Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

Зміст

Життя жінок просто немислима без косметичних засобів. Туш, помаду, тональний крем або пудра, тіні — все це є практично в кожній жіночій косметичці». Але при цьому дуже мало представниць прекрасної статі звертають увагу на склад використовуваних засобів краси, адже це вкрай важливі знання.

Що входить до складу косметики

Дуже рідко жінки звертають увагу на склад косметики, який можна перевірити на упаковці виробу. Він може мати як шкідливі, так і корисні речовини.

Стандартні компоненти косметики наступні:

 • Пропілен-гліколь (покращує регенерацію клітин, утримує в шкірі вологу).
 • Гіалуронова кислота (висвітлює шкірну пігментацію, робить її менш помітною, підвищує пружність шкіри і уповільнює старіння).
 • Колаген (утворює на шкірі плівку, забиває пори, не сприймається організмом як корисна речовина).
 • Гліцерин (забирає вологу у нижніх шарів шкіри, щоб віддати її верхнім і омертвілим клітин).

8a7c6b882649b54cec2e81906993ee01 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніСклад косметики перевірити всі фахівці рекомендують зважаючи на безлічі шкідливих компонентів в сучасних засобах краси

 • Альбумін (зменшує зморшки, робить їх менш помітними, підтягує овал обличчя).
 • Фруктова кислота (сприяють оновленню шкіри, прибирають її ороговілі частинки, борються з акне).
 • Ефірні масла (масло жожоба і арганова олія зволожують шкіру, надають їй сяйво).
 • Цинк (нормалізує роботу сальних залоз, надає шкірі матовість).
 • Парабени (надають негативний вплив на шкіру, можуть викликати алергічну реакцію).
 • Маточне молочко (нешкідливо для шкіри, але і користі ніякої не приносить).

Європейські вимоги до косметиці заборонені компоненти в складі

На даний момент Європейські вимоги до косметики досить високі. Існує особливий Регламент № 1223/2009 Європейського Парламенту і Ради від 30.11.2009 року про косметичної продукції. У ньому вказується, що може включати в себе косметика.

Головна вимога регламенту — косметика повинна бути безпечною, причому не тільки для споживачів, але і для природи.

Ще велика увага звертається на склад косметики, всі його складові необхідно перевірити на безпеку.

Існує ряд компонентів, які можна використовувати в якості складового речовини косметики:

 • Гідрохінон. Відбілює обличчя і прибирає пігментацію. Речовина визнано небезпечним через свою токсичність. Також воно може викликати рак. Як його аналогів пропонується використовувати екстракт лакриці.
 • Формальдегід. Цей безбарвний газ застосовувався в косметичному виробництві як знезаражуючого кошти. Застосовувався в складах лаків для нігтів і волосся. Заборонено через ризик виникнення дерматиту, а також через подразнення слизових. Альтернатива — лимонна кислота.
 • Фталати. Речовини, що застосовуються як розчинники в лаках для нігтів, дезодорантах та навіть парфуми. Призводять до збоїв з гормонами, негативно впливають на статеві органи у жінок, порушують роботу нирок і печінки. Альтернативою використовують суміші ефірних масел.
 • Оксибензон. Елемент сонцезахисної косметики. Призводить до алергічних реакцій і може негативно впливати на вагітних жінок. Альтернатива — оксид цинку.

7e94beb9091a4430cdb584e75435e068 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

 • Парабени. Речовини, що відповідають за консервацію в косметиці. Можуть призвести до стрибків гормонів і дерматиту.
 • Ацетат свинцю. Використовується практично у всіх помадах. Може порушувати роботу нервової системи і ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
 • Битинол. Використовується в шампуні і бальзами, є антибактеріальних засобів. У більшості випадків викликає почервоніння шкіри, висипання.

Чому важливо уникати «погані» по впливу речовини

Майже в кожному косметичному засобі міститься ряд небезпечних речовин, що згубно впливають на здоров’я людини. Такі речовини як етиленгліколь і тирозин можуть серйозно підірвати здоров’я.

Наприклад, 80% складових в косметиці викликають різні алергічні реакції у споживачів (від свербіння і почервоніння до розвитку пухлин). Підвищується чутливість шкірних покривів, зменшується захисний шар дерми. Причому таку реакцію шкіри не можна зупинити, так як організм бореться з шкідливими речовинами, що потрапили всередину.

d9d7d729f59ea3da616318ba56cc28dc Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

В найбільш простих випадках просто погіршиться стан шкіри. Можуть виникнути вугрові висипання, акне, порушення роботи сальних залоз і т. д. Хімічні речовини містяться в складі косметики. Вони можуть збільшити ймовірність появи раку, тому краще не перевіряти це на собі.

Також шкідливі речовини, навпаки, підсилюють старіння шкіри. Епідерміс стає в’ялим, страждає від нестачі вологи і не отримує необхідне харчування. При непереносимості компонентів на шкірі з’являються алергічні плями або свербіж.

При багаторічному використанні небезпечної косметики можуть з’явитися небезпечні захворювання — астма, набряки слизової і т. д. З роками може розвинутися Альцгеймер, слабоумство, безпліддя. Зростає ймовірність викидня або народження дитини з відхиленнями.

Гліцерин (Glycerin) і пропіленгліколь (Propylene glycole)

Пропіленгліколь — речовину, яка широко використовується в косметиці. Воно використовується як зволожуючий засіб, так як може притягувати вологу з повітря до шкіри. Пропіленгліколь зустрічається у кожному твердому дезодоранті. Адже саме завдяки цій речовині дезодорант не втрачає свою форму. Ще пропіленгліколь зустрічається в шампуні, маски, бальзами для волосся.

4d244bdc555396bd6b82ceb2710e5202 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніПропіленгліколь, що отримується з нафти, має зволожуючу дію

Пропіленгліколь видобувається з нафти шляхом хімічного очищення. Він має бактерицидні властивості — дозволяє корисним речовинам проникнути в найглибші шари шкіри і перешкоджає розмноженню в косметиці шкідливих бактерій. Ще тільки ця речовина може пов’язувати між собою жиро – і водорозчинні речовини. Пропіленгліколь робить шкіру зволоженою і сяючою.

Гліцерин – речовина, що одержується з рослинних жирів. Його головне завдання – зволоження шкіри і збільшення вмісту води в клітинах. У косметиці найбільш часто використовують синтетичний гліцерин.

Головна проблема цього засобу в тому, то він зволожує шкіру тільки при високій вологості повітря. А якщо повітря сухе, то гліцерин навпаки висушує шкіру. Деякі косметологи говорять про шкоду гліцерину, так як він витягає вологу з нижніх шарів епідермісу у верхні, тим самим висушуючи і стара шкіру.

Силікони

Силікони – речовини, які не змішуються з водою. Використовуються у всіх косметичних продуктах. Виробники косметики розповідають про глибоке зволоження шкіри й запечатування вологи в клітинах, але це не так. Силікони ніяк не впливають на зволоженість шкіри на відміну від натуральних масел.

6bf9a0e879e8aa0b33a0b2b210df7d49 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніСилікони легко дізнатися по закінченнях у складі — кон (cone), силану (silane), оксан (oxane).

Ці речовини, навпаки, перешкоджають проникненню вологи у клітини.

А якщо шкіра людини і так занадто зневоднена, то відчуття сухості тільки посилиться.

Утворюючи на шкірі плівку, ці речовини залишають весь бруд і шкірне сало і мертві клітини на обличчі, не даючи змити їх.

З-за цього нерідко можуть виникнути шкірні захворювання – акне, дерматит і т. д.

Якщо перед нанесенням інших косметичних засобів нанести на шкіру крем з силіконом, то інші креми і сироватки автоматично не будуть потрапляти в клітини дерми та їх ефективність стане практично нульовий.

Ще силікони дуже погано віддаляються з поверхні шкіри, вода їх точно не змиє, та й не всі спеціальні засоби для видалення косметики впораються з ними. Через те виникає забруднення і закупорювання шкіри.

Консерванти в складі косметики

Консервант – речовина, що забезпечує тривале зберігання продукту. Завдяки таким речовинам в косметиці не заводяться шкідливі бактерії і мікроорганізми. Вчені кожен роки намагаються перевірити їх безпеку для організму. Консерванти входять до складу косметики.

Консерванти в косметичних засобах діляться на два типи – натуральні і штучні. Природно, натуральні консерванти не приносять майже ніякої шкоди, крім алергії в окремих випадках, чого не скажеш про штучних.

01a0a751510c32de0b09566214f89343 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніКонсерванти в косметиці можуть служити причиною дерматиту

Дослідження доведено, що консерванти можуть призводити до наступних проблем:

 • Дерматит.
 • Кропив’янка.
 • Свербіж.
 • Лущення.
 • Почервоніння.
 • Печіння шкіри і т. д.

ac76de9445db8961b43f3780fd4abee8 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

Формальдегід – найпопулярніший консервант з відомих. Країни ЄС заборонили використовувати в косметичних засобах фомальдегид вище 0,2%. Він використовується в лаках для нігтів, шампуні, креми, бальзами, підводках і т. д.

Тимеросал – консервант, який має речовини ртуті в складі. Володіє антисептичними властивостями. При тривалому використанні може призвести до отруєння організмі. Часто можна зустріти в туші для вій.

e269a14dfaad14037585b8fb6ded2f86 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

Триклозан – засіб, що запобігає появі грибка в косметиці. За даними, отриманими з досліджень, воно порушує баланс гормонів в організмі, руйнує імунну систему і провокує виникнення раку щитовидної залози. Часто використовується в гелях для душу і зубних пастах.

Вітаміни

У складі косметики, який можна перевірити по упаковці, нерідко використовують не тільки шкідливі речовини, але і природні компоненти або вітаміни.

Багато з них надають сприятливий вплив на шкіру:

 • Вітамін А – найчастіше використовується в антивікової косметики. Він може проникати в глибокі шари шкіри і плекати їх. Цей вітамін чинить стимулюючий вплив на клітини, що виробляють колаген та еластин, таким чином, шкіра стає більш пружною і гладкою. Сповільнюються процеси старіння шкіри.

Але косметику з вітаміном А не рекомендується застосовувати раніше 40 років, так як ефективність буде маленькою. У чистому вигляді вітамін А на обличчя наносити не слід. Він може призвести до серйозних алергічних реакцій шкіри.

7bee7fe2543935ca9b77626a1534c76e Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

 • Вітамін Е – ще один вітамін, який сприяє усуненню зморшок і розгладженню шкіри. Застосовується в омолоджуючих сироватках, кремах та емульсіях. Вітамін Е подовжує період існування еритроцитів в шкірі, освітлює пігментні плями, сприяє усуненню акне.

Також вітамін Е використовується в кремах для обличчя з-за його здатності видалення надлишків вологи з шкіри. Так він запобігає набряклість і опухлі.

8f5e5b37e2055cfc2c22297ecf2f45d4 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

 • Вітамін С – зачищає шкіру від передчасного старіння і негативного впливу ультрафіолету. Він прибирає дрібні зморшки і пігментацію шкіри на обличчі і шиї, покращує вироблення колагену в клітинах.
 • Вітаміни групи В – всі вони регулюють процеси обміну речовин в дермі. Вони мають регенеруючі властивостями, загоюють ранки від акне і вугрів, высветляют пігментні плями, прибирають почервоніння шкіри і сонячні опіки. Ще вітаміни групи В підсилюють вироблення колагену, зволожують шкіру і швидко вбираються.

Ароматизатори

Ароматизатори – хімічні речовини, що використовуються в косметології для посилення аромату косметичних засобів і надання їм приємного аромату.

Ароматизатори визнані одним з 5 найпоширеніших алергенів у споживачів. З-за їх застосування у 65% споживачів виникає контактний дерматит. Також дерматологи вказують, що нерідко ароматизатори можуть викликати висип, почервоніння шкіри і свербіж.

401d4bc2d58a521b771702d4b7354023 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніАроматизатори часто призводять до контактного дерматиту

Існує кілька видів ароматизаторів:

 • Суміш ароматизаторів (fragrance mix I, FM I). Ця суміш складається більш ніж з десяти різних компонентів. Так, один із компонентів – екстракт дубового ха, є сильним алергеном. Проводилися дослідження довели, що регулярне застосування косметики з даною сумішшю ароматизаторів у складі може призвести до розвитку дерматиту через кілька місяців.
 • Ліналоол – використовується в парфумах для додання їм квіткових нот. Майже всі гелі для душу та шампуні містять ліналоол. При взаємодії з жирними кислотами дає алергічну реакцію.
 • Лімонен – як зрозуміло з назви, це синтетична аромат з запахом лимона. Застосовується в парфумерії і косметології. Не володіє сильною канцерогенність і викликає алергію також, як і природні цитруси. Відносно безпечний.
 • Цитронелол – ароматизатор, що застосовується для створення квіткових і фруктових запахів. Його концентрація в косметиці дуже мала, але на території ЄС він заборонений для використання в косметиці через його високу алергенність.

ПАР (поверхнево-активні речовини)

ПАР – хімічні речовини, використовувані для очищення шампуні, засоби для зняття макіяжу. ПАР-и змивають захисний шар шкіри і роблять її сухою і роздратованою.

922e45a2564ee0a28145d80e67b71658 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні de24d0c9c22d478c23a56b8ee7dc7bf5 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

Види ПАР-ів:

 • Аніонні.
 • Катіонні.
 • Амфолітні.
 • Неіоногенні.

Більшість ПАР-ів є хімічними речовинами, які негативно впливають на шкіру, але є і природні ПАР-и, не шкодять людині:

 • Кокосове молоко.
 • Пальмітинова кислота.

Синтетичні ПАР-и в малих дозах не шкодять людині, але якщо їх вміст у засобі перевищено, то вони можуть призвести до проблем з піччю, нирками і ЦНС.

SPF-фільтри

SPF-фільтри – елементи, використовувані при створенні сонцезахисної косметики. Косметика SPF захищає шкіру від ультрафіолетових променів Ст.

c3af810ee2f8688bc9de6dcb68d7c135 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

Фільтри бувають:

 • Хімічное (поглинають ультрафіолетове излучени).
 • Фізичні (відбивають промені до їх попадання на шкіру).

І ті і інші не захищають шкіру від ультрафіолету, а лише зменшують вплив. До фізичних фільтрів відноситься діоксид цинку. Він не викликає алергію у споживача, але може покривати шкіру світлою плівкою. Також він може бути небезпечний для пошкоджених клітин, ранок та опіків. Часто використовується в декоративній сонцезахисної косметики.

Хімічні фільтри більш сильні порівняно з фізичними, але і небезпечніше:

 • Benzophenone-3
 • Tinosorb S

Вони можуть проникати в клітини шкіри, викликають алергію і порушують роботу ендокринної системи.

Парабени

Основне завдання парабенів – консервація косметики і захист від шкідливих бактерій та мікроорганізмів. Ці хімікати використовуються у всіх косметичних засобах.

25d0f75663a111fd00e9c526f3f6739f Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

Ось деякі з них:

 • Ізопропіл.
 • Изобутил.
 • Бутилпарабен.
 • Пропілпарабен.

Плюс парабенів – це їх неаллергенность, а ось натуральні їх замінники можуть викликати алергічні реакції. До цих пір не доведена шкода парабенів, вважалося, що вони призводять до гормональних збоїв і раку грудей, але це не було доведено.

Барвники

Барвники застосовуються у всій декоративній косметиці. Вони просочують речовина і повністю фарбують його.

Існує кілька видів барвників:

 • Органічні.
 • Неорганічні.
 • Рослинні.

b1df0bdb2ea07d22e5f8202e7e6899ca Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніБарвники, що входять до складу декоративної косметики, здатні закупорювати пори і, як наслідок, викликати запалення шкіри

До рослинних барвників відносяться фарбувальні речовини, що видобуваються з рослин , квітів, плодів і т. д. До неорганічних барвників відносять: оксид цинку, оксид заліза, слюду і т. д. Більшість з цих барвників використовуються для фарбування волосся, косметики для очей. Головна небезпека барвників – алергічна реакція. Але відсоток алергіків на барвники досить низький.

Алергенні компоненти в косметиці

Нерідко споживачі, купуючи косметичні засоби, не можуть ними скористатися з-за алергічної реакції. Алергія на косметику може проявлятися по-різному – це може бути свербіж, почервоніння, роздратування слизових оболонок, висип, вугрові висипання і т. д. Обчислити компонент, що викликає алергію, буває важко.

Вазелін і рідкий вазелін

Вазелін – це продукт переробки нафти. Він використовується в косметиці, як засіб для захисту шкіри і для збереження в ній вологи. Вазелін включається майже в кожен склад косметики. Перевірити це дуже легко – потрібно лише завітати до складу. Його використовують у кремах для рук, помади, бальзами для губ, поживних мазях і т. д.

1d14b7bcc418c9a44c5fc48e5fe49a03 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніВазелін допомагає утримувати вологу в шкірі

По ідеї в очищеному вазеліні не повинно бути ніяких шкідливих речовин. Існує думка, що вазелін викликає зростання ракових пухлин, але це не було доведено. Також вазелін захищає шкіру від пошкоджень в морозну погоду. Є спеціальний косметичний вазелін, продається в чистому вигляді або з добавками.

Тальк

Тальк – це мінеральна добавка, нерідко застосовується в косметології. Він застосовується в пудрах в якості речовини, що маскує недоліки шкіри, є сполучною інгредієнтом деяких речовин в кремах або пудрах, робить продукт кремовим по текстурі і прибирає липкість шкіри.

03b764b00a9aa69e3896d66fbd6b8380 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніТальк, що входить до складу пудри, практично гіпоалергенний

Раніше тальк вважали канцерогенною речовиною. Говорили, що він може призвести до раку легенів, якщо потрапить в дихальні шляхи і раку яєчників. Також вважалося, що тальк забивав пори і сприяв шкірних захворювань. Але тальк не може забивати пори з-за своєї структури, до того ж це абсолютно натуральний мінеральний продукт. Алергія на тальк дуже рідкісна.

Пропіленгліколь

Пропіленгліколь – речовина, що використовується в якості зволожувача. У косметиці використовується в твердих дезодорантах, щоб вони тримали форму.

При щоденному використанні косметики з пропіленгліколем у складі може виникнути алергічний дерматит. Він токсичний і погіршує стан шкіри, викликає акне і вугровий висип. Менш токсичною альтернативою цій речовині може послужити гліцерин.

Антибактеріальну речовину (Methylchoroisothiazolinone)

Антибактеріальний засіб, використовуване в гелях для душу, засоби інтимної гігієни, шампунях і т. д. Дратує шкірні покриви навіть у мінімальних кількостях і руйнує нервові клітини з-за своєї нейротоксичності.

Альфа гидроксидниє кислоти

Альфа гидроксидниє кислоти – кислоти, отримані з молочних продуктів та фруктів. Популярні вони за рахунок своєї здатності омолоджувати шкіру, прибирати пошкодження, викликані ультрафіолетовими променями і дрібні зморшки.

71b6a77496a1aa827db58e637b926560 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

Також вони підсилюють вироблення колагену. АНА використовуються в кремах для обличчя, омолоджуючі сироватках, маски для обличчя. Єдиними протипоказаннями буде індивідуальна непереносимість таких кислот і підвищена чутливість шкіри.

Бура

Бура – це хімічна речовина, ще відоме як тетраборат натрію. Має антисептичні і пом’якшувальні властивості. У косметиці використовується в лосьйони, гелі для душу, шампуні, присипках і т. д. Також застосовується в чистому вигляді як маска для обличчя.

Потрапляння всередину бури дуже небезпечно, адже речовина є токсичним. Може порушити роботу нирок і печінки. Не викликає алергію.

Пігменти червоного кольору D&C Червоний №27, 40 і 9

Ці барвники використовуються у фарбах для волосся, кремах і масках. Є канцерогенами. Негативно впливають на шкіру, сприяють розвитку шкірних захворювань і закупорювання пор.

Ланолін

Ланолін – натуральний віск, одержуваний з овечої вовни. Добре живить і захищає шкіру. У косметології застосовується в кремах для рук, особи, зволожуючих бальзами для губ, лосьйонах і т. д. Захищає шкіру від несприятливих факторів і глибоко проникає в дерму.

8caf6d7d092894d20154b981f9dcdb12 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуні

Так як це продукт тваринного походження, то може бути алергеном. Також при використанні його на жирній шкірі може закупорювати пори і призвести до акне.

DMDM Hydatoin

Використовується в косметичних засобах як консервант. За допомогою цього хімічного компонента забезпечується схоронність продукту і його антибактеріальність. Є серйозним алергеном, який може викликати подразнення слизових у людини, впливає на шкіру.

Isopropylmyristate

Використовується в кремах для обличчя і лосьйонах. Чинить пом’якшувальну дію на шкіру, застосовується в якості сполучного елемента в кремах і відмінно закріплює пігменти. Швидко вбирається в шкіру і закупорює на ній бруд, піт і омертвілі клітини, з-за цього на обличчі нерідко утворюються роздратування.

Токсичні компоненти в косметиці

Нерідко в косметичних засобах застосовуються речовини, що володіють токсичними властивостями. Якщо використовувати таку косметику тривалий період часу, то може відбутися порушення роботи окремих органів і внутрішніх систем. Саме тому варто уникати частого застосування таких засобів.

Methylisothiazolinone (MIT)

Речовина хімічного походження, що використовується в декоративній косметиці як знезаражуючий. Входить до складу гелів для душу, шампунів, скрабів, пінок для вмивання і т. д.

9723a350f3caa9dd2697b307693e1dea Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніMethylisothiazolinone (MIT) заборонений в дитячій косметиці

Може викликати алергічну реакцію. Вчені проводили дослідження про негативний вплив MIT на клітини головного мозку.

Триклозан

Ця речовина використовується в косметиці як антибактеріальний. Воно запобігає розмноженню бактерій і мікроорганізмів у відкритому засобі, і уповільнює їхній ріст. У косметології його застосовують в милі, кремах для рук, гелях, зубних пастах. Може спровокувати алергічну реакцію, порушити гормональний стан організму або призвести до подразнення шкіри.

Triethanolamine

Дана хімічна речовина застосовується в косметичних засобах для підняття рівня pH. Воно є токсичним і шкідливо для шкіри і небезпечно при попаданні всередину. Triethanolamine додають в сонцезахисну косметику та косметику для очей.

Sodium Lauryl Sulfate (SLS)

Компонент, що отримується з масла кокоса шляхом очищення. Використовується в косметичних засобах: шампунях, гелях для вмивання, скраби, засоби інтимної гігієни.

5908c3f721da72fe891e773507e86f05 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніБезсульфатные шампуні, на відміну від сульфатних, не провокують появу лупи, свербіння і роздратування на шкірі голови

Досить небезпечний компонент, негативно впливає на шкіру. При попаданні на волосся або дерму він перетворюється на тонку плівку. З-за цього відбувається подразнення шкіри, волосся починають випадати, з’являється лупа, а шкіра відчуває дискомфорт і лущиться.

Sodium Laureth Sulfate (SLES)

Неякісний очищувач, який використовується в шампунях і засобах для голови. Створює густу піну. SLES призводить до подразнення волосяних цибулин, появі лупи, випадання волосся. Ще SLES є нітратом, що проникає в шкіру голови. Дослідження показали, що часте його вживання впливає на зір.

Канцерогенні компоненти в косметиці

Канцерогени – небезпечні хімічні речовини, що входять до складу косметики. Вони сприяють розвитку пухлин в організмі людини. Багато виробників косметики використовують канцерогени в своїй продукції. Та хоч їх кількість у складі косметики дуже мало, але вони можуть накопичуватися в організмі. Це ще раз доводить, що склад дуже важливий і його необхідно перевіряти.

284753d11b560ba1daac1e43138a06b3 Склад косметики перевірити на безпеку онлайн. Аналіз хімічних складових, аналіз, розшифровка, небезпечні інгредієнти: мило, креми, шампуніDiethanolamine (DEA)

Елемент, що застосовується в косметиці для утворення піни. Часто зустрічається у шампуні, бальзами, пінку і т. д.

У чистому вигляді DEA нейтральний, але може вступати в реакцію з багатьма іншими компонентами косметики.

В результаті утворюється небезпечна сполука, що сприяє зростанню ракових клітин.

Butylated Hydroxytoluene (BHT)

Це антиоксидант, який застосовується в косметиці для її консервації та для запобігання розвитку мікроорганізмів.

Використовується в багатьох косметичних засобах відомих брендів, таких як Dior, MAC, Dove, Rexona. Також BHT перешкоджає окисленню жирів у продукті. Є канцерогеном, викликає алергічні реакції і накопичується в клітинах дерми.

Trithanolamine (ТЕА)

Це сильна луг, що використовується як pH регулятор. У косметиці входить до складу молочка для тіла, сонцезахисної косметики, тіней, рум’ян, підводок і т. д. Проводилися дослідження, в результаті яких було доведено, що використання крему з TEA призвело до розвитку алергічного дерматиту. Можна використовувати нечасто і після застосування змивати водою.

Саліцилова кислота (ВНА, Бета-оксикислота)

Саліцилова кислота є компонентом вербової кори, має властивості антисептика. Проникає в глибокі шари шкіри, регулює роботу сальних залоз і прискорює регенерацію клітин. У косметології застосовується для лікування вугрів, акне, бородавок і запальних шкірних процесів.

Потрібно правильно розраховувати дозу кислоти, так як при неправильному застосуванні вона може призвести до сухості шкіри і її роздратування, і навіть опіку.

При частій взаємодії шкіри з ультрафіолетом розвиває ракові клітини.

Monoethanolamine (МЕА)

Хімічний абсорбент змиває з її шкіри захисний шар і робить її вразливою до шкідливих впливів навколишнього середовища. З-за цього клітини шкіри можуть перероджуватися в ракові. Застосовується в гелях для душу, пінку, скраби.

Butylated Yedroxytolune (ВНТ)

Консервант, що замінює натуральний вітамін Е. Є антиоксидантом, запобігає окисленню кремів. Входить до складу масел для тіла, блисків, помад, кремів, рідких тіней. Може накопичуватися в шкірі і провокує рак.

Натуральна косметика

Виробники натуральної косметики стверджують, що це косметика не містить антиоксидантів, канцерогенів, хімічних барвників, продуктів, отриманих з нафти і т. д. Але чи це так?

У натуральній косметиці можуть використовуватися:

 • Витяжки з рослин, ефірні масла
 • Рослинні складові, хімічно змінені
 • Мінеральні елементи
 • Синтетичні консерванти

Але натуральна косметика також містить багато хімікатів. Наприклад, натуральна косметика також використовує хімічні консерванти, антисептики. Адже термін зберігання такої косметики нітрохи не менше, ніж у звичайної. Нерідко в натуральних шампунях і пінку використовується SLES, є нітратом.

Мінеральні масла в такій косметиці є переробленим нафтопродуктом. З-за такого компонента можуть виникати алергічні реакції і захворювання шкіри. Ще в косметиці з натуральних інгредієнтів можна знайти формальдегід, амарант, вазелін, гліцерин, солі алюмінію і т. д.

В кожному косметичному продукті є речовини, що мають хімічне походження. Хоч один компонент буде небезпечним для організму. Потрібно звертати увагу на склад косметики. Так можна дізнатися кількість шкідливих компонентів і перевірити безпеку продукту.

Не існує абсолютно безпечної косметики, але є нейтральна для нашого організму. Перегляд складу дозволить уникнути багатьох проблем зі здоров’ям.

Оформлення статті: Наталі Подольська

Відео про склад косметичних засобів

Відео про те, як перевірити склад косметики:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради