Лікування алкоголізму в Тернополі: методи, особливості

Алкоголізм – важка хронічна хвороба, яка характеризується підвищеним потягом людини до спиртних напоїв та стійким бажанням вживати їх постійно. З часом прогресує, при пізньому зверненні лікується дуже довго. З таким непростим завданням ефективно впораються працівники реабілітаційного центру «Моноліт». Якщо вчасно звернутися до фахівця, є більше шансів позбутися шкідливого бажання й повністю одужати.

1 4 Лікування алкоголізму в Тернополі: методи, особливості

Непереборний потяг до спиртного потрібно лікувати якомога швидше. Алкоголізм призводить до незворотного ураження внутрішніх органів, психічних проблем, повної деградації особистості. Прояви цієї хвороби впливають і на оточення хворого (його рідних, близьких, друзів). Залежність розвивається поступово, часто непомітно перетворюється на патологічну. Запущені форми лікувати дуже важко, для цього потрібно багато часу.

Як відбувається терапія: особливості

Прояви алкозалежності добре помітні. Така людина втрачає цікавість до будь-яких занять, життя близьких, роботи. Їй потрібно лише вживати алкоголь, заради цього вона існує. При патологічній залежності хворий розпиває спиртне постійно, навіть знаходячись на самоті, без почуття міри. Лікування алкоголізму в Тернополі в реабілітаційному центрі «Моноліт» спрямоване на повне позбавлення від цієї патологічної звички. Для цього застосовують сучасні, ефективні методи.

Позбутися залежності вдома самотужки можливо лише на початковій стадії, за умови консультацій та спостереження лікаря. До фахівців зазвичай звертаються тоді, коли проблема набуває більш серйозного характеру або стає запущеною. У такому випадку потрібен комплексний підхід. Він передбачає лікування в декілька етапів:

  • детоксикація. Мета – видалити з організму всі шкідливі речовини та токсини, які накопичилися під час вживання алкоголю. Передбачає використання крапельниць зі спеціальними препаратами;
  • медикаментозна терапія. Застосовується, щоб відновити роботу внутрішніх органів, зміцнити імунітет. На цьому етапі пацієнту призначають антидепресанти для боротьби з апатичними станами, антиоксиданти, ноотропи, гепатопротектори для підтримки печінки;
  • надання психологічної допомоги. Це дуже важливий етап. Залежність існує не стільки на фізичному, скільки на психологічному рівні. Вона виникає й розвивається через внутрішні проблеми, невдоволення собою, життям. Потрібно розібратись у факторах, які призвели до шкідливої звички;
  • рекомендації з реабілітації. На цій стадії людина вчиться жити звичайним життям у соціумі, змінює оточення на здорове.

У реабілітаційному центрі лікування алкоголізму проводиться анонімно. Це дає можливість розпочати нормальне життя після позбавлення від залежності. Примусова терапія – це не найкращий вихід, вона не дає бажаного ефекту й займає більше часу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради