Сон на бджолиних вуликах — користь і шкода

Косметологи і доктора здавна помітили цінність бджіл у своєму ремеслі.

Бджоли, і їх продукти, з давніх часів високо користувалися попитом у багатьох областях медицини і в косметологів. Суспільству відома таємниця про те що бджолиний мед є цілющим продуктом. Прополіс – взагалі має букетом корисних властивостей. Отруту комах також має широку область застосування. Однак, мало хто знає, що відпочинок на пасіці також сприятливо впливає на організм людини.

Лікарі пропонують лікуватися під час сну за допомогою бджолиних вуликів. Людина лягає не прямо на докази, а на спеціальне ліжко, обладнану безпосередньо над вуликами. Видужуючий спить і дихає повітрям, що піднімається від доказ. Вважається, що вдихати кисень, що пройшов через вентиляційний канал бджолиного будиночка – дуже корисно. Важливо, щоб приміщення відпочиваючого було відділене від комах і не вносило дискомфорту в обстановці пасіки.

Як це відбувається

Принцип ідеї зцілення такий: повітря іонізується завдяки коливанню крил комах. Вплив іонів на організм людини, за спостереженням лікарів, має позитивний ефект.

Рівномірні помахи крил через повітря масажують тіло. Сон на бджолиних вуликах належить здійснювати без ковдри і матраци, щоб вібрація не поглиналась. Інакше спосіб не має лікувальної дії. Валик можна підкласти під голову.

Здорового сприяють розслабленню організму — свіже повітря, аромат бджолиного продукту, гармонійний гудіння комах і спокій на фермі.

Все живе на Землі має свою біологічну ауру і бджолина аура дуже добре впливає на будь-якої людини.

Спробувати на собі вплив комах може кожен. Почати можна з однієї години. Якщо вийде поспати довше – це навіть краще. Відчути себе краще можна після полторанедельного, а краще двотижневого курсу щоденного сну на пасіці.

Сприяє загальному оздоровленню і паралельне вживання меду в правильному дозуванні. Підсилює ефект також застосування прополісу і пилку працьовитих комах. Фахівці радять заздалегідь почати харчуватися бджолиним ласощами для звикання організму.

Конструкція будиночків для пчелотерапии передбачена в основному з дерева. З першого погляду – незручний дизайн підказує, що відпочити буде складно і засипати доведеться довго. Проте не потрібно думати про проблеми зі сном. Гудіння комах і чисте повітря швидко присплять гостей.

Не рекомендується відвідувати пасіку хворим з психічними розладами, алергічними реакціями на отруту комах або непереносимість медосодержащих продуктів. Не варто приходити на пчелоферму в алкогольному або наркотичному сп’янінні. Курцям теж треба утриматися від куріння за півдоби до відвідування ферми.

Читайте також: Бджоли бакфаст — особливості та основні характеристики

Чим корисний

Розглянемо детальніше питання: сон на бджолиних вуликах, користь і шкоду. Як стверджують вчені, це захід спрямований на загальне оздоровлення, зміцнення імунної системи.

 • Благотворно впливає на серцево-судинну систему. Відчутно нормалізує тиск, усуває неправильну циркуляцію крові, освіжає організм і живить його киснем.
 • Виліковує дихальні шляхи. Сприяє виведенню мокротиння з легких і бронхіальних пазух, полегшує самопочуття при захворюванні на туберкульоз. Усілякі види спазмів знімаються завдяки розслабленню.
 • Прискорення відновлення обміну речовин в організмі. Нормалізація метаболізму. Прискорення звільнення організму від шлаків. Нормалізація природного ваги людини і зменшення тяги до надмірного вживання їжі.
 • Зниження больових відчуттів в системі сечовипускання. Підвищення працездатності статевої системи.
 • Загальмовує в’янення і старіння. Коли гість просто спить на вулику – відновлюється його вестибюлярный апарат разом опорно-руховою системою.
 • Вселяє відчуття наповненості енергією, знімає втому, додає життєвих сил. Прибирає стрес і емоційне навантаження, відновлюючи нервову систему. Додамо, що людині легше розслабитися і піти у світ сну під монотонний гул бджолиного рою.
 • Відновлює імунну систему і полегшує лікування від респіраторних хвороб. Тому що при бактеріальному аналізі, місця проживання медоносних комах виявилися стерильно чистими. Цей ефект відбувається завдяки унікальній властивості прополісу. Бували випадки, коли застуджені і і тмпературящие гості йшли з пасіки здоровими, повними енергії і оптимістично налаштованими.
 • Людям після хірургічного втручання буде не зайвим пройти курс пчелотерапии на фермі.
 • Бич людства – ракові захворювання, відступають перед цим видом загального зцілення.
 • Шкоди від сну на вуликах поки зафіксовано не було.

  Читайте також: Бджоли «Карніка»: характеристика і особливості

  Поспим на фермі

  Зазначимо, відступати від класичної медицини не варто, сон на вуликах можна застосовувати як супутнє лікування і з дозволу лікаря.

  Уві сні прискорюється клітинний обмін речовин, зникають або послаблюються болю, готується організм в цілому для подальшого лікування.

  Як влаштувати ліжко на вулику

  Розглянемо, як облаштувати сон на вуликах, конструкція будиночків, які потрібні матеріали. Можна побудувати кілька варіантів будівель для пчелотерапии.

  Основні з них – це звичайний лежак недалеко від вулика або більш комфортний варіант – різні конструкції будиночків для пчелотерапии.

  Читайте також: Трутні — і їх роль у житті бджолиної сім’ї

  Зберемо літній будиночок

  Щоб зібрати добротний і безпечний від комах і погодних умов будинок, потрібно до десятки вуликів. Будівництво рекомендується виконати з натурального дерева, без хімічних речовин та запаху. Докази обов’язково повинні бути вбудовані в нижній частині будови. Обов’язково ізолювати внутрішнє приміщення будівлі від жителів бджолиного будинку. Робиться це звичайною марлею, але залишається можливість комах самим потрапити у вулик. Прийнято залишати зазори в стінах, що контактують з вуликами для потрапляння іонізованого повітря до відпочиваючому.

  0086fdab916fba32817c30109a32dab1 Сон на бджолиних вуликах — користь і шкода

  Дах повинна бути черепичним, з натуральної обпаленої глини, без домішок. Робити вікна чи ні – на вибір будівельника або господаря.

  Така будова буде дуже зручним для нашої мети. Убезпечить від небажаного близького контакту з медоносними комахами. Але в той же час буде добре вентилюється цілющим повітрям.

  Зібрати просто ліжко для вуличної пчелотерапии зовсім просто. Для цього знадобиться до 4 вуликів, близько 4 метрів квадратних звичайної марлі і дерев’яні дошки.

  Читайте також: Бджільництво як бізнес: етапи організації

  Бджолина користь

  Щоб підсумувати статтю. Необхідно підкреслити, що є багато скептиків цього способу лікування, але у спробували сон на бджолиних вуликах — відгуки завжди позитивні. Жоден гість не пошкодував про відвідування такого дивного місця.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради