Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Настає весняний бум посадок овочів на своїх дачних ділянках. Щоб виростити гідний урожай, потрібно заздалегідь спланувати городні роботи, провести низку заходів, спрямованих на отримання врожаю.

Вибрати ті сорти, які успішно виростають в теплиці, а інші на балконі. Багато з них з настанням тепла будуть пересаджувати у себе в городах. Тому, ще і важливо знати, як і коли садити огірки на розсаду. Але багато хто не вирощують розсаду, а відразу сіють насіння огірків у відкритий грунт.

Пересаджування розсади у відкритий грунт — кропіткий процес, що вимагає посидючості й уважності. Потрібно вибрати гідних мешканців грядок, щоб у підсумку насолодитися хорошим урожаєм.

c4a9d4dd682e7dfa5c46b2e5c21ab217 Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Знаючи нюанси, землероби зможуть безперешкодно виростити овочеві культури у себе на ділянці.

Кращі сорти огірків для теплиці з поликарбаната та парника

Більшість тепличних гібридів не втрачають своєї актуальності, користуються успіхом у землеробів.

Затік F1

Через півтора місяці після вегетації можна спробувати перші огірочки, середня вага яких досягає 95 р. Огірки щільне по своїй структурі, мають білі шишечки.

Колір плодів — темно-зелений, також є смужки світлого відтінку. Огірочки виходять рівними, ростуть пучками.

Висадку виробляють в полікарбонатній теплиці по 3 кущі на 1 кв. метр.

a495982aa81adf169f4df5c7c29dae6a Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

За один сезон можна отримати до 7 кг плодів. Сорт стійкий до переноспорозу, кореневих гнилей, борошнистої роси.

Ритм F1

Плоди виходять на 39 день фази росту, виглядають як могутні, гіллясті, мають зближені міжвузля. Рослини протистоять поганих погодних умов, різкій зміні погоди, огірковим застуд.

Розміри одного зеленця максимум 12 см, вага досягає до 100 р. Ростуть по 1-2 шт. З 1 кв. метра виходить до 12 кг стиглих плодів.

Мурашка F1

Служить гібридом, має унікальні чорні шипи. Завдяки даній ознаці виглядають красиво, що добре для продажу і підходить для засолювання.

Збори проводять на 43 добу з моменту вегетації, на одному вузлі виростає по 3-6 плодів. На 1 кв. метрі може зрости 3 рослини, з якого отримують до 7 кг огірочків стандартних для засолювання розмірів.

22d1b6c5c0bafc9706d5543759267636 Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Сорт має гарну витривалістю до різних огірковим інфекцій.

Ранні сорти огірків самозапильних для відкритого ґрунту

Можливість самозапилення — партенокарпия, притаманна різним сортам, проявляється в різному ступені, а також ставати більш або менш інтенсивною протягом усього сезону.

Садівники, які очікують великого врожаю, вибирають сорти овочів з більшим початковим рівнем партенокарпії.

Охотний ряд F1

Рослина витрачає всі свої сили на плодоношення. Урожай виходить сверхранним. Наливаються плоди по 2-6 шт в кожній з пазух. Досягає в довжину 10 див

Огірочки мають світлі шипики. Цінуються хороші якості, які стануть в нагоді при засолюванні. Гібрид протистоїть різним захворюванням.

96d44a2a33789096d7afcb965ae3583f Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Гепард F1

Сорт рано достигає на 37 добу, несприйнятливий до холодів. У кожному з вузлів закладається близько 4 зав’язей. На будь-якому з кущів виростають кілька огірочків до 11 см в довжину.

На їх поверхні можна зустріти світлі шипики досить великого розміру. Плоди мають смарагдову шкірку з численними смужками. Придатні для засолення. Рослини не заражаються багатьма захворюваннями даного виду.

Матрьошка F1

На кожній листовій пазусі формується від 2 до 8 зав’язей. Налив плодів відбувається послідовно. Плід міцний по консистенції, 8-12 см в довжину, на поверхні присутня біла смужка і численні світлі шишечки.

Для збереження плоди засолюють. Рослини є светолюбимыми і стійкими холоду. Вони не схильні до зараження багатьма захворюваннями. Скоростиглість добре поєднується з довгою віддачею плодів.

Селекціонери розробили унікальні сорти гібриди-спринтери. Такі сорти дозволяють отримати велику кількість урожаю за нетривалий період часу.

a64ec34ee30f2a0aee743b29892d09e9 Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Марс F1

Отримують плоди на 36 день від початку вегетації. Виявлено японською фірмою “Саката”. Корнішони виходять хрусткі, запашистые, горбкуваті, рівні, мають зелений відтінок без вкраплень.

Вага плодів досягає 50-70 р. Такі огірочки зазвичай не переростають. Рослина може витримати перепади температур, брак поживних речовин, стійкий до спеки і нерегулярним поливу.

Аршин F1

Кущі компактні, мають одне стебло, не розгалужуються. Рослина досягає не більше 1 метра в довжину, іноді може перевищувати 1,5 – 2 м. після 6 тижнів можна збирати весь урожай. Робити це потрібно на 40 добу.

Виходять среднебугорчатые, белошипчатые плоди, довжиною до 10 см і вагою 100 р. Одна пазуха містить від 1 до 4 зав’язей. Гібрид не схильний до хвороб і інших стресових ситуацій.

Рання пташка F1

2-3 огірка припадає на одну точку. Через 4 тижні можна спробувати перші плоди. Потім ріст плодів поновлюється за 5-7 шт у пуску.

f1698876c74cdb4e61d9db212167c10b Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Запашистые і міцні плоди, вагою 120 г і довжиною 13 см можуть зберегти хрускіт при дотриманні правильної послідовності засолювання. Рослини мають несприйнятливістю до переноспорозу, вірусів, оливкової плямистості, борошнистої роси.

Завірюха F1

Плоди з’являються вже до 37 дня зростання, при цьому на кущі можуть зав’язуватися 10-15 зеленцов, приблизно по 4-5 спостерігається в кожній пазусі. Плоди вирівняні, невеликі за розміром 6 см у довжину і вагою 65 р. Несприйнятливі до багатьох захворювань.

Швидкий старт F1

Такий сорт знімають з кущів уже на 40 добу. Використовують для засолювання і консервації. 2-3 десятки огірочків — таку кількість можна зустріти на кущику, кожен важить 130 г, і може досягати до 13 см в довжину.

de6cc9de45addbe5bcacbb019ae45814 Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Шкірка насичено зеленого кольору, є кілька смужок, а також можна помітити горбики з білим опушенням. Рослини компактні, врожайність висока, так як вся енергія йде на зростання плоду. З 1 кв. метра можна виростити до 12 кг плодів.

Найбільш урожайні сорти огірків для посадки у відкритий грунт

Сорти, що дають багато врожаю, повинні поєднувати в собі 4 основні характеристики:

  • Швидко встигати;
  • Давати багато плодів протягом всього зростання;
  • Тип зав’язі повинен бути пучковим;
  • Не піддаватися хвороб і витримувати перепади температур.

При грамотному підході до вирощування овочів дані характеристики допоможуть отримати високий урожай.

Кураж F1

Одна пазуха містить від 2 до 5 огірочків, насичено-зеленого кольору. Віддача зеленцов може відбуватися на 45 добу. На плодах можна помітити горбики з білуватими шипиками, які можуть розташовуватися занадто часто.

Кожен огірочок досягає 12 см в довжину і має масу 120 р. За сезон можна виростити до 8 кг плодів. На 1 кв. метрі може виростати 3 рослини.

Темп F1

Перші плоди можна спостерігати через 35 днів після сходів. Корнішончики 3-5 см в довжину мають міцну структуру. Шкірка огірка має дрібні шипи, міцну по структурі м’якоть, насіння малопомітні.

f8f2a9ba2732bdcb52ab2fce19b67b68 Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Сорт світлолюбний, жаростійкий. В листових пазухах виявляється до 5 зав’язей, що мають вагу по 80 р. Рослини мають імунітет до різного роду захворювань. Віддача плодів з 1 кв. метра може досягати 20 кг.

П’ять зірок F1

Найновіший сорт, що містить до 12 огірочків в кожній пазусі. Плодоношення починається на 42 день, а закінчується лише восени. Плоди мають безліч горбків, хрусткі і підходять для засолювання.

Довжина одного плода — 11 див. Плодоносність на 1 кв. метр — 15-20 кг Рослини несприйнятливі до багатьох збудників, перепадів температур.

Кращі сорти огірків для засолювання і консервації

Для класичного варіанту засолу без додання оцту вибирають черношипные огірочки. Список гібридів обмежений, до їх числа відносяться:

Весна F1

Є гібридом-партенокарпиком, рясно плодоносить. Плоди полюбилися багатьом городникам за високу продуктивність, за хороші адаптаційні здібності, за сильний імунітет до багатьох огірковим захворювань.

671248f92f817bda38fe2e69f6dc98ec Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Крокодил F1

Дозволяє отримати стабільний урожай високо товарних корнішонів. Плоди маленькі і рівні, добре підходять для рецептів засолювання і консервування.

Мурашка F1

Ранньостиглий гібрид, який не потребує запилення. Дає хороші плоди, в яких відсутній гіркоту, зберігається тривала свіжість не зірваного огірка.

1a32cbe67e52cc29ece93550e5b5f21d Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Робін Гуд F1

Має букетну зав’язь, в пазусі за 3-4 зав’язі. Сам плід має довжину 5-6 см, циліндричну форму, черношипный. М’якоть — щільне по консистенції, огірочки хрусткі та смачні.

Сорти огірків, стійкі до хвороб

Завжди будуть затребувані сорту не сприйнятливі до змін у погоді, різних огірковим захворювань. Гібриди добре ростуть в місцевості з суворим кліматом.

Полікарбонатні теплиці можуть не захистити від поганих непогодных умов. Такі сорти добре ростуть в тих теплицях, які погано обладнані, є щілини і протяги і інші неполадки.

Підмосковні вечори F1

Добре росте навіть у тіні, стійкий до похолодань. В пазусі можна виявити 1-2 огірочка. Відразу декілька зеленців може зрости на одному кущі.

6eedefa106b3af2a03e07aad6908171c Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Довжина таких зеленцов до 14 см, вони среднебугорчатые, темного кольору, є світле опушення. Рослина протистоїть багатьом огірковим захворювань.

Кайман F1

Сорт дозріває за 40 діб, ветвистость помірна. В кожній пазусі розміщені по 2-3 огірка довжиною 10 см і вагою 80 р. Поверхня горбиста. Огірочки виходять смачними при засолі.

Овочі не сприйнятливі до будь-яких мінливих погодних умов, не заражаються різними огірковим хворобами. З 1 кв. метра, вирощеного в полікарбонатних теплицях, можна виростити до 16 кг стиглих плодів.

Фокус F1

Гібрид добре витримує будь-які температурні зміни, не бояться затінення. Стійкий до ряду захворювань рослин. В одному вузлі може виростати від 1 до 4 зав’язей.

На поверхні плодів можна виявити горбки зі світлими шипиками. Кожен огірочок може важити до 115 г, досягати 12 см в довжину. Призначення у таких плодів буде універсальне.

Кращі сорти огірків для відкритого грунту середньої смуги Росії

Багато сортів огірків можуть бути вирощені в умовах середньої смуги, де періодично виникають весняні заморозки і тривають до кінця весни, а восени відзначатися тривалі похолодання.

Овочі витримують будь-яку негоду, ростуть при будь-якій освітленості. Не сприйнятливі до багатьох недуг, є високоврожайними.

До них відносяться:

Бабайка

для посадки не потрібно володіти особливими навиками, сорт зможе виростити та початківець овочівник. Першим урожаєм можна задовольнятися вже через 45-50 днів після сходів.

6b500375aae029db93cd333595985512 Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Такий сорт самозапильних, протистоїть хворобам, відсутня необхідність формування кущів. Добре витримують будь-які зміни температур. Пагони високі і міцні. В одному вузлі укладені 3-4 зеленця. Смачні та соковиті плоди підходять для засолу. Урожай з 1 кв. метра може досягати до 9-11 кг.

Конні

Такий сорт вдається виростити двічі за сезон. Він рано достигає в теплицях. Плоди мають неперевершені смакові якості. Добре переносять будь-які погодні умови. Витримують низькі температури, не псуються. Плоди ароматні й соковиті на смак, гіркота відсутня.

Кузя

Плоди швидко стають стиглими, виглядають як корнішони, дозрівають за маленький проміжок часу. Раннє дозрівання забезпечує зростання міні-корнішонів 3-5 см в довжину.

Плоди середні по щільності. В одному пучку може зав’язатися 6-8 плодів. Рівні за розміром огірочки мають універсальне призначення. Гарні як для засолювання, так і для консервування.

3027020dd702e59936610ea318790a8f Кращі сорти огірків: найбільш урожайні сорти огірків для відкритого ґрунту

Вибір того чи іншого сорту залежить від смакових уподобань городників. Важливо дотримуватися терміни висадки, дотримуватися правил догляду за майбутніми плодами. Регулярний догляд дозволяє отримати смачні і соковиті огірочки, які придатні для засолювання і для консервування.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради