Як правильно доглядати за помідорами у відкритому грунті

Для того, щоб урожай з помідорного куща радував, необхідно докласти чимало зусиль. Якщо його об’єм не важливий, а цікавий сам процес вирощування овочів, то догляд за городнім рослиною буде простим. Варто пам’ятати про те, що помідор не дуже вибагливий. Якщо його просто поливати і прополювати, кущ теж дасть плоди. Найважливіше — не варто забувати про почуття міри, адже якщо сильно перестаратися з турботою, то можна і погубити томат.

Правильний полив

Помідори не переносять посуху, а також надлишку води. Поливати їх треба в міру необхідності, коли грунт починає висихати, але залишається ще злегка вологою. Полив повинен бути рясним, приблизно раз на тиждень, а якщо є дощі, то ще рідше. Найважливіший період поливу відноситься до того часу, коли помідори починають давати зав’язь, і до закінчення наливу плодів. Якщо буде засуха, то зав’язь опаде, а те, що залишиться, зросте в дуже маленькі плоди. Вже запашілі томати посуха може змусити розтріснутися.

Найбільш сприятливий для помідорів полив під самий корінь або крапельний. Робити це необхідно ввечері. Якщо присмачити воду кількома пучками звичайної золи, то можна уникнути хвороб і прискорити ріст рослин. А якщо ту ж золу насипати під кущики, то вони почнуть краще плодоносити. Розпушування ґрунту необхідно робити тоді, коли на ньому з’являється скоринка.

Підгодівля

Підгодовувати помідори необхідно мінімум тричі за сезон, а взагалі найбільш ефективно робити це раз на два тижні. Головне, щоб в добривах кількість калію і фосфору було більше, ніж азоту. Дуже добре в якості подібної підживлення підходить пташиний послід. Магній як мікродобриво повинен бути постійно, а бор — тільки тоді, коли помідори починають цвісти. Якщо кількість останнього буде недостатнім, то зав’язь опаде. На один літр води потрібно брати 1 грам борної кислоти і проводити обприскування після обіду, краще ближче до вечора.

Підв’язування

Підв’язувати сорти, які належать до високорослим, потрібно після того, як розсада була висаджена на постійне місце, встигла вкоренитися і почала рости. А сіянці підв’язують тоді, коли у них з’являться перші 5 листочків. Кілочки забиваються в землю з північної сторони, приблизно на 40 сантиметрів. А від стебла відстань має бути 10 сантиметрів. Кілочки у висоту — приблизно 1,5 метра.

kak pravilno ukhazhivat za pomidorami v otkrytom grunte8 Як правильно доглядати за помідорами у відкритому грунтіФото: maja-dacha.ru

Підгортати помідори необхідно 3 рази за сезон. Від бур’янів рослину необхідно захищати постійно.

Формування куща

Формувати кущ необхідно для того, щоб отримати найбільш вдалий врожай. Якщо потрібно, щоб біля куща був один стебло, то слід видаляти пасинки, які з’являються в пазухах листків. Робити це треба якомога раніше, не допускаючи їх зростання. Пасинки потрібно виламувати, а не виривати, обхопивши їх пальцями і витягаючи в бік, а не на себе.

Проводити таку процедуру потрібно постійно. Припиняти видаляти пасинки і листя треба тільки на час занадто сильної спеки. Коли влітку дощ стає затяжною, а температура знижується, у помідорів необхідно видаляти пасинки і нижні листки, а також частину пагонів. Це необхідно, щоб кущі встигали трохи прогрітися, а грунт під ними — провітритися.

Боротьба з шкідниками

До найпоширенішим і найлютішим ворогам томатів відносяться:

  1. капустянка. Це комаха живе у вологому і угноєної грунті. Вона робить ходи в грунті і нагрызает стебло під землею, у зв’язку з чим рослина стає дуже слабким. Боротися з медведкою можна агротехнічними та хімічними засобами;
  2. дротянка. Личинка жука-щелкуна пошкоджує стебла і коріння томатів. Кущі сохнуть, перестають розвиватися і жовтіють. Для того, щоб дротяників не було, потрібно в грунт перед посадкою овочів зарити дрібну картоплю. Через три дні його слід викопати і спалити;
  3. совка. Ця невелика сіра метелик шкодить тільки по ночах, але при цьому повністю всьому кущу, від верхніх листків до плодів. Для боротьби з цим шкідником можна використовувати обприскування настоєм з листя часнику і лопуха або посадку календули поруч з помідорами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради