Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижки

Градуювання на волоссі означає підстригання пасом у вигляді «драбинки» по всьому об’єму локонів, надаючи зачісці багатошаровість. Стрижка дозволяє створити додатковий обсяг, не вимагає складної щоденної укладки і дозволяє прибрати посічені кінчики на будь-якому рівні. Градуювання підходить для будь-якої структури і густоти волосся, а також для будь-якої довжини (короткі, середні та довгі).

Що таке градуйована стрижка або градуювання?

Градуювання – це состригание волосся під певним градусом (саме слово градус дало назву цим методом стрижки). Кут зрізу можна збільшувати/зменшувати, змінюючи градус нахилу ножиць (при методі стрижки вертикальними смужками) або кут відтягування волосся (при горизонтальному методі виділення пасом).

a7cca3c71b20476d1affae11e17e0ab5 Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижки

Такий спосіб стрижки дозволяє домогтися плавного переходу між пасмами різної довжини, роблячи зачіску візуально більшим. Градуювання можна проводити як по всьому об’єму волосся, так і на певних ділянках (від середини довжини, у особи, тільки на маківці).

Переваги градуйованою зачіски на довгому волоссі

Градуйована стрижка на довге волосся виділяється великим списком достоїнств і практично відсутністю недоліків.

Позитивні сторони стрижки Негативні сторони стрижки
Дозволяє розрядити густі пасма і додати легкість зачісці. Не підходить на довгі негусто і тонке волосся.
Надає негустим волоссю додатковий об’єм (стрижка рекомендована на волосся середньої довжини). При наявності «пружних» кучериків не можна проводити градуювання на маківці, це додасть зачісці непривабливу недбалість.
Підходить для волосся різної структури (тонкі, кучеряві, прямі) і довжини. Необхідна часта коригування стрижки (при рідкісних волоссі) для збереження потрібного обсягу.
Можна використовувати різноманітні укладки і зачіски, які дозволять приховати недоліки овалу обличчя. Правильну градуювання по структурі волосся може підібрати тільки професіонал. Домашнє оформлення стрижки не рекомендовано.
Поєднується з усіма варіантами чубчика (також і без неї).
Дозволять візуально «скинути» від 5 до 10 років жінкам у віці.
Градуювання можна виконувати на різному рівні (від маківки або тільки біля кінчиків волосся).
Не вимагає складної укладання.
Можна змінити зачіску без укорочування основної довжини волосся.
Дозволяє повністю усунути посічені кінчики.

Шляхом мелірування або колорування можна додатково надати обсяг зачісці при його недоліку, або виділити шаруватість пасм.

Важливо проводити стрижку у майстри зі стажем, так як при неправильному виборі кута зрізу замість додаткового обсягу волосся будуть виглядати більш рідкими. Для виправлення помилки доведеться скорочувати локони.

Як підібрати стрижку?

Вибір градуйованою стрижки рекомендовано погоджувати з майстром. Фахівець враховує структуру волосся, тип овалу обличчя і вік клієнта. Додатково перукар може порекомендувати відповідні укладання, як на свята, так і на кожен день.

За типом волосся

Кваліфікований спеціаліст перед початком стрижки завжди проводить огляд стану волоса і його структуру.

b8d15e83dfd591012038422ed9c7668a Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижки

Після оцінки якості пасм здійснюється остаточний вибір варіанта стрижки.

Характеристика волосся Опис рекомендованої градуювання
Густі Рекомендовано здійснювати градуювання від маківки волосся середньої довжини або довгі. Шаруватість пасм дозволить надати зачісці легкість, а також полегшити щоденну укладку волосся.
Рідкісні Додати відсутній обсяг зачісці можна за допомогою виконання градуювання на короткі волосся середньої довжини.
Тонкий Стрижка також рекомендована на середні і короткі волосся. Важливо дотримуватися особливої плавність переходів. Інакше стрижка вийде ступінчастою, що буде сприяти не тільки зменшення обсягу зачіски.
Товстий Товстий волосся погано піддається укладці, тому градуювання буде краще виглядати на волоссі середньої довжини і довгих. Для надання потрібної форми зачіски може знадобитися застосування лаку.
Хвилясті При хвилястих пасмах можна здійснювати градуювання на волоссі різної довжини. При даній структурі волосся зачіска практично не вимагає укладання.
Пружні кучері Градуювання на «кучерики» застосовується рідко і переважно на довге волосся.
З вираженими посіченими кінчиками При наявності даної структури волосся, градуювання не рекомендована, так як з-за перетину кінчиків зачіска буде незабаром схожа на «мочалку».

Вибір початку градуювання (від маківки від середини особи або біля кінчиків) визначається за бажанням клієнта і овалу обличчя.

За типом особи

Правильно підібрана градуювання, а точніше укладання зачіски, дозволяє підкреслити правильну форму особи або приховати незграбність.

86c6221d8eff68f70ddff91cdbcc6de1 Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижки

Тип овалу обличчя Рекомендована градуювання
Овальний Підходить градуювання, виконана на будь-якому рівні, на будь-яку довжину волосся і з будь укладанням. Можна вибирати варіанти, як з чубчиком, так і без неї.
Прямокутний Стрижка оформляється на середні і довгі волосся з градуюванням від вух. Для приховування незграбності рекомендована чубчик (будь-якої форми) і укладання пасом з завивкою до лиця.
Круглий Проводити стрижку, рекомендовано на волосся середньої довжини або довгі. Початок градуювання нижче області вух. Присутність чубчика обов’язково (бажано коса). Важливо, завивка пасм всередину додасть особі велику округлість, тому дані спосіб укладання небажаний.
Квадратний Для усунення незграбності особи підходить стрижка волосся середньої довжини або довгі. Градуювання бажано оформляти від вух і нижче. Рекомендована коса чілка. При укладанні здійснювати завивку пасом до обличчя.
Трикутний (підстава в області чола) Градуювання рекомендовано проводити нижче вух на волосся середньої довжини або довгі. Завивка пасом до обличчя дозволить приховати сильну завуження підборіддя. Вид чубчика підбирається за бажанням.
Трикутний (підстава в області підборіддя) Стрижку можна здійснювати на волосся будь-якої довжини. Для візуального прикриття зауженности в області чола, градуювання рекомендовано проводити з маківки. Обов’язково наявність чубчика (бажано рване оформлення).
Ромбоподібний Підходить стрижка на будь-яку довжину волосся з завивкою пасом до обличчя для прикриття угловатостей. Градуювання можна здійснювати на будь-якому рівні. Наявність чубчика обов’язково.

Також градуювання волосся дозволяє усунути недоліки в довжині шиї (видовжити коротку і приховати довгу).

За часом року

Градуйована стрижка на довге волосся не вимагає коригування залежно від пори року. Плюсом зачіски є простота укладання, яка не псується взимку під головним убором.

7bd30a95dde737e9c04f0225d4887356 Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижки

Для додання пишності волоссю, після вулиці, досить злегка причесати і збити пасма. Власницям густого волосся, при проживанні в жаркому кліматі, рекомендована стрижка волосся середньої довжини і короткі.

Кому підходить за віком?

Градуйована стрижка не має вікових обмежень. У молоді зачіска користується популярністю із-за простоти укладання. А також із-за безлічі варіантів створення зачісок, які дозволяють змінити зовнішній вигляд від ділової дами до романтичного образу (не змінюючи стрижку).

Після 35 років градуювання освіжає обличчя, дозволяючи візуально зменшити вік. Жінкам після 50 років даний спосіб стрижки дозволяє зберегти довжину волосся без ефекту «старості».

Технологія виконання

Основним правилом виконання градуювання є зрізання локонів під кутом, таким чином, що кожна наступна пасмо стає коротше не більше ніж на 2 мм. В результаті зачіска набуває пишність без помітних переходів довжини волосся.

В залежності від розташування укорачиваемого шару градуювання поділяється на:

 • зовнішню. Проводиться укорочення зовнішніх пасів від загальної маси волосся, а внутрішні локони залишаються більш довгими;
 • внутрішню. Пасма розташовані всередині від загального обсягу волосся, коротше, ніж зовнішні локони.

Різноманітність довжини волосся здійснюється методом зміни кута нахилу ножиць або відтяжки пасм. Також в залежності від зміни кута нахилу/відтяжки можна оформити перехід пасм більш різко

Тонкощі ідеальної градуювання

Градуйована стрижка виділяється складністю оформлення, тому при виборі даної зачіски рекомендовано ознайомитися з нюансами її виконання на короткі, середні та довгі волосся.

Перелічимо основні з них:

 • перукар по густоті волосся і типу обличчя повинен визначити необхідний кут зрізу;
 • майстру необхідно дотримуватися обраний кут нахилу для всіх сталок (при виборі горизонтального методу стрижки) або ножиць (при виборі вертикального методу), інакше плавність буде порушена;
 • a24f7b47bc5ec181fd9167860359408b Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижкиножиці повинні бути добре наточені, не зажевывать і не загинати волосся;
 • при необхідності додання обсягу на маківці зріз волосся рекомендовано здійснювати під кутом в 45 градусів;
 • для додання обсягу по всій довжині волосся кут зрізу пасом має становити 90 градусів;
 • при оформленні стрижки на кучеряве волосся потрібно більш ретельно відслідковувати довжину пасом, кут нахилу зрізу і плавність переходів, а також враховувати, що кучеряве волосся більше коротшають у сухому стані;
 • при густому волоссі градуювання повинна надавати легкість, тому її виконання рекомендовано починати з верхівки;
 • для тонких мінімальна довжина волосся на маківці не повинна бути менше 5 см, інакше зачіска придбає недоглянутий вигляд;
 • на довге волосся градуювання бажано оформляти, починаючи від вух або плечей (залежить від бажання клієнта);
 • для додання зачісці каскадної форми волосся рекомендовано розташовувати паралельно підлозі, вертикальним методом, з кутом нахилу ножиць в 60 градусів;
 • стрижку рекомендовано здійснювати методом пойнкат (точковий зріз волосся прямими ножицями), це дозволяє досягти ще більш плавного переходу між пасмами;
 • в залежності від обраного способу филировки можна надати стрижці «рваний» образ для додання зачісці більшої індивідуальності.

Оформити стрижку самостійно в домашніх умовах з додержанням плавності переходів досить складно, тому рекомендовано відвідування перевіреного перукарського салону.

Чубчика до градуйованою стрижки на довге волосся

Градуйована стрижка на довге волосся може здійснюватися як з чубчиком, так і без неї. При виборі чубчика бажано підібрати її за типом особи і так, щоб вона була продовженням зачіски.

4d712380253afde044f43ae0b9244860 Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижкиГрадуйована стрижка на довге волосся поєднується з різними видами чілок (на фото представлено основні з них).

Основні види чілок:

Оформлення чубчика Коротка характеристика
Пряма Вибирається при виконанні стрижки в класичному варіанті. Візуально зменшує яскраво виражені скули, а також застосовується при наявності високого чола.
Коса Дозволяє приховати незграбність або зайву округлість обличчя.
Дугоподібна Використовується при трикутної та ромбовидної форми обличчя для візуального приховування зауженности в області чола.
Рвана Додає зачісці індивідуальність і підкреслює шаруватість стрижки. Додатково дозволяє приховати недоліки витягнутого чи злого особи.
Об’ємна Використовується при здійсненні стрижки на коротке волосся. Для її оформлення можна також використовувати градуювання.

При хвилястих волоссі, чолка підбирається в залежності від вираженості кучериків. При сильно кучерявих пасмах від чубчика рекомендовано відмовитися або оформити її за рівнем очей. При виборі прямого, рваною або об’ємної чубчика змінювати спосіб можна змінюючи напрямок зачіс чубчика.

Схема виконання градуйованою стрижки покроково з чубком і без

Градуйовану стрижку потрібно виконувати з дотриманням наступних етапів:

 • Волосся необхідно промити і висушити до вологого стану. Ретельно розчесати попрядно.
 • Розділити волосся за зонами
   • тім’яна (макушечная);
   • скроневі;
   • верхня і нижня потиличні (розділені горизонтальним проділом від середини вушної раковини).
 • Стрижку починати з нижньої потиличної зони. Потрібно виділити вертикальну контрольну пасмо шириною 1-1,5 див
 • Відтягнути обрану пасмо перпендикулярно шиї (тобто волосся розташовані паралельно підлозі). Здійснити зріз під кутом в 45 градусів.
 • Вертикальними проборами підстригаються все волосся нижньої потиличної зони. Для дотримання довжини волосся необхідно дотримуватися орієнтир на контрольну пасмо. Здійснювати стрижку методом пасмо за пасмом, з дотриманням кута зрізу.
 • fba861da2dd3a175671a3768952264e5 Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижкиВерхня потилична зона підстригається радіальними проборами із збереженням перпендикулярної відтяжки і кута в 45 градусів, методом пасмо за пасмом. Довжина волосся визначається по довжині пасма волосся нижньої потиличної зони.
 • Скроневі зони потрібно розділити горизонтальними проборами на верхню і нижню зони.
 • Стрижку виробляти з нижньої зони шляхом виділенням вертикальних пасом під кутом в 45 градусів, методом пасмо за пасмом. Починати стрижку пасма з розташованої поруч з потиличної зоною, яка буде контрольної.
 • Верхню скроневу зону підстригати аналогічно верхній потиличній зоні (радіальними перпендикулярними проборами, із збереженням кута в 45 градусів, метод аналогічний потиличній зоні). Стрижка пасм проводиться від потиличної зони до лиця. Контроль довжини пасом здійснюється з нижньої скроневої зоні.
 • Тім’яну область потрібно розділити центральним проділом. Орієнтуючись на довжину пасом верхньої скроневої зони здійснювати стрижку вертикальними перпендикулярними проборами під кутом в 45 градусів методом пасмо за пасмом. Рух пасм повинно здійснюватися від потилиці до обличчя.
 • Провести прочісування волосся з метою виявлення неподстриженных пасм.
 • Методом вертикальних і радіальних проділів зробити філіровку, надаючи плавність переходів.
 • ccfeb03d25db31d44c440c9ccc7452dc Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижкиПри виборі градуйованою стрижки з чубчиком попередньо визначається вид чубчика і бажана довжина. Далі стрижка виконується поетапно:

  Оформлення чубчика Послідовність стрижки
  Пряма
 • Якщо градуювання розпочато з маківки, то рекомендовано оформляти чубок від довжини тім’яних пасм. При бажанні можна довжину зробити коротше.
 • Виробляти підстригання пасом від скроневої зони до центру. Волосся розташовані перпендикулярно підлозі, ножиці паралельно. Для рівності зрізу необхідна невелика відтяжка.
 • Провести перевірку довжини.
 • Здійснити філіровку.
 • Коса
 • При оформленні косий чубчик стрижку рекомендовано починати з подовження орієнтуючись по довжині тім’яної зони (за умови початку градуювання від верхівки) або довільно, від бажаного подовження.
 • Поступово просуваючись у правого боку до лівого (або навпаки, залежить, де буде розташовано подовження) здійснювати зрізи волосся. Пасма розташовані перпендикулярно підлозі, ножиці під кутом зрізу. Потрібна невелика натяжка пасм.
 • Перевірити плавність косій лінії.
 • Провести філіровку.
 • Дугоподібна Даний вид чубчика виділяється довгими пасмами з боків і короткими в центрі. Стрижка виконується наступним чином:
 • З орієнтиром на тім’яну область (за наявності градуювання на тім’яній зоні) або довільно, встановлюється бажана довжина чубчика розташованої біля скроневої зони.
 • Волосся розташовані перпендикулярно підлозі, ножиці під невеликим кутом. Зріз виробляти методом пасмо за пасмом, дотримуючись плавність переходів. Необхідно здійснювати натяжку пасм.
 • Вирівняти плавність і округлість переходу пасм методом филировки.
 • Рвана
 • Спочатку потрібно оформити чубок, слідуючи етапів стрижки прямий чубчик.
 • Використовуючи небезпечну бритву або філіровочние ножиці зробити філіровку на рівні не більше 1 див.
 • Провести перевірку на рівномірність проріджування пасм чубчика.
 • Об’ємна
 • Стрижку об’ємної чубчика рекомендовано здійснювати, виділивши волосся трикутником від середини тім’я.
 • Далі розділити чубок на 3 горизонтальних проділу (може вийти і більше).
 • Починати стрижку з проділу розташованого в особи і пасма біля скроневої зони (є контрольною). Волосся розташовані перпендикулярно до підлоги, зробити невелику відтяжку. Кут зрізу визначається від виду чубчика (пряма, коса або дугоподібна).
 • Орієнтуючись на довжину нижнього проділу здійснювати зріз волосся подальшого проділу, збільшуючи довжину пасом на 2-3 мм.
 • Методом пасмо за пасмом зробити стрижку наступних проділів з подовженням на 2-3 мм.
 • Провести філіровку чубчика для додання більшого обсягу і плавності переходів.
 • На завершення майстер здійснює відповідну за типом особи укладання.

  Як укладати зачіску на кожен день?

  Градуйована стрижка на довге волосся дозволяє створювати різноманітні зачіски, як на кожен день, так і на свята.

  Варіанти щоденних укладок:

  • зробити сушку волосся з нахилом голови вперед тільки біля основи волосся (це додасть волоссю об’єм). Далі з допомогою рук надавати пасмам недбалість і продовжувати сушіння (голова в природному положенні). Розчесати волосся і додати руками волоссю легку недбалість;
  • проводити сушку волосся із застосуванням брашінга (кругла гребінець). Завивку пасм можна здійснювати в різних напрямках. Це додасть укладанні обсяг;
  • нанести на сухе волосся гель, надати руками легку недбалість. Дати гелю висохнути і злегка розчесати волосся;
  • при градуюванні кучерявого волосся можна використовувати праску. В процесі випрямлення злегка підкручувати кінчики волосся;
  • для створення об’ємної зачіски на рідкісних волоссі вологі волосся потрібно укладати з застосуванням гелю, фена і брашінга. Виробляти закручування пасм всередину. При необхідності провести легкий начіс пасом біля коренів. Зафіксувати лаком.

  ec4fdf62e8023f50f226350f9eb4a4b9 Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижки

  При наявності чубчика її завивку можна здійснювати брашингом меншого діаметру або з допомогою руки надаючи легку недбалість. Зафіксувати із застосуванням гелю або лаку.

  Святкові укладання

  Градуйована стрижка виглядає святково при правильному розташуванні пасом з виразом шаруватості стрижки. Для цього достатньо просушити волосся із застосуванням брашінга і гелю. Прикрасити зачіску можна шпилькою.

  Інші методи створення святкових зачісок на градуйовану стрижку:

  • з застосуванням плойки і гелю здійснити завивку локонами, зберігаючи шаруватість. Зафіксувати лаком, не розчісувати;
  • зробити завивку локонами і зафіксувати лаком. Злегка начесать волосся біля коріння, підібрати пасма з скроневих зон і зафіксувати їх на потилиці за допомогою невидимок або шпильки. Залишити невелику пасмо на скроневій зоні (з будь-якого боку), завити з допомогою плойки;
  • з застосуванням спеціальної плойки створити хвилі на волоссі, зафіксувати лаком, не розчісувати. Прикрасити шпилькою, закріпивши частина скроневої пасма на потилицю. Заколотая скронева пасмо повинна поєднуватися з хвилями на потилиці.

  92a15792182abd626f0f19ddefe9de65 Градуйована стрижка на довге волосся. Фото з чубком і без, схема стрижки

  Для відвідування клубу можна з використанням спрею різних кольорів (змивається шампунем) підкреслити багатошаровість стрижки і унікальність образу. Градуйована стрижка вирізняється універсальністю (підходить для волосся будь-якої структури і густини, а також для будь-якого типу особи) і не вимагає особливої укладання, як на свята, так і в будні дні.

  При оформленні градуювання важливо дотримуватися кут відтяжки сталок (або кут нахилу ножиць) для збереження плавності переходів.

  При недотриманні цього правила стрижка буде виглядати недбало, а об’єм волосся ще більше зменшиться. Для виправлення зачіски потрібно, укорочення загальної довжини волосся.

  Відео з виконанням градуйованою жіночої стрижки

  Як зробити градуйовану жіночу стрижку:

  Автор: Світлана Котлячкова

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради