Чому не можна спати на заході сонця?

Багато сучасні люди відносяться до прикмет зовсім не так, як їхні далекі предки, вважаючи всі забобони дурними забобонами і антинауковою єрессю. Однак цей факт не заважає літнім людям лякати молодь «страшилками» про чорних котів, розбитих дзеркалах і порожніх відрах.

Дехто з старих згадує про прикмету, яка свідчить, що спати на заході сонця не можна, навіть не пояснюючи, звідки пішло це марновірство.

1bd14b1e25f04a49bd4057676e82a9b9 Чому не можна спати на заході сонця?

Чому не можна спати на заході?

У різних народів світу є своє трактування прикмети про заборону сну на заході, але всі вони єдині в думці: сон, у той момент, коли заходить сонце, небезпечний і для душі, і для тіла.

 • Із переказів, залишених казахами, випливало, що зміна дня і ночі – це боротьба між добром і злом, світлом і тінню, життям і смертю. Останні завжди вигравали нерівний бій, і наставала темрява. Лягти спати в момент, коли світило йде заходу означало наблизити свою смерть.
 • У навчаннях християн, мусульман та поган схід сонця був ознакою життя, захід, відповідно до смерті. В той момент, коли сідає сонце, закінчували всі похоронні ритуали, а душі покійних поспішали піти в інший світ, щоб не заблукати потім у темряві. Саме тоді, коли сонячний диск стосувався горизонту, неушедшие душі могли зашкодити сплячим.
 • Стародавні слов’яни не відзначилися у своїх висновках від інших народностей, вони вважали, що сон на заході викликає лихоманку і скорочує життя.
 • Веди індійських народностей говорять приблизно так: чим раніше прокидається людина, тим більше він отримує сонячної енергії. Любителі поспати подовше отримують енергії менше, а ті, хто любить соснуть вдень або в момент заходу, отримують від світила суцільний негатив. Крім цього, закони Аюрведи попереджають, спати на заході до бідності.
 • В православ’ї сон до заходу сонця віщує ранню смерть або затяжну, погано піддається лікуванню хвороба.
 • Люди багатьох народностей вважають, що спати на заході небезпечно, так як енергія занадто швидко залишає людське тіло, а світило, спускаючись за лінію горизонту, забирає у людини останні сили.
 • fa240ac856b374d78d1de5ddc98dce28 Чому не можна спати на заході сонця?

  Пояснення астрологів

  Не менш цікаве пояснення є і у астрологів:

  • Віщуни порівнюють голову людини з сонячним диском і всім живим, що існують на планеті. Вільне трактування звучить наступним чином: тіло людини отримує харчування та енергію від голови, а все живе підживлюється енергією сонця, тобто якщо людина спить, в той час, коли світило не спить, то сонце забирає у нього життєві сили.
  • Захід сонця – як раз той час, коли мозок не дає тілу цілющу енергію, а навпаки, виснажує енергетичні канали. Життєдіяльність мозку, як відомо, під час сну залишається практично незмінною, а це означає лише одне: замість бажаної бадьорості після відпочинку фізичне тіло людини знесилює ще більше.

  d35a1ad957574d907645e4f0a62bfc38 Чому не можна спати на заході сонця?

  Трішечки міфології

  Досить виразне пояснення прикмети можна знайти і в міфології. Древні тексти свідчать: як тільки сонце починає хилитися до занепаду, навколо людини збирається нечиста сила – демони, злі духи, не упокоенные душі і інша нечисть. Якщо людина в цей час спить, то він найбільш вразливий до їх негативному впливу.

  Демони та духи, в свою чергу, тільки і чекають зручного моменту, щоб нашкодити людині, її душі і тілу.

  Ще античні філософи попереджали, що спати в той час, коли сонце хилиться до заходу, небезпечно для людини і в фізичному, і в духовному сенсі. Стародавні вірили, що в цей час на Землю демони і темні сутності піднімаються з нижчих світів. Якщо людина в стані сну чи дрімоти — його душа беззахисна, а значить простіше проникнути злим силам і заволодіти розумом, душею чи тілом сплячої людини.

  Якщо вірити міфам Стародавнього Єгипту, в той час, коли сонце відходить до сну, бог сонця Ра тримає шлях в ту сторону, де розташоване царство мертвих, тобто на захід. Єгиптяни свято вірили, що поки Ра відкриває стулки воріт, темні сутності можуть прослизнути на землю, тому спати в цей момент не можна, інакше людина не зможе надати нечистій силі гідну відсіч і захистити себе.

  Перша згадка про те, що спати на заході небезпечно зустрічається ще в Священному Писанні. В буквальному трактуванні тексту кажуть, що на заході не тільки можуть згасати барви життя, але і сон може скоротити життя».

  Вірити в таке забобон або вважати його дурним забобоном, кожен вирішує сам, але чи не простіше почекати півгодини-годину і позбавити своє тіло і душу від непотрібних випробувань?

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради