Облицювання каміна керамогранітом в сучасному стилі

Облицювання каміна керамогранітом є одним з популярних видів обробки. Жароміцний матеріал витримує критичні температури, що надає споруді багатий вигляд. Однак важливо врахувати, що різні марки керамограніта відрізняються за своїми характеристиками. Щоб камін довго зберігав презентабельний вигляд, треба правильно підібрати обробний матеріал і виконати його укладання.

Плюси і мінуси оздоблення каміна керамогранітом

Технологія виробництва керамограніта заснована на високотемпературному пресуванні. До складу входять негорючі і тугоплавкі речовини. До них відносяться спеціальні глини, наповнювачі з кварцового піску і мінеральної крихти з каменів твердих гірських порід. Тільки вже на підставі цих даних можна знайти багато переваг облицювального матеріалу.

4b376256715dfcfd764869a7fe78de5a Облицювання каміна керамогранітом в сучасному стиліКерамограніт точно імітує дорогі види природного каменю

Позитивні риси:

 1. Стійкість до високих і низьких температур. Керамограніт зберігає свою структуру і зовнішній вигляд після численних циклів нагрівання і охолодження.
 2. Сучасна технологія виробництва дозволила отримати обробний матеріал з мінімумом часу. Завдяки монолітної структурі збільшилася механічна міцність керамограніта.
 3. Матеріал стійкий до стирання, володіє тривалим терміном служби. Облицювання з керамограніта не боїться прямого впливу вогню, води, пари.
 4. При виробництві керамогранита застосовуються спеціальні барвники з металевих солей і оксидів. Вони не вигорають від сонця, зберігають свій первісний відтінок протягом всього терміну експлуатації оздоблювального матеріалу.
 5. Облицювання поверхні каміна плитками керамограніта дозволяє приховати всі нерівності цегляної кладки. Споруда набуває багатий вигляд, так як оздоблювальний матеріал з точністю імітує дорогі види натурального каменю.
 6. Керамограніт підходить для облицювання горизонтальних, вертикальних і похилих поверхонь.

З мінусів виділяється тільки висока вартість. Прикрасити камін плитками з керамограніта не кожному по кишені. Ще одним недоліком вважається обмеження у параметрах. Для облицювання каміна використовують плитки товщиною 7-8 мм.

Вибір керамограніта для оздоблення каміна

Віддаючи перевагу дорогому матеріалу, у багатьох виникає питання, чи витримає обраний вид керамограніта сильне нагрівання на стінках каміна. Відповідь очевидна і проста. Практично всі марки матеріалу витримують температуру вище + 900 оС. Нагрівання не спотворює навіть декоративний малюнок. Щоб плитки не відвалилися від стінок каміна, облицювання виконують з застосуванням спеціальних термостійких склеювальних складів.

Увага! Клей на основі гіпсу можна використовувати для приклеювання плиток керамограніта на стінки каміна.

5acc53384a7ed9bd640e3c3342790a06 Облицювання каміна керамогранітом в сучасному стиліПри виборі керамограніта дивляться не тільки на його зовнішній вигляд, але і вивчають основні його характеристики

Вибираючи керамограніт для печей і камінів, дивляться на наступні параметри:

 1. Показник зносостійкості, міцності на удар впливає на тривалість терміну експлуатації керамограніта.
 2. Камін може розташовуватися в сухому і вологому приміщенні. Для другого варіанту перевагу віддають керамограніту з високим показником вологостійкості.
 3. Якщо камін діючий, і є єдиним джерелом обігріву приміщення, без великих перепадів температур не обійтися. Обрана марка керамограніта повинна їх витримати.
 4. Товщина важлива при виборі матеріалу. Для облицювання не можна купувати тонкі плитки з керамограніта. Вони можуть тріснути. Поверхню каміна обробляють керамогранітом товщиною 7-8 мм. На прилеглу до нього поверхню підлоги можна приклеювати плитки більшої товщини.
 5. Керамограніт вважається монолітним матеріалом, але певний відсоток пористості є. Чим він нижчий, тим краще.
 6. У маркуванні керамограніта присутній літерне позначення. Для облицювання каміна оптимально вибирати плитки категорії «А». Вони володіють точними розмірами. До того ж у таких плиток керамограніта чіткий малюнок, що дозволяє під час облицювання створювати складні візерунки.

Коли за всіма важливими параметрами матеріал для облицювання визначено, настає час розглянути дизайн. Текстура повинна вписуватися в стилістику приміщення, де встановлений камін.

Практично всі види керамограніта позбавлені недоліків, присутніх у звичайного кахлю та інших оздоблювальних матеріалів. Однак не зайвим буде під час покупки запитати сертифікат і паспорт, де будуть відображені всі параметри матеріалу.

Рада! Правильно підібраний матеріал для облицювання зробить не тільки красивим камін, але і створить атмосферу затишку в кімнаті.

На відео інформація про вибір плиток:

Оздоблення каміна керамогранітом

Процес облицювання складний, складається з декількох етапів. Спочатку поверхню каміна потрібно підготувати, інакше приклеєні наспіх плитки з часом відпадуть. Другим важливим етапом є правильне приготування робочого розчину. Фінальним третім етапом відбувається безпосередньо облицювання каміна керамогранітом під мармур або імітацію під інший натуральний камінь.

Підготовка поверхні

Технологія підготовки поверхні залежить від того, який камін підлягає облицюванню. Якщо це стара споруда, насамперед видаляють всю штукатурку, фарбу або інший присутній тип оздоблювального матеріалу. В результаті повинні залишитися голі стіни з цегли. Якщо камін новий щойно збудований, цей етап не затребуваний.

Для кращого зчеплення нового розчину з поверхнею шви між кожним цеглою злегка поглиблюють. Їх прочищають ребром кельми чи іншим пристосуванням. Після брудних робіт цегельну кладку обмітають від пилу. Поверхню каміна обробляють грунтовкою глибокого проникнення. Згідно інструкції дають час повністю просохнути.

8fe7f7e47f1a259fb5cc4dc6264454fe Облицювання каміна керамогранітом в сучасному стиліАрмування сіткою збільшить міцність облицювання

Під час нагрівання і охолодження каміна відбуваються температурні розширення цегляної кладки. На окремих ділянках можуть відлітати плитки з керамограніта. Щоб цього не сталося, виконують армування. На цегляну кладку цвяхами або дюбелями кріплять металеву сітку. Під кожен кріплення свердлять отвір. Якщо кладка виконана на глині, цвяхи просто вбивають у шви.

Щоб облицювання вийшла рівна, на поверхні каміна організовують маячки. Спочатку за допомогою виска і рівня визначають рівність. На невеликій відстані свердлять отвори і вкручують саморізи. На кожен накладають невелику купку розчину. Верхівки всіх маяків виставляють по висоті так, щоб утворилася єдина площина.

Приготування розчину

Якщо бюджет дозволив придбати керамограніт, то краще не економити на клеящем складі. Оптимально для облицювання придбати спеціальну суху суміш. Якщо все-таки вирішено заощадити, то розчин можна приготувати з глини чи цементу.

Розчин із глини

У складі керамограніта, як і будь плитки, є глина. З цієї причини розчин оптимально готувати з такого матеріалу. Глина найкраще витримує сильний нагрів, температурні розширення.

ae30edde8eafe0c0570dfaf948383273 Облицювання каміна керамогранітом в сучасному стиліПри самостійному приготуванні клейового складу віддають перевагу глині

Щоб правильно приготувати розчин, спочатку визначають жирність глини. Від цього залежить точність підбору пропорцій. У маленьких ємностях замішують невелика кількість глини з додаванням різної дози піску. Пропорції потрібно записати, щоб знати, який в майбутньому потрібно готувати розчин. З кожної ємності беруть трохи суміші, формують кульки, залишають до повної просушки. Коли вони повністю висохнуть, проводять випробування. Кожен кульку кидають на тверде покриття з висоти 1 м. За технологією того елемента, який не тріснув і залишився без вм’ятин, готують весь розчин для облицювання.

Коли з пропорціями все ясно, отмеренную частина глини просіюють через сито. Її засипають у корито, заливають водою, настоюють 1-2 доби. Після замочування глина набуває в’язкість. Спочатку її розминають руками, додають потрібну пропорцію просіяного піску, ретельно перемішують в однорідну масу.

Рада! Для підвищення термостійкості розчину в нього додають 10% шамотної глини. Цементний розчин

Приклеювати керамограніт на печі і каміни цементним розчином не рекомендується, але такий варіант не виключений. Мінусом є те, що від теплових розширень бетон має властивість тріскатися. Якщо плитка відвалиться, очистити її для повторного використання від застиглого шматка цементу складно.

e66dad8456f498cef859c79c357555e8 Облицювання каміна керамогранітом в сучасному стиліЦементний розчин стоїть на другому місці за якістю серед клейових складів для облицювання камінів

Для приготування розчину використовують цемент марки М-300 чистий, просіяний пісок. Пропорції 3:1. Спочатку в кориті перемішують суху суміш. Після цього додають води. Перемішування продовжують до отримання однорідної маси.

Розчин з використанням сухої суміші

Спеціальні клейові склади продаються у вигляді сухої суміші. Щоб приготувати розчин, досить порошок з’єднати з водою, замісити будівельним міксером до однорідної маси. Порядок дій завжди описаний в інструкції виробником.

680f777577d62b52299d6f869b3b6632 Облицювання каміна керамогранітом в сучасному стиліСуху суміш потрібно правильно підібрати для діючого або недіючого каміна

Кожна суха суміш відрізняється складом. Бувають клейові розчини для декоративних камінів, де немає сильного нагріву. Цей нюанс потрібно врахувати. Якщо камін діючий, буде палиться дровами, то й клейову суміш вибирають термостійку.

Виконання облицювання

Після всіх підготовчих заходів приступають до самої відповідальної роботи. Спочатку підготовлений керамограніт для облицювання каміна викладають на підлозі. Дивляться на збіг малюнка, підбирають оптимальне розташування кожної плитки.

b1cb5b4990d5a0934ba456dcfd9d2824 Облицювання каміна керамогранітом в сучасному стиліПеред початком облицювання керамограніт викладають на підлозі

Облицювання починають з нижнього кута. Викладка йде в ряд. При необхідності окремі плитки підганяють по розміру. Приклеювати керамограніт можна без швів впритул один до одного або з швами. Перший варіант легше. Тут облицювання тільки вимагає точно підганяти поверхні керамограніта по висоті. При використанні шовного методу, оптимально скористатися пластиковими хрестиками. Вони допоможуть виставити однакову ширину шва на всіх ділянках.

c1ad7d167e91a251326b792586656c4c Облицювання каміна керамогранітом в сучасному стиліЩоб шви між плитками були однакової ширини, використовують пластикові хрестики

Для естетики при облицюванні каміна елементи керамограніта використовують різної товщини. Найтовстіші плитки відправляють на нижні ряди. Якщо вони мають велику вагу, для кріплення використовують спеціальні гаки, якими чіпляються за сітку.

Клейовий склад наносять зубчастим шпателем. Плитку притискують до стінки каміна. Для кращого саджання виконують кілька невеликих обертаючих рухів. Розчину накладають таку кількість, при якому не утворюється пустот під керамогранітом. Добре, коли зайва суміш вийде крізь шов. Після легкого застигання її прибирають. Відразу зчищати надлишки не рекомендується. Розчин розмажеться по керамограніту, може залишитися некрасивий слід.

Злегка застиглі надлишки прибирають кутом шпателя. При використанні шовного методу облицювання, на кожному шві роблять поглиблення. Його заповнюють свіжим розчином або спеціальної кольорової затіркою. Коли облицювання закінчена, очікують до повного висихання розчину.

Висновок

Облицювання каміна керамогранітом закінчується декоративною обробкою. Найчастіше наносять покриття на основі воску. Воно надає блиск і додатковий захист від дії негативних факторів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради