Чи можна дарувати тапочки: прикмети на День Народження чоловікові або жінці

На перший погляд, домашні тапочки — приємний і милий подарунок, який символізує турботу про людину. Але подібну думку поділяють далеко не всі. Люди, які вірять у народні прикмети, навряд чи оцінять такий презент. Піднісши суеверному людині такий подарунок, ви ризикуєте засмутити його або навіть назавжди зіпсувати дружні відносини.

56a3978fcb4fe73f2a36ecc5f98bac84 Чи можна дарувати тапочки: прикмети на День Народження чоловікові або жінці

Чи можна дарувати домашні тапочки

Заборона дарувати тапки близьким міцно укорінився в підсвідомості містично налаштованих людей. Будь забобон можна пояснити, ретельно проаналізувавши його. Щоб розібратися, коли прикмети і забобони, пов’язані з подібним подарунком, набули негативного характеру, насамперед слід звернутися до історії. Варто прислухатися і до психологів, у яких є власне пояснення, чому краще відмовитися від вибору такого презенту.

Намір узаконити стосунки

Пара домашніх капців, прийнята з рук коханої людини до початку спільного життя, є вісником розлуки. Народна прикмета свідчить, що незабаром пристрасні стосунки згаснуть, а життєві шляхи колишніх коханих розійдуться.

Спростувати чи підтвердити цю трактування прикмети не представляється можливим, але психологи вважають її цілком обґрунтованою. На їх думку, така взуття на підсвідомому рівні сприймається, як виключно сімейний і домашній предмет.

Людина, який морально не готовий перейти на наступний етап взаємин, сприйме подарунок, як загрозу особистій незалежності і свободи.

Тому, якщо ви дорожите другою половинкою, не даруєте домашню взуття, краще знайдіть більш оригінальний варіант.

Наближається розлука

Забобонні люди остерігаються дарувати тапочки в подарунок своїм близьким. За прикметами взуття асоціюється з далекою дорогою, тому спровокує швидку розлуку з людиною.

В давні часи із-за високої вартості придбати черевики міг не кожен. Купівля нової пари вважалася значущою подією, а взуття часто призначалася зібрався в далеку дорогу. Піднести такий подарунок, значить, побажати щасливої дороги і натякнути, щоб обдаровуваний йшов з вашого життя.

b27a8846bb4e28d860bbd9cde86ae57b Чи можна дарувати тапочки: прикмети на День Народження чоловікові або жінці

Смерть одержувача подарунка

Це сама погана прикмета, пов’язана з домашньої взуттям. У минулі часи багато бідняки могли надіти тапочки виключно на власних похоронах. Пара з м’якою підошвою і широкою колодкою виготовляли спеціально для покійних. Зручне взуття на небіжчика фактично являла собою побажання комфортної загробного життя.

Зараз тапочки, перш за все, традиційний домашній атрибут, але деяких людей лякає перспектива отримати такий подарунок. Забобонна людина сприйме презент як злий недоречний жарт і бажання швидкої смерті.

Можна піднести в дар чоловікові чи дружині

Вважається, що дарувати домашні тапочки не варто навіть коханій людині, тому що це призведе до серйозної сварки. Але якщо подружжя давно у шлюбі і не забобонні, то вдало підібрана пара взуття тільки зміцнить союз закоханих.

Чудовим доповненням до домашнім капцям буде комплект з махрового халата і рушники, прикрашений візерунками, які воліє кохана людина.

Чому не можна дарувати тапочки на день народження

Тапочки на день народження прийнято дарувати тільки близьким людям. Але для рідної людини завжди можна вибрати що-небудь більш оригінальне і цікаве.

Тапочки, навіть дорогі і брендові, — занадто буденний і нудний подарунок, тому презентувати їх своїй другій половинці на день народження точно не варто. У таке свято більш доречно порадувати кохану людину чимось романтичним і незабутнім.

Домашнє взуття — прекрасний варіант подарунку для дітей. Подаровані тапочки з улюбленими мультиплікаційними героями напевно викличуть захоплення у дитини.

Які тапочки можна дарувати близьким

Такий подарунок повинен передати теплі емоції та сприятливе ставлення до одержувача. Вибір залежить від віку і способу життя людини:

 • Людям старшого віку підійде домашнє взуття із закритим носком і п’ятою. Вона зручна і практично виключає травматизм.
 • Спортсмени гідно оцінять тапочки з ортопедичною устілкою, яка стабілізує кровообіг і запобігає розвиток подагри.
 • Фанатам мультфільмів і комп’ютерних ігор сподобається домашнє взуття, виготовлена у відповідному стилі.
 • Людині, що захоплюється футболом, приємно буде отримати подарунок з символікою улюбленої команди.

Кому не можна презентувати тапки

Якщо відкинути забобони і розглядати домашнє взуття як корисну і потрібну річ, подарувати тапочки не така вже й погана ідея. Але в деяких випадках краще утриматися від такого подарунка. Кому ж не варто презентувати домашнє взуття:

 1. Чоловікові, стосунки з яким тільки почалися. Потенційний наречений з великою часткою ймовірності побачить у подарунок заклик до спільного проживання. Чоловік, не готовий до такого серйозного і відповідального кроку, може розірвати романтичний зв’язок.
 2. Дівчині, відносини з якою, ви ще не вирішили узаконити. Справа в тому, що реакція жінок може повністю відрізнятися від чоловічої: вони можуть поставитися до подарунка, як до пропозиції руки і серця.
 3. Літнім людям, які щиро вірять у прикмети. Людина подумає, що ви натякаєте на близьку смерть.

З якого приводу можна дарувати

На деяких урочистих заходах такий подарунок буде доречний і навіть потрібен:

 • Якщо прислухатися до порад старшого покоління, то прикмета дозволяє дарувати тапочки тільки парі. Наприклад, вирушаючи на день народження до друга, який перебуває в родинних стосунках, прихопіть такий же подарунок та його другій половинці. Вручити потрібно обов’язково дві пари взуття — чоловікові і дружині, щоб шлюб став міцнішим і щасливішим.
 • Те ж саме відноситься і до дару молодятам. Весільний подарунок, що складається з двох пар тапочок, слід гармонійно підібрати за кольором, якістю і зовнішнім виглядом. Взуття укладають в одну упаковку і перев’язують яскравою стрічкою.
 • Домашнє взуття не буде зайвою на новосілля. Навіть якщо господарі вже обзавелися улюбленими тапочками, такий подарунок стане приємним сюрпризом для гостей.

169b86de8c4107b95419794392b244cf Чи можна дарувати тапочки: прикмети на День Народження чоловікові або жінці

Як правильно презентувати домашні тапочки

Вирішивши порадувати близьку людину новою парою взуття, прийміть заходи для нейтралізації негативних наслідків прикмети:

 1. Даруйте тапочки яскравих тонів. Відмовтеся від білого і чорного кольору.
 2. Вручайте подарунок з щирими побажаннями добра, щастя і любові. Позитивні емоції нейтралізують можливі негативні наслідки прикмети.
 3. Запропонуйте людині викупити подарунок за символічну ціну. Вийде, що взуття не піднесена в дар, а куплена.
 4. Подаруйте тапочки, пов’язані або зшиті особисто вами. Негативні прикмети і забобони не поширюються на взуття, зроблену власними руками. Дарують не предмет домашнього вжитку, а майстерно створену річ, в яку автор вклав частинку себе і своєї любові.

Кімнатні капці — неоднозначний подарунок. Не варто підносити його забобонним людям: дар може бути сприйнято як натяк на близьку смерть. За прикметами домашню взуття прийнято дарувати на новосілля або річницю весілля, причому потрібно підготувати дві пари — для чоловіка і дружини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради