Як вибрати кухарський ніж для дому?

Тож, вам знадобився новий кухарський ніж? Чи це взагалі буде перший ніж на новій кухні?

Ви прийшли у магазин (або відкрили інтернет-сторінку) і бачите там безліч кухарських ножів різних форм та розмірів.

Що саме купити, якщо ви хочете лише один ніж, а не цілий набір на усі випадки життя? Який кухарський ніж буде найкориснішим?

1 5 Як вибрати кухарський ніж для дому?

 

З чого почати?

Рекламні статті часто рекомендують купити кухарський шеф-ніж. Мовляв, це – головний ніж на європейській кухні. Ним можна різати усе, чого душа забажає. І інше в тому ж дусі.

І тут можна погодитись. Великий, двадцятисантиметровий шеф – справді центральний інструмент професійної європейської кухні.

Але як щодо кухні домашньої? Чи часто там знадобиться кухонний ніж завдовжки 20 см і 200 грамів вагою?

Мабуть, що ні.

Якщо ви шукаєте ніж для дому, рекомендуємо звернути увагу на так звані універсальні ножі.

Формою такий ніж нагадує великий кухарський шеф. Але розмірами та вагою йому дещо поступається.

Звичайній людині (не шеф-кухарю) на його домашній кухні саме такий ніж буде набагато кориснішим. Він не такий вимогливий до навичок, легший і маневреніший. Користуватися ним простіше та зручніше.

Та й не потрібен дуже великий клинок на домашній кухні щодня. Там ним найчастіше просто нема чого нарізати.

Тому рекомендуємо вам під час пошуків у інтернеті звернтати увагу на категорію “універсальні ножі” (utility kitchen knife). Саме там є те, що вам потрібно. Саме такий ніж використовується на домашніх кухнях найчастіше.

Але який саме універсальний ніж вибрати?

Товстий чи тонкий клинок?

Скільки має важити кухарський ніж?

І, звичайно ж, скільки він повинен коштувати?

Питання не пусте. Ціни можуть варіювати від 10 до 500 вічнозелених умовних одиниць.

Розберемо ці проблеми поступово, за пунктами.

Скільки може коштувати якісний кухарський ніж?

Саме тут нам на допомогу приходять вітчизняні бренди.

Так, насправді, це ті самі ножі, замовлені в Китаї. Причому дуже часто виробляються вони на тих же заводах, на яких розміщують свої замовлення західні бренди. Навіть матеріали часто застосовуються ті ж самі (найчастіше – європейські). Причому, якщо ви купуєте брендований ніж, можете бути впевнені, що власники торгової марки зацікавлені в підтримці репутації. А значить – замовили свій товар не аби де.

У чому тоді різниця між українськими та західними брендами? У ціні. Якщо бренд орієнтований на наш ринок і на нашого покупця, він і товар підбере правильний і надто великі націнки робити не буде. Адже тільки поєднання ціни та якості є його перевагою перед відомими західними марками.

Отже, при знанні такого лайфаку цілком реально вкластися у ціну 200 – 500 гривень (у цінах літа 22-го). І купити при цьому цілком пристойний універсальний ніж.

Складність може бути у визначенні саме вітчизняного бренду. Бо як часто буває? Ви бачите назву типу Grossman. Звучить начебто німецькою. А торгова марка, насправді – українська.

Єдине, що можна порадити – шукайте, читайте. Читайте в інтернеті. Читайте на упаковках. Знайдете обов’язково.

Скільки має важити кухонний ніж? І наскільки довгим має бути?

Тут все дуже просто. Оптимальний універсальний кухарський ніж укладається у 60-90 грамі ваги. Детальніше краще просто вибрати вагу собі по руці. Знайти ніж, маса та балансування якого підходить саме вам. Адже люди усі різні.

Довжина клинка 115-120 мм буде цілком достатньою. А ось рукоятку теж краще підібрати собі по руці. Причому варто пам’ятати, що прості рукояті  часто виявляються набагато зручнішими за будь-які хитро-ергономічні варіанти.

З чого має бути зроблений хороший кухонний ніж?

Незважаючи на числені реклами дорогих кованих ножів, рекомендуємо вам звернути свою увагу на клинки, штамповані з якісної нержавіючої сталі. Насправді вони в рази практичніші і простіші у догляді.

Та й сорти нержавіючої сталі зараз є такі, що добре тримають заточування і ріжуть цілком гідно. До речі, чесний виробник завжди вказує сорт сталі, з якої виготовлений ніж. Найчастіше прямо на клинку.

Зверніть увагу на такі сорти як 1.4116 від німецького концерну ThyssenKrupp AG та 3Cr13. Цілком пристойні сталючки, які давно завоювали популярність у Європі.

Джерело – grossman.com.ua

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради