Пилки для нігтів: одноразова, електрична, лазерна, скляна, керамічна. Види, абразивність, яка краще

Пилочки для обробки нігтьової пластини – обов’язковий інструмент жіночої косметички. Сьогодні існує безліч видів цього виробу, що розрізняються не лише формою, матеріалом виготовлення, спрямованістю і функціональністю, а навіть і стильним дизайном.

Один з перших варіантів інструменту для спилювання нігтів намагалися придумати ще стародавні єгиптяни. Для цього вони використовували каміння, ножі і шкіру тварин. На початку минулого століття кращими пиляннями для манікюру стали інструменти з металу, а для полірування застосовувалися щітки на основі верблюжої вовни.

Призначення та різновиди

Класифікувати пристосування можна за матеріалом виробництва, формою, виконуваних функцій, ступенем абразивності, призначенням.

Виділяють такі типи пилок:

 1. Одноразові. Це вироби зі змінним абразивом. Основа виконана з металу. При необхідності заміни абразиву він легко видаляється. Пилка такого типу вважається безпечною і часто застосовується в професійних салонах. Основа після кожного використання стерилізується в сухожаровій шафі, обробляється антисептичними розчинами, а абразив видаляється. Завдяки таким заходам виріб залишається безпечним для людини, знижується ризик зараження інфекційними патологіями. Одноразова пилка зручна у використанні, має низьку вартість.
 2. З ефектом запаювання. На робочій поверхні пристосування присутні дрібні півсфери, які прибирають зайву частину нігтя, а зріз залишають блискучим і гладким. Таке “запаювання” запобігає розшаровуванню пластини, порушення її структури.

  1b7bc034c2c6a94fbbffa9faa5108dc4 Пилки для нігтів: одноразова, електрична, лазерна, скляна, керамічна. Види, абразивність, яка кращеУ статті розглянуто різні типи пилок для нігтів.

 3. Електричні. Це невеликий фрезер, який за невеликий проміжок часу робить всю “брудну” роботу: надає форму нігтьової пластини, готує її до нарощування, усуває загрубілі ділянки шкіри, фіксує кутикулу. Пилка являє собою пристосування зі змінними насадками, що працює від електричної мережі. Вона здійснюється мінімум 10000 оборотів в хвилину.
 4. Лазерні. З їх допомогою здійснюється евроманікюр. Виріб має дрібну зернистість абразивного частини, а також борозни і насічки, що дозволяє усунути нерівності на нігті, згладжувати їх. Пристосування рекомендується і для очищення шкіри, видалення кутикули.

Вибір інструменту залежить від товщини рогового шару, стану нігтьових пластин, частоти проведення манікюрних маніпуляцій.

Які пилки бувають

Пилка для нігтів (яка краще, буде зрозуміло пізніше) виготовляється з металу, скла, пластику, буває основі дерева чи паперу.

Скляна

Пилка із загартованого скла має тривалий термін експлуатації, справляє м’яку дію на ніготь. При необережному використанні її можна розбити, тому потрібно захисний чохол. Виріб піддається багаторазовій дезінфекції: кип’ятіння, кварцеванию.

a836791109da6c0e7874c2a1ca34ee2a Пилки для нігтів: одноразова, електрична, лазерна, скляна, керамічна. Види, абразивність, яка краще

На підставі присутній шліфувальний шар і борозни, які відповідають за сточування нігтя. Інструмент буває кольоровим, з нанесеним малюнком. Застосовувати скляну пилочку дозволено для роботи з акриловим і гелевим покриттям нігтя або природним роговим шаром. Перед використанням її попередньо змочують водою.

Виріб слід використовувати тим людям, у яких підвищена ламкість нігтів. Завдяки дрібної зернистості абразивного частини пластина не пошкоджується, навіть якщо вона була вкрита гель-лаком або акрилом. При регулярному використанні скляної пилки тривалість її експлуатації складає 1 рік. Після цього досить замінити шліфувальний шар і знову користуватися.

Керамічна

Якщо існує проблема розшаровування нігтя, то для її усунення застосовується керамічна пилка. Виготовлена вона з кремнію або кераміки. Полотно м’яко зашліфовивают утворилися лусочки, попереджаючи ймовірність появи нових. Під час обробки нігтя від пилки відокремлюються мікрочастинки, які заповнюють тріщини.

0e0374c07f6cde1107eea1f7bde4107f Пилки для нігтів: одноразова, електрична, лазерна, скляна, керамічна. Види, абразивність, яка краще

Пристосування характеризується високим ступенем крихкості, тому сладут його в м’який чохол. Існують світлі і темні пилки з кераміки. Перший тип є більш жорстким, тому призначається для первинного шліфування нігтів. Темні вироби м’якше і використовуються з метою фінішної поліровки. Керамічна пилка рекомендується для безпечного манікюру на натуральних нігтях.

Алмазна

Пилки з алмазним покриттям завжди присутні в професійних манікюрних салонах. Вони дають можливість працювати з вільним нігтьовим краєм у різних напрямках. Завдяки текстурі вироби і напилення існує можливість запаювання краю пластини, що попереджає її розшарування. Алмазна пилка підходить для сухого манікюру, при якому не потрібно розпарювання рук.

Використовувати алмазні пилки рекомендується для роботи з природними або нарощеними нігтями.

З їх допомогою фахівці кутикулу видаляють. Вже через 2 тижня регулярного застосування відзначається припинення розшаровування нігтів. Щоб очистити виріб від забруднень, досить промити його під струменем води і продезінфікувати. Придбати виріб непросто, так як воно має велику вартість.

Металева

Пилка для нігтів (яка краще, потрібно визначати, виходячи із стану нігтів ) – буває металевою. Вона міцна, може експлуатуватися тривалий час. Але виріб характеризується грубим напиленням, що призводить до значного пошкодження нігтя під час обробки.

88bb007e3d82f54d86d53248feb79609 Пилки для нігтів: одноразова, електрична, лазерна, скляна, керамічна. Види, абразивність, яка краще

Регулярне використання металевого пристосування призводить до розшарування рогового шару. Людям зі слабкою і ламкої нігтьової пластиною його застосування не рекомендується, але для штучних варіантів воно підходить.

Паперова

Для індивідуального або професійного використання підходять пилки, вироблені з товстого шару паперу або картону, на який напилюється шліфувальний шар, причому він наноситься з обох сторін. Якщо пристосування застосовується в манікюрному салоні, то воно одноразове. В домашніх умовах його використовують довше — пилки вистачає на 3-4 сеансу.

Такий виріб пошкоджується при дезінфекції, тому багаторазове використання у салоні заборонено. Винятком є інструменти, виготовлені на основі паперу, просоченого масляним розчином.

Вони витримують антисептичну обробку. Для їх очищення застосовується спеціальний розчин, який не ушкоджує підстави. Шліфувальний шар складається з мікрочастинок граніту, кварцу, тефлонової крихти.

Пластикова

Пилки для нігтів (які краще, можна визначити методом проб і помилок) нерідко виготовляються з пластику. Вони характеризуються зручністю застосування, невеликою ціною. Вони забезпечують щадну обробку, тому рекомендуються для шліфування нігтів, які часто ламаються, тонкі і крихкі.

220a1efb97f06ea503df06c2bff869a8 Пилки для нігтів: одноразова, електрична, лазерна, скляна, керамічна. Види, абразивність, яка краще

Для виробництва пилки береться пластик різної товщини. Перший варіант забезпечує корекцію нігтя, а другий потрібен для кінцевої полірування. Представлені інструменти не мають труднощів з дезінфекцією, тому можуть застосовуватися багаторазово. Вони володіють високою міцністю.

Кришталева пилка

Пилка з кришталевої поверхнею використовується для грубого обточування нігтя і для його полірування. Вона сприяє швидкому розм’якшенню загрубілі ділянки шкіри. Оригінальний виріб не завдає шкоди нігтям. Виготовляється воно шляхом нанесення насічок на скляну основу. Після шліфування нігтьового краю він не наждется додатково поліровці.

Призначається пристосування для природного манікюру. Щоб застосувати його на штучному покритті, необхідно змочити виріб водою. Виріб дозволяє зрівняти кордон між природною і нарощеної частиною нігтя.

Дерев’яна

Пилки з основою з дерева непридатні для шліфування штучного манікюру. Такі пристосування бувають прямими і загнутими. Вони мають невелику товщину, при цьому володіють високою міцністю. Частіше дерев’яні пилки призначаються для домашнього манікюру, так як часта дезінфекція або прожарювання може призвести дерево в непридатність.

4e40d90af059a349946343122904069d Пилки для нігтів: одноразова, електрична, лазерна, скляна, керамічна. Види, абразивність, яка краще

Пилочкою можна обточити не тільки роговий шар, але і навколишнє його шкіру. Її вплив м’яке, тому тканини не ушкоджуються. Вона не ковзає в руках під час роботи, вбирає вологу.

Пилочки на текстильній основі

В основі пилок на текстильній основі знаходиться жорсткий каркас з дерева або пластика, на якому закріплено волокно. Такі пристосування гнучкі, пластичні й безпечні, але мають високу вартість.

Різновиди за формою

Розділити пилки можна по функціональності. Визначальну роль тут грає форма виробу.

Прямі

Прямокутні варіанти необхідні для проведення манікюрних та педикюрних операцій. Такою формою володіють пилки з різних матеріалів. Вона практична, дозволяє вирівняти поверхню нігтя, сформувати його край.

Вигнуті

Пилка для нігтів (які краще, не завжди залежить від їх форми) буває зігнутої форми. Вона рекомендується переважно для домашніх манікюрних процедур. Завдяки нестандартному каркасу вона добре розташовується в руці, не вислизає. Застосовується вона для формування округлого краю нігтя, його вирівнювання, усунення надлишку акрилу або гелю-лаку біля кутикули.

Фігурні

Фігурні пристосування подобаються молодим дівчатам за рахунок незвичайного виконання. Вони рекомендовані для шліфування нігтів у дітей і підлітків.

Бафи

Баф являє собою брусок з абразивно поверхнею. Інструмент дозволяє здійснити кінцеве обточування нігтьової пластини, усунення дрібних борозен, полірування. Частіше бафи використовуються після видалення гель-лаку. У цьому випадку використовується жорстка поверхня.

7ec3f10c69162c83b7aa3d30a17e8643 Пилки для нігтів: одноразова, електрична, лазерна, скляна, керамічна. Види, абразивність, яка краще

Натуральні незабарвлені нігті можна кілька раз обробити м’якою стороною.

Баф використовується перед безпосереднім нанесенням лаку. У комплексі зі спеціальним маслом інструмент сприяє зміцненню нігтя. Використовувати його можна дому і в салоні. У виробництві пристосування затребувана замша, тканина, пінополіетилен.

Для бафів характерна маркування сторін, що робить його зручним використання:

 1. Сторона 1. Призначена для надання форми нігтьової пластини, її укорочення.
 2. Сторона 2. Вона згладжує всі нерівності, усуває задирки.
 3. Сторона 3. Виконує шліфування нігтя.
 4. Сторона 4. Виконує полирующую функцію.

При виконанні манікюру використовуються всі поверхні інструменту.

Як вибрати інструмент за ступенем абразивності

Пилка для нігтів (яка краще, визначається типом шліфувального шару) вибирається не тільки за формою чи матеріалом виготовлення. Слід враховувати рівень її жорсткості, якість напилення. Одиниці виміру параметра вважається грит. Чим нижче значення, тим вища твердість поверхні інструменту.

cdfa686f602ef9eb13dc2f8b0f4413bd Пилки для нігтів: одноразова, електрична, лазерна, скляна, керамічна. Види, абразивність, яка краще

Кожен виріб має своє призначення:

Показник, грит Характеристика
60-80 Максимально жорсткі види пристосувань, якими не рекомендується працювати з нігтями, не покритими гель-лаком, так як вони швидко розшарувати і поламаються. Вони призначені тільки для корекції при нарощуванні. Ще вони усувають натоптиші і дозволені для здійснення педикюру.
100-150 Пиляннями такої жорсткості дозволено шліфувати тільки штучне покриття. Вони двосторонні, причому на протилежних поверхнях різний за ступенем жорсткості шар.
150-240 Інструмент має середню жорсткість, але не застосовується для роботи з природною нігтьової пластиною. З його допомогою створюється фінальна форма штучного манікюру, усуваються нерівності.
240 Ці вироби є універсальними. Вони призначені для шліфування природного рогового шару або штучних покриттів.
240-400 М’яка пилка, застосовувана для зміни нігтьової форми, тонкого шліфування.
400-900 Призначення такого виробу — підготовка до фінальної поліровці.
900-1200 Такий абразивністю мають найбільш м’які пристосування, бафи. З їх допомогою можна досягти дзеркального блиску нігтя, не завдавши йому шкоди.

Абразивність забезпечується такими матеріалами:

 • гранатовими частками (забезпечують тривалий термін експлуатації за рахунок того, що вони не дуже гострі);
 • карбідом кремнію (дозволяють швидко виправити форму пластини, характеризуються гострими краями і чорно-блакитним відтінком);
 • оксидом алюмінію (пилка виходить твердою і жорсткою);
 • карбідом кремнію з додатковим цинковим шаром (завдяки такій структурі пристосування не забруднюється, так як відштовхує від себе пил).

Якщо людина не знає товщини своїх нігтів, краще вибирати пилку з середнім рівнем абразивності.

Кращі виробники пилок для нігтів

Ринок інструментів для догляду за руками великий, тому вибрати відповідне виріб непросто.

Але існують виробники, які мають позитивні відгуки і випускають якісну продукцію:

f1299fd20d5061a23fcce115363f421e Пилки для нігтів: одноразова, електрична, лазерна, скляна, керамічна. Види, абразивність, яка краще

 1. Sholl. Американська компанія, що випускає електричні пристосування для комплексного догляду за нігтями. Пилки володіють різним ступенем абразивності, їх швидкість легко змінюється. Застосовуються вони у салонних умовах, а також призначаються для приватного використання. Абразивні круги м’яко очищають навіть чутливі ділянки шкіри, шліфує і полірує нігті за лічені хвилини. Присутня можливість оперативної заміни насадок. Електрична пилка має стильний дизайн, висока якість. Але елементи живлення та чохол доведеться купувати окремо.
 2. Sinbo. Турецька компанія, яка виготовляє пристосування для догляду за тілом, серед яких электропилки. Кожен прилад оснащений декількома насадками, які взаємозамінні при необхідності. Вироби застосовуються для виправлення нігтьової форми, вирівнювання пластин.
 3. Zinger. Німецький бренд, що має репутацію одного з найбільш надійних виробників манікюрних пилок. Для виробництва приладів використовується тільки високоякісна сталь. В шліфувальному шарі часто присутній золото і срібло. Фірма володіє декількома торговельними марками, які теж виробляють манікюрні приналежності.
 4. Mertz. Німецький виробник, що випускає набори для створення педикюру та манікюру. Вони знаходяться в середній ціновій категорії, тому їх можуть придбати практично все. Перевагою інструментів є тривалий термін експлуатації, висока якість напилення.
 5. Bohemia Glass. Чеська компанія, що спеціалізується на виготовленні косметологічних інструментів. В асортименті присутні в основному скляні пилочки, мають овальну форму. Абразивне напилення високоякісне і знаходиться на обох робочих поверхнях.
 6. TNL Professional. Інструменти південнокорейської компанії стійкі до зносу і володіють сучасним стильним дизайном. Користуватися ними можна в домашніх умовах або в салоні.
 7. QVS. Австралійський виробник, продукція якого характеризується застосуванням норвезької сталі високої якості, заточеною вручну. Всі інструменти гарантовано мають тривалий експлуатаційний термін, міцні і гострі.

Кращий варіант пилки для нігтів вибирається індивідуально, не тільки по призначенню і зручності використання, а й за ціною, формою і того, яким манікюру віддається перевага. Догляд за руками – важливий елемент гігієни сучасного дорослої людини, незалежно від віку, статі та уподобань.

Автор: Світлана (svetlyachok2012)

Відео про пилках для нігтів

Як вибрати пилочку для нігтів:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради