Навіщо закривають дзеркала після смерті людини, коли знімати покривала після похорону

У народних повір’ях існує старовинна прикмета: у будинку, де є покійник – завішують дзеркала. Не всі люди знають, коли і як з’явилося це марновірство. Але, навіть не розуміючи історію його походження, суворо дотримуються цієї традиції.

218a641e009fee8df6f036b2003c6bd8 Навіщо закривають дзеркала після смерті людини, коли знімати покривала після похорону

Навіщо завішують дзеркала після смерті людини

Магічні здібності дзеркал важко підтвердити з наукової точки зору. Однак і відсутність таких теж ніхто не береться спростовувати. Давно відомо, що в будинку, де померла людина, завішують тканиною дзеркала. Чому вони повинні бути закриті, народні повір’я пояснюють так:

 • відзеркалювальна поверхня здатна подвоювати горе і переживання. Закрите дзеркало полегшує родичам померлої людини трагедію втрати;
 • таємнича поверхню вважається творінням і обителлю нечистої сили. А надмірне самозамилування – смертний гріх, званий гординею. Дзеркало диявол використовує як пастку для людських душ;
 • незакрита таємнича гладь розглядається не тільки як порушення поховального ритуалу, але і як неповагу до людського горя;
 • відкрита дзеркальна поверхня може забрати душу покійного і тоді їй доведеться блукати в задзеркаллі, не знаходячи виходу звідти. Такі душі залишаються неупокоенными і не можуть покинути світ живих в призначений термін. Не знайшовши спокою, вони своєю присутністю доставляють занепокоєння живим людям.

Головна з причин занавешивания дзеркал при померлу людину – не дати можливість мертвої душі побачити своє відображення. В іншому випадку тіло буде поховано, а душа залишиться неприкаянной.

Чим і як закривати

Коли людина помирає, його родичі прагнуть скоріше закрити всі дзеркальні поверхні.

Для дотримання ритуалу найкраще підійшла б чорна непрозора тканина. Але ніхто не дасть гарантії, що матерія в необхідний момент опиниться під рукою. Тоді дзеркала можна закрити тим, що знайдеться в кожному будинку:

 • покривало;
 • ковдра;
 • простирадло;
 • скатертина;
 • відріз тканини.

Існує умова, яке обов’язково має бути дотримано. Це непрозорість тканини, якої треба завішувати відбивну поверхню. Щільність матерії повинна гарантувати, що в дзеркалі не буде видно ніяких відбитків.

Закріпившись за дзеркалом репутація магічного предмета не залишає вибору і не дає можливості нехтувати цим звичаєм. Так і грань між світом живих і померлих викликає більше питань, ніж відповідей.

На який день після смерті відкривають дзеркала

Те, що в момент смерті потрібно закривати відображають поверхні, деякі люди розуміють буквально. В будинку закривають все, що може дати відображення. У число цих предметів потрапляють навіть монітори телевізорів і комп’ютерів.

У хвилини горя людям ніколи замислюватися, наскільки це правильно. Їх найбільше турбують наслідки неправильного дотримання ритуалу.

Питання строків, коли можна відкривати в будинку дзеркала після смерті близького, для багатьох людей залишається спірним. У більшості випадків найпоширенішими варіантами для дотримання звичаю вважаються:

 • 3 дні – зазвичай це оптимальний час для того, щоб родичі померлої людини змогли повноцінно підготуватися до обряду прощання і поховання. Всі ці дні родичі повинні молитися за душу покійного. Саме після закінчення цього терміну душа мертвого людини покидає межі будинку і починає готуватися до зустрічі з Господом;
 • 9 днів – згідно з християнським вченням, на дев’ятий день душа померлого залишає тлінне тіло і відправляється в тривалу подорож. З цієї ж причини вважається, що тіло покійного має бути поховане до дев’ятого дня з дня смерті. Саме в цей період душа вже готова до зустрічі з Творцем. Тому в цей день прийнято служити молебень за упокій душі і поминати покійного в молитвах і ритуальним обідом;
 • 40 днів – в цей день Господь визначає, куди відправити душу померлої людини – в рай або в пекло. Прийнято замовляти молебень і влаштовувати поминальний обід. Родичі покійного повинні молитися, щоб полегшити йому закінчення земного шляху.

Враховуючи, що душа покійника залишає будинок на третій день після смерті, знімати з дзеркал покривала можна після закінчення цього строку. Але деякі люди, які беззастережно вірять у забобони, витримують термін у 9 або навіть 40 днів.

Ставлення церкви до даного звичаю

Вчення православної церкви відкидає забобони та поклоніння всьому, що може прирівнюватися до «бесовщине». Але необхідність закривати дзеркала під час похорону не відкидається християнськими традиціями.

Грань між реальним життям і містикою досить тонка. Неможливо заперечувати те, чого іноді важко підібрати логічне пояснення. Тому православні люди закривають дзеркала в перші три дні з дня смерті. У поминальні дні на дев’ятий та сороковий день дзеркала також закриваються щільною тканиною.

Незвичайні явища, пов’язані з прикметою

Є і ще більш вагома причина занавешивания магічною гладі. Вона полягає в тому, що живих людей лякає задзеркалля, пов’язується з потойбічним світом. Закритими дзеркалами живі люди ставлять нездоланний бар’єр між реальністю і містикою.

Чимало історій можна почути про те, як в будинках, в яких не завішували дзеркала на час похорону, потім відбувалися дивні, незрозумілі речі. Самі собою падали й зникали речі, билася посуд, чулися кроки і дихання, домочадців кликав голос померлого з інших приміщень і багато іншого. Прийнято вважати, що це душа загиблого залишилася в будинку і просить про допомогу — чи бажає нашкодити.

Якщо таке все ж сталося, необхідно очистити будинок, можна запросити священика, білого чаклуна або самим виконати ритуали вигнання і очищення.

9d1a24431399fefde17a525ff1e43932 Навіщо закривають дзеркала після смерті людини, коли знімати покривала після похорону

Інші прикмети про дзеркалах і похоронах

Забобон, що стосується дзеркал, поширюється не тільки на душі померлих людей, але і на родичів загиблої людини. Народне повір’я остерігає живих людей виглядати в дзеркало, коли в домі є покійник. Така дія, на думку тлумачів народних прикмет, може накликати велику біду.

У момент переживань втрати психіка людини може бути нестабільною. У сукупності з багатою уявою це нерідко призводить до серйозних розладів нервової системи.

З точки зору магів, вважається, що відбиває поверхня може впустити у світ живих злобних демонів. Порушення ритуалу може позначитися не тільки на людях, а й на самому дзеркалі.

Багато народні прикмети йдуть своїм корінням в далеке минуле. Більшість з них виникли ще в язичницькі часи. Під впливом спостережень часто виникають події були сформовані в деяку закономірність. Вірити в цю системність або вважати її випадковістю, кожна людина вибирає для себе сам.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради