Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

Практичний і стильний варіант зачіски – африканські косички. Існує ряд різних технік і варіацій виконання афрокос. Заплести їх можна як в спеціалізованому салоні, так і самостійно в домашніх умовах.

Кому підходять африканські косички

Ця зачіска є екстравагантної, тому багато людей не наважуються її робити. Насправді африканські косички підходять практично під будь-який образ життя, винятком є професії, при яких необхідно більшу частину часу контактувати з людьми (особливо, якщо серед опонентів багато людей старшого віку).

Так, наприклад, не найвдалішим рішенням будуть афрокосички у працівників банківської сфери: люди можуть сприйняти подібний образ як легковажний. Не рекомендується заплітати такі кіски людям, які змушені дотримуватися строгий дрес-код.

В інших випадках така зачіска стане відмінним доповненням будь-якого образу, враховуючи, що вона підходить під будь-який стиль одягу: від гламурного до рокерского. Завдяки різним інтерпретаціям виконання, кіски підходять під будь-яку форму обличчя.

38abb9d488c5bbdfd5c8d389e957e5ff Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

Так, наприклад, люди, що мають високий лоб, можуть залишити в природному вигляді чубок, яка буде його прикривати. Однак ця зачіска не підійде людям з жирним типом волосся: при частому митті голови афрокосички будуть постійно розплітатися, з-за чого вигляд стає неохайним.

Вибираючи в якості зачіски, афрокосички, слід враховувати і вік, так як найбільше ця зачіска підходить для людей до 35 років.

На яку довжину можна плести

Африканські косички (як заплести їх можна побачити нижче) можуть бути абсолютно різної довжини. Розрізняють два види афрокос: «безпечні» і натуральні. Останні – коси, які заплітаються безпосередньо з волосся на голові.

При плетінні такого виду кісок волосся будуть виглядати коротше на З-5 см, а у випадках, коли пасма від природи не дуже густі, кіски виявляться рідкісними. У даному випадку необхідна довжина волосся залежить від того, якої довжини повинні бути кіски.

c076491837f584f70a4e13f62e3f58d2 Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

«Безпечні» коси заплітаються з використанням штучних матеріалів, наприклад, канекалону. За рахунок цього матеріалу косички можна не тільки зробити довшим реальних волосся, але і густіше, об’ємніше. Мінімальна довжина волосся, на яку плетуться «безпечні» коси повинна становити не менше 3-х см, інакше штучний матеріал просто не буде триматися.

Переваги і недоліки

Африканські кіски мають як позитивні, так і негативні характеристики.

Серед переваг даної зачіски можна виділити:

 • Зручність: людям з афрокосами не потрібно переживати за псування своєї шевелюри в періоди сильного вітру або дощу, волосся не електризується, не лізуть в обличчя.
 • Економія часу: власникам даної зачіски не потрібно витрачати багато часу вранці перед дзеркалом, щоб створити гарну зачіску. Африканські кіски, навіть просто зібрані у хвіст, здатні створити акуратний, завершений образ. До того ж ця зачіска не вимагає частого миття голови: одного разу в тиждень більш ніж достатньо.
 • Економія коштів: досить довгий час не доведеться витрачатися на різні маски і бальзами для догляду за волоссям, на фіксуючі засоби та ін До того ж і шампуню йде мінімальна кількість.
 • Прискорений ріст волосся: за рахунок стягнутого стану коренів волосся і шкіри голови, кров буде краще вступати до волосяних цибулин, приносячи більшу кількість поживних речовин.

Серед недоліків можна виділити наступне:

 • Головний біль і свербіж шкіри голови. Це відбувається з-за постійної сухості шкіри голови. Однак дискомфорт проходить по закінченню 1-2 тижнів.
 • Сухість і перетин кінчиків волосся після розплітання африканських кісок. Так як афрокосички не розчісують, то на кінчики не потрапляє необхідну кількість шкірного жиру, який захищає їх від зайвої сухості і стоншування.
 • Афрокосы дуже довго сохнуть. На відміну від звичайних волосся, афрокосички можна після миття швидко висушити феном і йти по справах: з-за тугого скріплення волосків між собою повітря не може проникнути до кожного з них і просушити. Однак цю проблему легко вирішити, якщо мити голову з вечора.

Класичні

Африканські косички (як заплести їх, можна побачити нижче) за класичною схемою являють собою стандартні коси: волосся діляться на 3 пасма, які поперемінно схрещують між собою. Проте для їх плетіння загальну масу волосся треба розділити на дуже дрібні пасма і з кожної заплести по тугий косичку.

3e6edbc673483308926fe7baa7650ebd Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

В цілому їх кількість може доходити до 200-300, в залежності від густоти волосся.

Гофре

Даний вид зачіски являє собою дрібні завитки з пасм волосся, причому їх обсяг варіюється від дрібних до великих кучерів. З вигляду гофре схоже на хімічну завивку, але більш нешкідливу для стану волосся. За рахунок техніки виконання, гофре підходить навіть власникам тонкого і ослабленого волосся.

Сенегальские

Особливістю даної зачіски є плетіння не 3, а 2 пасм, які закручують у протилежні сторони. Як правило, такі кіски є доповненням до класичних афрокосам, але існують варіанти створення зачіски тільки з сенегальських кос.

Французькі афрокосы

По загальній довжині волосся такі кіски виглядають як класичні: 3 пасма, переплетені між собою. Однак, на відміну від класичних, французькі афрокосички плетуться не на голові, а «по» голові: їх заплітають впритул до шкіри голови, завдяки чому утворюються геометричні малюнки практично будь-якої форми.

cbae8a7ee4e7b3fd43271622d0edd610 Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

По завершенню роботи на верхній частині голови, між косами, видно ділянки шкіри.

Тайські

Ці косички на вигляд ідентичні класичним африканським косичкам. Однак, на відміну від останніх, тайські коси заплітають виключно з натуральних волосся, без вставок штучного матеріалу. З-за цього тайські кіски підходять тільки власникам дуже густих і довгих волосся, в іншому випадку зачіска буде виглядати не дуже красиво.

З великими локонами

Це зачіска являє собою зигзагоподібні повітряні локони. Спеціальний матеріал (пасма з великими локонами) вплітаються в натуральні волосся, що створює додатковий ефект обсягу.

Зізі

Кіски, виконані в стилі зізі, можуть бути різними: прямими, гофрованими, завитими великими локонами або спіраллю. Крім того, даний вид кос можна укладати в різні комбінації. Прямі зізі візуально нагадують класичні афрокосички, однак, вони більш тонкі і легкі, досить швидко сохнуть.

Зізі сью

Це зізі оформлені дуже великі локони, дана зачіска ідеально підійде тим, хто хоче створити максимально об’ємні волосся.

Дреди

Дреди зовсім не схожі на коси у звичному розумінні: вони більше нагадують «ковбаски», товщина яких може бути абсолютно різною. По суті, дреди представляють собою щось на кшталт колтунов: якщо довгий час не розчісувати і не мити волосся, то вони зберуться в дреди.

8a6d4b7cb34271757c771d138d4176ba Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

Однак при умисному плетінні вони виглядають охайно і красиво, чого не можна сказати про «самозаплетенных» природним шляхом. Для плетіння дредів використовують кілька технік. Найпоширеніший з них: затиснути пасмо волосся між ребрами долонь і розтирати локон між ними. Коли локон стане нагадувати одне ціле, його беруть за краї і «розривають».

Поні тейл

Плетіння повністю відповідає класичним афрокосичкам, однак, нижня частина волосся (10-1З см) залишається незаплетенной.

Локони Керлі

Ця зачіска являє собою великі об’ємні локони з штучного матеріалу, які кріпляться до основи натурального волосся за допомогою плетіння невеликий коси. Щоб не було видно переходу, косу-кріплення маскують штучним матеріалом.

Які африканські косички вибрати чоловікам

Сильній статі підійдуть не всі з перерахованих зачісок. Серед них можна виділити дреди. Цей вид кісок відмінно виглядає на спортивних чоловіків, що мають брутальний зовнішній вигляд. Яскравим прикладом є серфінгісти.

Також на чоловіках красиво виглядають французькі коси. Особливо поширена вона у боксерів і футболістів.

4faffe6c9fa0a5fc40682ee7cde1b4c2 Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовахФото стильних варіантів африканських кісок для чоловіків.

Класичні африканські косички, також можуть прикрасити чоловіка, але далеко не кожного: для цього потрібно мати специфічну зовнішність. В іншому випадку чоловік може стати надмірно жіночним.

Африканські кіски для дівчаток

Дівчатам підійдуть будь-які з перерахованих вище зачісок. Причому найбільш підходящим віком для них є проміжок від 19 до З5 років, хоча вони непогано виглядають і на більш молодих дівчат (від 7 років). На жінок старше 35 років дані зачіски будуть виглядати недостатньо лаконічно.

Інструменти і матеріали для плетіння афрокос

Для плетіння африканських кісок в домашніх умовах знадобляться наступні інструменти:

 • гребінь, для поділу загальної маси волосся на пасма;
 • масажна гребінець, щоб волосся не були сплутаним між собою, не мали ніяких вузликів;
 • силіконові гумки, для закріплення кісок (не потрібні для дредів);
 • запальничка, щоб споювати штучний матеріал, яким прикривається місце його кріплення до натуральних волосся;
 • стрічки, мотузки необхідних кольорів, для додання зачісці більш яскравого виду (за бажанням);
 • затискачі для волосся, щоб збирати непотрібні локони.

4f371ca166ce052b58f16e293374031f Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

Тим, хто планує плести «безпечні» косички, знадобляться штучні матеріали, такі як:

 • Канекалон – штучний матеріал, що використовується для створення перук і африканських зачісок. При створенні африканських зачісок канекалон необхідний для створення більшої густоти волосся, а також для подовження зачіски. На вигляд він схожий на звичайні волосся: йде окремими тонкими волосками, скріпленими разом у хвіст або косу. Цей матеріал є найбільш популярним серед матеріалів, що виконують схожі функції. По-перше, він є гіпоалергенним і безпечним; по-друге, завдяки своїм властивостям він може приймати різні форми при термообробці: локони, кучері різної інтенсивності. Крім того, канекалон має дуже широку колірну палітру, і необов’язково одноколірну: можна знайти канекалон під мелірування, шатуж, балаяж.
 • Акрилові нитки є різновидом ниток для в’язання, але останнім часом їх все частіше використовують для плетіння кіс. При виконанні африканських зачісок вони виконують ті ж функції, що і канекалон, однак вони, по-перше, набагато легше каникалона, по-друге, швидше втрачають охайність. Проте новачкам буде набагато простіше плести з ниток, так як вони мають більший об’єм і в них складніше заплутатися.

Способи плетіння афрокос

Африканські косички (як заплести їх самостійно можна дізнатися нижче) виконуються за допомогою покрокового виконання наступних нескладних операцій:

 • Ретельно розчісують волосся масажною гребінцем, щоб не залишилося вузликів.
 • За допомогою гребінця відділяють верхню шапку волосся і закріплюють їх зажимом. Вільної повинна залишитися лише невелика копиця у потиличній частині (по ширині голови).
 • Залишилися вільними волосся необхідно розділити на рівні пасма необхідної товщини.
 • Одну з пасом поділяють на 3 частини і починають плести кіску за стандартною схемою, але дуже тугу.
 • Дійшовши до кінчиків волосся, закріплюють косу бажаним чином: за допомогою гумки, пасма канекалону і запальнички, нитки.
 • Проробляють ті ж операції з іншими пасмами, потім розпускають решту волосся і відокремлюють від неї наступну порцію. Повторювати дії слід до тих пір, поки не будуть заплетене все волосся.
 • Як доглядати

  Африканські кіски, у перші тижні після того, як їх заплести, можуть доставляти дискомфорт, викликати свербіж шкіри голови – це нормальна реакція на надмірну стягнутість волосся. Щоб свербіж згодом пройшов, а не посилився, необхідно доглядати за шкірою голови.

  27f8a6c134781d5fc0cc288a3bedb436 Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

  З цією метою змочують ватний диск у відварі ромашки і обробляють їм шкіру голови. Процедуру бажано проводити 3 рази в день. Найважливіше – чесати голову ні в якому разі не можна, иначеона буде свербіти ще сильніше і можна розчесати таким чином шкіру до подряпин і випадково занести туди бруд.

  При сильному свербінні рекомендується поплескувати пальцями по сверблячі місця або робити масаж голови за допомогою натискання кінчиками пальців на шкіру.

  Якщо афроприческа зроблена з додаванням штучних матеріалів, то варто уникати зайвого нагріву волосся, наприклад, при поході в баню волосся необхідно прикривати рушником або спеціальною шапочкою.

  Мити голову потрібно не частіше одного разу на тиждень, інакше зачіска швидко втратить форму і «розпушити». Самі коси мити не потрібно (хіба що в разі крайньої необхідності, наприклад, якщо на них потрапило щось липке або якщо вони пропахли багаттям), тільки безпосередньо шкіру голови між косами. Робити це можна декількома способами.

  Перший спосіб включає в себе наступні кроки:

 • Шкіру голови ретельно змочують з душу.
 • На руку видавлюють трохи шампуню (бажано без функції 2 в 1), спінюють його.
 • Акуратно наносять шампунь на оголені ділянки голови. Масажують їх, щоб шампунь ще вспенился.
 • Ретельно змивають теплою водою.
 • Повторювати процедуру слід до тих пір, поки голова не перестане бути жирною.
 • Другий спосіб схожий з першим, але замість долонь використовується губка. Потрібно нанести шампунь на губку, спінити і промокати їй шкіру голови.

  Корекція

  Корекція афрокосичок може бути кардинальної або легкою. Перша передбачає повне переплетення кос, тобто їх потрібно розплести, а потім заплести назад.

  06f7721d28e60572dda5d43a29d31281 Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

  Для простоти краще розплітати не відразу всю масу волосся, а по одній косі. При такому способі головне не заплутатися, які вже відкориговані, а які ні. Для цього можна готові коси збирати в окремий пучок за допомогою гумки або затискача.

  Легка корекція відбувається незвичайним, але дієвим способом:

 • Беруть одну косу, кладуть її на долоню.
 • Зверху коси плазом укладають гострі ножиці.
 • Проводять ножицями по всій довжині коси.
 • Щоб позбутися гармата зверху голови, волосся необхідно зібрати в пучок і обрізати.
 • Як правило, вилазять волоски є кінчиками, тому можна не хвилюватися, що після такої корекції, розплітаючи коси, можна буде виявити прогалини.

  Зачіски з афрокосичками

  Афрокосички ефектно виглядають як у розпущеному, так і в зібраному вигляді.

  da75a85a46236d5d24ce7ca83756511c Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

  З африканських кос можна зробити такі зачіски:

  • хвостик;
  • різноманітні коси (французька, колосок);
  • шишку на маківці;
  • два пучка на потилиці або ближче до передньої частини особи;
  • можна зібрати в хвіст лише основну масу волосся, а нижні залишити розпущеним.
  Найменування зачіски Спосіб плетіння
  Хвіст Необхідно перекинути голову вниз, зібрати все волосся в один пучок, не відпускаючи волосся, підняти голову, виправити, якщо є «півні», і закріпити гумкою.
  Два пучка Слід розділити коси на 2 рівні частини, по черзі зібрати кожну з них у високий хвіст необхідної частини голови і закріпити гумкою. Потім волосся починають скручувати (ніби їх потрібно вичавити, але тільки в одну сторону), продовжуючи рух, поки волосся самі не ляжуть «шишечкою», і закріплюють гумкою великого розміру. Те ж саме проробляють з другою частиною волосся.
  Пучок на маківці голови Насамперед необхідно зібрати високий хвіст, як у першій зачісці, а потім скрутити волосся в шишку, як описано у попередній схемі.

  Африканські косички (як заплести їх можна вирішити, підібравши зачіску під стиль одягу) можна викласти в самі різні зачіски, причому робляться вони тим же чином, що і при наявності розпущеного волосся.

  Як розплести афрокосы

  Розплітати коси необхідно правильно і дуже акуратно, інакше можна пошкодити структуру волосся:

  • кожну косичку змочують водою;
  • знімають гумку, якої фіксувався кінчик;
  • беруть будь-тонкий предмет, наприклад, голку;
  • вставляють її в кожне видиме отвір у косі і повільно тягнуть вниз – коса повинна повільно розплітатися;
  • після зняття всіх кос, голову необхідно помити і зволожити шкіру і волосся за допомогою маски або бальзаму.

  62bc2d5800a29c5fa2d138a93888b1c9 Африканські косички. Фото, як заплести, види: чоловічі, дитячі для дівчаток, з нитками, канекалоном, зізі. Як доглядати, мити волосся в домашніх умовах

  Після довгого носіння такої зачіски на волоссі можуть з’явитися ковтуни, які будуть заважати розплітати коси. Щоб цього не відбувалося, волосся можна обприскати засобом для неслухняного волосся.

  Зачіски в африканському стилі – це відмінний спосіб змінити свою зовнішність, а також звільнити трохи часу і коштів на те, що важливо. До того ж заплести коси просто, головне знати, як це зробити і слідувати інструкціям.

  Автор: Євгенія Борисова.

  Відео про різновиди африканських косичок і правила їх плетіння

  Як плетуться афрокосы:

  Плетіння кісок зізі:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради