Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Еркер є особливим дизайнерським рішенням, яке являє собою частина приміщення, що виступає з будівлі. Він створюється не тільки для збільшення простору і прикраси зовнішньої обробки, але і для того, щоб в кімнату надходило більше світла. Кухня п44т з еркером зважаючи нестандартного планувального рішення в будинках цієї серії вимагає такого ж творчого підходу до дизайну інтер’єру.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana210 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Особливості планування кухні з терасою

Одна з головних проблем будинку – його нестандартна форма, яка може бути абсолютно будь-який.

Еркер в кухнях може бути:

 • трикутний;
 • трапецієподібний;
 • напівкруглий.

Трикутний еркер має невеликі розміри, тому в ньому складно розмістити повноцінну обідню зону. Тут ідеально буде виглядати затишний диванчик або стелажі. У трапецевидном і овальному еркері вже цілком можна створити красиву кухню-їдальню.

Навіть якщо кухня у эркерном будинку знаходиться в північній чи західній частині квартири, нестачі в природному світі не буде. Просторе вікно, як правило, хорошої якості, дозволить не використовувати багато додаткових джерел штучного світла, а також вибирати практично будь-який дизайн кухні серії п 44т.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana211 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Переваги еркера в квартирах серії п44т

Архітектурне доповнення приміщення володіє поруч переваг.

Еркер має ряд плюсів:

 • збільшення корисної площі квартири;
 • приміщення, завдяки такому плануванні, стає набагато світліше за рахунок великих еркерних вікон;
 • зовнішній вигляд стає більш естетичним.

Збільшення простору до 13 кв. м — одне з найбільш очевидних переваг. Кухня стає більше, а значить, з’являється можливість для розробки цікавого індивідуального дизайну інтер’єру, що, безсумнівно, сподобається тим, хто прагне виділятися з натовпу типових проектів.

З’являється можливість об’єднання еркера з прилеглим приміщенням. Результатом такого рішення стане кухня-вітальня. Цей варіант підійде володарям двокімнатних квартир або будинків з великою кількістю приміщень, адже при об’єднанні буде губитися деяка приватність. Це теж потрібно враховувати при плануванні ремонту. На противагу об’єднання може виступити зонування еркерний кухні. Так невелике приміщення з допомогою дизайнерських прийомів знайде різну функціональну навантаження.

Також, щоб оптимально використовувати простір, краще всього розмістити вздовж стін кутовий або лінійний кухонний гарнітур, а обідню зону розташувати в самому еркері. Обідній стіл в цьому місці виглядає оптимально і виграшно.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana212 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Інший варіант – розмістити в еркері стелажі і полиці для декоративних інтер’єрних речей та посуду, а стіл поставити посередині кухні.

Велика кількість сонячного світла — значить візуальне збільшення простору. Це пов’язано з панорамним склінням, властивим еркерним будівель. Актуально виглядають кухні з вікнами від стелі до підлоги. Звичайно, такий дизайн потребує неабиякої винахідливості, але він зробить інтер’єр ультрасучасним, модним, унікальним. Цей пункт безпосередньо пов’язаний з попереднім. Він полягає в значній економії електроенергії, так як велика кількість заскленого простору будуть гарантувати хороше проникнення природного світла. Це властивість характерно навіть для «північних» квартир.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana213 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Недоліки

Велика кількість скла фізично пропускає велика кількість тепла, а значить вимагає додаткових витрат на комунальні послуги. З’являється необхідність ремонту кухні, метою якого буде збільшення теплоізоляції, монтаж сучасних систем опалення.

Велика кількість вікон може створити ефект акваріума. Так буде втрачена деяка приватність приватного приміщення, а значить постраждає загальний комфорт мешканців. Вирішити цю проблему допоможуть щільні штори. Сучасним рішенням стане установка на зовнішню сторону вікна дзеркального напилення. Еркер вимагає високого рівня володіння ергономікою простору, знання основ дизайну інтер’єру будівель незвичайних геометричних форм. Необхідно враховувати тонкощі оформлення приміщення, яке має велику кількість вікон.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana214 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Варіанти розміщення зон

Нестандартна геометрична форма еркера може створити масу клопоту для господарів квартири серії п44т. Однак кухня в 13 кв. м стане цікавим архітектурним рішенням, який може наділити інтер’єр функціональністю і оригінальністю.

Робоча

Робоча зона з видом з вікна – мрія кожної господині. Ідея хороша, але треба бути готовим до необхідності перенесення комунікації.

Такі кухонні трансформації зажадають підняття рівня підлоги, що само собою зменшить висоту приміщення. Крім того, доведеться замовляти стіна складної форми, який би не закривав опалювальні радіатори в нижній частині, в іншому випадку порушиться циркуляція повітря.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana215 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Для оформлення робочої зони потрібно не тільки хороше чуття і відчуття простору у дизайнера, але і додаткові витрати, пов’язані з купівлею або замовленням нестандартної форми меблів і побутової техніки. Тому важливо ретельно продумати розташування кожного елемента.

Оптимальне рішення — розміщення в еркері стільниці і дрібної побутової техніки.

Якщо підвіконня в еркері досить високий – не менше 1,3 м, а також широкий для зручного розташування необхідної начиння і техніки, то сміливо встановлюйте там стільницю. Це може бути як окрема робоча поверхня з мийкою і обробною дошкою, так і монолітна, яка охоплює відразу дві стіни, перетікаючи плавним вигином від суцільної стіни до еркерний.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana216 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Обідня

Варіантів облаштування панорамного приміщення безліч. Але все-таки найбільшу популярність завоювали кухні з розміщенням обідньої або їдальні зони. Підбирайте стіл однієї форми з еркером.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana217 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Якщо кухня у эркерном будинку досить простора і дозволяє помістити зручний диван і стіл, то краще використовувати виступ в якості обідньої зони.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana218 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

При бажанні можна додатково зонувати еркер, відокремивши його шторкою, фіранкою, ширмою або використовувати точкове освітлення на стелі.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana219 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Підбираючи диван, відмовтеся від моделей з підлокітниками. Даний конструктивний елемент не особливо корисний в обідній зоні і займає багато місця, загороджуючи прохід.

Залежно від стилю кухні диван можна замінити лавою з м’якими подушками, роль спинки в даному випадку виконає стіна. Не варто забувати, що диван і лаву можна використовувати в якості додаткового місця зберігання.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana220 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Зона відпочинку

Незвичайним дизайнерським рішенням стане розміщення в еркерний зоні зручного диванчики для відпочинку та журнального столика. Таке нововведення дозволить по-новому поглянути на весь інтер’єр кухні п44т, подарує господарям ще одне місце для комфортного відпочинку, заняття хобі або просто затишного розміщення з чашкою кави.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana221 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Якщо додаткових квадратних метрів менше, то повноцінна зона відпочинку буде відмінним варіантом для дизайну кухні в східному стилі: просто поставте там низький зручний диван, тахту і кілька пуфів, над отвором повісьте тюль в кілька рядів для створення пишного і об’ємного ефекту.

На тахту розкладіть багато подушок з яскравої тканини – зона відпочинку на кухні готова. При бажанні можете використовувати складаний столик, якщо потрібно пригостити гостей чаєм з східними солодощами.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana222 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Вибір стилю і декору

Вибір кольору, а також меблів, техніки і аксесуарів для кухні з виступаючою частиною досить великий. Більшість сучасних дизайнерів погоджуються, що подібна планування являє більше можливостей для створення інтер’єру в сучасному стилі, ніж в класичному ключі.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana223 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Традиційні форми зі строго витриманою геометрією може бути складно вписати в нестандартне планування, особливо якщо розміри кухні скромні. З іншого боку, сучасні тенденції в дизайні давно дали добро на відхід від загальноприйнятих канонів в оформленні приміщень можна використовувати відразу кілька елементів різних стилів.

Класика

Кухня в класичному стилі повинна бути виконана у стриманих тонах. Строгість ліній, продуманість кожного аксесуара, шляхетна скромність – ось основні риси цього виду оформлення. Натуральні матеріали, такі як масив дерева, будуть показувати високий достаток господарів, викликати захоплення. У еркерний зоні кухні серії п44т в класичному стилі можна розмістити майстерно виконаний дерев’яний гарнітур світлих тонів. Це дозволить використовувати вільний простір для розміщення гостей за великим обіднім столом.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana224 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Модерн

Такі кухні відрізняються плавністю ліній, вишуканістю, граціозністю. Асиметричні візерунки повинні стати основою дизайну еркерний зони в квартирі серії п44т. Модерн дає велику різноманітність матеріалів – від металу до скла.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana225 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Цікаво виглядають гарнітури контрастних кольорів з виведеної на еркер робочою зоною. Ультрасучасна раковина і змішувач прямо навпроти вікна перетворять рутинне миття посуду в розвагу.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana226 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Прованс

Прованс – стиль французької провінційної благородності. Йому притаманні ніжні, пастельні тони, плавні лінії, рослинні мотиви, старовинні аксесуари, присутність легкої недбалості. В еркер прованського стилю можна поставити обідній стіл зі злегка помітними потертостями, тріщинами. На вікна повісити фіранки з квітковим орнаментом, що повторюється в інших текстильних аксесуарах.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana227 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Хай-тек

Для стилю характерні чіткість граней і строгість переходів. Така кімната наповнена склом, металом і пластиком. Підійде людям, які не бояться експериментувати. Эркерная зона в стилі хай-тек може бути виконана у футуристичному дизайні.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana228 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Особливості кухонних диванів еркерних

Еркерне диван можна придбати в магазині. Однак враховуючи, що розміри еркера бувають різні, краще його зробити на замовлення. Тим більше в цьому випадку буде можливо врахувати всі побажання замовника.

Наявність додаткових функцій

Еркерні дивани – це меблі, яка володіє додатковими функціями. Вона може займати достатню площу кімнати, але практично у всіх моделях присутні ящики та інші ніші для зберігання різних речей, що в черговий раз підтверджує його практичність.

У зв’язку з тим, що найчастіше кухонний куточок в еркер встановлюється щільно до стіни, на ньому рідко присутні полички для розміщення невеликих предметів інтер’єру.

Велике спальне місце при розкладанні утворює вся меблі еркерних типу. Це особливо актуально для гостинних господарів, у яких часто залишаються переночувати друзі і родичі.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana229 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

На що звернути увагу при виборі

Перед купівлею або замовленням еркерних дивана на кухню потрібно продумати всі деталі: від розміру до аксесуарів.

Що стосується самої конструкції, за це несе відповідальність виробник. Однак якщо кухонний куточок робиться на замовлення, то можна самим вибрати матеріал для каркаса, що неможливо при покупці готового предмета меблів у магазині.

Щоб предмет гордості служив довгі роки, бажано звертати увагу на характеристики:

 • наявність аксесуарів — щоб усі в кімнаті виглядало гармонійно, такі предмети, як стільці, подушки на диван або пуфи краще замовляти з аналогічною оббивкою;
 • якість наповнювача має не останнє значення — щоб кухонний диван був зручним і комфортним, краще, якщо в ролі наповнювача використовується пінополіуретан;
 • дизайн повинен відповідати вашому смаку;
 • обсяг вироби — перед тим як зробити замовлення, необхідно розрахувати габарити дивана за допомогою рулетки, прорахувати глибину і ширину майбутньої конструкції, а також звернути увагу на висоту спинки, щоб вона не виявилася вище підвіконня;
 • внутрішнє пристрій дивана — розраховувати розташування ящиків для зберігання одягу та постелі.

Купуючи квартиру з еркером серій п44т, задумайтеся, чи вдасться грамотно облаштувати настільки незвичайний простір. Варто стежити за модними тенденціями в питаннях оформлення інтер’єру, звертатися до досвідченим дизайнерам і прислухатися до своїх ідей.

kukhnya p44t s ehrkerom: osobennosti dizajjna v domakh dannojj serii, vybor divana230 Кухня п44т з еркером: особливості дизайну в будинках цієї серії, вибір дивана

Відео про дивані

На відео нижче представлений один з варіантів еркерних дивана на кухню п44т.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради