Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Кінець осені-початок зими – канікули для городників і садівників. Є час не тільки насолодитися лижними прогулянками по зимовому лісі, а після жаркої лазні попити чайок з варенням, приготованими з осені. Це час, коли можна спокійно погортати каталоги насіння або не поспішаючи погуляти по садівничих магазинах і вибрати насіння для майбутніх посадок. Адже вже в січні-лютому потрібно буде подумати про розсаді перців, баклажанів і деяких квіткових культур, яким необхідно два-три місяці до висадки їх на постійне місце.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu58 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Зелені, червоні, жовті солодкі перці використовують в свіжому і консервованому вигляді. Плоди фарширують, додають в овочеві салати, використовують для заправки супів і соусів. Гіркі сорти використовують частіше в консервуванні та при виготовленні алкогольних напоїв. Плоди дуже корисні, в них міститься цілий список корисних речовин для здоров’я. Найбільше аскорбінової кислоти, а це здоров’я судин, стійкий імунітет до вірусних хвороб. Багато городники вирощують у своїх теплицях ще з-за того, що вони просто смачні.

До речі, болгарським овоч називають тільки в Росії, для інших він просто солодкий. Культура досить вибаглива. Як правильно посіяти насіння на розсаду, а потім виростити її міцною і здоровою в домашніх умовах? Знаючи основні правила, тільки в цьому випадку можна виростити хороший урожай. Пропоную поговорити сьогодні про те, коли її краще висаджувати і як це краще зробити. Без підживлень розсада виросте слабка, так як в грунті по мірі зростання їй не вистачатиме поживних речовин, тому, як і чим підживити молоденькі сіянці теж важливо, тому поговоримо і про це.

Коли садити розсаду перцю в 2021 році

Виростити перець не так просто. Ця культура від моменту посіву насіння в грунт до збору врожаю залежно від сорту займає 80-120 днів. За термінами потрібно знати, що насіння прокльовуються на 10-14 день після посадки в грунт. Ще 60-70 днів йде на період вирощування розсади до висадки на постійне місце в теплицю або відкритий грунт. І тільки через 2-3 місяці ви можете знімати перший урожай.

Важливо! При купівлі насіння уважно читайте анотацію на упаковці, де вказано сорт і термін вирощування культури.

Тобто, враховуючи ці терміни, висаджувати насіння перцю потрібно приблизно в середині лютого. У південних регіонах сіяти насіння можна навіть наприкінці січня, а в північних можна в кінці лютого або початку березня, все залежить від погодних умов.

Якщо ви орієнтуєтеся на Місячний календар, прийміть до уваги, що сіяти насіння краще на зростаючу Місяць. Так швидше вони проростають, а сходи з’являються дружно, розсада росте більш здоровою. В цей час супутник Землі робить позитивний вплив на зростання всього того, що знаходиться над землею.

Несприятливими днями для посадки буде щербатий Місяць, а також Молодик і повний Місяць. Насіння, посіяні в ці дні, довго сходять, повільніше ростуть і частіше піддаються хворобам. А ось підживлення краще проводити на убуваючу Місяць.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu59 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Сприятливі дні для посадки перців в середній смузі Росії і на Уралі найкращими днями для посадки насіння будуть 18 лютого, 23-25 лютого на підвіконня, а висаджувати розсаду у теплицю з додатковим укриттям 15-17 травня, 25-26 травня.

Для Підмосков’я сприятливі дні для сівби:

 • 1, 5-9, 11, 27-29 січня;
 • 10-15, 17-20, 24, 25 лютого,
 • 3-6, 17, 18-22, 27-30 березня;
 • 5-7, 10-14, 18, 19, 23, 25-29 квітня;
 • 2-6, 15-17, 24-26, 30, 31 травня;
 • 1-4, 6-8, 12, 13, 22, 23, 26-30 червня.

Несприятливі дні для посадки і пікіровки розсади:

 • коли Місяць проходить по знаку Водолія — 25 січня, 23 лютого, 24 березня, 15 квітня, 13 травня, 10 червня;
 • молодий Місяць – 25 січня, 23 лютого, 24 березня, 23 квітня,22 травня, 21 червня;
 • у повний Місяць – 10 січня, 9 лютого, 9 березня, 8 квітня, 7 травня, 5 червня;
 • на убутному Місяці – 11-24 січня, 10-22 лютого, 10-23 березня, 9-22 квітня, 8-21 травня.

Посадка насіння перцю на розсаду в домашніх умовах

Початку визначитеся, які сорти ви хочете виростити. Купуючи насіння, обов’язково ознайомтеся з інформацією на упаковці про терміни вирощування. Підготуйте ємність і живильний грунт. Поки насіння прокльовується, їм вистачить тих поживних речовин, що були в самій насінні. Після сходів вже буде потрібно додаткове харчування, яке паростки повинні брати вже з грунту.

Насіння перед посівом перевіряють на схожість, а потім замочують на вологій серветці на одну добу.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu60 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Можна купити грунт в магазині, але його все одно треба буде розвести перегноєм і землею. Готуючи грунт самостійно, необхідно дотримуватися таких пропорцій:

 • перегній – 25-50%,
 • земля — 20-25%,
 • пісок — 10-15%,
 • торф – 30-35%.

Грунт повинен бути рихлим, в нього можна додати тирса, але тільки від фруктових дерев. Щоб стабілізувати кислотність у грунт можна додати деревну золу.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu61 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Землю перемішують, зволожують добре її за допомогою пульверизатора. І роблять борозенки глибиною не більше 0,5 див. Однакова глибина важлива з тією метою, що насіння сіють на одну глибину, так рівномірно вони проклюнуться і рівномірніше проростуть. Борозенки роблять на відстані один від одного 2-3 см і в них розкладають насіння через 3-4 див.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu62 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Борозенки присипають землею, злегка трамбують і добре проливають відстояною (без хлору) водою. Потрібно, щоб грунт був вологий.

Ємність підписують – вказують який сорт посаджений і дату посіву. Потім її прикривають плівкою або ставлять, наприклад, у форму з-під торта, і прибирають в тепле місце. Потрібно створити щось на зразок парника. У прохолодному місці насіння можуть довго не проклюнуться або взагалі не зійти.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu63 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Приблизно через 10-12 днів, якщо насіння було всхожими, з’являться сходи. Як тільки вони з’являться, плівку зверху прибираємо, а сходам забезпечуємо 10-12 світловий день. Досвічувати найкраще фитолампами.

Пересаджування розсади перцю без пікіровки

Коли на сіянцях семидольные листочки добре розпустяться, пора їх пересаджувати в більш простору тару. Пікіруванням назвати, мабуть, це не можна, так як пересадку проводимо шляхом перевалки. Цей час найбільш сприятливий, оскільки корінець рослини складається з двох тоненьких ниточок і в цьому випадку корінь ніяк не травмується.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu64 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Перед тим, як приступити до пересадки сіянців, заздалегідь приготуйте стаканчики, куди ви помістіть сіянці. З цією метою можна використовувати 0,5-літрові одноразові стаканчики, поліетиленові пакети з-під молока або кефіру, обрізані наполовину пластикові 1,5-літрові пляшки.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu65 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Головна умова: потрібно в дні зробити 2-3 проколу, щоб в ємності не застоювалися надлишки вологи.

Підготовлені ємності розміщують у ящику, дно якого покрийте поліетиленовою плівкою або покладіть піднос, щоб туди стікали надлишки води. Наповніть ємності (стаканчики, пакети) поживним ґрунтом, за складом він може бути таким же, що і для посіву насіння. У склянці робимо заглиблення глибиною 2-3 див.

Сіянець обережно викопуємо з землі, відступив від стовбура 1-1,5 см, і дістаємо його разом з грудкою землі, та відразу ж обережно переносимо на нове місце. Ставимо в підготовлену ямку, яку вже разом з новим саджанцем прикривають землею, злегка утрамбовуємо. Поливаємо водою, щоб земля щільніше прилягла до корінцях.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu66 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Пересаджену розсаду ставимо на світлий теплий підвіконня. Оптимальна температура +20+25?С.

Враховуйте, що саджанці в перший час повинні перебувати на світлі не менше 10 -12 годин. Взимку тому доведеться проводити досвечивание саджанців.

Вирощування перців — догляд та підживлення народними засобами

Відразу після пересадки догляд полягає в регулярному поливі рослин теплою водою. Переливати рослини не потрібно, так як при застої води, та ще на холодному підвіконні є великий ризик появи чорної ніжки, а це згубно для розсади. Періодично можна обприскувати рослини теплою водичкою. Підживлення мінімум тиждень після пересадки не потрібні.

Протягом 60-70 днів (це вік, який повинна мати розсада до висадки її у відкритий грунт або теплицю) рослини необхідно підгодувати 3 рази.

Першу підгодівлю проводять у фазі перших двох справжніх листочків, але не раніше ніж через тиждень після пересадки. Проводимо дріжджову підгодівлю, це відмінний натуральний стимулятор росту. Візьміть 10 г сухих дріжджів (1 пакетик), розведіть їх в 1 л теплої води, додайте 5-6 ст. л. цукру, розмішайте. Залиште в теплому місці на 4-5 годин, потім розмішайте і цією водичкою полийте саджанці. В дріжджах багато макро – і мікроелементів, які вкрай важливі для росту рослин. Азот допомагає нарощувати вегетативну масу, а фосфор — кореневу систему. Недарма навіть є така приказка: «Росте, як на дріжджах».

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu67 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Або ж можна провести підгодівлю мінеральними добривами. Зробіть такий склад:

 • 0,5 г аміачної селітри,
 • 3 г суперфосфату,
 • 1 г калійного добрива (можна деревну золу).

Розводимо в 1 л відстояної води, розмішуємо, щоб все розчинилося, і поливаємо розсаду під корінь, бажано зробити це в ранкові години.

Друга підгодівля проводиться через 2 тижні після першої і проводимо її калійними добривами. Ідеальним варіантом буде фосфорно-калійна підживлення настоєм деревного попелу. Для цього склянку просіяного попелу висипаємо в 3-літрову банку, заливаємо банку доверху окропом, добре розмішуємо і залишаємо на добу. Через добу відстояну рідину розвести у співвідношенні 1:10 і поливаємо саджанці. Чи можна підсипати суху золу по краю ємності з розсадою, зверху прикрити сухим грунтом.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu68 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Можна використовувати розчин мінеральних добрив у тому ж складі, але дозування збільшити вдвічі:

 • 1 г аміачної селітри,
 • 6 г суперфосфату,
 • 2 г калійних добрив.

Розводимо в 1 л води і поливають рослини під корінь.

Третю підгодівлю проводимо за 4-5 днів до висадки розсади на постійне місце, поливаємо під корінь або опрыскиваем (позакореневе підживлення).

 • Чайна заварка – 1 стакан чаю заварюємо в 3 л окропу, даємо настоятися 5 днів, проціджуємо.
 • Бананові шкурки – 1-2 шкурки від бананів заливаємо 1 л води, наполягаємо добу.
 • Деревна зола – 1 ст. л. золи на 1 л води, наполягаємо добу, проціджуємо, поливаємо під корінь.
 • Трав’яний настій. 3-літрову банку на 1/3 заповнюємо травою, заливаємо банку доверху водою, додаємо 3 ст. л. цукру, щоб швидше перебродило, наполягаємо 5-7 днів у теплому місці. Проціджуємо. Отриманий настій розбавляємо з розрахунку 1:10 і поливаємо.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu69 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Як виростити розсаду перцю в равлику

Є дуже простий спосіб вирощування розсади в равликів. Я в минулий рік так вирощувала помідори і мені дуже сподобався цей спосіб. Переваг чимало:

 • Економія місця для ємностей з висіяним насінням;
 • Не потрібна земля для посіву;
 • Пікіруємо тільки добре пророслі насіння.

Заздалегідь приготуйте:

 • насіння,
 • поліетиленову або харчову плівку,
 • туалетний папір (типу Зіва),
 • невеликий стакан (туди ми будемо ставити равлика з насінням),
 • піднос або велику плоску тарілку,
 • Пляшку з водою з пульверизатором.

Такий спосіб посадки насіння дуже зручний, і він підійде для вирощування розсади перцю, томатів, баклажанів та деяких квіткових культур. І місця на підвіконні займає зовсім небагато.

Як робити

На підносі розстеліть плівку, а поверх неї 2 шари туалетного паперу довжиною приблизно 30 див. Збризніть туалетний папір теплою водою з пульверизатора. Розкладіть поверх насіння перців через 2-3 см, відступивши від краю паперу 1-1,5 див. Ще раз збризніть насіння з розпилювача.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu70 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Поверніть рулоном туалетного паперу, поставте його в стаканчик.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu71 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

Помістіть склянку в поліетиленовий пакет або прикрийте кришкою, поставте в тепле місце. Через кілька днів з’являться сходи, їх можна пересадити в землю, як розказано трохи раніше.

rassada perca v domashnikh usloviyakh  kogda sazhat percy v 2020 godu72 Розсада перцю в домашніх умовах — коли садити перці в 2021 році

А можна посадити насіння в равлика відразу з землею, як показано у відео у Юлії Миняевой.


Дорогі читачі, перець – одна з важливих культур на нашому городі і, звичайно, для вирощування розсади потрібно чимало часу і турботи. Але з цими радами, якими я з вами поділилася, думаю, що у вас все вийде і ви виростите хороший урожай смачних плодів! Бажаю вам успіхів!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради