Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фото

Килимок з пробок своїми руками виглядає цікаво, гармонійно вписується в інтер’єр ванної кімнати або іншого приміщення. Вибирати можна дерев’яні та пластикові елементи, тут немає обмежень. Виріб виходить красивим, абсолютно безкоштовним і несе виражений масажний ефект. Головне, не забувати його просушувати. Далі наведені докладні інструкції по роботі з різними матеріалами. Кріплення їх між собою найчастіше клейове, але доступні і інші варіанти. Пробки можна замовляти онлайн цілими партіями, оскільки для роботи потрібно не менше 150 штук.

Що потрібно, щоб зробити килимок з пробок

Килимок для ванної з пробок зробити просто, головне – підготувати матеріали та інструмент. Число пробок – до 200 штук, можна 150, але використовувати меншу кількість сенсу немає.

Також знадобиться:

 • гострий ніж;
 • робоча дошка;
 • великий шматок наждаку;
 • клей для дерева, гуми або клейовий пістолет;
 • ганчірка для видалення залишків клеїть речовини.

Відразу слід продумати, якою буде основа під пробковий килимок. Це може бути прогумована тканина, виріб для спортивних тренувань, гумовий готовий килим для душу, м’який пластик. Рідше – проста клейонка.

Важливо! Винні дерев’яні пробки – натуральні вироби з природної деревини, які не втрачають візуальних характеристик з плином часу.

Коли буде вибрано основу, роблять заміри для нього, визначають необхідний набір заготовок. Пробок краще приготувати з невеликим запасом, якщо не вистачить, знайти додаткові буде проблематично і завершення роботу над килимком доведеться відкласти.

a8a54f9974020606f1489dbe9f13b5b7 Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фотоНатуральні вироби з-під вина непогано протистоять появи плісняви, але сушити їх все одно треба

Матеріали до початку робіт слід належним чином підготувати. Виріб може бути однотонним або з переходами, у першому випадку елементи слід ретельно промити від слідів вина і запаху. Можна виконати попереднє замочування з відбілювачем.

Як зробити килимок з пробок

Килимки з пробок роблять за різними схемами, робочі елементи розрізають або використовують як є. Зазвичай клейове кріплення, але можна обійтися і без застосування клею, для цього деталі щільно встановлюють всередині скриньки з міцними бортами.

Важливо! Цікавий варіант декору виходить, якщо кріпити елементи вертикально, а не горизонтально. Заготовки у такому разі обов’язково скріплювати між собою.

Тим, хто любить займатися творчістю, можна порекомендувати зробити виріб із застосуванням техніки плетіння бісером. Спочатку в робочих деталях роблять отвори, потім елементи нанизують на основу з волосіні, як бісер. Рамки та підстава необов’язкові.

Килимок з корків від шампанського своїми руками

Робочі елементи потрібно готувати завчасно, можна купити потрібну партію відразу – подібні послуги надають Інтернет-магазини. На відміну від винних, шампанські пробки відмивати не потрібно.

Порядок дій:

 1. Кожен виріб розрізати на кілька рівних частин, роботи слід виконувати на пластиковій або дерев’яній дошці, щоб випадково не пошкодити руки. Обов’язково використовувати добре заточений ніж (матеріал ріжеться досить складно).
  6c60171e7939febe9ad179815b0ba910 Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фото
 2. Зрізи зачистити наждаком так, щоб вони виглядали максимально акуратно і рівно.
 3. Якщо відтінки пробкових заготовок різні, їх попередньо відбілюють, витримуючи в спеціальному розчині, потім ретельно промивають і висушують. Брати заготовки рівної довжини, висоти не обов’язково, іноді відмінності дозволяють створювати оригінальні структурні композиції.
 4. Розкласти заготовки на водонепроникному підставі, починаючи з рамки. До середини рухатися поступово. Нестандартні варіанти викладають як можна ближче до центру, з допомогою рівних формують краю.
  66ff0e7f8146269d05acf3a9833547f3 Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фото
 5. В процесі робіт важливо перевіряти, скільки залишилося матеріалу. Якщо його більше, ніж треба, можна створити незвичайний візерунок.
 6. Розкласти елементи з підстави, починати наклеювати їх. Клей наносять на гладкий ділянку пробки, потім ретельно притискають. Місця розташування основних деталей змінювати не слід.
 7. Клейові надлишки відразу прибирають за допомогою м’якої ганчірочки. Один до одного пробки не клеять, в цьому немає потреби (якщо все зробити правильно, фіксація буде міцною).
 8. Просушити килимок готовий, якщо це буде необхідно, то зробити додаткове тверду основу (підійдуть гнучкий полімер, щільний текстильний відріз).
  8eff8b0d3a30c4d8226b852d9e8230cf Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фото
 9. Фінал робіт – обробка крайових частин, низу герметиком, який захистить конструкцію від руйнувань в результаті впливу вологи.

По верху можна пройтися лаком або клеєм типу ПВА. Основу потрібно спочатку підготувати до нанесення, обов’язково знежирити. Найпопулярніші візерунки – зигзаги, прямі лінії, шахматки, пр.

Килимок з винних пробок

Спочатку готують:

 • достатня кількість робочих деталей;
 • відріз з матеріалу, відразливого вологу, для отримання міцної надійної основи;
 • гострий ніж;
 • великий наждак;
 • дошку.

Пробки, якщо їх не вистачає, можна докупити. До початку роботи обов’язково ретельно промити їх.

Порядок дій:

 1. Кожну пробку потрібно розрізати вздовж надвоє на дошці для оброблення. При нерівних зрізах краю зашкурівают наждаком. Для максимальної зручності пробки рекомендовано різати не на боці, а вертикально.
  ce6cf3ec86d7c899964a749d40416b87 Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фото
 2. Розкласти вироби зрізами до низу в тому порядку, в якому вони потрібні на готовому килимку. Вирізати основу заданих розмірів. Тип узору – рівні ряди, шахматка, зигзаги.
  3fbe232ec36d63685b3edc536271d7fa Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фото
 3. Спочатку пробки наклеюють по периметру, потім обережно просуваються до центру. Надлишки клею завжди швидко видаляють ганчіркою, поки вони не схопилися.
  107d50ea1de9b7975eadcc8dc0b80086 Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фото
 4. Готового виробу дають ретельно просохнути.

Для підвищення водонепроникності роблять обробку з застосуванням герметика.

Килимок з пробки від пластикових пляшок

На килимок для йоги з пробки відгуки хороші, виріб має виражений масажний ефект і підвищує ефективність занять. При бажанні такий же можна спорудити і для ванної кімнати, результат буде відмінним.

Щоб почати працювати, готують:

 • товсту голку або шило;
 • волосінь достатньо товщини;
 • жорстке підставу;
 • кришки.

Порядок дій:

 1. По боках кришок проробляють отвори, в них протягують волосінь. Інші варіанти, які теж можна використовувати, – міцна нитка або дріт.
  5e26e3d73f529e83dcfe6f31a1a00106 Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фото
 2. Створити на щільній основі візерунок, розклавши кришки за схемою. Зручно для створення бокових отворів на кришках застосовувати шило.
 3. Планують форму килимка на підлозі, вона може бути строгої геометричної або фігурної.
  8496b42828b844cfc7fe5498e482b6ba Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фото
 4. Виконують доріжку, починаючи знизу. Елементи потрібно насаджувати на кріпильну стрічку зразок змійки.
  f146825b693e0b78fe3b23ca774c848c Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фото
 5. Коли кришки будуть скріплені, волосінь стягують так сильно, щоб пластикові вироби наблизилися один до одного максимально щільно.

Кінці волосіні, шнура з капрону запаюють сірником, запальничкою. Прутки та металеві дроту загортають.

Важливо! Кришки до проколу можна потримати в гарячій воді, так проткнути їх буде простіше.

Альтернативний варіант – просто викладати робочі елементи на поверхню, промазану клеєм, і ретельно притискати один до одного. Спосіб кожен майстер вибирає на свій смак.

Як чистити килимок з пробок

Масажний килимок з пробок вимагає спеціального догляду, він нескладний, але дотримуватися правила обов’язково. Перший момент – виріб регулярно просушують на батареї або на сонці. Другий – потрібно протирати підлогу під килимком, щоб знизу не з’являлася цвіль. Третій – регулярно видаляти забруднення з застосуванням щітки (для чищення ванн або м’якою зубною). Можна акуратно прати виріб, але для початку слід оцінити ризики, витримає воно процедуру.

Важливо! При пранні в машинці віджим включати в жодному разі не можна, сушку теж.

ddaa93f524d24e4c09f4843a1ba3db78 Килимок з пробок своїми руками: від вина, пластикових пляшок шампанського, фотоПробки потрібно час від часу чистити, просушувати, і дерев’яні, і пластикові

Висновок

Килимок з пробок своїми руками – цікавий аксесуар для ванної кімнати. Вироби роблять із винних, шампанських, звичайних пластикових матеріалів. В плані форми і візерунка обмежень немає. Важливо надійно скріпити елементи один з одним, регулярно і правильно доглядати за виробом (уникати сильних натягів, агресивної прання, просушувати від вологи). Винні пробки з відтінком попередньо промивають, можна зробити замочування в відбілювачі для отримання світлого тону.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради