Стрижка бокс і напівбокс. Різниця, як стригти з поголеними скронями, технологія виконання, інструкція

Промовиста назва стрижки «бокс» і «напівбокс» свідчить про виникнення даних зачісок у спортивних колах. Акуратні короткі пасма не заважають активних занять і надають власникові стрижки мужній вигляд. Між зачісками існує невелика різниця, однак вони обидві виконуються в базовій техніці.

Стрижка Бокс

Родоначальниками стрижки «Бокс» стали саме боксери. Для зручності довжина пасм спочатку не перевищувала 3-4 див. Подовжені волосся в зачісці розташовуються винятково на маківці, в той час як інші зони на голові майже повністю зведені нанівець.

Така стрижка дозволяє вільно рухатися при заняттях спортом, а під час боротьби виключає можливість захоплення за волосся з боку противника.

fd5826cc7f1bfdc562dfbc40b3822b6d Стрижка бокс і напівбокс. Різниця, як стригти з поголеними скронями, технологія виконання, інструкція

Комфорт в носінні і простота у виконанні зробили стрижку «Бокс» своєрідним дрес-кодом серед борців. Вона найчастіше поєднувалася зі спортивним стилем в одязі і підкреслювала мужні і грубуваті риси обличчя боксерів. В даний час зачіска стала популярною серед чоловіків з різними особистими стилями темпераменту.

Її можна побачити у колах політиків і бізнесменів, зустріти серед популярних акторів і співаків.

e663c1967783c7ec744a3e8894a50aa5 Стрижка бокс і напівбокс. Різниця, як стригти з поголеними скронями, технологія виконання, інструкція

Зовнішність популярних особистостей мінлива, проте любителями стрижки «Бокс» є:

 • Бред Пітт;
 • американський співак і композитор Джастін Тімберлейк;
 • англійський актор театру і кіно Том Харді.

Переваги і недоліки

Стрижка «Бокс» має ряд незаперечних переваг перед іншими варіантами чоловічих зачісок:

 • Така модель додає зовнішньому вигляду мужності та брутальності.
 • Для володарів красивої форми обличчя і голови – це прекрасний варіант для демонстрації ідеальних обрисів.
 • Мінімальна довжина верхніх пасом дозволяє економити час на укладанні, зачіску не потрібно протягом дня підправляти за допомогою гребеня.
 • Стрижка не вимагає ретельного догляду і щоденного моделювання.
 • Недоліками короткої стрижки «Бокс» є:

 • Будь-які, навіть найменші вади на шкірі голови, наприклад, велика родимка або лупа, стануть помітними для оточуючих.
 • Така зачіска не підійде для власників особи з вираженою асиметрією, вона лише підкреслить даний недолік.
 • «Бокс» неможливо моделювати, для даної стрижки не існує ніяких варіантів укладання, однотипний вигляд може швидко набриднути творчим натурам.
 • Щоб зберегти первісну форму стрижки, її необхідно регулярно коригувати, по мірі відростання волосся.

  Стрижка напівбокс

  Дана зачіска належить до класичних моделей, вона виглядає досить стильно, але в той же час не помітно. Це універсальний варіант для тих, хто хоче підкреслити в своєму образі мужність і надійність. Зачіска користується величезною популярністю не тільки серед дорослих чоловіків, вона також прекрасно підходить для хлопчиків і юнаків.

  d5d0cf4c3adc880be51b952ed5d4e26e Стрижка бокс і напівбокс. Різниця, як стригти з поголеними скронями, технологія виконання, інструкція

  Стилізований варіант даної стрижки дуже поширений серед еліти і в богемних колах.

  Стрижка вигідно підкреслює підборіддя і вилиці, відкриває шийні м’язи, візуально витягує верхню частину фігури у висоту. Витонченість і аристократизм зачіски досягається шляхом плавного переходу від дуже коротких волосся по контуру голови до довгим пасмам на маківці.

  У класичному варіанті верхні пасма мають довжину від 5 до 8 см, а бічні зони стрижуться в довжину від 3 до 5 см або дуже коротко выбриваются. У стрижці «клубний напівбокс» може лишатися досить довга чолка, такий варіант частіше обирають представники молоді.

  Наочне відео про створення стрижки напівбокс:

  За своїм типом «Напівбокс» відноситься до коротким і зручним стрижок, яка при цьому не створює враження укороченою зачіски з пасмами малої довжини. По суті стрижці поєднуються дві непоєднуваних риси, що надає зачісці родзинку. Простота у виконанні, а також легкість у догляді роблять стрижку популярною серед представників більшості сфер діяльності.

  Переваги і недоліки

  Стрижка «Бокс» і «Напівбокс», різниця між якими полягає насамперед у довжині волосся, відноситься до розряду найбільш затребуваних зачісок серед чоловіків усіх поколінь.

  Стрижка «Напівбокс» має ряд суттєвих переваг:

 • Простота у догляді за зачіскою дозволяє обходитися без спеціальних засобів для укладання волосся. Достатньо просто підтримувати пасма в чистоті і регулярно їх розчісувати. Щоб надати зачісці природності досить провести по волоссю мокрою рукою і злегка їх наїжачити.
 • «Напівбокс» чудово поєднується зі строгим діловим костюмом, так і зі спортивним одягом.
 • При наявності чубчика можливі два варіанти укладання: її можна зачесати назад поверх пасом на маківці, а можна залишити чубок в стандартному вигляді на лобі.
 • Особливість стрижки полягає в ефекті «омолодження», дорослі чоловіки з такою зачіскою виглядають молодше своїх років.
 • 746dc1feb44c27e564d96d648cc1118a Стрижка бокс і напівбокс. Різниця, як стригти з поголеними скронями, технологія виконання, інструкція

  Деякі недоліки стрижки:

 • Зачіска відноситься до класу коротких стрижок, а тому її власникові необхідно ретельно стежити за станом шкіри голови на предмет наявності лупи.
 • «Напівбокс» не підходить дуже худим чоловікам.
 • Різниця між стрижками

  Стрижка «Бокс» і «Напівбокс», різниця в яких досить значна, відносяться до класу коротких стрижок. Обидві зачіски відкривають шию і вуха і відрізняються видовженими пасмами на тім’яній зоні.

  1c98b86f55893d6c84ec8da91509e9ae Стрижка бокс і напівбокс. Різниця, як стригти з поголеними скронями, технологія виконання, інструкція

  Стрижки мають кілька відмінних рис:

 • «Бокс» має більш компактний і строгий вигляд, «Напівбокс» оформляється більш м’якими лініями.
 • У спортивному «Боксі» потилицю максимально відкритий, у той час як в «Полубоксе» лінія «шапочки» спускається нижче потилиці.
 • Лінія контуру «Боксі» визначено досить чітко, у «Полубоксе» перехід від довгих пасм до коротким більш плавний.
 • Волосся в передній частині голови стрижки «Бокс» можуть досягати довжини 3 см, у той час як довжина пасом «Полубоксе» суворо не визначена.
 • При наявності пошкоджень на шкірі голови їх можна приховати «Полубоксом», короткий «Бокс» здатний виставити всі наявні недоліки на загальний огляд.
 • «Бокс» вимагає більш частого відвідування перукаря, ніж «Напівбокс», так як відросле волосся вже не виглядають в такій зачісці акуратно.

  Кому яку зачіску вибрати?

  І «Бокс» і «Напівбокс» будуть виглядати унікально на кожному окремому представнику чоловічої статі, однак існують деякі особливості зовнішності, які необхідно враховувати при виборі стрижки.

  ba73575373526b60dbf73395d33c55ea Стрижка бокс і напівбокс. Різниця, як стригти з поголеними скронями, технологія виконання, інструкціяСтрижка бокс і напівбокс: різниця між стрижками полягає в довжині волосся у верхній частині голови

  «Напівбокс» підійде:

  • власникам овальної, круглої або квадратної форми особи;
  • чоловікам, які мають густі, прямі волосся;
  • особам зі спортивним статурою – стрижка здатна підкреслити достоїнства фігури.

  З обережністю слід ставитися до «Полубоксу» власникам кучерявого волосся, а чоловікам з особою у формі трикутника дана зачіска категорично не підходить.

  Універсальна стрижка «Бокс» підходить для будь-якого кольору волосся і практично для будь-якої форми обличчя, за виключення занадто худорлявих чоловіків. Вона стане чудовим варіантом для тих, хто страждає від підвищеної жирності волосся. Коротку стрижку, не вимагає укладання, оцінять представники професій, для яких щоденне носіння головного убору є обов’язковим.

  Які інструменти потрібні для стрижки в домашніх умовах

  Стрижка «Бокс» або «Напівбокс» щоб створити своїми руками в домашніх умовах потрібні спеціальні інструменти. При цьому в переліку для тієї та іншої стрижки немає ніякої різниці, склад інструментів однаковий.

  5f4efdd7b32392de4c5af62e7db74b73 Стрижка бокс і напівбокс. Різниця, як стригти з поголеними скронями, технологія виконання, інструкція

  • Ножиці прямі перукарні для стрижки та підрівнювання волосся.
  • Філіровочні ножиці з зубчиками для згладжування переходів і формування стрижки.
  • Зручна гребінець.
  • Бритва для видалення зайвого волосся на шиї.
  • Машинка з насадками різної довжини. Вони бувають двох типів, короткі характеристики яких представлені нижче в таблиці.
  Тип машинки Потужність Період безперервної роботи Характеристика
  Роторна (професійна) 20-45 Вт до 60 хв. Підійде для жорстких і кучерявих волосся.
  Вібраційна 9-15 Вт 10-20 хв. Для рідкісних волосся і дитячого гармата.

  І обов’язкова накидка на тулубі, яка захистить одяг від падаючих волосся.

  Техніка виконання стрижки бокс

  Стрижка «Бокс» і «Напівбокс», різниця між якими впливає на хід виконання зачіски, може бути зроблена в домашніх умовах.

  Послідовність виконання стрижки «Бокс»:

 • Основою моделювання стрижки є правильне визначення межі подовжених пасом тім’яної зони. Якщо у чоловіка віскі характеризуються як запалі, то кордон краще опустити до рівня трохи нижче скронь. Якщо скроневі зони опуклі, то «шапочку» піднімають над ними. Задня частина кордону в класичному варіанті проходить трохи вище потилиці.
 • Волосся на потиличній частині, а також на боках у зоні скронь зістригати повністю за допомогою машинки з короткою насадкою у 1 див.
 • Для оформлення тім’я насадку на машинці міняють на більш довгу, її розмір може варіюватися від 3 до 5 див.
 • Для згладжування лінії переходу достатньо за межі довгих і коротких волосся акуратно пройтися філірувальними ножицями. Це інструмент із зубчиками на обох лезах, який дозволяє зробити пасма на кордоні «рваними», в результаті чого виходить візуальний ефект згладжування контурів. Цей прийом особливо актуальне для власників густого волосся.
 • У завершенні стрижки оформляється чубчик, її можна залишити тієї ж довжини, що і пасма на тім’яній зоні, або вкоротити до бажаного розміру.

  Покрокова інструкція по виконанню стрижки напівбокс

  Перш, ніж узятися за машинку, необхідно візуально намітити лінію переходу від довгого волосся до коротким. Вона повинна проходити по верхніх точках потиличного горба і кінчиків вушних раковин.

  7ca6351cf69ff60fa8aaf0d6bb728f4c Стрижка бокс і напівбокс. Різниця, як стригти з поголеними скронями, технологія виконання, інструкція

 • Починається процес з вибривання нижній частині голови з боку потилиці. Машинкою необхідно видалити зайву довжину пасом над шиєю до уявної лінії подовжених волосся. Нижні волосся зводяться нанівець.
 • Далі слід зробити окантовку по всій лінії голови над вухами, на скронях і над шиєю.
 • Для створення рівного переходу по лінії росту волосся необхідно провести тушевку. Це спеціальний прийом, який можна виконати за допомогою гребінця і прямих ножиць. Гребінцем захоплюються пасма знизу вгору і утримуючи гребінець перпендикулярно підлозі, лівою рукою її ведуть вгору, при цьому ножицями потрібно зістригати всі недоліки і нерівності, що виникли в ході вибривання зон. Тушевку роблять на 2-3 см вище від контрольної лінії.
 • Самі верхні пасма тім’яної зони стрижуться на пальцях по напрямку від лоба до потилиці. Дуже важливо стежити, щоб зачіска набувала правильну овальну форму без вад.
 • Для згладжування переходів в ув’язненні проводиться легка філіровка.
 • Різниця в коротких класичних стрижки «Бокс» і «Напівбокс» полягає в довжині залишаються пасм, а також в техніці виконання. Зачіска «Напівбокс» є більш складною для створення зачіски в домашніх умовах, в той час як «Бокс» легко може зробити для самого себе перед дзеркалом будь-який бажаючий.

  Автор: Олена Жукова

  Оформлення статті: Е. Чайкіна

  Корисний відео-ролик про стрижках бокс і напівбокс

  Сюжет про те, як правильно користуватися машинкою і які існують види цього інструменту для стрижки:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради