Синичка стукає у вікно: до чого це за прикметами

Людям властиво шукати містичне пояснення незвичайним подіям. Наприклад, міські жителі звикли бачити синиць годівниць або на гілках дерева, але не на своєму підвіконні. Тому візит пташки або стук в вікно багато хто розцінює як попереджувальний знак. Поява гості здатне як насторожувати, так і викликати радість. Щоб зрозуміти, що означає такий візит, потрібно уважно придивитися до поведінки птиці.

a447d5fa6ea19926e40e3718a69c9a51 Синичка стукає у вікно: до чого це за прикметами

До чого синиця б’ється у вікно

З давніх пір люди ставилися з особливою увагою до представників природного світу. Вважалося, що деякі його мешканці допомагають передбачати майбутні події, попереджають про небезпеку. До таких провісників відносяться птахи. Якщо у вікно постукала синиця, то можна очікувати як позитивних, так і негативних новин.

Народні прикмети говорять:

 • встановлення гармонії і миру в домі, дозвіл конфліктів і зміцнення родинних зв’язків;
 • поліпшення фінансового становища;
 • поповнення в родині.

Це далеко не всі можливі трактування прикмети. Постучавшая у вікно синиця часто асоціюється з душею померлої людини, який намагається вийти на контакт.

У повір’я є і негативний тлумачення: поява птиці означає швидку смерть близьких. Біда може торкнутися не тільки родичів, але і сусідів, колег по роботі і знайомих.

Якщо синиця б’ється у вікно, то забобонні люди розглядають це як попередження про втрату великої суми або невдалому вкладення грошей.

Не варто розцінювати появу птахи за віконцем виключно як погану новину. Ясність принесе характер постукування і поведінку пташки.

Б’є дзьобом по склу

У більшості трактувань поява синиці позначає добрі вісті. Ці пернаті уособлюють собою успіх і щастя. Якщо птах постукала дзьобом, це розцінюють як повідомлення про позитивні зміни:

 • поліпшення фінансового становища;
 • успіх у справах, навчанні або на роботі;
 • хороші новини, які торкнуться всіх членів сім’ї;
 • несподівана поява довгоочікуваного гостя.

Стук синиці дзьобом по склу може мати і негативний тлумачення. Своєю появою птах пророкує неприємності, несподівану хворобу родичів і швидку смерть.

В народі існує традиція відкривати вікна навстіж у день, коли вмирає один з членів сім’ї. Люди вірять, що постукав синиця намагається забрати душу покійного і перевести його в світ мертвих.

8f2ed79588fba1dc80aca53ca70d24a8 Синичка стукає у вікно: до чого це за прикметами

Стукає в раму вікна

Поява птиці в народі часто розцінюється як попередження. Стук синиці в віконну раму обіцяє швидкі зміни, які здатні обернутися як хорошу, так і погану сторону.

Інші трактування повір’я говорять про необхідність вшанувати пам’ять померлих родичів, які намагаються привернути до себе увагу. Для заспокоєння покійних потрібно відвідати їх могили на кладовищі, замовити молебень, поставити свічку або згадати про них добрим словом за вечерею в колі сім’ї.

Якщо синичка стукає в раму вікна і цвірінькає, то значення прикмети позитивне. Повір’я говорить про можливості втілення давніх бажань у життя. Настав час приймати сміливі рішення, брати участь в лотереях, будувати плани на майбутнє.

Стукає по карнизу

При тлумаченні забобони звертають увагу на поведінку птиці. Якщо синиця тихо сидить на підвіконні або карнизі і заглядає у вікно, чекає гарних новин.

Спокійне постукування дзьобом віщує успішне завершення справ, вирішення конфліктів, встановлення миру і гармонії в родині.

Як запобігти біді

Незважаючи на наявність логічного пояснення стуку синиці у вікно, забобонні люди продовжують розглядати прикмету в негативному ключі. Езотерики рекомендують недовірливим і сприйнятливим особам дотримуватися наступних порад, які допоможуть запобігти нещастя:

 • Потрібно обійти житло із запаленою свічкою або окропити вікна святою водою, щоб уберегтися від впливу заздрісників або темних сил. З цією ж метою в народі використовують грона горобини, які слід покласти між віконними рамами або повісити з зовнішньої сторони вікна.
 • Для усунення негативних наслідків необхідно на час покинути разом з родиною будинок. Марновірство свідчить, що в цьому випадку біда чи погана новина, яку принесла з собою синиця, не торкнеться близьких.
 • Надійним засобом, який знімає негативну енергетику, вважається червона стрічка. Її прив’язують до віконної ручки, щоб відлякати неприємності.
 • Уникнути поганих новин можна з допомогою відкупу. Монету залишають на перетині доріг. Якщо синицю надіслали темні сили, то вони візьмуть символічну плату за благополуччя.

З яким наміром синиця не хотіла потрапити в будинок, не можна ображати і відлякувати птицю. Потрібно погодувати гостю зі словами «Бери їжу і не дивись на душу». Це просте правило убезпечить від негативу.

Логічне пояснення поведінки синиці

Якщо птах стукає у вікно день у день, летить і повертається знову, то не варто чекати поганих новин. Візиту непроханої гості є логічне пояснення:

 • У зимовий період пернатим часто не вистачає харчів, ось вони і тягнуться ближче до людини. Щоб виключити це припущення, потрібно уважно оглянути віконну раму з вуличної сторони на наявність дрібних комах і павучків. Можливо, своєю появою синиця не хотіла викликати тривогу, а намагалася знайти собі їжу.
 • У ряді випадків птиця могла не помітити прозорого скла або сприйняти своє відображення за родича, з яким намагалася подружитися чи побитися.

Несподіваний стукіт синиці у вікно віщує різні події. Не варто розглядати її появу як поганий знак. Будь приймете може знайтися логічне пояснення

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради