Генеральне прибирання кухні: поради та правила, очищення шаф, холодильників, посуду

Запилений холодильник, повний безлад на робочому столі, закопчена духовка, мікрохвильова піч, з якої йде дим, засмічена каналізація в раковині — ось той далеко не повний, перелік завдань на кухні, з якою кожен день стикаються господині. Когось ці проблеми стосуються лише частково, а на кого-то навалюються всі разом. Але знайти вихід набагато простіше і легше, ніж здається на перший погляд. Так наведемо ж ідеальний порядок — затеем генеральне прибирання кухні!

Правила прибирання кухні — з чого почати

generalne pribirannya kuhn Генеральне прибирання кухні: поради та правила, очищення шаф, холодильників, посудуПерше, з чого потрібно почати, — це швидка прибирання кухні за 20 хвилин. Вона допоможе усунути безлад і підготувати кухонне приміщення до генеральної чистки.

Протріть пил зі стін, стелі та батарей. Поверхнева прибирання кухні виявляє, чи є необхідність в очищенні плям з поверхонь. Помити доведеться також вентиляційні отвори, дверні ручки, дверні косяки, плінтуса. Швидше за все, ви знайдете на стінах наслідки своєї сумлінної роботи з блендером або міксером на великій швидкості. І зараз настав найкращий час для видалення застарілих жирних плям, бруду і залишків їжі.

При очищенні декору кухні будьте дуже уважні та вкрай обережні при митті картин, репродукцій та інших прикрас для стін.

Ні в якому разі не розпорошуйте засіб для чищення або воду на самі елементи декору.

Вони можуть потрапити під скло і пошкодити їх. Необхідно нанести засіб або воду на ганчірку, щоб протерти раму, скло.

Зніміть жалюзі та штори. При їх очищенні необхідно діяти відповідно до вказівок виробника. Витріть пил на підвіконнях. Відмийте вікна з обох сторін спеціальним засобом, зніміть також москітні сітки і сумлінно промийте їх чистою водою.

Витріть стельову люстру або бра. Найімовірніше доведеться наносити на ганчірку одне з м’яких миючих засобів, таких як Glorix (Глорикс), Пемолюкс, Фейрі (Fairy). При миття люстр обесточьте кухонне приміщення. Потім необхідно зняти свої улюблені світильники або плафони, щоб не пошкодити їх під час миття і протирання. Після чого не забудьте висушити їх перед установкою.

Відмийте водою з миючим засобом кухонні батареї. Не забувайте пролізти у всі куточки, так як основна бруд накопичується там, використовуйте для цього м’яку ганчірку. Після очищення промийте начисто поверхню батареї і витріть її.

Настав час зайнятися плитою, духовкою і витяжкою! Якщо вони електричні, спочатку обесточьте їх. Для миття використовуйте засоби: крем Cif, Unicum жироудалитель «Gold», активний гель Dr. Beckmann. Вибір залежить від варильної поверхні, яка у вас є.

Незалежно від того, наскільки ви будете докладати зусилля для підтримки чистоти, плита і духовка у будь-якому випадку будуть поступово забруднюватися. Часте їх використання та вплив жиру з високою температурою, роблять очистку плити непростим заняттям. Однак існують деякі правила прибирання і експлуатації і, якщо їх дотримуватися, можна значно полегшити процес очищення.

Правила очищення кухонної плити

В першу чергу звертаємо увагу на варильну поверхню, де знаходяться основні нагрівальні елементи. Варто надіти гумові рукавички, а так само знайти губку, щітку і засіб для очищення варильної поверхні.

Часто газова плита має забруднення у вигляді бризок на поверхні пальників і ручках регуляторів подачі газу, а також пригара в духовці і закопчена дверцята духової шафи.

Ретельно протріть вологою губкою всі поверхні. Але якщо плита електрична, потрібно уникати ділянок навколо пальників і стежити за тим, щоб туди не потрапила вода.

При митті газової плити необхідно зняти всі решітки, пальники і помістити їх в раковину, яку перед цим варто наповнити гарячою водою з розчиненим у ній миючим засобом. Знімні деталі краще потримати трохи в воді, а потім вимити з миючим засобом, добре змити і витерти насухо.

При митті склокерамічної варильної поверхні необхідно нанести на неї спеціальний засіб і залишити на кілька хвилин. Через деякий час візьміть двосторонню губку грубої стороною і очистіть сильні забруднення. Потім промийте її в воді, і поступово зітріть залишки миючого засобу з поверхні. Витерти поверхню насухо.

Очищення духової шафи

Протріть вологою губкою всі поверхні, включаючи дверцята духовки, нанесіть засіб і змийте його гарячою чистою водою.

Сильні забруднення і пригорілі залишки їжі можна видалити харчовою содою, змішаної з 9% оцтом. Суміш треба нанести на 10-15 хвилин, а потім акуратно стерти грубої стороною двосторонньої губки. Дверцята духової шафи виконана з жароміцного загартованого скла, тому для її очищення дуже добре підійдуть засоби для миття вікон.

Добре промийте водою внутрішню поверхню духовки і витріть насухо всі очищені від пригару поверхні. Щоб уникнути сильного забруднення кухонної плити, намагайтеся завжди накривати посуд кришкою або фольгою.

Під час очищення плити необхідно відкрити вікна на кухні, щоб вивітрився запах миючого засобу, так як воно може містити аміак.

Зараз можна почистити мікрохвильову піч, тостер та інші кухонні прилади.

Якщо ви бачите в мікрохвильовці на стінках і дверцях з внутрішньої сторони тверді залишки їжі, то налийте в скляну чашку води і доведіть до кипіння. Пар повинен допомогти послабити плями і залишки їжі. А якщо мікрохвильова піч неприємно пахне, то прокип’ятіть ній розчин лимонної кислоти.

Очищення кухонної витяжки

Протріть вологою ганчіркою, нанесіть розчин м’якого миючого засобу і залиште на кілька хвилин, потім змийте чистою водою. Для очищення використовуйте двосторонню губку і м’яку ганчірку. Після насухо протріть ганчіркою.

Не забувайте відключати прилади від контактної мережі під час прибирання!

Очищення холодильника зсередини

Необхідно встановити температурний режим на нуль, як в морозильній камері, так і в холодильнику. Не вимикайте його, оскільки вам потрібен світло, щоб прибрати зсередини.

Свіжі продукти вийміть на час прибирання. Коли ваш холодильник заповнений повністю, циркуляція повітря порушується і це ускладнює його роботу.

Вимийте полиці з розчином м’якого миючого засобу, а потім протріть сухою ганчіркою. Промийте холодильник зсередини за допомогою мильного розчину і чистої води, витріть насухо.

Дістаньте бокси для м’яса і овочів, відмийте з них будь-які плями і добре прополощіть. Не забудьте пройтися по кутах холодильника і гумовій прокладці навколо дверцят зубною щіткою. Промийте полиці на дверцятах.

Очищення зовні холодильника

Протріть верх холодильника за допомогою м’якої ганчірки або синтетичної мітли, щоб видалити весь пил. Вимийте двері та бічні поверхні. Особливу увагу приділіть петель і табличці, там ви можете використовувати зубну щітку.

Акуратно відсуньте холодильник від стіни. Важливо не забути пропилососити компресор холодильника, оскільки він завжди дуже курний. Його очищення покращить ефективність роботи агрегату і знизить ваші енерговитрати.

Промийте дезинфікуючим засобом піддон холодильника.

Тарілочка з харчовою содою, залишена на полиці, чудово поглинає запах продуктів. Можна залишати мішечок свіжої кави в холодильнику, який необхідно міняти кожні пару місяців.

Очищення морозильної камери

Спочатку, вимкніть морозильник, щоб почати розморожування. Якщо є великі крижані нарости, швидше за все, має сенс залишити холодильник вимкненим на всю ніч.

Залиште дверцята морозильної камери відкритої після того, як витягнете з неї всі продукти.

Витріть як капає вода, встановіть деко на кухонній підлозі, під морозильною камерою. Для збирання надлишків вологи доцільно використовувати старі рушники.

Протріть морозильна камера вологою ганчіркою, використовуйте тільки чисту воду, ніколи не застосовуйте мильні розчини.

Формочки для льоду помістіть у воду з мильним розчином, потім прополощіть їх у чистій воді і просушіть.

Дістаньте і вимийте висувні ящики і форми морозильної камери.

Витріть внутрішні стінки морозильної камери насухо, коли лід і вода будуть видалені. Просушіть. Закрийте дверцята, і включіть холодильник, дайте йому попрацювати близько 20-ти хвилин, перш ніж скласти назад продукти харчування.

Очищення кухонних меблів

Протріть кухонні шафи, робочу стільницю і фартух вологою ганчіркою. Приберіть все, що ви не використовуєте на регулярній основі. Дістаньте посуд з шаф.

Протріть стільниці на кухні. Не забувайте все відчистити плями з поверхонь кухонних меблів. Для цього використовуйте або розчин м’яких миючих засобів, або просту теплу воду. Намагайтеся дотримуватися порад виробників кухонних меблів. Обов’язково в кінці прибирання промийте поверхні чистою водою і витріть насухо.

Протріть і очистіть будь ящики. Розкладіть столові прилади. Зараз найкращий час, щоб встановити роздільники, які допоможуть краще організувати простір кухонних ящиків і шаф.

Кухонний фартух чиститься, як правило, водою і м’яким миючим засобом, нанесеним на двосторонню губку. Потім треба поверхню промити чистою водою і протерти насухо.

Вимийте раковину засобами крем Cif Ultra White, Comet. Не забудьте після нанесення залишити їх на поверхні раковини на деякий час, а потім змийте їх чистою водою.

Якщо вода в раковині йде з трудом, значить, каналізація засмітилася. Є кілька способів її прочищення.

Можна засипати в зливний отвір харчову соду, залишити на деякий час, потім залити склянку 9% оцту, а через годину промити проточною водою. Чи можна використовувати спеціальні засоби для прочищення труб Tiret (Тирет) або Кріт.

Чистка підлогового покриття

Ретельно пропилососьте підлогове покриття. Якщо ви хочете, щоб підлога на кухні був дійсно чистий, то використовуйте ганчірку і ручну помивку на колінах. Якщо такої можливості немає, частіше міняйте воду у відрі. При митті підлоги в кухні застосовуйте сучасні миючі засоби для підлоги або просту чисту воду. В цьому випадку доведеться промити і витерти підлогу насухо. Не забудьте про плінтусах, якщо раптом пропустили їх на етапі очищення стін.

Прибирання кухні — поради

Перед початком збирання, зберіть необхідний інвентар та засоби для чищення. Якщо ви будете перемикатися з прибирання на пошук необхідного інструменту, то швидко втомитеся і витратите багато часу даремно.

Заохотьте себе за цей трудовий подвиг. Накладіть табу на проникнення домочадців на бездоганно чисту кухню, принаймні, до сніданку наступного ранку. Під час прибирання увімкніть музику, аудіо-книги або курси іноземної мови. Час пройде значно швидше, якщо ви створите для себе приємну атмосферу.

Що вам буде необхідно для генерального прибирання кухні:

 • швабра для пилу з довгою ручкою;
 • драбина;
 • рушники і ганчірки;
 • совок з довгою ручкою;
 • губки двосторонні;
 • пилосос з насадками;
 • універсальні миючі засоби, м’яке миючий засіб;
 • спеціальний засіб для духовки і плити;
 • розділювачі для ящиків і шаф;
 • швабра з ганчіркою або губкою.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради