Скрипить ліжко що робити: як позбутися від скрипу, причини неприємного звуку, що робити і як прибрати

Наскільки б якісною не була дерев’яна ліжко, з часом вона буде видавати скрип під час руху, заважаючи відпочинку і сну та просто нервуючи. Такий мінус, як неприємний звук, стане причиною погіршення здоров’я людини та якості сну. Але при цьому міняти ліжко на нову не саме економне рішення. У більшості випадків мова йде про лагодження меблів і усунення з’явився слухового подразника.

Причини появи скрипу

Позбутися від скрипу ліжка з дерева можливо, якщо з точністю визначити причину його появи.

Найбільш поширені приклади:

 1. Кріплення та елементи з’єднання з плином часу можуть розхитатися і зламатися.
 2. Рейкове основу. Конструкція може скрипіти з-за зіткнень дерев’яних деталей або її виходу з кріпильних елементів.
 3. Пружини в матраці під вагою сплячих деформуються, викривляються, що і веде до зіткнення пружин. Також створювати неприємні звуки матрац може через тертя об підставу або каркас. Це трапляється часто із-за того, що його просто нерівно поклали.
 4. Ніжки. Ліжко стоїть нерівно і може з’явитися неприємний скрип від зіткнення з підлогою. Меблі зсихається і утворюються зазори. Ніжки починають стикатися з каркасом, створюючи при цьому неприємний скрип.

skripit krovat chto delat: kak izbavitsya ot skripa, prichiny nepriyatnogo zvuka, chto delat i kak ubrat Скрипить ліжко що робити: як позбутися від скрипу, причини неприємного звуку, що робити і як прибрати

Як знайти джерело звуку

Причину скрипу дізнатися простіше, якщо шукати її будуть 2 людини. Один з них буде розхитувати меблі, а інший слухати. Причиною можуть стати самі різні деталі, тому, щоб не розбирати ліжко повністю, можна вдатися до деяких описаних нижче способів.

Що робити при скрипе ліжка:

 1. Приберіть матрац і дістаньте основу. Воно виглядає як паралельні планки, що розташовуються поперек ліжка.
 2. Укладіть матрац на підлогу і перевірити його. Причиною скрипу часто бувають пружини, що знаходяться всередині. Встаньте на матрац, пройдіться по ньому і сядьте. Якщо він не видав скрипучого звуку, то значить проблема не в цьому.
 3. Часто матрац треться об ліжко, торкаючись до стінок каркаса. Покладіть його на місце і перевірте. Присядьте або похитайте, повинен з’явитися скрип.
 4. Злегка покачайте, натисніть на ортопедичне підстава. Можливим джерелом бувають дерев’яні ламелі, укріплені неправильно, або якщо вони потріскалися, на них є сколи. Майже у кожної дешевої моделі ліжка гвинти саморізи і є причиною скрипу.
 5. Іноді причина проблем у каркасі. Потрібно ретельно оглянути всю ліжко. Посувати різні ділянки. Ймовірно, зіпсувалася вся конструкція і потрібні додаткові кріплення для посилення міцності каркаса.
 6. Ліжка з піднімається механізмом також можуть звучати. Неприємний скрип з’являється в механізмі. Ремонт механізму дуже складний, тому його потрібно поміняти.
 7. Ніжки теж іноді видають звук. Він з’являється внаслідок зіткнення з підлогою, коли ліжко розташована нерівно. Це можна визначити, якщо оглянути ніжки ліжка. Можливо, деякі з них не будуть стосуватися підлоги. Бувають випадки, що ніжки не до кінця стикаються з каркасом ліжка, крутяться і скриплять.

Подивіться, не скрипучий підлогу. Можуть бути випадки, коли ліжко стоїть на підлозі з дерева. Після закінчення часу дошки починають видавати скрип, і здається, що скрип виходить від ліжка. Її необхідно посунути і перевірити, лунають чи скрипучі звуки в іншому місці.

Методи усунення скрипу

Узголів’я

Узголів’я нерідко буває причиною скрипів. Найбільш поширений варіант — розхитування царги. Звук з’являється в тих місцях, де вони з’єднуються з узголів’ям. Потрібно перевірити і затягніть всі болти і сполучні елементи.

Якщо підтяжка не допомогла, потрібні повстяні фетрові або гумові прокладки. Для найбільшої надійності їх заклеюють. В даному випадку потрібно враховувати той факт, що розібрати її стане набагато важче.

Каркас

Ліжко з дерева скрипить, як правило, через пару років експлуатації. Швидше за все в квартирі сухе повітря. Він призводить до висихання дерева. Окремі деталі висихають, і між ними виникають дрібні зазори. Таким чином, елементи починають стикатися і рухатися. Вони стираються, отже зазори збільшуються, і скрип стає голосніше.

Найпростіший спосіб усунути скрип – підтягування всіх кріпильних гвинтів. Цей метод тимчасовий, так як за часом деталі знову расшатаются. У цьому випадку рекомендується зміцнити каркас.

Маленькі зазори потрібно усунути з допомогою мастила. Вона зменшує тертя і знос деталей. Потрібно змастити антифрикційними засобами. Для цього знадобиться звичайний шматочок мила або парафінова свічка. Елементи, які труться один об одного, треба ретельно обробити свічкою. Робити це потрібно до того, поки вони не стануть рівно і плавно ковзати. Даний метод дає лише тимчасовий ефект, тому мастило періодично повторюють. Звичайний брусок мила також може допомогти позбутися від скрипу. Дерев’яні елементи натирають милом так само, як і парафіном. Варто зазначити, що даний спосіб не є вологостійким.

Якщо зазори великі і описані способи не допоможуть, необхідно використовувати додаткові прокладки. Вони бувають з фетру, гуми та інших матеріалів. Прокладки встановлюють на місце зазору і приклеюють.

За допомогою меблевих куточків потрібно підсилити міцність конструкції каркаса. Тому ліжко не буде і скрипіти, хитатися.

У деяких випадках для встановлення куточків буде потрібно клей ПВА чи столярний клей. Потрібно:

 1. Розібрати каркас ліжка.
 2. Ретельно видалити пил і бруд.
 3. Знежирити поверхні окремих деталей.
 4. Нанести клей на стики або отвори.
 5. З’єднати деталі один з одним і зібрати каркас.
 6. Залишити до повного висихання клею.

skripit krovat chto delat: kak izbavitsya ot skripa, prichiny nepriyatnogo zvuka, chto delat i kak ubrat1 Скрипить ліжко що робити: як позбутися від скрипу, причини неприємного звуку, що робити і як прибрати

Підстава і ніжки

Якщо скрипить підстава, то в деяких випадках може допомогти перестановка рейок місцями. Ортопедичне підстава навантажується більше всього і по закінченню часу зношується, приходить в непридатність.

Що зробити в даному випадку:

 1. Спочатку уважно оглянути ламелі. На них можуть з’явитися сколи, тріщини. Також ламелі можуть зіпсуватися з часом. Ці деформовані деталі доведеться замінити.
 2. Іноді скрипить спальне місце з-за поламаних латодержателей. Потрібно також їх поміняти на нові.
 3. Може бути необхідно просто затягнути кріплення, і звук зникне.
 4. Після цього всі деталі перевіряють, акуратно натиснувши на них. Скрипучі деталі звільняють і змащують кінці. Для цього підходить силіконова змазка.
 5. При великих зазорах допоможе спінений поліетилен або фетр.
 6. У недорогих моделях немає латодержателей, і ламелі тримаються за допомогою саморізів. Під них необхідно покласти будь-яку тканину, яка завадить тертя.

Скрип дерев’яної рами може бути через тертя об планки. Прибрати цей звук допоможуть прокладки з повсті, які прикріплюють до рами. Можна зміцнити їх до планок.

skripit krovat chto delat: kak izbavitsya ot skripa, prichiny nepriyatnogo zvuka, chto delat i kak ubrat2 Скрипить ліжко що робити: як позбутися від скрипу, причини неприємного звуку, що робити і як прибрати

Ліжко з підйомним механізмом

Що робити, якщо скрипить ліжко з підйомним механізмом:

 • потрібно спробувати усунути причину, яка викликає звук;
 • насамперед рекомендується підтягнути кріплення;
 • якщо вони зносилися, то їх краще доповнити новими куточками або замінити;
 • також потрібно змастити дані місця каучуковим або столярним клеєм, який зміцнить гайки, шурупи, болти і міцніше.

Якщо знайдена причина полягає в терті деревних деталей, то їх потрібно змастити. Для цього найкраще підійде каучуковий солідол, клей, спрей з силіконом або графином, сухе мило або свічка з парафіну. Для змащування вироби його треба розібрати, знежирити, дати просохнути і змастити. Конструкцію треба зібрати тільки після повного висихання стиків. Після зробленої роботи оброблений елемент стає більш захищеним і гладким, і зникає тертя, а звук пропадає.

Проблеми з опорним елементом вирішуються шляхом надійної фіксації. З часом ніжка знову може розхитатися, іноді рекомендується повністю демонтувати цю деталь. Її можна відпиляти або зняти.

Якщо з’ясувалося, що скрипить пружина підйомного механізму ліжка, потрібно поміняти всю конструкцію. Такі проблеми з’являються з механічним пристроєм, саме в газовому ліфті деталь менше піддається зносу і впливу. Для того, щоб поміняти підьомний механізм, слід відкрутити його кріплення, зняти деталь і поставити на її місце нову.

Якщо причина скрипу опинилася в ламелях, їх потрібно спробувати міцніше укріпити. Якщо це не допоможе, рейки слід поміняти місцями. У випадках, якщо скрип не припиниться, деталі потрібно замінити на нові, схожі за розміром.

skripit krovat chto delat: kak izbavitsya ot skripa, prichiny nepriyatnogo zvuka, chto delat i kak ubrat3 Скрипить ліжко що робити: як позбутися від скрипу, причини неприємного звуку, що робити і як прибрати

Ремонт металевої ліжка

Якщо вона повністю металева, то з часом деталі конструкції починають деформуватися:

 • просідає корпус;
 • развинчиваются болти;
 • з’являються борозенки в місцях кріплення.

Коли конструкція складається з металевої та дерев’яної основи, то кількість джерел шуму помітно збільшується. Для варіанту з дерев’яним підставою єдиним рішенням може стати заміна деталей, так як ніяка обробка не допоможе.

Металева конструкція може відновити форму, якщо її піддати термічній або механічного впливу. Тільки так можна виправити деформацію.

Нерідко скрипить металева ліжко в результаті розкручування шурупів і скосу кріплень. Усунути цей дефект можна, злегка затягуючи гайки, але іноді цього недостатньо. У процесі довгої експлуатації місця стиків і болтики можуть іржавіти. Тут допоможе тільки спеціальна обробка і мастило.

skripit krovat chto delat: kak izbavitsya ot skripa, prichiny nepriyatnogo zvuka, chto delat i kak ubrat4 Скрипить ліжко що робити: як позбутися від скрипу, причини неприємного звуку, що робити і як прибрати

Матрац

Спочатку перевірте, чи рівно лежить матрац. Навіть такий дурний привід може стати причиною скреготу.

Для недорогих матраців з пружинним наповненням характерна проблема зіткнення пружин. Тертя призводить до появи неприємного звуку.

Причиною звуку в цельнополимерном матраці є погана якість матеріалів. Несправний матрац слід терміново міняти.

Позбутися від скрипу матраца навряд чи вдасться. Тому перевіряйте матрац на предмет скрипу при покупці. Якщо ж звук виник після придбання виробу, постарайтеся відразу ж здати його по гарантії.

Рекомендації по догляду та профілактики неприємних звуків

Поради, які допоможуть прибрати скрип ліжка:

 • віддати перевагу потрібно меблів, яка виготовлена з дорогих натуральних порід дерева;
 • дослідіть каркас – кожен елемент повинен бути міцно прив’язаний і не повинен бовтатися;
 • матрац краще підібрати з окремими блоками, блоки більш довговічні та міцні;
 • з часом каркас необхідно повертати, щоб рівномірна навантаження розподілялася по всій його поверхні;
 • у момент установки нової ліжка намагайтеся як можна рівніше її встановити — нерівномірне навантаження на фундамент і каркас в подальшому можуть призвести до перекосу і розхитування деталей, і згодом до виникнення неприємного скрипу;
 • всі елементи кріплення треба затягувати так, щоб деталі становили міцну конструкцію.

Металева ліжко більш дешева в порівнянні з дерев’яними. Вона гарно виглядає і підійде практично для будь-якого інтер’єру. Ковані меблі не скрипить, вона виглядає елегантно і стильно.

Всі дерев’яні ліжка під час використання почнуть видавати звук.

Найбільш довговічні і міцні:

 1. Дуб – довговічний і практичний, з красивим малюнком, він підходить для будь-якого інтер’єру.
 2. Червоне дерево – цікавий зовнішній вигляд, благородний колір і високу якість. Меблі з червоного дерева не схильна до впливу ультрафіолетових променів, вологостійкі. Меблі видає ненав’язливий запах, що відлякує шкідливих комах.
 3. Палісандрове дерево – розкішні предмети меблів коштують дуже дорого. Вироби мають незвичайні якості. Трохи протерши дерево, можна відчути аромат фіалки.

Якісна меблі буде довго радувати її господарів.

Відео про усунення скрипу ліжка

Інструкція щодо усунення скрипу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради