Як вивести масляну пляму з одягу: сіль, нашатирний спирт

Сучасна побутова хімія здатна, здавалася б, впоратися з усім, але часом вивести масляну пляму з одягу, з її допомогою, не завжди виходить з першого разу. Забруднення на речах з’являються несподівано і можуть змусити розпрощатися з улюбленою річчю назавжди. Досвідчена господиня знає безліч способів, як позбутися слідів масла на тканини і зберегти так полюбився наряд.

4920470f51e5cedd478fab3f1a4e4007 Як вивести масляну пляму з одягу: сіль, нашатирний спирт

Рекомендації до підготовки

Запорукою успішного виведення масляних плям з одягу буде дотримуватися низки нескладних правил:

  • Перш ніж приступати до такої важливої місії, необхідно прибрати залишки масла.
  • Постраждалу річ ретельно очистити сухою щіткою від супутніх забруднень.
  • Перед застосуванням підручних засобів, наряд розкладають на столі, попередньо підклавши під пляму складений у кілька разів бавовняний відріз тканини.
  • Виводити розлучення потрібно від країв до центру і з тильної сторони виробу.

Перед використанням будь-яких засобів для чищення необхідно провести міні-тест на чутливість пошкодженої маслом тканини до вибраних засобів.

Кошти від свіжих плям

b3af1c2e72fb521ddaeb5cc289c91c56 Як вивести масляну пляму з одягу: сіль, нашатирний спиртСіль виручить у незручній ситуації, видаливши тільки що поставлене пляма.

Технології виведення нових слідів неакуратності істотно відрізняється від видалення вже застарілих. У першому випадку, використовуються підручні засоби з більш м’яким дією, які не порушують цілісності волокон і дадуть відмінний результат: кухонна сіль, крохмаль, нашатирний спирт, тальк, зубний порошок, господарське мило і, звичайно ж — праска.

Харчова сіль

Цей засіб є в кожному будинку, тому і займає перше місце в боротьбі з різноманітними проблемами з чистотою. Слід також відзначити його низьку собівартість. Рецепт використання дуже простий — плями на одязі потрібно ретельно засипати сіллю, злегка втираючи в тканину дати засобу подіяти, після чого струсити надлишки сольовий кашки. Для досягнення кращого результату, операцію повторити кілька разів.

Якщо ж від розлучень не вдалося повністю позбавитися, то одяг необхідно замочити в легкому сольовому розчині. Для приготування суміші необхідно 3-4 літра підігрітою до 40-50 З води і півсклянки солі. Забруднений одяг замочують у тазі протягом півгодини, а якщо забруднення сильне, то тривалість процедури збільшують до 40-45 хвилин. Після вимочування плям речі необхідно відіпрати в пральній машині і просушити на свіжому повітрі.

Господарське мило

ce7b02fa100a93744a16a7a544b8c549 Як вивести масляну пляму з одягу: сіль, нашатирний спиртБуде дієвим лише засіб з концентрацією від 72% і вище.

Ще одним широко застосовуваним засобом у протистоянні масляних забруднень є мило з вмістом жирних кислот не менше 72%. Цей спосіб більш трудомісткий, але підсумок завжди позитивний. Щоб вивести пляму, одяг і рясно змочують затирають милом. Через 12 годин знову обдають підігрітою водою і натирають. За допомогою щітки обробляють плямочка, попередньо притрушене цукром. Через чверть години, простирывают і вимочують в мильному розчині ще годину.

Тальк і зубний порошок

Ці речовини володіють підвищеними вбираючими якостями. При нанесенні на проблемні ділянки тканини вони делікатно очищають її. Існує кілька варіантів використання цих коштів. У першому випадку сипку суміш наносять на пляму від масла, а через 2-3 години витрушують. При використанні другого варіанта, забруднення, присипаний сухим очисником, спочатку накривають паперовою серветкою і пропрасовують теплою праскою, а потім під вантажем залишають до ранку. Після завершення етапів роботи з миючими засобами, речі необхідно випрати звичайним способом.

Миючий для посуду

b0b2732745284bde03a2e741863d266f Як вивести масляну пляму з одягу: сіль, нашатирний спиртГелі відмінно розщеплюють молекули жиру і розчиняють забруднення.

Якщо злощасні масляні сліди з’явилися на куртці або пуховику, то це засіб як не можна до речі підійде для видалення забруднення. Для очищення верхнього одягу бажано підбирати миючий без яскравих барвників і з більш густою консистенцією. Виведення «проблеми» проходить у кілька етапів. Спочатку забруднений ділянку вироби змочують водою, а потім наносять гель. Після чверті години плямочка затирають щіткою і відправляють в машинку.

Праска побутової

Ще одним вірним способом у битві за чистоту речей виступає праска. За допомогою прасувальника і целюлозних серветок, які прокладають у кілька шарів зверху і під плямою, можна видалити масляні плями з одягу. Серветку пропрасовують кілька разів, а в разі необхідності змінюють і повторюють процедуру знову, поки не буде досягнутий бажаний результат.

Нашатирний спирт

Водний розчин гідроксиду амонію ідеально підходить для зняття жиру з штучних тканин. Технологія полягає в наступному: змоченим у підготовленій заздалегідь рідини (півсклянки води і чайна ложка аміаку) ватним диском протерти масляну пляму, покрити її бавовняною матерією і пропрасувати гарячою праскою. Процедуру повторити кілька разів.

Це універсальний засіб можна використовувати і для видалення слідів іржі, крові, кави і чорнила.

Картопляний крохмаль

0a95f59f3fb91efc8a1d6d71e8c6902e Як вивести масляну пляму з одягу: сіль, нашатирний спиртДля боротьби за чистоту підійде тільки крохмаль з коренеплоду.

Цей метод підійде для чистки речей, які не можна прати у звичайних умовах. Для видалення плями необхідно взяти чайну ложку глікогену і старанно втерти в проблемну ділянку. Через 15 хвилин добре струсити надлишки і, якщо ще залишилися контури забруднення, виконати роботу заново. Головне запам’ятати, що крохмаль з кукурудзи не допоможе у цьому випадку, а може тільки погіршити ситуацію.

Видалення застарілих плям

У боротьбі з давно з’явилися олійними слідами на одязі застосовують ті ж засоби, але трохи змінюють саму технологію. Також застосовують більш агресивні речовини, які здатні глибше проникнути в тканину і відмити неприємні розводи на улюблених нарядах. Більшу частину цих коштів рекомендовано застосовувати в добре провітрюваних приміщеннях, так як вони володіють різким запахом.

Очищений бензин

Такий розчин можна придбати в будівельних магазинах, тому як їм розводять фарби і лаки. Для роботи знадобиться ватний тампон, рясно змочений у бензині, яким власне і обробляється старе плямочка. Цей спосіб очищення потрібно застосовувати з особливою обережністю, так як рідина має знебарвлюючими властивостями і вступає в хімічну реакцію з синтетикою. Після протирання постраждалу частину гардеробу простирывают вручну, а потім в пральній машинці окремо від інших речей.

Гірчиця і крохмаль

a972426f836bc836275c6334bc96c2cb Як вивести масляну пляму з одягу: сіль, нашатирний спиртЗ перемелених зерен і води необхідно зробити суміш для затирання.

Існує кілька прийомів чищення плям: вологий і сухий. У першому випадку, гірчичний порошок змішують з водою до отримання однорідної консистенції, якою потім затирають пляму, а через півгодини перуть річ повністю. У другому, сухою гірчицею засипається плямочка, а після натирається господарським милом і додатково обробляється щіткою. Крохмаль у такому разі підігрівається на сковороді і втирається в тканину.

Нашатирний спирт

Є два перевірених рецепту використання аміаку. Для першого очисного засобу необхідно взяти 100 мл підігрітої до кімнатної температури води, чайну ложку спирту і стільки ж прального порошку. Цією субстанцією обробити забруднену ділянку та провести ті ж маніпуляції, що і з свежепоставленным слідом. Рецепт № 2 полягає у використанні аміаку і скипидару в рівних частинах. Отриманою рідиною слід протерти від масла. Оброблену річ відкласти на 2-3 години, а потім добре прати в машинці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради