Народні прикмети на 1 квітня: День Дар’ї Весняної (Брудною) – звичаї, змови, тлумачення снів

Народні прикмети 1 квітня кажуть, що сьогодні пробуджується природа і потойбічні сили. В православ’ї ця дата названа Дар’я Весняна або Дарина Поплавиха.

cd9fc5957fd43df318e2e87130b12610 Народні прикмети на 1 квітня: День Дарї Весняної (Брудною) – звичаї, змови, тлумачення снів

Звичаї

 • За звичаєм, у перший квітневий день знахарі заготовляли талу воду. У народі вірили, що все навколо наповнюється життям і цілющою силою. Надалі цю воду використовували для лікування хвороб і знімали з її допомогою псування.
 • Згідно з повір’ями, 1 квітня виходив із зимової сплячки домашній дух – домовик. Господарі намагалися його задобрити, підняти йому настрій. Для цього готували смачні частування: варили кашу, наливали молоко або вино. Крім того, щоб розвеселити будинкових люди одягали одяг навиворіт, а на ногах при цьому повинні бути різні шкарпетки і взуття.
 • Народні прикмети забороняли 1 квітня сваритися і конфліктувати. Лихослів’я також неприпустимо. І щоб не розсердити духів, в цей день жартували, сміялися і веселилися. Дана традиція збереглася й донині.
 • У перший квітневий день на вулицях було, як правило, брудно, так як в цей час сходили снігу. Але в народі говорили, що це Дарина весняна марает все навколо, в тому числі і тих, хто жив неправедно. 1 квітня природа карали неправедних за гріхи – люди вірили, що вони ризикували забруднитися бруду і сльоти, а тому поганого людини легко було визначити за забрудненої одязі.
 • На Дарину завжди брудні ополонки. Сніг танув, береги були марні, і вода ставала каламутною, жовтого. 1 квітня починали білити полотна. Їх розкладали на снігу, причому на відкритій місцевості, щоб тканина була освітлена сонцем – вважалося, що так вона стане чистою і м’якою, і не буде бруднитися протягом року.
 • Традиції кажуть, що 1 квітня треба обманювати людей, щоб збити з пантелику злих духів. Особливо в цей день намагалися незаміжні жінки. І чим більше народу попадеться на хитрощі, тим вище ймовірність того, що наречені будуть їм вірні і чесні перед ними.

534b9707b2c204893a07f485257690fd Народні прикмети на 1 квітня: День Дарї Весняної (Брудною) – звичаї, змови, тлумачення снів

Прикмети

Якщо 1 квітня води течуть шумно – прикмети обіцяють багатий соковитий укіс трави. При тихій течії виросте погана трава.

 • Стоїть тепла погода, а небо ясне – літо буде сухим, теплим і вітряним.
 • Згідно з прикметами, якщо пішов дощ – влітку посухи не буде.
 • 1 квітня на землі брили залежаного снігу – літо буде поганим, гнилим, з-за чого постраждає урожай.
 • У народі говорили, якщо 1 квітня цвіте верба – відкривайте вулики, виставляйте бджіл.
 • За прикметами, якщо весна видалася ранньою і у перший квітневий день на вулиці світить яскраве тепле сонце – готуйтеся до великого врожаю.
 • Вночі небо затягло хмарами, з-за яких не видно зірок, – до теплої погоди найближчим часом.
 • Якщо під час грози 1 квітня чутися уривчасті гуркіт грому – народні прикмети і забобони обіцяють, що погода скоро покращиться.
 • Ліщина дала багато нирок – прикмети обіцяють багатий урожай вівса.
 • Теплу весну обіцяють плиски, які прилетіли у перший квітневий день.
 • У народі говорили, яка погода стоїть 1 квітня, такою вона буде і протягом жовтня.
 • На дорогах тане сніг, і з-під нього показуються купки торішнього гною – прикмети обіцяють урожайний рік.
 • c3fabacd6482595b1b58ef45b5f7cfd1 Народні прикмети на 1 квітня: День Дарї Весняної (Брудною) – звичаї, змови, тлумачення снів

  Замовляння

  1 квітня закохані читали змови на другу половинку з сірими очима. Вимовляли їх в похмуру погоду, коли на небі були сірі хмари і падав дощ. Якщо заговорювали дівчину, то слова читали на гілку жіночого дерева, наприклад, на вербу, березу, вільху. Якщо ж на юнака – гілка повинна належати чоловічому дереву: дубу, клену, тополі. Її підкидали на поріг коханої/коханого і промовляли:

  «Світ ясний, сероглаз (а) раб (а) (ім’я),
  Встань на зорі, думки про мене.
  Що робити не візьмешся,
  Все про мене всколыхнешься.
  Серце б твоє билося, стукотіло,
  До мене, рабу (е) (ім’я), кликало,
  Вранці на зорі, вдень при світлі,
  Увечері при місяці.
  Амінь».

  7d1ca958458b50b4cea911f2cecb0cb8 Народні прикмети на 1 квітня: День Дарї Весняної (Брудною) – звичаї, змови, тлумачення снів

  Тлумачення снів 1 квітня

  В цю ніч сновидіння здатні підказати, на що ми витрачаємо життя у нас виходить найкращим чином, і на які проблеми слід звернути увагу. Часто ця фаза Місяця дарує одкровення. Зараз ви найбільш чутливі і сприйнятливі, а тому можете побачити уві сні те, що раніше ховалося за численними замками. І це допоможе в вирішення поточних справ або проблем.

  Тлумачення сну, приснившегося в ніч на 1 квітня, підходите з духовної точки зору. Ваше підсвідомість підкаже, що є цінним. Приміром, коли у сні бачите матеріальні блага, це означає, що вас хвилює соціальна життя, ніж духовна. І зараз варто звернути увагу на неї – займіться духовним розвитком. Якщо підійдете до цього питання з відповідальністю, то зрозумієте, чому досі не рухалися далі.

  Якщо ж у сновидіннях присутні релігійні символи, то це буде означати, що ви відійшли від соціального життя і занадто завзято взялися за духовний розвиток. І тут важливо розуміти, що відрив від реальності може обернутися неприємностями.

  Таким чином, сни, що з’явилися в ніч на 1 квітня, допоможуть правильно розставити пріоритети. А провівши Дарьин день згідно народним традиціям, ви задобрите домашніх духів і привернути в будинок успіх.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради