Прикмети на 40 років: чому не можна святкувати день народження чоловікам і жінкам

Прикмети, чому не можна відзначати 40 років, існують у багатьох народів. Правда, деякі з них не витримують ніякої критики. Питаннями, чому вважається забороненим влаштовувати свято в цей ювілей і як обійти забобони, задаються багато.

c7d451e1c286d50717b8518a5355be7e Прикмети на 40 років: чому не можна святкувати день народження чоловікам і жінкам

Чому не можна відзначати 40 років

Коли наближається заповітна дата сорокового дня народження, багато чоловіків і жінки замислюються, чи варто відзначати це свято. Існують прикмети, які категорично не рекомендують влаштовувати пишних урочистостей.

Згідно з повір’ями, для чоловіків відзначити своє сорокаріччя загрожує ймовірністю нещастя або навіть смертельним результатом в найближчому майбутньому. Повіривши у таку прикмету, не кожен сміливець загориться бажанням влаштовувати пишні проводи молодості.

Дамам торжество в день сорокаріччя обіцяє хвороби і погане самопочуття. Теж перспектива не з приємних. Вважається, що гості, присутні на святі, можуть наврочити винуватця торжества. Саме в цей день чоловік дуже вразливий і піддається поганому впливу зовнішніх сил.

Як і в кожному марновірстві, у цієї прикмети є свої причини виникнення.

5fe751fee12a48fd1321052114702d59 Прикмети на 40 років: чому не можна святкувати день народження чоловікам і жінкам

Чоловікам

Прикмета – не святкувати 40 років чоловікам – з’явилася давно. Вона бере свій початок у Стародавній Греції. Справа в тому, що раніше рівень життя людей був більш низьким, наявність різних захворювань і умови проживання не дозволяли їм доживати до глибокої старості. Якщо сьогодні середня тривалість життя становить 75-85 років, то в минулому люди могли тільки мріяти про 60-річчя. Звідси і прикмета не святкувати 40 років.

Вважалося, що сорокаріччя – це поріг між молодістю і згасанням життя.

Цим і пояснюється, що святкувати настання старечих недуг щонайменше нерозумно.

Можна відзначати 40 років жінці

Жіночий ювілей оповитий не меншими таємницями. Чому жінкам не варто святкувати свій сорокарічний день народження і як уникнути ймовірних наслідків – всі ці питання мучать прекрасну половину людства.

Причини, які криються в забороні відзначати сороковий ювілей, мають чисто фізіологічний підтекст. Жінки у віці від 40 до 45 років відчувають гормональні збої, у них з’являються перші зморшки, сиве волосся, погіршується самопочуття і відбувається зміна циклу.

У сорокарічному віці жіночий організм перестає виробляти звичне кількість естрагону, тіло змінюється, а разом з ним і настрій і зовнішній вигляд.

Прикмета не святкувати 40 років заснована на тому, що пишне торжество може тільки прискорити наближається старість, адже тепер жіночий організм потребує в спокійному і розміреному протягом життя.

7a0932367bd8919e08a9b6fd9648daa6 Прикмети на 40 років: чому не можна святкувати день народження чоловікам і жінкам

Існує ще одне пояснення, чому не можна святкувати 40 років. Воно підходить для обох статей. Вважається, що в 40 років людина досягає певної життєвої мудрості і далі по своєму шляху може йти без допомоги згори. Ангели-хранителі залишають його і надають можливість самому вести себе по життю, з урахуванням минулих помилок і накопиченого досвіду.

А без світлих поводирів люди дуже слабкі, позбавлені захисту вищих сил, тому схильні нещасть, хворобливі і трагічні події починають переслідувати їх по п’ятах.

Одне ясно точно, що відзначати свято можна, адже будь-які забобони і прикмети ґрунтуються на тих факторах, які сьогодні люди легко можуть пояснити.

Забобони народів світу

У кожній частині світу до прикмет своє ставлення, не можна назвати хоча б одне упередження, яке має позитивний або негативний окрас для всіх народів світу. Подібна ситуація і з сорокарічним днем народження.

Японська культура всіляко уникає четвірок, вважається, що ця цифра має схоже значення з символікою смерті. Японці переконані, що 4 – причина багатьох бід і нещасть, тому ніколи не купують квартири на четвертому поверсі. Що вже говорити про святкування народження в день сорокаріччя.

Азійські народи мають свою, окрему від нас культуру. Слов’яни ж шанують цифру 40. Пов’язано це з релігією нашого народу. В історії християнства існує багато хороших подій, які відбувалися протягом сорока днів або на сороковий день.

Містика і нумерологія

Містичні доводи відносно того, відзначати 40 років чи ні, базуються на тому, що поріг 39-40 років знаменує занепад у справах і початок згасання життєвих сил. Східна магія пов’язує четвірку зі смертю.

Ворожіння на картах Таро символ Старшого Аркана має 13 номер за єврейської нумерації букв. В сумі ці дві цифри дають 4, тому четвірка і число 40 зокрема символізують негатив, неприємності і розпад.

e0b6d7beec22c55383c2add4f7827198 Прикмети на 40 років: чому не можна святкувати день народження чоловікам і жінкам

Релігійні забобони

Якщо відштовхуватися від слов’янської культури та релігії, то відзначати 40 років і чоловікам, і жінкам можна. В історії християнства Мойсей 40 років водив народ по пустелі, поки вони не знайшли те, що шукали, тобто прийшли до успіху. Дощ, що лився з небес 40 днів, привів землю до очищення. По закінченні сорокаденного потопу Ной і всі мешканці ковчега знайшли землю.

Після пологів жінка не повинна показувати своєї дитини протягом 40 днів. В цей період мама очищається, а потім готова вести звичайний спосіб життя. Також на 40 день після народження дитину хрестять у церкві.

Православ’я не ототожнює сорокаріччя з чимось шкідливим, у нашій культурі 40 років – це всього лише цифра. Куди більше значення має 33 роки – вік загибелі Ісуса. І те, ставитися з побоюванням до цієї дати варто тільки чоловікам.

Однак значення числа 40 в православ’ї можна тлумачити як позитивно, так і негативно, грунтуючись на тих же згадках в Священному Писанні.

Церква заперечує забобони з приводу святкування дня народження в 40 років.

Астрологічні доводи

Послідовники навчань впливу планет і зірок на людське життя попереджають, що святкувати 40 років не можна. У цей період людина знаходиться під впливом Урану – планети, яка підказує, що настав час переосмислення цінностей і змін.

Плутон, який впливає на людину, в сорокарічному віці створює труднощі в нашому взаєморозуміння з рідними і близькими, звідси сварки і розпад сімей.

Що станеться, якщо відзначити сорокаріччя

Страшні прогнози і погані прикмети огортають день народження в сорокарічному віці. Згідно з повір’ями, чоловікам доведеться зустрітися з рядом труднощів на роботі, у фінансовому плані, можливі розлади в сімейному житті або розлучення. Ще більш страхітлива прикмета попереджає, що залучення уваги до відзначає в цей день може обіцяти швидку кончину.

Дамам варто бути обережними, адже відзначати 40 років жінкам небажано з причин ймовірного погіршення фізичного і психічного здоров’я. За порогом сорокаріччя прекрасну половину людства чекає занепад життєвих сил і втрата привабливості.

Але всі прикмети і забобони існують тільки до тих пір, поки ми в них віримо. Одне можна стверджувати абсолютно точно, по досягненні 40 років почнеться новий відлік до найближчого щасливого ювілею.

28dcbcca7c8d9b2e3c3a492281da25d0 Прикмети на 40 років: чому не можна святкувати день народження чоловікам і жінкам

Як можна зазначити сорокаріччя

Якщо віра ювіляра у забобони і прикмети сильна, існує кілька прийомів, як не привернути до себе біди і при цьому зазначити свої 40 років.

Насамперед, не варто влаштовувати пишне свято, набагато розумніше буде запросити рідних і близьких. У вузькому колі доброзичливців можна не турбуватися про ймовірні наслідки застілля у сакральному сенсі.

Ще один спосіб відзначити 40 років чоловікам і жінкам – це перенести урочистості на інший день.

Якщо день народження припадає на робочий день тижня, можна зсунути його на вихідні. Таким чином, всі запобіжні заходи стосовно поганих прикмет на 40 років будуть дотримані.

Довіряти забобонам чи ні

Щодо того, чи потрібно дотримуватися прикмети і переживати за забобони, відзначаючи свій день народження, кожному слід визначитися самостійно. У вирішенні влаштувати свято для себе, своїх рідних та друзів слід покладатися на внутрішні відчуття.


Необов’язково миритися з віком і турбуватися про забобони. У 40 життя тільки починається!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради