Альошка F1: опис, гідності томату, відгуки городників

Томат гібридний Альошка F1 вирощують у різних регіонах. У нього дрібні плоди і урожайність вище середнього. Ознайомтеся з деталями опису та агротехніки сорту, його достоїнствами і недоліками, відгуками практикуючих городників.

aleshka f1: opisanie, dostoinstva tomata, otzyvy ogorodnikov32 Альошка F1: опис, гідності томату, відгуки городників

 

Детальний опис сорту

Томат Альошка F1 вивели фахівці московської агрофірми Аеліта. У Держреєстрі він перебуває з 2010 р. Однойменних аналогів серед чистих сортів не має. Красноплодной середньорослий томат призначений для парників, теплиць і відкритих грядок. У нього просте суцвіття і великі темні помідорні листя. Для нормального розвитку при будь-якому способі вирощування кущика необхідна опора.

Увага! Державний сертифікат також є у гібрида Альоша F1 із плодами, схожими за розмірами на Альошку, і невисокою врожайністю. Не переплутайте, це два різних гібрида.

Урожай Олешки придатний для будь-якого кулінарного використання. Плоди середньої щільності, з рівномірною червоним забарвленням як на фото. Вага зрілого помідора іноді досягає 250 р. Але зазвичай показник менше.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (90-100 днів) Детермінанти-нантный (110-120 см) Універсальний Для плівкових укриттів і відкритого ґрунту типу В середньому 150-200 12-13 у відкритому грунті, близько 18 в плівковій теплиці Червоного кольору, форма — сферична, з гладкою поверхнею, 4-6 гнізд

Переваги і недоліки городньої культури

Характеристики томату гарні для гібридних різновидів:

 • Універсальність призначення. Помідори їдять свіжими, закривають у банки, подрібнюють для пюре, паст, соків.
 • Томат зростає в захищеному грунті і в саду під відкритим небом.
 • Ранні строки збирання врожаю. Подовжене плодоношення в порівнянні з іншими ранньостиглими сортами.
 • Гідна врожайність. Вихід томатів товарного вигляду із загальної маси — близько 90%.
 • Імунітет до фузаріозного в’янення. З-за скоростиглістю іноді уникає фітофторозу.
 • Є у томата і недоліки:

  • потребує підв’язці, незважаючи на невисокий зріст;
  • демонструє заявлену врожайність тільки за умови грамотного формування;
  • погано переносить перезволоження;
  • вимагає хорошого освітлення.

  Особливості агротехніки гібрида

  Щодо томату Альошка F1 застосовують розсадний спосіб вирощування. Вік саджанців для перенесення в грунт — 55-60 днів. Дистанція для кущів на грядці: 50-60 см в ряду і 70-80 см між рядами. На 1 кв. м у вас розташується не більше 3-4 примірників.

  aleshka f1: opisanie, dostoinstva tomata, otzyvy ogorodnikov33 Альошка F1: опис, гідності томату, відгуки городників

  Увага! Томат вибагливий до світла і свіжого повітря. Для повноцінної життєдіяльності грядки формуйте кущі в 1-2 стебла.

  Догляд за томатом на ділянці здійснюйте за стандартною методикою. Гібрид відразу дає знати, якщо городник порушить технологію вирощування. В цілому він невибагливий. Але дуже залежимо від погоди. У дощове літо урожай буде невисоким.

  Відгуки городників

  Власник присадибного господарства Дмитро Шевченко відзначає схильність помідорів до розтріскування. Свій урожай він використовував виключно на соуси і соки.

  Агролюбитель-блогер Тетяна зі Слов’янська (Україна) показала кущі Олешки у своїй теплиці. Їх висота — близько 1 м. Умови розвитку культури не були надто успішними. Погода підвела, розсада потрапила в ґрунт раніше терміну. На момент зйомки плоди ще були зеленими. Вони зав’язалися у великій кількості, китицями по 6-8 шт. Тому садівник назвала гібрид врожайним. Причиною тріщин на шкірці томатів жінка називає дощі. Виправляє ситуацію дозований полив.

  Томат Альошка F1 досить давно перебуває на ринку насіння. Однак відгуків про нього мало. Сам оригінатор неактивно рекламує і просуває свій продукт. Можливо, цим і пояснюється низька затребуваність гібрида серед садівників. У томата якісні характеристики, але без польових випробувань в народі підтвердити їх складно.

  Низькорослі томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради