Підставка під телефон з дерева своїми руками: креслення, інструкції та фото

Смартфони останніх років випуску — багатофункціональні пристрої з широким набором можливостей. Іноді з ними зручніше працювати, не утримуючи в руках, фіксуючи на робочій поверхні. Для цього необов’язково купувати спеціальні кріпильні пристосування — підставка під телефон з дерева своїми руками доступна кожному, у кого є мінімальний набір інструментів і трохи вільного часу.

1c9a0202653a6d2cf6a45f6f41920de5 Підставка під телефон з дерева своїми руками: креслення, інструкції та фотоДвостороння підставка для установки пристрою під прямим кутом або під нахилом

Що потрібно, щоб зробити дерев’яний тримач для телефону

Основний елемент — основа майбутньої підставки. Підійде будь-яка дошка або дерев’яний брусок відповідної товщини. Довга конструкція займе занадто багато місця, проте її повинно вистачати для додання моделі стійкості.

8c91db2560580cb76cc4c18c9aa659e6 Підставка під телефон з дерева своїми руками: креслення, інструкції та фотоНедолік довжини компенсується товщиною підстави – так підставка буде більш стійкою

Підбирати заготівлю потрібно виходячи з моделі телефону. Паз для довгих смартфонів доведеться робити глибоким, з нахилом. Перед початком робіт варто зробити невеликий виріз і встановити в нього апарат, розширюючи до необхідних розмірів. Прямий кут припустімо також, але працювати з пристроєм буде менш зручно.

Мінімальний набір для підготовки до створення підставки включає в себе:

 1. Основу. Широкий брус необхідної товщини. Особливої різниці у виборі деревини немає, однак обробляти деякі різновиди складніше.
 2. Інструмент. Ножівка по дереву, в ідеалі — фрезер — для створення поглиблення. Додати підставці приємний зовнішній вигляд допоможе наждачний папір та напильники.
 3. Приладдя для розмітки — олівець, маркер, лінійка.
 4. Додаткові матеріали при створенні складних і незвичайних моделей. Лаки, фарби, клей, елементи декору.

Просту конструкцію можна створити, скориставшись готовими схемами.

Креслення підставки під телефон з дерева

Варіант підійде тим, кому потрібний функціонал без надлишків. Готова схема — найшвидший і зручний спосіб. Перед початком робіт креслення або ескіз підставки для телефону з дерева роздруковують і працюють із заготівлею, дотримуючись зазначені розміри.

1350ae1ff237618beaf82cf9af55efb3 Підставка під телефон з дерева своїми руками: креслення, інструкції та фотоРозміри можна взяти за основу для побудови креслень власних

Якщо габарити не підходять, їх можна пропорційно змінити; головне, щоб паз продовжував утримувати пристрій. Деякі схеми спочатку розраховані на флагманські моделі з широким дисплеєм — при наявності більш компактного апарату можна сміливо зменшувати параметри.

Як зробити підставку для телефону з дерева

Перед початком роботи потрібно підготувати основу. Обробити її можна декількома способами:

 • фрезером — зафіксувати на рейках, вирівняти з обох сторін;
 • торцювання або циркулярною пилою;
 • простим ручним інструментом по дереву.

До готового бруска прикладають телефон. Відстань між майбутнім поглибленням і задньою стороною має на пару сантиметрів перевищувати довжину пристрою.

Наступний етап — створення фіксуючого поглиблення. Паз рекомендується робити не занадто глибоким. При відсутності досвіду краще зробити грубий розріз, встановити смартфон і робити доопрацювання до повної стійкості.

Поверхня підставки шліфують наждачним папером. При наявності інструменту рекомендується закруглити кути — так підставка буде виглядати естетично і акуратно, навіть у простому виконанні. Поверхню можна покрити маслом — безбарвним, або надати потрібний відтінок.

Проста підставка для телефону на стіл з дерева

Базовий варіант виглядає найбільш мінімалістично — пристосування вийде невеликим і універсальним. Дерево — класичний матеріал, тому виріб впишеться в будь-який інтер’єр, підставка буде добре виглядати як вдома, так і на офісному столі.

Рада! Простий проект підставки для телефону з дерева – кращий спосіб попрактикуватися. Брати в якості заготовки дорогі різновиди деревини не варто, підійде звичайний брус або дошку.

Орієнтуватися можна на одну модель телефону, або на кілька пристроїв. Наприклад, зробити перехресні поглиблення — вздовж і впоперек заготовки. У вузький паз поміститься смартфон, в широкий — планшет або електронна книга.

Складний тримач для телефону з дерева

Складна конструкція — спосіб перетворити нехитрий за своїм призначенням предмет цікавий елемент інтер’єру. Підставка в цьому випадку може бути виготовлена з декількох деталей. Один з прикладів — конструкція за принципом фоторамки. Одна поверхня фіксує пристрій, інша служить опорою.

Існує два популярні варіанти:

 1. Поглиблення вирізують під розмір телефону. Поміщений в підставку смартфон виглядає як влите — екран знаходиться врівень з дерев’яною поверхнею. Додатково можна зробити поглиблення під зарядний кабель. Підставка виглядає ефектно, але вимагає ретельної підготовки — розміри повинні ідеально збігатися. Зробити її без фрезера з першого разу складно — потрібні численні доопрацювання.
 2. Дві дощечки ставлять під кутом. Одна служить опорою для всієї конструкції, так і для нижньої частини телефону. Другу встановлюють похило. З переваг — підставку можна зробити широкою, що підходить для будь-яких пристроїв, на вільному просторі розміщують тримачі для аксесуарів або офісного приладдя.

553bdba5f5b8533cfd30923cdf9ec6c4 Підставка під телефон з дерева своїми руками: креслення, інструкції та фотоОсобливу увагу при підготовці до роботи варто приділити фінальної обробці виробу. Заготовку спочатку підбирають з якісних порід дерева — наприклад, під відтінки інтер’єру. Поверхню обробляють просоченням і лаком.

Увага! При роботі з лакофарбовими матеріалами необхідно дотримуватись правил безпеки, зазначені на ємностях.

Оригінальна підставка під телефон на стіл з дерева

Вертикальну поверхню можна додатково виділити, надавши химерну форму — наскільки вистачить фантазії. При наявності інструментів і заготівлі достатньої товщини можна зробити її у вигляді руки, що утримує пристрій.

cc0a5578ec5758a6c2dcc0b5330a1203 Підставка під телефон з дерева своїми руками: креслення, інструкції та фотоДеталізувати утримує частину можна будь-яким способом – надати цікаву форму, задекорувати

Функціонал можна буде розширити і зробити прорізи для інших невеликих пристроїв — тримач для наручних годинників, стилуса. Дерево легко піддається обробці, тому складнощів з удосконаленням конструкції не виникне.

Готову підставку для телефону можна пофарбувати і нанести за допомогою лазера або випалювача логотип — спосіб перетворити виріб в авторський твір мистецтва.

Корисні поради

Уникнути складнощів при роботі допоможуть кілька рекомендацій:

 • ковзання телефону запобігають установкою невеликий стопорної планки;
 • шліфування всій підставки необов’язкова, однак шорсткості під телефоном дряпають корпус або чохол;
 • перед створенням складної підставки варто виготовити чорновий варіант — грубий макет, для визначення точних розмірів і можливих помилок;
 • паз в заготівлі робиться на глибину не більше половини від загальної товщини.

Як і при створенні будь-вироби з дерева, підставка для телефону може не вийти з першого разу. Найбільш часта проблема — поглиблення неправильного розміру, з-за якого телефон не утримується. Страшного в цьому немає — невдалий досвід допоможе при подальших роботах.

Фото підставок для телефону з дерева

Приклади готових виробів — від найпростіших конструкцій до хитромудрих і дизайнерських.

4e606aace61f745cf110261a7c381d54 Підставка під телефон з дерева своїми руками: креслення, інструкції та фотоПідставка потребує ретельної обробки поверхні – як мінімум, наждачним папером, в ідеалі – покрити безбарвним лаком e58f29f959f2a83f1609996ec2b726aa Підставка під телефон з дерева своїми руками: креслення, інструкції та фотоЗавдяки вирізу підставка стає багатофункціональним пристроєм, зручно розміщувати годинник або інші аксесуари 6cbf9cb7f12912aaedf24b7e2c9d55d7 Підставка під телефон з дерева своїми руками: креслення, інструкції та фотоКористуватися треба обережно – незручне рух і підставка може перекинутися f7b98a8d51e982914ddfd1130f9b08f1 Підставка під телефон з дерева своїми руками: креслення, інструкції та фотоПри декоруванні варто пам’ятати, що частина площі перекривається самим телефоном – зосереджуватися тільки на цій області не стоїть

Висновок

Підставка під телефон з дерева своїми руками – відповідний спосіб не тільки полегшити роботу з пристроєм, але і прикрасити простір. Головне – не боятися експериментувати і виходити за звичні рамки; в цьому випадку підставка вийде по-справжньому унікальним, авторським виробом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради