Сірано: як виростити великоплідний томат в російському саду. Опис і рекомендації по вирощуванню

Сірано помітно виділяється на тлі інших ранніх томатів. Культура крупноплідна, пристосована до кліматичних особливостей посушливих регіонів Росії. Детальніше про вирощування цього сорту пасльонових розповідається в описі, там же можна знайти і рекомендації агрономів.

sirano: kak vyrastit krupnoplodnyjj tomat v rossijjskom sadu opisanie i rekomendacii po vyrashhivaniyu24 Сірано: як виростити великоплідний томат в російському саду. Опис і рекомендації по вирощуванню

Опис сорту

Деякі ранні томати можуть порадувати городників якісним урожаєм. На кущах томату Сірано за невеликий термін встигають сформуватися і визріти великі плоди. При належному догляді маса кисті може перевищити 1 кг.

Основні характеристики:

 • томат самостійно не припиняє зростання, потрібна корекція;
 • облистяність середньої густоти, листя великі, світлого відтінку;
 • зав’язь починається від 10 аркуша, далі через 3;
 • плодоношення кистьове, в гронах 4-6 плодів;
 • томати єдиної форми, відмінності в розмірі незначні.

Дозрівання більшою мірою дружне, за 30 днів визріває до 60 % всієї зав’язі.

Увага! Гібрид призначений для вживання без попередньої термічної обробки. Можливе приготування соку або лечо.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий, 95-105 днів Индетерми-нантный (150-200 см) Універсальний Для теплиць 220-250 Від 28 Серцевидний, гладкий. Забарвлення темно-червоний, поверхня глянцева.

Переваги і недоліки, що відзначають у відгуках садівники

Великоплідність – не єдиний плюс томату Сірано:

 • Нескладна культивація. Кущі розвиваються стрімко.
 • Лежкість високого ступеня. Можливо зберігання як готових, так і ще зелених томатів. Останні укладаються в ящики або на підвіконня.
 • Щільна шкірка дозволяє перевозити томати на далекі відстані. Помідори не мнуться і зберігають бездоганний товарний вигляд.
 • Культура має генетичну стійкість до більшості поширених хвороб (в їх числі томатна мозаїка, галлові нематоди і фузаріоз. Вкрай рідко проявляється кладоспориоз і вертициллезное в’янення).
 • Є у гібрида і недоліки:

 • Необхідно регулярно пасинкувати кущі.
 • Рослина вимоглива до змісту грунту, особливо в період наливу.
 • sirano: kak vyrastit krupnoplodnyjj tomat v rossijjskom sadu opisanie i rekomendacii po vyrashhivaniyu25 Сірано: як виростити великоплідний томат в російському саду. Опис і рекомендації по вирощуванню

  Відгуки:

  • М’якоть цукриста, соковита. Збір можна поділити на 2 етапи, т. к. перша партія помідорів готова вже через міс. Плоди добре зберігаються, в прохолодному місці можуть долежати до осені. З томатів Сірано виходять смачні салати, можна заготовлювати лечо (Надія, Ростовська обл.)
  • Томат один з найяскравіших в саду. Плоди рівні, однакової форми і розміру, виглядають ошатно. Догляд стандартний, але потрібно додати підгодівлю, це впливає на якість помідорів(Микола, Алтайський край).

  Особливості агротехніки

  Сірано не скидає зав’язь при посухи, а теплиця допомагає зберігати оптимальний рівень зволоженості грунту. Але не варто встановлювати занадто великий інтервал між поливами, досить 3-4 днів. За весь період росту добрива вноситься кілька разів. Вітаються комплексні сполуки та органіка.

  Увага! Як тільки почнуть наливатися перші томати необхідно внести підвищену дозу кальцію. Через деякий час підживлення повторюють.

  Виробник рекомендує вести кущі в 1 стебло, але деякі агрономи залишають додатковий пагін. При висаджуванні розсади в укриття слід заздалегідь продумати схему посадок. Густота рослин складає 3 куща на м2. Розташовувати їх потрібно на відстані 70 см один від одного. Высокорослому гібриду потрібна підтримка. На фото показані найбільш вдалі пристосування.

  Незважаючи на імунітет, забувати про профілактику не варто. Поширення інфекцій зупинить регулярний огляд і своєчасне застосування спеціальних препаратів, а відлякати шкідників можна за допомогою мильних або гірчичних обприскувань.

  Томат створений для російських городів, але вирощувати гібрид без укриття не рекомендується. Підійде для промислового виробництва.

  Сірано: відео

   

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради