Народні прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці (14 жовтня) — обряди, повір’я про погоду та заміжжя

Щороку 14 жовтня, всі православні відзначають велике свято – Покрова Пресвятої Богородиці, яка стала блаженному Андрію. Вважається, що якщо у цей день звернутися з молитвою до Цариці Небесної і попросити у неї благополуччя, сімейного щастя, здоров’я, то вона неодмінно буде охороняти людину під своїм покровом цілий рік. Існують також прикмети на Покрову, з допомогою яких можна дізнатися багато про наступний рік.

081bd19c9d646b0f0be93252253a05b3 Народні прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці (14 жовтня) — обряди, повіря про погоду та заміжжя

Народні звичаї на свято Покрову Пресвятої Богородиці

В це свято з ранку прийнято ходити до церкви на ранкову службу. А ввечері, як правило, влаштовуються пишні застілля, щоб весь рік був таким же щасливим і веселим. До речі, чим більше смачних страв на столі, тим радісніше і тепліше буде зима. Можна ходити в гості чи запрошувати до себе друзів і рідних.

Пити алкоголь не рекомендується, адже це все-таки святий день. Не варто також сваритися і сперечатися, щоб отримати благословення Богоматері на весь майбутній рік. В день Покрови Пресвятої Богородиці, згідно зі звичаєм, господині печуть млинці і розкладають по кутах будинку, щоб задобрити домовика і вберегти тепло в хаті.

Прикмети на покрову Пресвятої Богородиці

Вважається, що 14 жовтня — це велике свято, тому займатися господарськими справами, такими як шиття, прибирання, прання, і навіть готування на Покров Пресвятої Богородиці – погана прикмета. Забороняється також позичати або позичати гроші. У цей день обов’язково потрібно облити дітей святою водою через решето на порозі будинку, щоб уберегти їх від різних недуг.

21e48a434b024978ca7f05207c3cafbb Народні прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці (14 жовтня) — обряди, повіря про погоду та заміжжя

Народні прикмети на Покрову свідчать, що кожна незаміжня дівчина може прискорити своє заміжжя, виконавши нескладні, але дієві обряди.

 • На Покрову день з самого ранку потрібно поставити свічку біля ікони Пресвятої Богородиці за здоров’я свого судженого і всіх чоловіків, примовляючи «Покров-Матінка, покрий землю сніжком, а мене молоду хусткою».
 • Приготувати щось самій, краще випічку, і пригостити друзів, близьких, а також погодувати тварин і птахів.
 • Заплести з ранку косу, покрити голову хусткою або шарфом, надягти спідницю або плаття.
 • Хорошою прикметою на 14 жовтня буде подати милостиню нужденним, думаючи при цьому про свого судженого.
 • Не забудьте також привітати з цим святом всі заміжні пари.
 • Прикмети, пов’язані з погодою

  Найчастіше на Покрову прикмети віщують, якою буде погода не тільки взимку, але і протягом усього року.

  221fc5c9fda396199abebd906ba140cc Народні прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці (14 жовтня) — обряди, повіря про погоду та заміжжя

  • Якщо лелеки відлітають на південь у цей день, то взимку буде багато снігу і дуже холодно. Про це ж говорить і вітер зі сходу.
  • Випадав перший сніг до Покрови – зима настане ще нескоро, але якщо не випав і в цей день, то не заснежит аж до грудня.
  • Дощ на Покрову – хороша прикмета, віщує хороший збір меду в майбутньому році.
   Саме таким чином 14 жовтня по погоді визначається клімат майбутньої зими.

  Весільні прикмети на Покрову

  Не тільки 14 жовтня, але і весь місяць вважається дуже сприятливим для одружень. Шлюб, укладений у цей день, буде щасливим, довгим і міцним, адже сім’я буде перебувати під покровом Пресвятої Богородиці згідно з прикметами.

  Багато що залежить від погоди 14 жовтня.

  • Якщо йде дощ, значить, Господь благословляє новий союз.
  • Сонячно і тепло – відносини в родині будуть складатися дуже легко і безтурботно.
  • Вдарив мороз – молодих чекають випробування в майбутньому, але вони з легкістю їх подолають і будуть жити щасливо.

  Люди вірять, що Богородиця все життя буде оберігати під своїм покровом тих, хто вирішив провести одруження на Покрову, тому якщо ви запланували весілля в жовтні, радимо зіграти її саме в цей день.

  Святкові ворожіння на Покрову

  Ворожіння на Покрову вважаються найбільш точними і сильними. Тому з давніх часів дівчата намагалися провести цей день весело, здійснюючи різні ворожіння на нареченого і майбутнє сімейне життя.

  Обов’язково потрібно сходити в церкву і поставити свічку біля ікони Пресвятої Богородиці 14 жовтня. Так вночі можна побачити свого судженого. А дівчина, яка першою поставить свічку, вийде заміж швидше за своїх подруг. Гадати можна і на полум’я свічки. Якщо воно тихе, сімейне життя буде спокійним і розміреним, сильніше – життя більш весела.

  16e8f284fe4919a1b5f8baf195394733 Народні прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці (14 жовтня) — обряди, повіря про погоду та заміжжя

  На Покрову можна дізнатися, хто з подруг раніше вийде заміж. Для цього кожній потрібно відрізати нитки, які повинні бути точно однакової довжини і підпалити. У кого згорить першою – та швидше вийде заміж, а у кого потухне – та заміж не вийде.

  Існує сильна молитва до Богородиці про заміжжя, яка допоможе дівчині швидше знайти судженого. Увечері, перед образом Діви Марії, потрібно тричі промовити молитву: «Свята мати, Покровонько, накрий мою головоньку. Не стежкою, не квіткою, а чесним покривалом. Хоч ганчіркою, але щоб не залишилася я дівкою». Після цього покрити ікону вишитим рушником.

  Це свято дуже незвичайний, адже в цей день здійснюються великі чудеса. Обов’язково сходіть у церкву і проведіть його весело, щоб весь рік пройшов легко і щасливо.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради