Годівниця з каністри для птахів: як зробити своїми руками, покрокові інструкції з фото

Годівниця з каністри для птахів є самим простим рішенням підгодовувати пернатих, а також можна доставити задоволення дітям, виготовивши виріб разом із ними. Матеріал практично безкоштовний, старі ємності з-під різних продуктів часто валяються в коморі або підвалі. Перевагою вважається стійкість пластику до опадів. Годівниця не розкисне від дощу і снігу, залишиться цілою після пориви ураганного вітру.

Що потрібно, щоб зробити годівницю для птахів з пластикової каністри

З матеріалів достатньо однієї пластикової каністри об’ємом 3-5 л. Вона повинна бути з-під води або інших харчових продуктів. Можливе використання ємності, де зберігався нехарчової продукт, але тільки нетоксичний. У цьому випадку її добре промивають мийними засобами і чистою водою.

b623e542fa57d05cd9de5a8d8225fd1d Годівниця з каністри для птахів: як зробити своїми руками, покрокові інструкції з фотоОсновою годівниці виступає пластикова каністра місткістю 3-5 л

Однієї каністри вистачить для найпростішої годівниці. Якщо хочеться птахам облаштувати комфорт, знадобляться палички або віконний штапик. З них роблять жердочки. При бажанні зайнятися декором, використовують фарби, пластикові прикраси у вигляді листочків, квітів, ягід, клей, мотузку.

Основним інструментом для роботи використовують ніж і ножиці. Для декору знадобляться кисті. Наносити розмітку зручно маркером.

Як зробити годівницю для птахів з каністри

Принцип виготовлення вироби практично однаковий. Варіант з каністрою обмежує розгул фантазії. Однак кілька різновидів годівниць вийде птахам зробити. До того ж урізноманітнити конструкцію допоможуть ідеї декору, а їх знайти при бажанні можна величезна кількість.

Проста годівниця з 5-ти літрової каністри

Класичний варіант годівниці підійде ледачим майстрам. Хоча, якщо з іншого боку подивитися, то птахам без різниці оформлення. Пернатим важливіше корм, який господар повинен періодично підсипати.

Для простої годівниці знадобиться каністра об’ємом 5 л. Важливо врахувати, що вони бувають «пузатими» і плоскими. Від форми залежить, як її зручніше підвісити: горизонтально або вертикально.

d2464956a152e469fff33a16a50499fb Годівниця з каністри для птахів: як зробити своїми руками, покрокові інструкції з фото«Пузату» каністру зручніше підвішувати вертикально

«Пузату» ємність оптимально підвішувати вертикально через пробку. Широкого денця вистачить, щоб на ньому помістилися 4-5 дрібних птахів. Годівниця злегка буде нагадувати шпаківня, тільки лаз вирізають в нижній частині.

Спочатку маркером роблять розмітку. Рівний коло можна отримати, окресливши перевернуту на каністру чашку або склянку. Оптимальний діаметр 5-10 див Отвір розташовують з відступом від днища. Бортик висотою 3-4 см запобіжить висипання корму. Захищеній від вітру і опадів вважається годівниця з одним отвором. Однак зменшується вільний доступ птахів до корму. Можна розмітити на усіх сторонах каністри отвори або вибрати дві протилежні полиці.

Після розмітки приступають до вирізці. Роблять це ножем або ножицями. М’який пластик легко піддасться. Якщо на кромці залишилися гострі кромки, їх затирають наждачним папером або зішкрібають ножем. Готовий корпус годівниці підвішують на дерево мотузкою. Тут існує два варіанти кріплення: просвердлити кришку і протягнути шнур або просто прив’язати за горлечко.

511847ebe8b5480052e737e37d1f0035 Годівниця з каністри для птахів: як зробити своїми руками, покрокові інструкції з фотоПлоску каністру розташовують горизонтально

У плоскій каністри вузьке дно. Птахам мало місця всередині такої годівниці. Плоску ємність краще повісити горизонтально. До того ж вийде забезпечити жорстке кріплення, яке не дасть годівниці бовтатися на вітрі.

Віконця для доступу до корму прорізають прямокутні. Бортики аналогічно залишають висотою 3-4 див. Елементом кріплення вибирають горизонтально стирчить шматок труби. Каністру нанизують горловиною. Навпроти неї на дно ємності вирізають отвір. Труба вийде на виліт. Замість труби підійде дерев’яний держак від садового інструменту. До нього простіше зафіксувати каністру, щоб вона не ходила від вітру. Саморіз вганяють в різьбову область горлечка ємності і вкручують в черешок.

Оригінальна годівниця з пластикової каністри

Зовнішній вид годівниці птахам байдужий, а от дітей така саморобка не приваблює. Конструкцію можна зробити оригінальніше, якщо витратити ще пару годин вільного часу. Знадобиться «пузата» каністра квадратної форми, а ще потрібен полімерний клей, стара побілочна щітка і лляна мотузка.

944166cb8c1b39f56ff34fe889cadc4b Годівниця з каністри для птахів: як зробити своїми руками, покрокові інструкції з фотоДекор лляної мотузкою і побелочной щіткою додадуть оригінальність виробу

Годівниця вийде у формі будиночка. Підвішують її вертикально. З цієї причини відразу визначаються з розташуванням вікон. Прямокутних вирізів роблять два на протилежних стінках. До горловини кріплять петлю для підвішування.

Декор починають зі стінок. Каністру обмазують клеєм, обмотують мотузкою, укладаючи рядок за рядком. Днище з тильної сторони залишають без декору. В області горловини насаджують розпатлану побелочную щітку. Її фіксують мотузкою, додатково можна зміцнити клеєм. Будиночок готовий. За бажанням стінки можна розмалювати або приклеїти штучний квітка.

Годівниця 2 в 1

Недоліком звичайних годівниць є необхідність частої підсипання корму, так як птахи його швидко з’їдають. Якщо відразу багато насипати, то вони його розкидають, вигребуть лапками. Годівниця 2 в 1 дає можливість робити велику заправку корми і порційно подавати його на піддон.

3dfa006a18b4fd4504fc22f1c9692ec0 Годівниця з каністри для птахів: як зробити своїми руками, покрокові інструкції з фотоГодівниця 2 в 1 заснована на бункерній подачі корму

Для початку знадобиться каністра обов’язково плоскої форми з ручкою. В одній бічній стінці вирізають велике прямокутне вікно. З усіх боків від віконця залишають бортики шириною 5 см. Корпус готовий. Тепер приступають до виготовлення бункера.

У пластикової пляшки з-під напою відрізають денце. Довжину роблять таку, щоб вона ввійшла по висоті всередину каністри. Пробку з пляшки викидають, вона не потрібна. У каністри відкручують пробку, але зберігають. Пляшку вставляють вертикально всередину каністри шийкою вниз. Зрізану частину денця розташовують під горловиною каністри. Через воронку сюди будуть засипати корм. Пляшку піднімають так, щоб між горлом і днищем каністри утворився зазор 1-2 див. Щілину потрібна для прокидання корму. У такому положенні пляшку фіксують дротом до каністрі, проколовши ємності сталевий дротом.

Каністру за ручку фіксують до опори. Через горловину засипають корм, закручують кришку. По мірі поїдання птахами зерно автоматично буде висипатися в піддон.

Важливо! Подача корму в бункерній пристрої можлива, якщо він сипкий і сухий. Оптимально використовувати зерно, крупи, зерносмесь.

Годівниця з наскрізними вікнами

Птахам зручніше добиратися до корму, якщо стінки годівниці відкриті з усіх боків. До того ж їм простіше вспорхнуть, коли відчують небезпеку. Зробити таку годівницю вийде з пластикової ємності будь-якої форми.

cc99513ad3bcf7b192016abb4dc68b6c Годівниця з каністри для птахів: як зробити своїми руками, покрокові інструкції з фотоДля відкритої годівниці підійде ємність будь-якої форми

На стінках ємності маркером малюють прямокутні вікна. Якщо вона кругла, відзначають на рівній відстані один від одного три вікна. Перемички залишають шириною 3-4 див. Вони виконають роль підпор даху.

Вікна вирізують ножем по розмітці повністю або до половини. У другому варіанті залишилися верхні пелюстки відгинають назовні під кутом 90 о. Вийдуть своєрідні навіси від дощу. Готову виріб підвішують за рукоятку або горловину мотузкою на гілку дерева.

Як оформити годівницю з пластикової каністри

Прикраса більше потрібно людям, ніж птахів. Пернаті не люблять яскравих фарб. Пристосування, що видають звуки, взагалі їх лякають. Оптимально для декору використовувати натуральні матеріали і спокійні кольори. Підійдуть прутики, лляна мотузка, стара побілочна щітка. Якщо все ж хочеться розмалювати саморобку, застосовують акрилові фарби з додаванням зеленого, синього, жовтого кольору.

cae8924f2ee8e17bc4865956b62dcc73 Годівниця з каністри для птахів: як зробити своїми руками, покрокові інструкції з фотоДекупаж з серветок є оригінальним способом прикраси вироби

Оригінальне оформлення виконують в стилі декупажу. Для цього розшаровують паперову серветку з малюнком. Стінки каністри змащують клеєм ПВА. На нього наклеюють той шар серветки, на якому є зображення. Коли клей висохне, всю поверхню покривають прозорим лаком.

Висновок

Годівниця з каністри для птахів довго прослужить, якщо на неї не буде потрапляти сонце. УФ-промені руйнують пластик. Через сезон він розсипається дрібними уламками. Для підвішування оптимально вибрати дерево, де сонце закриває густа крона, але зберігається вільний огляд для птахів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради