити на фронтальну і потиличну зони. Закріпити зажимами.
 • Виділити контрольну пасмо волосся на маківці і визначити її довжину.
 • Далі, починаючи з потиличної частини, волосся потрібно підтягувати до контрольної пасма (вона повинна знаходитися перпендикулярно підлозі) і здійснювати зріз.
 • Аналогічно підтягуються і зістригати волосся на фронтальній зоні.
 • Перевірка правильності оформлення стрижки, якщо зібрати все волосся в пучок на маківці повинен вийти рівний зріз.
 • Оформляється чубчик (за бажанням). Рекомендована рвана.
 • Проводиться філіровка кінчиків волосся і чубчика на довжину не більше 2 див.
 • Стрижка завершується сушінням волосся. Укладання не потрібно.

  З рваними кінцями

  Недбалість зачісці при виконанні стрижки рване каре можна посилити більш вираженим оформленням рваних кінців.

  Послідовність дій:

 • Вологі волосся потрібно закріпити зажимами по зонам (макушечная, скроневі і потилична).
 • Стрижку слід починати з потиличної зони, яку потрібно розділити на 3 частини.
 • 77b279243ece3c68cf03656258c773ac Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижкиЗ центральної потиличної зони виділяється контрольна пасмо. Проводиться зріз по необхідній довжині.
 • Далі стрижка проводиться пасмо за пасмом, кожна наступна частина коротше на 1 див Відразу проводиться філіровка ножицями. Проріджування волосся повинно бути видно візуально.
 • Аналогічно стрижеться вся потилична зона. Відтяжки робити не потрібно.
 • Орієнтуючись на потиличну зону, по найближчій пасма, стрижуться скроневі зони аналогічним методом.
 • Контрольними пасмами для потиличної зони є волосся на потиличній і скроневій зоні. Метод стрижки аналогічний.
 • Проводиться стрижка чубчика. Рекомендовано також у рваному виконанні.
 • Далі потрібно розчісування волосся, при необхідності коригування не зістрижених волосся проводиться філірувальними ножицями.
 • Дана стрижка більше частіше застосовується на густе волосся для додання зачісці легкості. Найбільший рваний ефект можна досягти при виконанні стрижки перукарні небезпечною бритвою.

  З асиметрією

  Рване каре на середні волосся при грубих формах особи рекомендовано виконувати асиметрично.

  Етапи стрижки:

 • Чисті і розчесані волосся закріпити зажимами по зонам (макушечная, скроневі і потилична).
 • Стрижка починається з потиличної частини. Спочатку волосся потрібно розділити на 3 частини.
 • Контрольна пасмо береться з центральної потиличної зони. Проводиться зріз.
 • Далі методом пасмо на пасмо проводиться стрижка центральної потиличної зони. Кожна наступна пасмо повинна бути коротше за попередню на 0,5 см.
 • Далі потрібно визначити, на яку сторону буде вироблено подовження.
 • Проводиться стрижка бічній потиличній частині, яка без подовження. Волосся потрібно стригти аналогічно центральній частині.
 • Далі підстригаються волосся на бічній потиличної частини з подовженням. Для цього кожне пасмо потрібно підтягувати до центральної контрольної пасма. Додатково дотримуватися метод стрижки пасмо за пасмом з укорочуванням кожної наступної пасма на 0,5 см.
 • Скроневі зони підстригаються орієнтиром на потиличні зони. Метод стрижки аналогічний.
 • Перед стрижкою макушечной зони потрібно визначитися з проділом (прямий або косий). Після цього, орієнтуючись на скроневу і потиличну зони, проводиться состригание волосся методом пасмо за пасмом з укорочуванням по 0,5 див.
 • Далі потрібно перевірити плавність переходу і наявність не підстрижених кінчиків.
 • На завершення проводиться філіровка кінчиків на довжину на більш 1,5-2 див.
 • 8d2a7b8741fef768b347b898c1a25571 Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижки

  Рекомендована укладання з завиванием волосся до лиця.

  Рване боб-каре

  Рване боб-каре виділяється складністю виконання, не рекомендовано робити стрижку на дому, особливо новачкам у перукарській справі.

  Етапи стрижки:

 • Вимити волосся і злегка їх підсушити, ретельно розчесати.
 • Розділити волосся на наступні зони із застосуванням зажимів:
   • тім’яна зона;
   • верхня потилична зона;
   • нижня потилична зона;
   • скронева зона.
 • Стрижка починається з нижньої потиличної частини. Виділяється контрольна пасмо. Робиться зріз.
 • Далі стрижка здійснюється методом пасмо за пасмом із зменшенням довжини на 0,5 см. або з кутом відтягування волосся в 30 градусів.
 • Верхню потиличну зону починають стригти, орієнтуючись на довжину останньої пасма нижньої потиличної зони. Метод стрижки залишається пасмо за пасмом. Кут відтягування волосся 45 градусів.
 • При стрижці скроневих зон контрольної пасмом є найдовша пасмо на бічній потиличній зоні. Метод здійснюється пасмо за пасмом з кутом зрізу волосся в 30 градусів.
 • Для макушечной зони контрольні пасма беруться з потиличної і скроневої зони. Волосся потрібно стригти під кутом в 45 градусів.
 • Розчесати волосся для виявлення не підстрижених кінчиків.
 • З допомогою перукарні гострої бритви або филировочных ножиць здійснюється плавність переходів в стрижці.
 • Стрижка робиться за бажанням.
 • 7e1d71bf67fbbf8619a5b5fcfcbbecba Рване каре на середні волосся. Фото без чубчика і з нею, схема, фото, інструкція стрижкиНавіть без укладання рване каре на середні волосся буде дуже ефектно виглядати на фото, оскільки створюється ефект природності.

  При оформленні укладання більше закручуються волосся всередину на маківці, надаючи обсяг зачісці. Рване каре вважається універсальною стрижкою, яка дозволяє надати пишність тонким волоссю або легкість густим пасмам, а також візуально омолоджує жінок після 40 років.

  Унікальністю зачіски є легкість і різноманітність укладок, що дозволяє застосовувати рване каре для будь-якого типу обличчя.

  Найбільшою популярністю (через поєднання з будь-яким типом волосся і овалом обличчя) користується стрижка на середні волосся.

  Відео зі схемою стрижки каре

  Як підстригти рване каре на середні волосся:

  Автор: Світлана Котлячкова

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради