Для чого потрібен вітамін Д немовлятам

Необхідність вітаміну Д для здоров’я не викликає сумнівів. Він потрібен людям будь-якого віку – у тому числі немовлятам першого року життя. Якщо педіатр не може відповісти на ваші питання щодо необхідності вживання речовини малюком, або ви хочете уточнити інформацію, запрошуємо до даного огляду.

Коли немовлям потрібен вітамін Д

Вітамін Д3 для немовлят потрібен, незалежно від типу вигодовування. Деякі суміші збагачені цією речовиною, але питання у дозуванні. Є практика приймання вітаміну Д годуючою матір’ю, проте лікарі не рекомендують її. На двох жінці доведеться пити збільшену кількість речовини, що не завжди бажано, та важко визначити, який об’єм потрапить до організму дитини. Тому краще за все буде давати речовину безпосередньо немовляті.

 Для чого потрібен вітамін Д немовлятам

Вітамін Д потрібен всім малюкам першого року життя, адже вони не отримують його природним шляхом. Аби сполука почала синтезуватись під впливом сонячних променів, перебування у період високої активності сонця на вулиці має бути регулярним та тривалим – а це небезпечно для ніжної шкіри малюка. Взимку та восени немає умов в цілому для приймання сонячних ванн. Атмосфера в великих містах погано пропускає УФ з оптимальною довжиною хвиль.

Головна роль вітаміну D – регуляція процесів обміну фосфору та кальцію, бере він участь й в інших біохімічних процесах. Сполука визначає стан зубів, кісток, м’язовий тонус та гормональний баланс. Приймання вітаміну Д згідно із стандартами МОЗ є обов’язковим для всіх дітей молодше за 3 роки. Профілактичне дозування складає 600-1000 МО, якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, потрібно враховувати параметри молочної суміші.

Про засвоєння кальцію

Кальцій входить до складу молочних продуктів, круп, горіхів, насіння, кунжуту. Але для його нормального засвоєння в організмі має бути високий рівень вітаміну Д. До початку лікування бажано зробити лабораторний аналіз – він покаже поточний вміст речовини у крові та допоможе підібрати оптимальне дозування й визначитись з тривалістю прийому.

З профілактичною метою малюкам рекомендовано давати тільки вітамін Д. Ефективність тієї ж аскорбінової кислоти у запобіганні інфекційних захворювань не доведена, а ризики побічних ефектів чималі. Якщо є питання, краще проконсультуватись з фахівцем.

Як зрозуміти, що в раціоні малюка не вистачає вітамінів?

Лікарі оцінюють стан малюка, якість його харчування за психомоторним та фізичним розвитком. Якщо вага немовляти у межах норми, він нормально розвивається, можна говорити про повноцінний раціон та достатню кількість поживних речовин.

Звертати увагу потрібно на стан:

  • волосся – воно не має бути ламким та тьмяним;
  • шкіри – якщо вона суха, лущиться, схильна до подразнень, скоріш за все, не вистачає вітаміну Д;
  • нігті – розшарування структури це не норма.

Також на нестачу поживних речовин вказують порушення сну, загальна нервозність, кровотечі носом, слабкість та запалення ясен. Застуди не є ознакою дефіциту вітамінів в раціоні – вони зазвичай виникають у результаті контакту з мікробами та іншими збудниками.

Вітамін Д3 для новонароджених, що має високий рівень засвоюваності, – це Olidetrim. Препарат виробництва «Польфарма» (Польща) містить сафлорову олію високого ступеня очищення, що гарантує максимальну ефективність приймання. Для дітей доступні дозування 600 та 1000 МО, також є капсули для дорослих на 1000, 2000, 4000 МО. Пити вітамін Д потрібно курсами згідно з рекомендаціями лікаря: це дозволить побачити швидкі та стійкі покращення загального стану, запобігти серйозним порушенням в організмі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради