Томат сортовий Видимо-невидимо: особливості, опис, думку садівників

Томат під назвою Видимо-невидимо приверне увагу любителів скоростиглих сортів. Відповідно до опису, він урожайний, смачний і гарний на вигляд. Подробиці — в статті.

tomat sortovojj vidimo nevidimo: osobennosti, opisanie, mnenie sadovodov34 Томат сортовий Видимо невидимо: особливості, опис, думку садівників

Детальний опис сорту

Томат Видимо-невидимо добре знайомий новосибірським садівникам. На початку XXI століття його вивела місцева агрофірма Сибірський сад. В активному вжитку дачників і городників насіння з’явилися приблизно в 2007-2088 рр. Але сертифікат Госсорткомиссии вони не отримали досі.

Увага! У 2018 р. під такою ж назвою агрофірма Аеліта зареєструвала в Держреєстрі черрі-сорт. У нього мініатюрні кущі і ягоди розміром з виноградини. Не переплутайте! Це абсолютно різні томати.

Низькоросла рослина міцна і розлога. У теплиці досягає висоти до 1 м, у відкритому грунті нижче. Листків багато. Селекціонери стверджують: на одному стелі формується до 4-х кистей по 3-5 плодів. Томати володіють гарним смаком і повсюдно використовуються в кулінарних рецептах.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (85-100 днів) Детермінанти-нантный (0,5-1 м) Універсальний Універсальний 100-350 15 в парнику, 12 у відкритому грунті Рожеві, плоско, з гладкою поверхнею, кількість гнізд — 4-5

Переваги і недоліки помідора

Садівники цінують томат Видимо-невидимо за гідну врожайність навіть у несприятливих умовах. Практика показує: при мінімальному уваги з куща збирають від 1,5 кг. Якщо цілком слідувати нескладним правилам догляду, виходить до 4,5-5 кг помідорів.

Інші позитивні характеристики:

 • Зручний розмір плодів. Томати підходять і для салатів, і для цільноплодової консервації, і для подрібнення в соуси і соки.
 • Відмінний смак. Ранній літній салатик з цього городнього сорти порадує любителів помідорів.
 • Високі товарні показники. Красивий зовнішній вигляд (див. фото), міцність шкірки, ранні строки дозрівання роблять рентабельним вирощування культури для продажу врожаю.
 • Щільність і м’ясистість м’якоті. Це дозволяє томатам нормально переносити транспортування і зберігання при невисоких температурах.
 • Підвищена стійкість до фітофторозу. Читайте тут, які ще сорти помідорів стійкі до такого недугу.
 • Недоліки томату:

  • імунітет до бактеріальної плямистості — низький;
  • стійкість до інших хвороб пасльонових — середня;
  • вимагає підв’язки і часткового формування;
  • на одному кущі виростають плоди різних розмірів.

  tomat sortovojj vidimo nevidimo: osobennosti, opisanie, mnenie sadovodov35 Томат сортовий Видимо невидимо: особливості, опис, думку садівників

  Особливості агротехніки культури

  Порядок вирощування томата не зовсім типовий для детермінантів: йому підходить розсадний спосіб. Строки посіву — березень, за 55-60 днів до перенесення паростків в теплицю або сад. Схема розсадки на ділянці залежить від способу формування куща. Сорт бажано піддавати цій процедурі. Часто залишають 3-4 стебла, іноді — 2, як у високорослих томатів. У першому випадку можна розмістити на 1 кв. м 3 молодих кущика, у другому — 4.

  Рада. Рекомендована схема висадки: 30-40 см в ряду, від 70 см між рядами.

  Відгуки дачників

  Томат активно використовується городниками. Про це свідчать численні відгуки в мережі. Ольга (Псков) зазначила розбіжність термінів з тими, що заявлені виробником. В її теплиці врожай поспів значно пізніше. Врожайність була справді висока. Смак дачниця назвала стандартним.

  У Наталії (Тамбовська обл.) результати приблизно ті ж. Розсаду жінка сіяла в середині лютого, а перші тепличні плоди зірвала лише в липні. Надія з Татарстану вирощує томати у відкритому грунті. Зазначає: стабільно висока врожайність навіть у сезони з поганою погодою. Культуру висаджує кілька років самостійно зібраного насіння.

  Деякі садівники відзначають розбіжність сортових ознак у помідорів з насіння різних виробників. Чи то винні пересортиця, то генетичні відмінності з-за аматорського статусу томату Видимо-невидимо. В іншому люди задоволені сортом.

  Сорт Видимо-невидимо: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради