Як очистити тротуарну плитку від цементу

У спеціалізованих магазинах продається чимало промислової хімії, яка допоможе швидко очистити тротуарну плитку від цементу. Не менш ефективні розчини, приготовані своїми руками з недорогих підручних засобів. У деяких випадках достатньо обійтися лише побутовими інструментами. Якщо не хочеться робити цю роботу самостійно, можна звернутися до фахівців, які візьмуть всі турботи на себе.

Як очистити плитку від цементу, білого нальоту, жиру

kak ochistit trotuarnuyu plitku ot cementa70 Як очистити тротуарну плитку від цементуЯкщо не чистити тротуарну плитку, вона втрачає привабливість

Щоб відмити бруківку від жиру, цементу або білого нальоту, необхідно використовувати пристрої і склади для ефективного очищення конкретного виду забруднення. Якщо засоби боротьби з одними сполуками використовувати проти інших речовин, це може бути як мінімум неефективно, а в гіршому випадку тільки погіршить ситуацію.

Для знищення бруду використовують механічний і хімічний способи очищення.

Прибрати зайве з тротуарної плитки допомагають ручні інструменти:

 • скребок;
 • скарпель;
 • молоток;
 • наждачний папір;
 • щітка з щетиною з сталевого дроту;
 • зубило;
 • пісок;
 • долото.


Перший спосіб більш ефективний для свіжих плям, а другий підходить для глибоких застарілих маслянистих забруднень.

Цемент

Для чищення бруківки від цементу дієвими виявляються наступні заходи:

 • Слабкий розчин фосфорної кислоти або миючий засіб, що має її складі. Така рідина здатна розм’якшити старий, міцно застиглий цемент. Надалі її необхідно нейтралізувати водним розчином нашатирного спирту або садової вапном.
 • Харчова сіль. Вона допомагає відмивати вуличний кахель від свіжих плям цементу. На забруднення треба полити води, рясно засипати сіллю і почекати 30-40 хвилин. Після закінчення цього часу цемент стане пухким, і його можна буде легко змити м’якою щіткою.

Почистити бруківку з допомогою народних засобів менш небезпечно для навколишнього природи. Ефект від приготовлених самостійно розчинів для відтирання буває навіть вище, ніж у магазинних препаратів.

Як начистити тротуарну плитку до блиску

Щоб тротуар блищав, як новий, за ним потрібно регулярно доглядати. Приблизно раз в місяць, це залежить від того, як часто і в якій кількості по ньому ходять люди, треба здійснювати такі дії:

 • Мітлою або щіткою з м’якою щетиною змахнути з доріжки всю пил і наліт. Процедуру повторити 2-3 рази, приділяючи особливу увагу зазорам і виїмках.
 • У відрі з гарячою водою розвести будь-який засіб для миття посуду, щоб утворилася піна. Розчином змочити ганчірку або щітку. Спочатку почистити свіжі плями. Після цього промити всю поверхню покриття.
 • Обробити доріжку гідрофобізатором, наприклад, Неогард, Тіпром М, ГКЖ-11.

 • Завдяки систематичності цих дій, тротуар збереже яскравість і блиск, а будь-які рідини з його поверхні будуть відштовхуватися, а не вбиратися.

  Якість плитки втрачається, якщо взимку доріжку посипають сіллю.

  Середня вартість професійної чистки тротуарної плитки

  kak ochistit trotuarnuyu plitku ot cementa71 Як очистити тротуарну плитку від цементуКлінінгові компанії використовують для очищення тротуарів спеціальну техніку

  Якщо немає часу самостійно підтримувати тротуари в порядку, на допомогу прийдуть клінінгові компанії.

  В середньому за прибирання доріжок від атмосферних забруднень фахівці беруть від 80 рублів за 1 кв. м. Ціна за приведення в порядок бруківки після ремонту буде вище – від 300 руб. за 1 кв. м. Обробка плитки вологовідштовхуючим складом обійдеться господареві в 150 руб. за кв. м. і вище. За очищення тротуару, на якому є жирні або цементні плями, білий наліт або іржа, клінінгові фірми беруть плату від 85 крб.

  Точну вартість послуги представник організації може сказати після огляду об’єкта. Адже все буде залежати від ступеня його забруднення. У ціну входить робота майстра, використання професійного обладнання та миючих засобів.

  Перш ніж відтирати від тротуарної плитки плями різної складності, варто подумати про довкілля. Будь-яка хімія не піде на користь траві, квітів, комах. Тому, якщо є можливість відтерти забруднення механічним способом, варто вибрати саме його.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради