Шкідливий лизун для дітей і чим він може бути корисний

Слайм, або лизун, – пружна розтягується маса, з якої можна робити різні фігурки або просто м’яти руками. Хендгам замінив собою пластилін, став одним з улюблених розваг для людей всіх віків. Слайм можна купити або приготувати самостійно. Багатьох дорослих цікавить, шкідливий чи лизун для дітей. Це залежить від компонентів, особливостей поведінки дитини, ступеня контролю дорослих за грою.

Можуть бути шкідливі лізуни

Є кілька умов, при яких іграшка може заподіяти шкоду:

 • Алергія на компоненти. Проявляється як на заводський слайм, так і на саморобний. Індивідуальна чутливість до компонентів викликає свербіж шкіри, висип, першіння в горлі. Шкода завдається при грі, а також під час приготування слайма (реакція на запах саморобних компонентів).
 • Нецільове використання лизуна. Заводські іграшки перевірені на якість. Вважається, що вони не небезпечні для дітей. Але навіть такі вироби приносять шкоду при спробі засунути в рот, вуха або ніс. Саморобні слаймы містять клей ПВА, тетраборат натрію, гель для душу – склад залежить від рецепту. Всі ці компоненти не призначені для вживання в їжу, тому дитина, яка тягне слайм в рот або облизує руки після гри, завдає собі шкоди.
 • Порушення техніки зберігання саморобного слайма. Для здоров’я шкідливі не тільки компоненти іграшки, але і бактерії, які згодом заводяться в ній. Шкода частіше буває від саморобних слаймов, які не можна мити або дезінфікувати. Якщо у іграшки з’явився неприємний запах або змінилася консистенція – висока ймовірність, що в ній вже завелася мікроскопічна життя. Взяв хендгам в руки ризикує отримати бактеріальну інфекцію.

Під час приготування саморобного лизуна можна отримати хімічний опік шкіри або слизової оболонки очей речовинами, які містяться в клеї, бурі (тетраборате), інших компонентах.

У чому користь хендгама

Лізуни – однозначно корисна іграшка. Граючи зі слаймом, малюк може:

 • Розвинути дрібну моторику. Тому лікарі рекомендують гри з лизуном дитсадівцям. Шкода від нерозвинених пальців завадить вчитися в школі і напрацьовувати побутові навички.
 • Проявити і розвинути фантазію – пластичність хендгама дозволяє робити з нього будь-які фігурки. Лизун при цьому – самий нетравматічность для навколишнього середовища, оскільки зібрати шматки іграшки простіше, ніж відмити розмальовані шпалери.
 • Грати, і при цьому не розгромити квартиру. Захоплені малюки не побіжать битися один з одним, ображати кішку, відволікати від батьків прибирання квартири і т. д.
 • Уникнути шкоди, який зазвичай завдають спроби грати в рухливі ігри на обмеженому просторі.

Липкою масою захоплюються не лише діти, але і дорослі. З її допомогою можна:

 • Зняти стрес, розминаючи іграшку (для більшої ефективності багато хто при цьому представляють, що на місці хендгама знаходиться їхній кривдник).
 • Прибрати сміття між кнопок клавіатури, не розбираючи її на запчастини. Для цього достатньо покласти липкий шматочок поверх кнопок, а через кілька хвилин, коли він заповнить простір між клавішами – акуратно зняти його разом з сміттям.

Іграшки корисні всім віковим категоріям, крім зовсім маленьких. При належної обачності можна уникнути можливої шкоди.

Обов’язково повністю відмовлятися від захоплення

Перед тим як відучити дитину від гри, а потім дати йому планшет, щоб хоч якось відволікти від більш небезпечних для нього (і квартири) занять, варто врахувати, що:

 • Хендгам не завдає шкоди при правильній техніці використання.
 • Лизун може бути куплений в магазині або приготований самостійно. Якщо дитину не залучати до приготування, він не завдасть собі шкоди.
 • Клей ПВА можна замінити на нешкідливі компоненти, наприклад, крохмаль або желатин. Деякі рецепти не вимагають застосування бури. Можна приготувати лизуна з гіпоалергенного шампуню і крохмалю або з повітряного пластиліну з дитячої піною для ванн. Такий склад не завдасть шкоди дитині.
 • Будь-яка іграшка може завдати шкоди дитині, так як молодші дошкільники часто тягнуть в рот предмети. Якщо відібрати лизуна, дитина з тим же успіхом засуне в рот або ніс шматок конструктора. Єдиний спосіб уникнути подібних травм – стежити за малюком, навчати правильному способу гри.

Техніка безпеки при грі з лизуном і його приготуванні

Уникнути шкоди при використанні хендгама допоможе дотримання таких правил:

 1. В домашніх умовах готувати тільки з перевіреними рецептами. Перед тим, як дати лизун дитині, можна протестувати її самостійно. Якщо на шкірі з’явилися плями і хочеться свербіти – від використання рецепта доведеться відмовитися.
 2. При пошуку рецептів для приготування лизуна враховувати можливу шкоду від компонентів, підбираючи безпечні сполуки.
 3. Готувати в добре провітрюваному приміщенні. Якщо в процесі бере участь майбутній гравець, потрібно захистити його очі за допомогою окулярів. Свої бажано теж. По-перше, у малюка не повинно бути поганого прикладу можливості порушення правил. По-друге – потрапляння тієї ж піни для ванн в очі призводить до однаково неприємних відчуттів як у дитини, так і у дорослого.
 4. Саморобного лизуна зберігати в холодильнику. При зміні кольору, появи цвілі і неприємного запаху потрібно викинути іграшку, оскільки вона завдасть шкоди дитині.
 5. Під час гри з лизуном за дитиною віком до 6 років доведеться стежити, щоб він не тягнув слайм в рот і не облизував руки.

Повністю безпечних іграшок не існує. Лизун – не виняток з цього правила. При нецільовому використанні він може завдати шкоди дошкільникам, особливо якщо дорослі залишають дитину без контролю наодинці з іграшкою. Завдання дорослих – не відволікати дитину, а займатися з ним, допомагаючи йому пізнавати цей світ з допомогою різних ігор і іграшок.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради