Як промити радіатор опалення: сухе і вологе очищення

Систем опалення періодично потрібне очищення. Чистка радіаторів опалення допомагає вберегти труби і радіатори від скупчення бруду, відкладень корозії і появи повітряних пробок. Засмічення може досягати половину обсягу самої батареї і нерівномірно прогрівати її, знижуючи теплопровідність металу майже в 40 разів. Батарея з засорами буде втрачати 50% від спочатку закладеної потужності виробниками. Промити батареї можна самостійно або викликати робочих служби тепломережі.

ecfea792de2e7160ce96b1802f635a56 Як промити радіатор опалення: сухе і вологе очищення

Коли потрібна промивка?

Чистка батарей опалення виконується в таких ситуаціях:

  • Виявлено нерівномірний прогрів батареї, наприклад, зверху гаряча, а знизу холодна.
  • Нагрів відбувається повільно порівняно з попереднім роком.
  • Збільшилися енергоресурси, при цьому якість обігріву знизилося.

Радіатори, підключені до централізованого опалення, промивають набагато частіше за інших. Це пов’язано з їх довжиною, внутрішньої нерівною поверхнею. Як наслідок, в них накопичується пісок, шар іржі і накипу. Якщо температура стояка по тактильним відчуттям вище, ніж температура батареї, то це ознака засмічення. Визначити, чи стала повітряна пробка причиною втрати тепла можна, відкривши кран Маєвського.

Засоби для промивання

Для профілактики засмічень приладів опалювальної системи використовують такі методи:

53e945f61751383cb53d43b878ca5bb9 Як промити радіатор опалення: сухе і вологе очищенняСпеціальні рідини допомагають расстворить засмічення і вивести його назовні.

  • Хімічний. З допомогою хімічних реагентів розщеплюють всередині батареї накип та іржу. Застосовують розчини лугу і органічних кислот.
  • Гідропневматичний. В батарею опалення синхронно подається вода і повітря під тиском. Це вимиває утворилися відкладення на внутрішніх стінках, виводить їх за течією з опалювального обладнання. Результативність здійснюється за рахунок імпульсної подачі компресора.
  • Кінетична імпульсна хвиля. Спеціальний апарат подає воду під тиском і створює хвилі гідроударів. Максимально ефективний при мулистих нашаруваннях.
  • Комплексний. Цей метод передбачає чергування кількох видів промивання один за одним і вважається максимально ефективним.

Основні засоби, що застосовуються для промивки:

  • Розчин для розм’якшення накипу. Для цього можна використовувати кошти на кшталт «Крота» для каналізаційних труб або інші види лугу.
  • Інструмент для зварювання і різання труби.
  • Компресор для чищення.

Етапи робіт

28b544dcf31a47d7ca718cc22fc0ea6e Як промити радіатор опалення: сухе і вологе очищенняПеред початком чищення пристрою слід відключити від системи і демонтувати.

Щоб відмити батарею опалення від відкладень, спочатку зрізують її слюсарним інструментом. Далі вводять хімічні реагенти для розм’якшення бруду. Компресор для чищення вставляють спеціальною насадкою і під’єднують до мережі. Сильний напір допоможе прибрати всі розм’якшені хімічним засобом елементи. Однак якщо компресора немає, то чистити батареї можна вручну. Воду заливають за допомогою шланга, приєднаного до крану. Після проведених операцій приєднують зварювальним апаратом радіатор на місце. З допомогою цього приладу можна промивати батарею, не знімаючи її зі стіни.

Чищення опалювального приладу проводиться у літній період, коли подача гарячого опалення не здійснюється. У приватному будинку проводити усунення засмічень взимку можна, відключивши лінію паропродува.

Чистка чавунних батарей найбільш трудомістка. Для усунення засмічення, забив старі радіатори, використовують оцтову кислоту або ж спеціальні розчини для каналізаційних труб. Після заливки місця можливих зливів щільно закривають на декілька годин. Щоб процес проходив швидше, радіатор, зрізаний зі свого місця, поперемінно перевертають або злегка вдаряють по ньому. Мити чавунні батареї зможе навіть непрофесіонал за рахунок легкості виконання процесу.

Сухе очищення

55f670a4159a5fc4740bdb5dd79d9eec Як промити радіатор опалення: сухе і вологе очищенняЗовнішня прибирання приладу починається з обробки повітрям і видалення пилу.

Видаляти забруднення необхідно не тільки всередині, але і зовні. Очистити верхнє покриття сучасних радіаторів можна з використанням пилососа. Так як секції радіатора розташовані досить близько і йоржиком це виконати неможливо, то використовують потужні пилососи з насадками. Другий метод очищення проводиться видуванням бруду за допомогою фена. За опалювальним приладом кріплять вологу ганчірку і включеним феном здувають осілий пил.

Вологе очищення

Якщо забруднення радіатора середнього ступеня, то перед початком вологого прибирання варто провести очищення сухим методом. Після цього можна обдати батарею окропом. Обов’язково необхідно поставити ємність під прилад. Кожен ділянку поливають окропом для відшарування верхнього шару бруду і додатково протирають вологою ганчіркою. Щоб промити ділянки між секціями, використовують парову швабру. Якщо батарея забруднена жиром, то готують розчин на основі води і антижировых коштів. За допомогою пульверизатора розпорошують засіб на всі ділянки забруднень. Після нанесення дають засобу вступити в реакцію з нальотом і начисто видаляють.

Висновок

Краще проводити чистку батарей опалення всій теплотраси в будинку, так як чистка одного окремого радіатора може не принести очікуваного результату. Проводити чищення бажано 1 раз на 3 роки. Для затримання частинок іржі можна помістити перед отвором надходить з водою заглушки з елементами магнітів. Відповідно, вся іржа буде затримуватися в цьому місці і її легко видалити.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради