Чому не можна виносити сміття ввечері або на ніч: прикмети

З давніх часів з сміттям було пов’язано багато звичаїв і забобонів. Кожна домогосподарка знала, що не можна виносити сміття з хати після заходу сонця — прикмети про сміття свідчили, що це обов’язково призведе до лиха. У сучасному світі деякі люди досі дотримуються цього правила, однак не до кінця розуміють, звідки взявся такий звичай, чому ж не можна викидати певні речі і виносити сміття після заходу сонця.

6acc9b75c8b2e97f38705e66ff9742fe Чому не можна виносити сміття ввечері або на ніч: прикмети

Забобони, пов’язані зі сміттям

Більшість поганих прикмет вважається знаком для людей, що попереджає про небезпеку, тому наші пращури строго дотримувалися звичаї, щоб не накликати на будинок біду. З давніх часів харчові та побутові відходи символізували «сміття з хати», тобто таємниці і секрети, тому з сміттям було пов’язано безліч забобонів. Невиконання цих негласних правил обіцяло сім’ї втрати і горе.

Коли можна виносити сміття

У давнину сміття, яке викидають ввечері, вважався ознакою неохайності господарів, тому сміття виносили вранці, після світанку. Згідно з прикметами, якщо позбутися від непотрібного мотлоху в темний час доби, викинувши його на смітник, то скоро сім’ю наздоженуть великі біди і гіркі розчарування. Давні прикмети і забобони, пов’язані з відходами, тісно стосуються не тільки сміття, але і прибирання в будинку.

Вважалося, що прибирати житло слід з вікон, а помсти потрібно у бік виходу, щоб з брудом і сміттям вигнати нечисть. Тому і сміття потрібно викидати до вечора, в іншому випадку злії духи в темряві просочаться назад у будинок.

Чому не можна виносити сміття на ніч

Темрява і сутінки в усі часи асоціювалися зі злими духами, відьмами та відунами. Здавна люди з настанням темряви намагалися не виходити з будинку на вулицю без вагомої причини, щільно закриваючи двері і вікна. Страх піддатися нападу служив одним з обґрунтувань заборони. Прикмети свідчили, що не можна виносити сміття ввечері з таких причин:

 • Сміття вночі понесеш — злого духа приведеш. В селах замість сучасних смітників сміття викидали у вигрібні ями, які перебували на околиці поселення. Іноді, щоб викинути непотріб, людині доводилося йти через ліс або повз кладовища, де вночі страшно і небезпечно. Тому таких прогулянок уникали, виносячи сміття вдень або вранці, в іншому випадку до людини міг «причепитися» злий дух.
 • Згідно з іншою прикметою, виносити сміття після заходу сонця — образити домовика. На Русі домашнього духа любили і намагалися догодити, залишали частування, так як він охороняв будинок від вторгнення злих сил. Вважалося, що в залишеній смітті домовик шукає собі ласощі, а якщо винести пакет з відходами, то домовенку не буде чим поживитися, і він сильно розсердиться.
 • Третє марновірство, яке забороняє виносити сміття після заходу сонця, пов’язане з псуванням та підступами чаклунів. Згідно приймете, викинуте сміття якийсь час зберігає енергетику будинку і членів сім’ї та може допомогти відьму або чаклуна навести порчу на господарів.

Крім містичних забобонів і народних прикмет, чому сміття не виносять ввечері, є і раціональні пояснення заборони:

 • Грабіжники і злодії активні вночі, обстряпывая темні справи після заходу сонця, тому вечірній похід до смітнику може закінчитися плачевно.
 • Мало хто з людей заради 10-хвилинного походу до сміттєвих баків буде тепло одягатися. А адже ттемпература ввечері знижується, тому є ймовірність захворіти.
 • Вночі біля смітників частенько бродять бездомні собаки, які збиваються у зграї і шукають їжу. Є ризик бути покусаним, натрапивши в темряві на групу злих псів.

Можна викидати перед поїздкою

Забобонів про сміття багато, і на кожен випадок є окрема прикмета. Їдучи в поїздку, багато людей навіть не замислюються про те, що викинутий на смітник похапцем сміття може серйозно відбитися на подорожі. Народні прикмети свідчать:

 • Їдучи з квартири ненадовго, не можна виносити сміття, мести підлогу в день від’їзду і мити волосся. Вважається, що у відходах залишається частина позитивної енергії, тому виносити непотріб нетривалим перед подорожжю не потрібно. Звичайно, це правило не стосується швидкопсувних продуктів, інакше по поверненню господарів буде чекати неприємний запах.
 • Якщо власники планують назавжди переїхати в інше житло, то, згідно приймете, сміття забирають з собою, щоб викинути його на новому місці. Це робиться для того, щоб мешканці не навели порчу на колишніх власників. Якщо в будинку, який залишають, сім’ї жилося бідно, то відро з сміттям виносять в денний час доби.

Інші народні прикмети

Стародавні повір’я про сміття:

 • Не можна викидати відходи у святі свята, а також в неділю. Згідно з традиціями, винос сміття — це робота, а на свята та вихідні дні покладається ходити в церкву або відпочивати.
 • Якщо в сміттєвому пакеті мало або немає залишків їжі, то людину чекає матеріальне благополуччя. Марновірство пов’язано з тим, що в колишні часи люди дбайливо ставилися до їжі, і викидання продуктів тлумачилося як марнотратство.
 • Якщо під час прибирання незаміжня дівчина залишає сміття на підлозі, то заміжжя не буде вдалим.

6107a0367ecaff61ca0e2debb8cb0924 Чому не можна виносити сміття ввечері або на ніч: прикмети

Як правильно викидати старі речі

Кожна господиня знає, що сміття може бути різним: це і залишки їжі зі столу, і старі речі, і інші непотрібні предмети. Однак навіть старий одяг потрібно викидати правильно:

 • Плануючи винести сміття, який може комусь стати в нагоді (старі речі, посуд, прикраси), потрібно очистити предмети особистої енергії, яку вони ввібрали. Для цього речі замочують у підсоленій воді і потім відносять на смітник.
 • Якщо ж викидаються предмети не придатні для подальшого користування, їх спалюють або рвуть на дрібні частини, щоб вороги не могли застосувати колишнє майно для магічних дій. Посуд та інші крихкі предмети розбивають.
 • Чеки, квитанції і документів, де вказані особисті дані, рвуть на дрібні частини або спалюють, оскільки ними можуть скористатися і заздрісники, і недобросовісні люди.

Застосувавши на практиці ці мудрі поради, можна убезпечити себе і близьких від негативного впливу.

Що не можна викидати за прикметами

На думку наших предків, кожна річ зберігає на собі відбиток енергії людини, якому вона належить, тому позбавлятися від непотрібного мотлоху, довгі роки лежав у квартирі, слід вкрай обережно. Однак, згідно з народним забобонам, є речі, які не можна викидати:

 • Дзеркала. Цей аксесуар вважається магічним інструментом, який часто використовується для різних містичних цілей.
 • Нігті і волосся людини — краща здобич для чаклуна, який хоче навести порчу.
 • Сіль — загрожує розбратом з близьким родичем.

39a4bc98b947dfb515644d47b846a14f Чому не можна виносити сміття ввечері або на ніч: прикмети

Звичайно, зберігати вдома відрізані нігті і волосся, тьмяні дзеркала — не найкраще рішення. Перед тим як викинути дзеркальце, слід здійснити ритуал, який допоможе уникнути поганих прогнозів:

 • Дзеркало загортають у темну, непроникну матерію і, винісши на вулицю, посипають сіллю. Після цього можна викидати непотрібну річ.
 • Другий варіант очищення — дзеркало тримають під струменем води, щоб змити енергію. Також можна окропити предмет святою водою, тричі перехрестити палаючою свічкою і після цього відправляти в сміттєвий бак.

Позбутися від нігтів і волосся куди простіше — подібні відходи слід спалити. Якщо людина випадково розсипав сіль, то продукт потрібно акуратно змести в совочок і змити в унітаз.

Як уникнути неприємностей

У сучасному світі у кожної людини багато турбот і справ, тому іноді відходи потрібно терміново викинути вночі. Деякі господині можуть забути або не знати про народною прикметою, тому відправляються виносити сміття з хати ввечері. Захиститися від наслідків нічного виносу відходів можна наступним чином:

 • Наблизившись до сміттєвого баку, перед тим як викинути пакет або вміст відра, потрібно подумки сказати: «Виношу непотрібне з дому, а щастя і достаток залишаю».
 • Вимовити слова змови потрібно тричі, а ще краще — повторювати їх до повернення додому.

Народні прикмети та забобони робили світ для наших предків зрозуміліше, служили попередженням про погані події. Слідуючи давньої мудрості, можна вберегти рідних від негативного впливу недругів. Однак важливо розуміти, що багато залежить від самонавіювання — викинувши сміття ввечері, потрібно не засмучуватися, а налаштувати себе на позитивний лад.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради