Прикмета: чому не можна сидіти на порозі, стояти, наступати

Згідно з народними забобонами, поріг будинку є магічним місцем. З цієї причини стояти або сидіти в дверному отворі заборонено. В іншому випадку прикмети пророкують негативні наслідки для домочадців. Інтерпретація повір’я відрізняється для різних країн.

0cf612e6db36db8d00b499d3e1411e6f Прикмета: чому не можна сидіти на порозі, стояти, наступати

Що символізує поріг

Основне значення цього місця зводиться до проходу від зовнішнього (профанного) до внутрішнього (сакрального) простору – входження в інший світ. У давнину з порогом були пов’язані різноманітні ритуали, тому до нього ставилися відповідно, нехтування вважалося неприпустимим.

Це межова риса між двома формами реальності, наприклад, свідомого і несвідомого. Останнє пояснює значення таких виразів, як «на порозі зрілості», «на порозі свідомості».

Магічні властивості порога також пояснювалися тим, що в цьому місці в давнину прах ховали померлих. У одних тут було прийнято закладати останки немовлят, у інших старших членів сім’ї. В обох випадках тіла попередньо спалювали.

Така процедура була потрібна згідно з стародавніми віруваннями для забезпечення житла добрими духами, що захищають внутрішній простір від негативного впливу зовнішнього середовища. Після появи кладовищ ритуал замінили жертвопринесенням домашньої птиці.

Стародавні люди вважали, що під порогом може жити домовик або зберігач житла. Потривожити його – означало накликати біду на сім’ю, позбавити власний будинок захисту і заступництва.

Перехід між двома світами в цьому випадку був відкритим, у приміщення могли проникати різні негативні сутності.

Ці вірування залишилися в минулому, але прикмети зберігаються досі.

Чому не можна сидіти на порозі

Головний дверний проріз в оселі наділявся особливими магічними властивостями. Зайвий раз затриматися або взаємодіяти з іншими людьми в цьому місці вважалося неприпустимим.

Народні забобони мають кілька інтерпретацій. Всі вони носять негативний характер.

Значення прикмети – сидіти на порозі:

  1. У житті почнеться чорна смуга, неприємності стануть переслідувати по п’ятах.
  2. Можливі погіршення самопочуття, хвороба, депресія, втрата енергії.
  3. Сварки, скандали, сварки, непорозуміння в родині.
  4. Прощання надовго або назавжди з коханою людиною.
  5. Викидень, що важко протікає вагітність.

a24e3e8be04f707223555b5b4fb00888 Прикмета: чому не можна сидіти на порозі, стояти, наступати

Що буде, якщо порушити заборону

Наукового підтвердження прикмета не знайшла. Тлумачення передається з покоління в покоління, хоча зараз зустрічається все рідше через високого рівня розвиненості суспільства. Об’єктивного пояснення, чому на поріг сідати або наступати не можна, немає. Всі страшні інтерпретації часто стають безпідставними байками.

При цьому негативні тлумачення всіх прикмет, пов’язаних з порогом, залишаються лише словами, якщо не надавати їм значення. Людині властиво перебільшувати, притягувати до життя емоційно забарвлені страхами ситуації. Всі негативні наслідки цього марновірства вважаються збігом.

Чому не можна стояти на порозі

Ще одна прикмета полягає в тому, що в головному дверному прорізі будинку не рекомендується довго перебувати не тільки сидячи, але стоячи. В даному випадку тлумачення схожі на попередні. Найбільш часто зустрічається ознака емоційного спустошення, позбавлення енергії, хвороби, депресії, апатії. Іноді повір’я обіцяє фінансові труднощі або сварку з близькими людьми.

Стояти в дверному отворі також не рекомендується, щоб не розсердити домовика.

Містична сутність почне мстити, накаляти обстановку в будинку, лякати домашніх тварин, влаштовувати дрібні побутові капості. Як і в попередньому випадку, вірити в передбачення не варто. Якщо чоловік забобонний, рекомендується сходити до церкви і помолитися.

Значення прикмети в різних країнах

Не для всіх повір’я інтерпретується однаково. Тлумачення залежить від того, чия ця прикмета – російська, татарська, монгольська. Причинами таких особливостей є відмінності в традиціях і звичаях народів.

У більшості випадків забобони ґрунтувалися на містиці, але іноді мали раціональне зерно. Наприклад, якщо у кочівників часто наступати на поріг юрти, то дверна рама, що складається з тонких прутів, швидко перекосить, прийде в непридатність.

Які значення приймете надають люди різної національності:

  1. Росіяни – в основному повір’я грунтувалося на традиції ховати прах померлих родичів в цьому місці.
  2. Татари – народ часто жив в юртах, пояснення прикмети раціональне. З магічного тлумачення приводиться в приклад віра в нечисту силу і погану енергію даної ділянки будинку.
  3. У монголів повір’я також пов’язано з особливостями житла (юрти). Як і багато народи, вони вірили в те, що під порогом мешкають джини.
  4. Стародавні римляни вважали, що дверний проріз присвячений богині цнотливості Весті, яку не можна ображати.

c25dd2800a5611d5e1307792d1271e85 Прикмета: чому не можна сидіти на порозі, стояти, наступати
Згідно з народними забобонами, стояти і сидіти на порозі будинку вкрай небажано. У більшості випадків тлумачення прикмети негативне, пророкує труднощі у багатьох сферах життя і проблеми зі здоров’ям. Наукового обґрунтування повір’я не отримало, тому надавати надважливість йому небажано.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради