Гібрид Паленка – урожайний томат для закритого ґрунту: опис, переваги, особливості вирощування

Багато помідорні сорти іноземної селекції успішно приживаються на теренах нашої країни. Саме до таких помідорів відноситься і томат Паленка F1. За заявленими характеристиками і описом він відрізняється врожайністю, невибагливістю та іншими позитивними якостями, за що і полюбився російським городникам.

gibrid palenka – urozhajjnyjj tomat dlya zakrytogo grunta: opisanie, preimushhestva, osobennosti vyrashhivaniya24 Гібрид Паленка – урожайний томат для закритого ґрунту: опис, переваги, особливості вирощування

Опис сорту

Помідори середніх строків дозрівання під назвою Паленка виведені голландськими селекціонерами. Рекомендовані для захищеного грунту. Саме в тепличних умовах показують високу врожайність, заявлену виробником. Запаковані насіння маркуються «F1», що говорить про приналежність до гібридів томата.

Загальний опис томату:

 

 • Рослина високоросла, потужне, індетермінантна. Кущ вимагає формування і регулювання зростання.
 • Листки середні, зеленого забарвлення.
 • Суцвіття прості, перше з них закладається над 9-11 листової пластиною, наступні – через 2-3.
 • Плоди середні, вирівняні, з тонкою, але міцною шкіркою, не розтріскуються. При повній стиглості стають яскраво-червоними. У кожної плодової грона утворюється за 5-10 акуратних і красивих помідорчиків.
 • Докладніше з характеристиками гібрида можна ознайомитися в розміщеній нижче таблиці:
По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (105-110 днів) Индетерми-нантный (до 180-200 см) Універсальний Для теплиць 100-140 Теплиця – до 16-22 кг Червоний. Подовженої форми, сливовидный, щільний, глянсовий

Переваги і недоліки

Гібрид Паленка славиться своєю врожайністю. На фото можна побачити, наскільки красиво виглядають кущі. У період плодоношення вони просто увішані добірними помідорами. Серед інших достоїнств томату виділяють яскравий смак, аромат, універсальність використання.

Рада. Особливо гарні стиглі томати у свіжому вигляді. З-за своїх розмірів і міцності оболонки, яка не схильна до розтріскування, чудово підходять для засолювання і цільноплідного консервування. Господині також переробляють урожай на сік і пасту, використовують його для заготівель на зиму.

Але список переваг томату цим не обмежується. Він також відрізняється:

 • стабільним і тривалим плодоносінням;
 • невибагливістю до умов та догляду;
 • здатність давати гарні врожаї в будь-якій кліматичній зоні;
 • прекрасними товарними якостями, можливістю вирощування на продаж;
 • високими показниками транспортабельності і лежкості.

Як і у будь-якої культури, є у томата Паленка F1 і недоліки:

 • потреба в облаштуванні шпалер і підв’язці кущів;
 • необхідність у формуванні та пасинкуванні рослин;
 • можливість вирощування тільки в теплиці;
 • схильність до фітофторозу.

gibrid palenka – urozhajjnyjj tomat dlya zakrytogo grunta: opisanie, preimushhestva, osobennosti vyrashhivaniya25 Гібрид Паленка – урожайний томат для закритого ґрунту: опис, переваги, особливості вирощування

Особливості агротехніки і відгуки про гібрид

Попередньо вирощену розсаду томатів пересаджують в теплицю, коли грунт вже прогріється, розміщуючи на 1 м2 не більш 3-4 рослин. Деякі овочівники висаджують кущики просто в саду без укриття, але в цьому випадку врожайність буде меншою від заявленої.

Томати рекомендовано формувати в 1 стебло. Всі бічні відростки видаляють, як і нижню листя до першої китиці. У догляді практично не відрізняються від інших помідорів.

Рада. Поливу потрібно приділити особливу увагу, щоб волога надходила рослинам регулярно.

Відгуки про томаті хороші:

 • Олена з Шебекіно зазначила, що у томатів є тільки один недолік – це складність у купівлі насіння. Все інше їй сподобалося.
 • Надія з Навашино оцінила культуру за плодючість. Висаджено було всього кілька кущиків, але врожаю вистачило на всю сім’ю.
 • Віталію ж з Первоуральска гібрид сподобався чудовим смаком, універсальністю використання, дружним дозріванням урожаю.

Томат Паленка – відмінний гібрид. Але він не підійде тим дачникам, хто рідко приїздить на свої садові ділянки, так як при відсутності регулярних поливів можливо скидання зав’язей і розтріскування оболонки плодів.

Паленка: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради