Стаціонарний вбудований пилосос для будинку

Стаціонарний пилосос для будинку є новинкою на ринку побутових електроприладів. Пристрій з’явився на вітринах торгових центрів близько 10 років тому, і з кожним роком стають все популярнішими, незважаючи на високу ціну і складності при монтажі. Вбудований пилосос забезпечує чистоту приміщення, якої неможливо досягти за допомогою мобільного апарату.

Пристрій і принцип роботи

3fd4b56f78d79ede42a69efe4d550685 Стаціонарний вбудований пилосос для будинкуСтаціонарний вбудований пилосос

Прилад являє собою стаціонарний апарат, встановлений у підсобному приміщенні, від якого по дому робиться розводка трубопроводів, підведених до пневморозетка, кількість яких залежить від розміру та кількості оброблюваних кімнат. До них приєднується легкий гнучкий шланг довжиною до 18 м.

Один кінець шланга вставляється в пневморозетку, а на іншій надівається збиральна насадка. Запорошене повітря ізолюється, всмоктуючись в шланг, і по трубопроводу потрапляє в центральний пилосос, в процесі очищення якого найдрібніші забруднення виводяться за межі житла через пневматичний вихід.

Переваги стаціонарного апарату

be3829e84e2d549b482b221d008adba5 Стаціонарний вбудований пилосос для будинкуОдна з переваг вбудованого пилососа – легкість переміщення

Крім досягнення високого рівня чистоти при збиранні, переваги такого пилососа порівняно з мобільним агрегатом полягають у наступному:

 • Екологічність – під час роботи виключений зворотний видування пилу, що важливо для людей, страждаючих алергією.
 • Легкість переміщення – шланг можна без зусиль переносити від однієї розетки до іншої.
 • Низький рівень шуму – звук працюючого апарату не заважає розмовляти або слухати музику.
 • Потужність вбудованого пилососа для будинку в кілька разів вище, ніж у мобільних апаратів, що скорочує час прибирання без шкоди її якості.
 • Такий пилосос підходить для обробки підлоги, стін і стелі.

Вбудований пилосос ідеальний при домашньої прибирання в приватному будинку або квартирі в будинку, також їм можна пилососити службові приміщення, що вимагають частого очищення.

Види та моделі

29e5f5f8104b06e565af2ed875d6dc40 Стаціонарний вбудований пилосос для будинкуВбудований пилосос циклонного типу

Вбудовані пилососи бувають декількох типів:

 • циклонний – принцип роботи такого пилососа нагадує природний циклон – частинки пилу концентруються і збираються в накопичувальному блоці, а очищений від них повітря повертається в навколишнє середовище;
 • фільтраційний – такі агрегати мають багатоступеневу систему очищення і потребують періодичної заміни фільтрів;
 • комбінований – великі пилові частинки потрапляють у накопичувальне пристрій, а дрібні осідають на фільтрах.

6288b62e203475034ef0b3bdcdc7524d Стаціонарний вбудований пилосос для будинкуПрибирання миючим вбудованим пилососом

Існує миючий тип вбудованих пилососів, які збирають бруд і викидають її в каналізаційні системи. Вони вимагають очищення після кожного використання, складні в монтажі і досить дорогі, тому не користуються великим попитом.

Агрегати укомплектовані спеціальними насадками для обробки різних поверхонь: паркету, килимового ворсу, м’яких меблів. Також в комплектацію входить пневмосовок, що представляє собою непомітний отвір на стику підлоги і стіни. Туди віником змітається рассыпавшийся дрібне сміття, яке видаляється з приміщення всмоктуючим потоком повітря, що виникає при натисканні ножної педалі. На кухні або в майстерні пневмосовок можна вивести в ящик столу.

Найбільш популярні наступні моделі вбудованих пилососів:

 • Husky Eco (Канада) – апарат фільтраційного типу. У комплект входять спеціальні насадки, одноразові фільтри Нера і мешковый пилозбірник ємністю 12 л Потужність моделі 1400 Вт, рівень шуму 58 дБ. Підходить для прибирання квартир площею від 100 до 150 кв. м.
 • Duovac Air 10 (Канада) – потужна і тиха модель, з об’ємом пилозбірника 21 л, розрахована на обробку 300 кв. м.
 • Crossvac (Канада) – має самоочисний фільтр тефлоновим покриттям і самоохлаждающийся двигун, обсяг бака для пилу і сміття – 18 л, середній рівень шуму – 57 дБ. Використовується для прибирання перукарень.
 • Siemens BVC (Німеччина) – пилосос циклонного типу відрізняється високою якістю, зниженим рівнем шуму, на силовому блоці змонтовані вхідні отвори для трубопроводів.
 • c47965092b1649476930037fefd717dc Стаціонарний вбудований пилосос для будинку

  Crossvac

  d94ea17c87d4fc3244b7c92ed7da1760 Стаціонарний вбудований пилосос для будинку

  Duovac Air 10

  ba40cbb90a701e0a031f82372d34d085 Стаціонарний вбудований пилосос для будинку

  Husky Eco

  5036bafc1136fe16072014c59892a72f Стаціонарний вбудований пилосос для будинку

  Siemens BVC

  Вибираючи модель вбудованого пилососа, потрібно враховувати не тільки його ціну, але і потужність, зручність монтажу, а також обсяг площі, яку належить прибирати з його допомогою. Правильний підбір моделі забезпечить високу якість прибирання при мінімальних фізичних зусиль.

  Найбільш важливим кроком у процесі використання стаціонарного пилососа є монтаж трубопровідних систем. В інтернеті можна знайти безліч відеороликів, що містять покрокові інструкції до даного процесу, однак тим, хто не має твердих навичок у виробництві подібних робіт, краще звернутися до послуг фахівців. Проробляти такі роботи слід на стадії будівництва або капітального ремонту житлового приміщення.

  Правила експлуатації

  e65396c5e789baeefe43be2f895ae755 Стаціонарний вбудований пилосос для будинкуПриєднання шланга до пневморозетке

  Користуватися вбудованим домашнім пилососом просто: достатньо приєднати шланг до пневморозетке. Якщо на шлангу є вимикач, на нього треба натиснути, якщо шланг без вимикача, робота агрегату почнеться відразу після приєднання. Моделі з вимикачем набагато зручніше, оскільки вони дозволяють зупиняти пилосос, не виймаючи шланга з пневморозетки.

  Пил і дрібне сміття з трубопроводу потрапляють у зовнішнє середовище, де швидко розпадаються. У деяких моделях сміття накопичується в пластикових резервуарах – в цьому випадку необхідно стежити за їх станом і вчасно спорожняти, не допускаючи заповнення ємності більш ніж на одну третину.

  Поломки і ремонт

  b500d941d0b4007d4eef46228a0b0c21 Стаціонарний вбудований пилосос для будинкуНеобхідно проводити регулярну заміну фільтра пилососа за уникнути поломки

  До поломки вбудованих пилососів найчастіше призводить:

  • несвоєчасна заміна фільтрів;
  • засмічення центрального воздуховода різними дрібними предметами – кульками, ганчірочками, будівельним сміттям;

  Все це може призвести до перегріву силового блоку і вивести з ладу електродвигун. Запобігти поломку допоможе щорічне сервісне обслуговування, яке дозволяє на ранній стадії виявити порушення, які сприяють виходу агрегату з ладу.

  Огляд, а також ремонт пилососів проводять фахівці сервісних центрів, адреси яких вказані в гарантійному талоні, що входить в пакет супровідної документації до апарату.

  Безкоштовний ремонт протягом гарантійного терміну, зазначеного в документах, проводиться тільки якщо буде доведено, що поломка сталася не з вини користувача.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради